Kako?palermo wrote: ↑21/11/2022 22:23Ma ne može HDZ nikako sebe upucati u koljeno. HDZ BIH nije nikakav samostalan subjekt, on je samo ispostava hrvatske državne politike. Jedini koji mogu upucati HDZ smo mi, dakle pro-BiH politika. I to preko Zagreba, jednostavno da mu pokažeš da insistiranje na ovakvoj politici HDZ-a spram BiH nije u interesu hrvatske države. Al mi to nećemo niti želimoA_A_AKCIJA wrote: ↑21/11/2022 22:13
Ne znam onda. Probaj sa vidovitom Džemilom za više detalja koje očekuješ.
Ne gajim optimizam.
To je mogućnost. Treba odraditi sve preduslove da se to desi. U ovom sportu nema garancija.
HDZ sebe može lako upucati u koljeno ako bude insistirao na SNSD. Prije ili kasnije će se i kod nas povući crta sa Rusima lijevo, a ostalima desno. HDZ lako može ostati sa Rusima i izgubiti sve.
A HDZ i europejac Čović da ostanu sa one strane zavjese, pa ne mahnitajte, pa zaboravljate da su oni već u EU.
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#60351 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#60352 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Vaya wrote: ↑21/11/2022 22:33Ne kazem da nije i da ne treba...A_A_AKCIJA wrote: ↑21/11/2022 22:28 Super, 5% je više nego dovoljan razlog da budu oni umjesto Mileta.
Samo mislim da ne treba podastirati pricu, da ako ne bude tako da ce biti raspad sistema, da ce sve otici u helac, te mi ne treba podastirati kao dokaz cetnika Vukana u kojim on napada Pokret za drzavu da ce biti izdajnici drzave, ako ne budemo glasali za SDS-ovog ili PDP-ovog cetnika...treba barem imati makar toliko dostoojanstva i ne vrijedjati inteligenciju svom narodu...
Znam ja itekako na šta se ide.
To je zadnja šansa za SDA da igdje ostanu na vlasti, makar i u Vijeću ministara.
Ruka ruku mije. Miletu četvrta ruka, on njima VM.
Provaljeni su, davno..
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#60353 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa, uđe se u saradnju sa HDZ, lijepo ih se zamoli i HDZ odmah pristane.dale cooper wrote: ↑21/11/2022 22:40Kako?palermo wrote: ↑21/11/2022 22:23
Ma ne može HDZ nikako sebe upucati u koljeno. HDZ BIH nije nikakav samostalan subjekt, on je samo ispostava hrvatske državne politike. Jedini koji mogu upucati HDZ smo mi, dakle pro-BiH politika. I to preko Zagreba, jednostavno da mu pokažeš da insistiranje na ovakvoj politici HDZ-a spram BiH nije u interesu hrvatske države. Al mi to nećemo niti želimo
A HDZ i europejac Čović da ostanu sa one strane zavjese, pa ne mahnitajte, pa zaboravljate da su oni već u EU.
Civilizovano i europejski, a kako drugačije?
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#60354 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Da "to" ima imalo samokritičnosti, "to" bi se zapitalo šta je napravilo zadnjih 25 godina za jačanje države, obrazovanja, zdravstva i ekonomije.
Zapitalo bi se zašto nam je ljestvica toliko nisko da su nam je prihvatljivi njihov otpad, reainimirani leš SDP-a i hipi djeca cvijeća iz Kantona Sarajevo.
I pazi sad, ono ima obraza da se sad brine za opstanak države, nakon 25 godina silovanja, pišanja i sranja po toj istoj državi.
Moralni otirači, ništa više.
Zapitalo bi se zašto nam je ljestvica toliko nisko da su nam je prihvatljivi njihov otpad, reainimirani leš SDP-a i hipi djeca cvijeća iz Kantona Sarajevo.
I pazi sad, ono ima obraza da se sad brine za opstanak države, nakon 25 godina silovanja, pišanja i sranja po toj istoj državi.
Moralni otirači, ništa više.
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#60355 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#60356 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Neću ti odgovor računati kao dug, ne brini. Halal od mene, gratis.
