Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#59976 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Znaci dodje neka sadaka iz EU i djeli se na troje i Covic i Dodik svoje pokradu a Konakovic podjeli sirotinji. I sad ova dvojica znaju da ih Konakovic ima u saci jer ima dokaze da su ukrali a Konakovic ispao Robin Hud.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#59977 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Ali napokon imamo nesto konkretno ovog foruma: "Konakovic i osmorka nece krasti i nece trgovati drzavom!". Znaci imamo napokon nesto napismeno na sto se poslije mozemo pozvati u iduce 4 godine. Po meni to je dovoljno. Sad mozemo rahat sacekati razvoj dogadjaja.
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#59978 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

plavi_E wrote: 20/11/2022 20:14 Znaci dodje neka sadaka iz EU i djeli se na troje i Covic i Dodik svoje pokradu a Konakovic podjeli sirotinji. I sad ova dvojica znaju da ih Konakovic ima u saci jer ima dokaze da su ukrali a Konakovic ispao Robin Hud.
Dobro je da si napokon shvatio da snsd hdz i sda kradu nemilice. Jos da shvatis da je za bosnjake bolje da su izabrali nekog ko to vise ne zeli a da je sramota hrvata i srba sto su opet na vlasti lopovi.
PS
Izbori su pokradeni u korist snsd hdz i sda( samo sto ni to sda u izgleda nece biti dovoljno)
Last edited by sajber87 on 20/11/2022 20:20, edited 1 time in total.
zbunjola71sa
Posts: 918
Joined: 28/02/2020 18:33

#59979 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zbunjola71sa »

plavi_E wrote: 20/11/2022 20:16 "Konakovic i osmorka nece krasti i nece trgovati drzavom!".
sve i da hoce nemaju scim,stranka ti je vec to sve odradila
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#59980 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

zbunjola71sa wrote: 20/11/2022 20:20
plavi_E wrote: 20/11/2022 20:16 "Konakovic i osmorka nece krasti i nece trgovati drzavom!".
sve i da hoce nemaju scim,stranka ti je vec to sve odradila
Dakle u prevodu, Konaković i osmorka ne mogu uraditi ništa što SDA već nije uradila :mrgreen: Jak koncept, nema šta.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#59981 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

palermo wrote: 20/11/2022 20:11
Spoiler
Show
Ma meni su stvari prilično jasne. Sjećate se koliko su evropski i američki tzv.posrednici insistirali na sastancima tri lidera. To je čista pragmatika, računa se da tri se čovjeka mogu dogovoriti lakše nego da to ide korz demokratske institucije. Pokazalo se da je Bakir tu najveći problem. Em je pokatkad bio tvrdoglav, em nije nikada imao snagu niti moć kao što su imali Dodo i Čovke.

Dakle, trebalo je skloniti Bakira i instalirati ličnost oko kojeg će se graditi liderstvo Dodikovsko/Čovićevskog tipa ili još bolje Vučićevskog. Izbor je pao na Dinu.I naravno ličnost koja će, samim tim što je instalirana, biti i poslušna.

Sve poslije toga što se događa je samo posljedica odluke koja je donesena u centrima moći. Ovo kriminal, diploma,kadirovci, sda-ovski džiberi.... ovo, ono, je samo metodologija, stotinu puta isprobana u zemljama trećeg svijeta i među nedozrelim nacijama ili narodima (pošto se ovdje raspravlja i o tome šta je nacija a šta narod).

I ono što će nam se događati je takođe isprobano....pa nije teško ni predvidjeti šta će biti.
Svi potezi zadnjih mjeseci ukazuju da je doslo do promjene odnasa nekih centara moci prema BiH i da se ide na uredejenje kao Afganistanu. Znaci plemensk uredjenje. Dva plemena vec odavno tako funkcionisu sami u trecem plemenu je billo problema jer su davali znake visestranacja. I sad se trazi rijesenje. Jedna od posljedica nove koalicije je to sto ce gradjanske srtanke u BiH biti svedene na gradjanske stranke samo jednog plemena. I to ce biti njihova smrt. A one su upravo bile najveca prepreka plemenskoj zajednici BiH. Moguce je da Konakovic vise vuce na plemensko uredjenje BiH nego Niksic i zbog toga je on izabran da predstavlja Osmorku tj. da on bude plemenski vodja Bosnjaka. Iako Niksic ima vise glasova.
zbunjola71sa
Posts: 918
Joined: 28/02/2020 18:33

