Kasumović će čuvati,kamberovica polje wrote: ↑21/11/2022 17:55 Šta ćemo sad bez državotvorne i patriotske SDA?
Ko će čuvat finansije i drzavne firme od povampirenih lezbokomunjara i lažnih patriota iz NiP-a?
u hladnjaku gdje drži pive i rakiju.
Kasumović će čuvati,kamberovica polje wrote: ↑21/11/2022 17:55 Šta ćemo sad bez državotvorne i patriotske SDA?
Ko će čuvat finansije i drzavne firme od povampirenih lezbokomunjara i lažnih patriota iz NiP-a?
Jasta ce...plavi_E wrote: ↑21/11/2022 18:13 Nakon "deblokade" Federacije ce izbor clanova presjednistva biti glavna tema. Zbog uticaja presjednistva na vanjsku politiku i SRB i HR zele da imaju svog clana u tom tijelu. Trenutno HR nema svog clana nego se mora oslanjari na SRB clana tj. u ovom slucaju clanicu. BiH ima svoja 2 clana presjednistva. Posto vise nije upitno da li ce HR ponovo dobiti svog clana nego samo kako ce ga dobiti. Ostaje samo da se vidi dali ce Osmorka dobiti nesto zauzvrat. Na primjer da bosnjacko pleme u VM umjesto 3 dobije 5 clanova.
prozivate nekoga za kmecanje , a jedine osobe koje kmece na forumu su sda i df ljubimci
Sta nam Yasmin radi?tramvajtrojka wrote: ↑21/11/2022 18:20prozivate nekoga za kmecanje , a jedine osobe koje kmece na forumu su sda i df ljubimci![]()
![]()
![]()
hajte ba vidjecete malo i vi kako je lagano palamuditi iz opozicione hladovine dok se neko drugi bori za domovinu![]()
barem vam je to bio narativ zadnjih 20 godina , sad gledajte kad se okrenulo demokratsko kolo srece
![]()
To sam naveo samo kao primjer. Pogotovo sto taj raspored koliko kome ide nije zakonski odredjen niti su rotacije zakonom definisane. Sve je stvar dogovora. Ali ako bi se nesto trazilo za uzvrat da Zagreb dobije svog clana presjednistva da onda Covic dobije jedno ministarsko mjesto u VM a Osmorka 5. Ili nesto slicno tome. Nek nesto skontaju. A mogu i dati da ne traze nista za uzvrat.Vaya wrote: ↑21/11/2022 18:17Jasta ce...SpoilerShowplavi_E wrote: ↑21/11/2022 18:13 Nakon "deblokade" Federacije ce izbor clanova presjednistva biti glavna tema. Zbog uticaja presjednistva na vanjsku politiku i SRB i HR zele da imaju svog clana u tom tijelu. Trenutno HR nema svog clana nego se mora oslanjari na SRB clana tj. u ovom slucaju clanicu. BiH ima svoja 2 clana presjednistva. Posto vise nije upitno da li ce HR ponovo dobiti svog clana nego samo kako ce ga dobiti. Ostaje samo da se vidi dali ce Osmorka dobiti nesto zauzvrat. Na primjer da bosnjacko pleme u VM umjesto 3 dobije 5 clanova.
Pa Dodik u subotu hlado rece, da kada je u pitanju vijece ministara RS-u pripadaju 4 ministarstva...a 5 ostaje Federaciji...
Nek im je Bog na pomoci...plavi_E wrote: ↑21/11/2022 18:24To sam naveo samo kao primjer. Pogotovo sto taj raspored koliko kome ide nije zakonski odredjen niti su rotacije zakonom definisane. Sve je stvar dogovora. Ali ako bi se nesto trazilo za uzvrat da Zagreb dobije svog clana presjednistva da onda Covic dobije jedno ministarsko mjesto u VM a Osmorka 5. Ili nesto slicno tome. Nek nesto skontaju. A mogu i dati da ne traze nista za uzvrat.
Sta god da urade oni nasi predstavnici i vodje i oni odlucuju o sudbini naroda I ja im stvarno iskreno zelim sve najbolje. Slazem se sa tobom i jos nekim forumasima da neke izjave stvarno ne ulijevaju nadu ali tako je kako je. Osnova demokratije da narod dobije vodje koje zasluzuje a ne da ga zapadne ono sto neka kraljica rodi u visestoljetnom incestu kraljevskih porodica.Vaya wrote: ↑21/11/2022 18:27Nek im je Bog na pomoci...SpoilerShowplavi_E wrote: ↑21/11/2022 18:24
To sam naveo samo kao primjer. Pogotovo sto taj raspored koliko kome ide nije zakonski odredjen niti su rotacije zakonom definisane. Sve je stvar dogovora. Ali ako bi se nesto trazilo za uzvrat da Zagreb dobije svog clana presjednistva da onda Covic dobije jedno ministarsko mjesto u VM a Osmorka 5. Ili nesto slicno tome. Nek nesto skontaju. A mogu i dati da ne traze nista za uzvrat.
Samo da ne useru sta kapitalno...
Da kad ih HDZ i SNSD krenu driblat, ne bude desi desio Zakon o mjestu prebivalista i da ne budu imali jos Boski Cavar u svojim redovima...
Neki sipatizeri NiP-a su na ovoj temi vec rekli da ih ne interesuje drzavni nego samo entitetski nivo. Tako da uvjeravanja nisu nemoguca.noviforumas wrote: ↑21/11/2022 18:30 Ja se samo nadam da nas nece ovdje za koju sedmicu uvjeravati kako su nebitni predsjednistvo, ministarstvo VP, ministarstvo odbrane, i slicno.
Napokon!noviforumas wrote: ↑21/11/2022 18:39 Evo sporazuma i sta je sve potpisano:
https://istraga.ba/nap-objavio-sporazum ... pravosuda/
Sajbera i slicne, sustinski ni ti interesuje ni drzava, ni NiP kao stranka, njega interesuje neki odredjeni pojedinac u NiP-u za kojeg je on ocito radio u kampanji ili nesto slicno, pa je tom pojedincu obecana odredjena pozicija na odredjenom nivou vlasti i njega samo to interesuje i da koalicija na tom odredjenom nivou vlasti potraje sto duze...plavi_E wrote: ↑21/11/2022 18:35Neki sipatizeri NiP-a su na ovoj temi vec rekli da ih ne interesuje drzavni nego samo entitetski nivo. Tako da uvjeravanja nisu nemoguca.noviforumas wrote: ↑21/11/2022 18:30 Ja se samo nadam da nas nece ovdje za koju sedmicu uvjeravati kako su nebitni predsjednistvo, ministarstvo VP, ministarstvo odbrane, i slicno.


https://istraga.ba/nap-objavio-sporazum ... pravosuda/Vaya wrote: ↑21/11/2022 15:36Tako je, on je principijelan u zahjevima, a Dino danas rece da je principijelan u dogovorima.
Ja samo ocekujem da vidim sporazum koji ce potpisati...a pretpostavljam da ce izgledati ovako:
1. Socio-ekonomske reforme
2. Zavrsetak izmjena IZ i (Draganova omiljena sintagma) "djelimicne izmjene Ustava FBiH"
3. Euro-atlantske integracije BiH
4. World peace
Nemoj namicati ostalim ove teme, vidis da su fokusirani delegate u DN, vidis da kada neko nekog zajebe u nekoj kantonalnoj skupstini, odmah se nakuca novih 10 stranica teksta na temi u ismijavanju, podjebavanju i slicnim tinejdzerskim istupima...to isto vazi i za SDA-ovce...
A to sto Dodik i Covic slazu ciglu po ciglu...