-
palermo
- Posts: 25347
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#60357 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne pristaješ na njihov zahtjeve, pokažeš malo ekstremizma, pripremiš svoj narod da je nužno nešto i pretrpiti zbog općeg dobra.....može li meni netko od vas odgovoriti, koji je to racionalna razlog da Čović odnosno zvanični Zagreb mijenjaju politiku koja dobija ?dale cooper wrote: ↑21/11/2022 22:40Kako?palermo wrote: ↑21/11/2022 22:23
Ma ne može HDZ nikako sebe upucati u koljeno. HDZ BIH nije nikakav samostalan subjekt, on je samo ispostava hrvatske državne politike. Jedini koji mogu upucati HDZ smo mi, dakle pro-BiH politika. I to preko Zagreba, jednostavno da mu pokažeš da insistiranje na ovakvoj politici HDZ-a spram BiH nije u interesu hrvatske države. Al mi to nećemo niti želimo
A HDZ i europejac Čović da ostanu sa one strane zavjese, pa ne mahnitajte, pa zaboravljate da su oni već u EU.
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#60359 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Ništa, naguraj ga na 1.21 gigaWatta i vrati se 20 godina unazad i pošalji ovaj post u obliku pisma u centralu SDA.
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#60360 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
SDA jeste kriva jer je svojom bahatosti, neradom i kurcoboljom za zapadnjacke mahinacije dozvolila da dodje do ovakvog ispiranja mozAka, sto nas je i dovelo do situacije da ova nakupina politickih nesretnika i luzera, tzv. covicevih osam, moze doci u poziciju da se kocka sa nasom buducnosti.
-
palermo
- Posts: 25347
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#60361 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Al moram stvarno upitati ove fanove osmorke. Sasvim ozbiljno pitam, pa eto ako neko može ozbiljno odgovoriti.
Kome je pala na pamet ova ideja o programskoj koaliciji ui kojoj je HDZ ? Mislim, svima je jasno da HDZ mora ući u vlast, nije to sporno, i mislim da svako objektivan mora to znati. Al zar se nije moglo reći, moramo ući u vlast sa HDZ-om, dijelit ćemo vlast sa njim, ali istovremeno ćemo se i žestoko boriti protiv njih i politike koju su dosada provodili. Borit ćemo se poštenjem, radom ali i suprostavljanjem svim zahtjevima koji idu protiv države.
Mislim, znam ja što se ovako nije reklo.....al programska koalicija, ma daj......dina vam, ko je taj genijalac, ili je možda bio neki trust mozgova
Kome je pala na pamet ova ideja o programskoj koaliciji ui kojoj je HDZ ? Mislim, svima je jasno da HDZ mora ući u vlast, nije to sporno, i mislim da svako objektivan mora to znati. Al zar se nije moglo reći, moramo ući u vlast sa HDZ-om, dijelit ćemo vlast sa njim, ali istovremeno ćemo se i žestoko boriti protiv njih i politike koju su dosada provodili. Borit ćemo se poštenjem, radom ali i suprostavljanjem svim zahtjevima koji idu protiv države.
Mislim, znam ja što se ovako nije reklo.....al programska koalicija, ma daj......dina vam, ko je taj genijalac, ili je možda bio neki trust mozgova
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#60362 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa shvataš li ti koliko je to neracionalna i gubitnička taktika? To bi Zagrebu došlo kao kec na desetku da Evropi pokažu da je sve ono
što su ikada govorili o Bošnjacima bilo tačno. Ja sam stvarno mislio da ćeš reći nešto iole pametno, pošto sam te uvijek smatrao, bez
obzira koliko se neslagao, za trezvenog i pametnog lika.
-
neon-x
- Posts: 848
- Joined: 18/07/2012 19:13
#60363 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ako ces vec citirati Sebiju, ona kaze luzOra..Prpa.ba wrote: ↑21/11/2022 22:54 SDA jeste kriva jer je svojom bahatosti, neradom i kurcoboljom za zapadnjacke mahinacije dozvolila da dodje do ovakvog ispiranja mozAka, sto nas je i dovelo do situacije da ova nakupina politickih nesretnika i luzera, tzv. covicevih osam, moze doci u poziciju da se kocka sa nasom buducnosti.
- Point.
- Posts: 33496
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#60364 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Je li iko javio ovima Čovićs Eight da je naziv županija koji su sa ponosom potpisali neustavan i protiv zakona?
Kada će biti svečanost povodom ulaska trojke u HNS?