#59982 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zbunjola71sa »

guruguru95 wrote: 20/11/2022 20:27

Dakle u prevodu, Konaković i osmorka ne mogu uraditi ništa što SDA već nije uradila :mrgreen: Jak koncept, nema šta.
to sto su uradadili(sda) ,nekom koncept nekom izdaja
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#59983 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Takodje se je moglo cuti da shmitove odluke najvise stete gradjanskoj politickoj opciji. Sto bi takodje mogao biti znak da se odlucilo da se ide na plemensko uredjenje BiH.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#59984 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

zbunjola71sa wrote: 20/11/2022 20:31
guruguru95 wrote: 20/11/2022 20:27

Dakle u prevodu, Konaković i osmorka ne mogu uraditi ništa što SDA već nije uradila :mrgreen: Jak koncept, nema šta.
to sto su uradadili(sda) ,nekom koncept nekom izdaja
Sva poenta ove priče, po stoti put - ljudi su glasali za promjene, a ne da gledaju ljigavo ulizivanje Čoviću i Dodiku, pod patetičnim izgovorom da su oni "neizbježan faktor". Ljudima je puna kapa ove ljigavštine.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#59985 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

plavi_E wrote: 20/11/2022 20:34 Takodje se je moglo cuti da shmitove odluke najvise stete gradjanskoj politickoj opciji. Sto bi takodje mogao biti znak da se odlucilo da se ide na plemensko uredjenje BiH.
:thumbup:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#59986 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Rekao bi covjek Smit potpisao Dayton a ne SDA… :lol:
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#59987 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Plemensko uredjenje drustava je i danas cesta pojava u svijetu. Mozda ne u Evropi ali po svijetu svakako. Najvecu opasnost plemenskog uredjenja po BiH vidim u tome sto plemena ne vole da imaju zajednicku teritoriju. Vise vole da ima svak svoje. Trenutno imamo situaciju da samo jedno pleme ima svoju teritoriju.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#59988 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

U svakom slucaju pred nama su veoma, veoma interesantne promjene pod pokroviteljstvom nekih centara moci. U to ime: zelim nam sve najbolje.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#59989 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sarlo »

plavi_E wrote: 20/11/2022 20:43 Plemensko uredjenje drustava je i danas cesta pojava u svijetu. Mozda ne u Evropi ali po svijetu svakako. Najvecu opasnost plemenskog uredjenja po BiH vidim u tome sto plemena ne vole da imaju zajednicku teritoriju. Vise vole da ima svak svoje. Trenutno imamo situaciju da samo jedno pleme ima svoju teritoriju.
Tako na nas dio zapadnjaka gleda, kao plemena. Vjerovatno jedan mali dio.
A zapravo mi nemamo alternative parlamentarnoj demokratiji.
"Bakiru se posrecilo da je Tihic rano umro, pa je "naslijedio" politicku funkciju."

Nema nikakvih paralelnih institucija izuzev "dejtonske ludjacke kosulje".
Mi kad izadjemo na izbore mislimo da glasamo za parlamentarce koji ce izabrati vladu i donositi zakone, odnosno predsjednika koji ce imati odredjene oblasti. Kao svugdje na svijetu.

Djavo se krije u domovima-vijecima naroda, pravu veta na svim nivoima i u svim mogucim situacijama, kantonima sa suverenim ovlastima i entitetima kao poludrzavama. I niskom cenzusu za ulazak u parlamente. Te korupciji koja je rezultat prethodnog. Diskriminaciji malobrojnijih i aparthejdu koji se nad Bosnjacima provodi u pc-iju (Hrvata tamo gotovo i nema).