Kada će biti svečanost povodom ulaska trojke u HNS?
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#60365 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Bajagi Europa ne dijeli isto misljenje sa Zagrebom, neko ce nekome nesto pokazati i dokazati.dale cooper wrote: ↑21/11/2022 22:58 To bi Zagrebu došlo kao kec na desetku da Evropi pokažu da je sve ono što su ikada govorili o Bošnjacima bilo tačno.
Ovo je doslovno podjela Bosnjaka na one koji misle da ako pojedu krmetine, svedu svoj identitet na cevape i humor, druze se sa Ognjenom, Damirom i Stefanom, da ce prezivjeti koncentracioni logor i klanje, i one koji znaju da je sve to dzabe i da samo puska sprjecava kamu.
Tzv. stranke bez hrvatskog predznaka..
-
palermo
- Posts: 25347
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#60366 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Apsolutno, SDA je prevashodno kriva zbog toga što je stepen nacionalne (bošnjačke) svijesti doveden do same granice postojanja, kao što je i kriva za derogiranje države odnosno pretvaranje države u stranački servis.Prpa.ba wrote: ↑21/11/2022 22:54 SDA jeste kriva jer je svojom bahatosti, neradom i kurcoboljom za zapadnjacke mahinacije dozvolila da dodje do ovakvog ispiranja mozAka, sto nas je i dovelo do situacije da ova nakupina politickih nesretnika i luzera, tzv. covicevih osam, moze doci u poziciju da se kocka sa nasom buducnosti.
Al ovo što se sada radi je, što bi se reklo, pečat na tu politiku...........i opet ću ponoviti,historija će prvo pitati SDP i ljevičarske stranke gdje ste bili u ovim vremenima (mislim pitat će SDP, sve ostale ljevičarske stanke su minorne)
- video
- Posts: 8467
- Joined: 26/06/2006 12:13
- Location: Teheran
#60367 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jel ovo seka osobno progovara iz prpePrpa.ba wrote: ↑21/11/2022 23:01Bajagi Europa ne dijeli isto misljenje sa Zagrebom, neko ce nekome nesto pokazati i dokazati.dale cooper wrote: ↑21/11/2022 22:58 To bi Zagrebu došlo kao kec na desetku da Evropi pokažu da je sve ono što su ikada govorili o Bošnjacima bilo tačno.![]()
Ovo je doslovno podjela Bosnjaka na one koji misle da ako pojedu krmetine, svedu svoj identitet na cevape i humor, druze se sa Ognjenom, Damirom i Stefanom, da ce prezivjeti koncentracioni logor i klanje, i one koji znaju da je sve to dzabe i da samo puska sprjecava kamu.
Tzv. stranke bez hrvatskog predznaka..![]()
Bravo majstore
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83486
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#60368 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kako vas je lijepo gledati dok pjenite 
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#60369 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sve sto je SDA gradila, NiP i ostali derivati su samo turbofolk verzija toga, za ubrzano sagorijevanje nacije i drzave. Zato se proces i ubrzao, umjesto sredinom 2030-ih, Covic i Dodik su dobili sredinom 2020-ih.palermo wrote: ↑21/11/2022 23:03 Apsolutno, SDA je prevashodno kriva zbog toga što je stepen nacionalne (bošnjačke) svijesti doveden do same granice postojanja, kao što je i kriva za derogiranje države odnosno pretvaranje države u stranački servis.
Al ovo što se sada radi je, što bi se reklo, pečat na tu politiku...........i opet ću ponoviti,historija će prvo pitati SDP i ljevičarske stranke gdje ste bili u ovim vremenima (mislim pitat će SDP, sve ostale ljevičarske stanke su minorne)
SDP je vec desetljece sveden na kohabitacijski servis SDA za popunjavanje etnickih kvota u bosnjackim podrucjima, je li gazda SDA ili turbo-SDA u vidu NIPova PIPova i cega vec, to je svejedno. Sto se mene tice, historija se SDP-ova i gradjana nece ni sjecati.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#60370 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kao Komšić i DF koji, citiram druga hrasno...drže SDa pod kontrolom i ucjenjuju? Tako nekako?palermo wrote: ↑21/11/2022 22:57 i. Al zar se nije moglo reći, moramo ući u vlast sa HDZ-om, dijelit ćemo vlast sa njim, ali istovremeno ćemo se i žestoko boriti protiv njih i politike koju su dosada provodili. Borit ćemo se poštenjem, radom ali i suprostavljanjem svim zahtjevima koji idu protiv države.
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#60371 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sasvim sam siguran da većina ne dijeli, niti Evrope niti ostatka MZ-a. Međutim, potenciranjem ekstremizma i odlaskom u tom pravcu ćePrpa.ba wrote: ↑21/11/2022 23:01Bajagi Europa ne dijeli isto misljenje sa Zagrebom, neko ce nekome nesto pokazati i dokazati.dale cooper wrote: ↑21/11/2022 22:58 To bi Zagrebu došlo kao kec na desetku da Evropi pokažu da je sve ono što su ikada govorili o Bošnjacima bilo tačno.![]()
Ovo je doslovno podjela Bosnjaka na one koji misle da ako pojedu krmetine, svedu svoj identitet na cevape i humor, druze se sa Ognjenom, Damirom i Stefanom, da ce prezivjeti koncentracioni logor i klanje, i one koji znaju da je sve to dzabe i da samo puska sprjecava kamu.
se to vjerovatno promijeniti. Niko ne može bez saveznika, posebno kad ima ovakvo okruženje kao mi.
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#60373 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Tačno su neki počeli ličiti na Mulahusića po pisanju.
-
palermo
- Posts: 25347
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#60374 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne moraš u daljnju patnju. Ako nećeš.dale cooper wrote: ↑21/11/2022 22:58Oj hljebe dragi, i onda se opozicija naziva izdajnicima, a neki bi da guraju vlastiti narod u ekstremizam, izolaciju i dalju patnju.
![]()
Pa shvataš li ti koliko je to neracionalna i gubitnička taktika? To bi Zagrebu došlo kao kec na desetku da Evropi pokažu da je sve ono
što su ikada govorili o Bošnjacima bilo tačno. Ja sam stvarno mislio da ćeš reći nešto iole pametno, pošto sam te uvijek smatrao, bez
obzira koliko se neslagao, za trezvenog i pametnog lika.
Onako objektivno da ti kažem, ja evo trideset godina živim sa tim tzv .ustašama.....može se, bolan sa njima, pokoja loza, promuhabetiš o cijenama......odem ja i u Libre (zna Johhny S gdje ) na pačaricu......prvo uščipke pa onda na pačaricu.......može se,strašno fini to znaju biti ljudi..... naravno ako neš belaja tražiti....i svašta pričati i tražiti....
A što je najvažnije, i Šmit je rekao da i mi možemo tu živjeti......tako da, zaista se ne moramo patiti......ako mislimo da nije vrijedno toga i da ne trebamo
A taktika, pa najveća moralna gromada u historiji ovog foruma Skijaš iliti 1gorštak je davno rekao da je jedina moguća i uspješna taktika protiv secesionizma i separatističkih politika, podići cijenu, odnosno pokazati da si spreman na sve kada se boriš za nešto što smatraš da ti pripada......tako da nije ovo neka moja mudra pamet....ja samo prepisao od mudrijih i boljih ljudi od mene
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#60375 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jesi li bio odrasla osoba kroz devedesete? Zaista iskreno pitam, vecina forumasa sa stavovima slicnim tvojim zvuce kao mlade osobe kojima je dopizdila besperpektivnost drustva koje je u svoju sliku stvorila SDA, pa se politicki diskurs sveo na "daj sta das u trokutistanu".dale cooper wrote: ↑21/11/2022 23:09 Sasvim sam siguran da većina ne dijeli, niti Evrope niti ostatka MZ-a. Međutim, potenciranjem ekstremizma i odlaskom u tom pravcu će
se to vjerovatno promijeniti. Niko ne može bez saveznika, posebno kad ima ovakvo okruženje kao mi.
Devedesete su im crna kutija, zaboravlja se sasvim zasluzena nepovjerljivost ili cak i otvorena mrznja prema zapadu zbog svega sto su nam priredili u tom periodu.
Sada je svaka ambasadorska kao iz musafa, SDA je jedino zlo u drzavi, a porodiljske naknade i tramvaj su drzavotvorni projekti na koje se svodi politicko djelovanje Bosnjaka.