Smit je sa svojim izmjenama produbio diskriminaciju i doveo hdz u superioran polozaj. Dobili su 8,65 % glasova i apsolutni su pobjednici!
I nije Smit to uradio (i Eskobar) jer nas dozivljava kao pleme nego jer je Hrvatska izlobirala nesto tako. Izlobirala znaci platila. Novcem.
Nema nikakve ideologije, malo islamofobije i vjerovatno mnogo novca.
Last edited by sarlo on 20/11/2022 21:46, edited 1 time in total.
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#59990 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

sarlo wrote: 20/11/2022 21:40
plavi_E wrote: 20/11/2022 20:43 Plemensko uredjenje drustava je i danas cesta pojava u svijetu. Mozda ne u Evropi ali po svijetu svakako. Najvecu opasnost plemenskog uredjenja po BiH vidim u tome sto plemena ne vole da imaju zajednicku teritoriju. Vise vole da ima svak svoje. Trenutno imamo situaciju da samo jedno pleme ima svoju teritoriju.
Tako na nas dio zapadnjaka gleda, kao plemena. Vjerovatno jedan mali dio.
A zapravo mi nemamo alternative parlamentarnoj demokratiji.
"Bakiru se posrecilo da je Tihic rano umro, pa je "naslijedio" politicku funkciju."

Nema nikakvih paralelnih institucija izuzev "dejtonske ludjacke kosulje".
Mi kad izadjemo na izbore mislimo da glasamo za parlamentarce koji ce izabrati vladu i donositi zakone, odnosno predsjednika koji ce imati odredjene oblasti. Kao svugdje na svijetu.

Djavo se krije u domovima-vijecima naroda, pravu veta na svim nivoima i u svim mogucim situacijama, kantonima sa suverenim ovlastima i entitetima kao poludrzavama. Diskriminaciji malobrojnijih i aparthejdu koji se nad Bosnjacima provodi u pc-iju (Hrvata tamo gotovo i nema).

Smit je sa svojim izmjenama produbio diskriminaciju i doveo hdz u superioran polozaj. Dobili su 8,65 % glasova i apsolutni su pobjednici!
I nije Smit to uradio (i Eskobar) jer nas dozivljava kao pleme nego jer je Hrvatska izlobirala nesto tako. Izlobirala znaci platila. Novcem.
Nema nikakve ideologije, malo islamofobije i vjerovatno mnogo novca.
A da smit ovo nije donio razlika bi bila samo u tome da bi jos cetiri godine imao totalnu blokadu federacije i novalicevu vladu u tehnickom mandatu do 2026. Ako ti je to bolja opcija onda ok
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#59992 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Istraga i politicki igraju duple pasove iz udzbenika :D
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#59993 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sarlo »

Govorim opcenito o drzavi i domovini koju sam zalio svojom krvlju i u kojoj zivim i treba imam prava kao i svi ostali.

U pogledu borbe za vlast i za fotelje, eto vas tamo. Fadila vodi kuci.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59994 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

sajber87 wrote: 20/11/2022 21:45
sarlo wrote: 20/11/2022 21:40
Tako na nas dio zapadnjaka gleda, kao plemena. Vjerovatno jedan mali dio.
A zapravo mi nemamo alternative parlamentarnoj demokratiji.
"Bakiru se posrecilo da je Tihic rano umro, pa je "naslijedio" politicku funkciju."

Nema nikakvih paralelnih institucija izuzev "dejtonske ludjacke kosulje".
Mi kad izadjemo na izbore mislimo da glasamo za parlamentarce koji ce izabrati vladu i donositi zakone, odnosno predsjednika koji ce imati odredjene oblasti. Kao svugdje na svijetu.

Djavo se krije u domovima-vijecima naroda, pravu veta na svim nivoima i u svim mogucim situacijama, kantonima sa suverenim ovlastima i entitetima kao poludrzavama. Diskriminaciji malobrojnijih i aparthejdu koji se nad Bosnjacima provodi u pc-iju (Hrvata tamo gotovo i nema).

Smit je sa svojim izmjenama produbio diskriminaciju i doveo hdz u superioran polozaj. Dobili su 8,65 % glasova i apsolutni su pobjednici!
I nije Smit to uradio (i Eskobar) jer nas dozivljava kao pleme nego jer je Hrvatska izlobirala nesto tako. Izlobirala znaci platila. Novcem.
Nema nikakve ideologije, malo islamofobije i vjerovatno mnogo novca.
A da smit ovo nije donio razlika bi bila samo u tome da bi jos cetiri godine imao totalnu blokadu federacije i novalicevu vladu u tehnickom mandatu do 2026. Ako ti je to bolja opcija onda ok
Najbolja opcija je odma otpisat HZHB i RS da se ne pte ljudi i lobiraju
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#59995 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

sarlo wrote: 20/11/2022 21:40
Nema nikakve ideologije, malo islamofobije i vjerovatno mnogo novca.
Ideologije.nema, naravno. Islamofobije , bas kao sto si rekao malo. Novca...svakako. Al ne.na nacin na koji si ti predstavio. Nista Hrvatska nije platila. Ona je samo uporno prezentirala da je zapadu najjeftinija I najkorisnija opcija da oni budu gubernatori iliti kolonijalni upravlitelji Federacije BiH. Mi opet nismo isposyavili nikakvu cijenu zapadu, shodno tome zasto bi se zamarali sa nama. Samo delegirali upravitelju ( tj. Hrvatskoj).
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#59996 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Spit_fire wrote: 20/11/2022 21:52
sajber87 wrote: 20/11/2022 21:45

A da smit ovo nije donio razlika bi bila samo u tome da bi jos cetiri godine imao totalnu blokadu federacije i novalicevu vladu u tehnickom mandatu do 2026. Ako ti je to bolja opcija onda ok
Najbolja opcija je odma otpisat HZHB i RS da se ne pte ljudi i lobiraju
Ko je to rekao :? Bas naprotiv dosadasnja politika je zanemarivala bosnjake i hrvate u rs u
Last edited by sajber87 on 20/11/2022 21:54, edited 1 time in total.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#59997 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sarlo »

Zasto Smit nije ukinuo domove naroda, a rjesavanje problema vitalnog nacionalnog interesa ostavio obdusmenima i sudovima!
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#59998 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

sarlo wrote: 20/11/2022 21:54 Zasto Smit nije ukinuo domove naroda, a rjesavanje problema vitalnog nacionalnog interesa ostavio obdusmenima i sudovima!
Ovo je zemlja jos od zavnobiha tri naroda i ostalih koji u njoj zive, nazalost je tako. Znam ja da su domovi naroda ovakvi kakvi jesu problem. Smit je ucinio jednu dobru stvar a to je da je izbrisao dio u ustavu federacije gdje je vitalni nacionalni interes bilo sve sta kazu dvije trecine u klubu, toga vise nema i to je dobro. Ono sto po meni treba da bude sledeci korak i to sve stranke moraju da insistiraju a to sam do sada cuo i od sdp nip sda df ns je da vijece naroda rs dobije ovlasti kao u federaciji a ne obrnuto. Za to se moramo boriti u sledecem periodu bez obzira za koga glasamo i ko bude u vlasti a ko u opoziciji. Jaki bosnjaci i hrvati u rs moraju biti prioritet sledece politike. Dosadasnja je bila katastrofalna na tom planu
Last edited by sajber87 on 20/11/2022 22:15, edited 1 time in total.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#59999 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sarlo »

palermo wrote: 20/11/2022 21:53
sarlo wrote: 20/11/2022 21:40
Nema nikakve ideologije, malo islamofobije i vjerovatno mnogo novca.
Ideologije.nema, naravno. Islamofobije , bas kao sto si rekao malo. Novca...svakako. Al ne.na nacin na koji si ti predstavio. Nista Hrvatska nije platila. Ona je samo uporno prezentirala da je zapadu najjeftinija I najkorisnija opcija da oni budu gubernatori iliti kolonijalni upravlitelji Federacije BiH. Mi opet nismo isposyavili nikakvu cijenu zapadu, shodno tome zasto bi se zamarali sa nama. Samo delegirali upravitelju ( tj. Hrvatskoj).
Nemam nikvih insajderskih infornacijama samo procjenjujem da je novac u pitanju. Samo novac.

Mi imamo vise iskrenih prijatelja na Zapadu od Hrvatske. Ali sve je sklonjeno u stranu ljetos.

Pogledaj kakvi tipovi provode politiku palestinizacije Bosne! Kako samo izvrcu istinu i koriste se manipulacijama. Idu po Bihacu i Orasju i vuku za rukav nekakve mizerne tipove! Diplomatsko dno.

I osmorka i Sda bi im ovo sve ispunila ali Covic je izgleda rekao necu Bakira. A zelje se ispunjavaju kad platis.
Nikakve velike politike ja ne vidim u ponasnju medj.zajednice.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#60000 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Danas sam čuo neki podatak na Novoj kae parlamentarci, za 4 godine mandata, inkasiraju 250 hiljada maraka. I kaže što se bore za vlast :lol:

Inače, ima li namjeru blok preporoda da ove, bezobrazne švicarske plaće dok narod krepava, mijenja?
Locked