Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#59976 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Znaci dodje neka sadaka iz EU i djeli se na troje i Covic i Dodik svoje pokradu a Konakovic podjeli sirotinji. I sad ova dvojica znaju da ih Konakovic ima u saci jer ima dokaze da su ukrali a Konakovic ispao Robin Hud.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#59977 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ali napokon imamo nesto konkretno ovog foruma: "Konakovic i osmorka nece krasti i nece trgovati drzavom!". Znaci imamo napokon nesto napismeno na sto se poslije mozemo pozvati u iduce 4 godine. Po meni to je dovoljno. Sad mozemo rahat sacekati razvoj dogadjaja.
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#59978 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dobro je da si napokon shvatio da snsd hdz i sda kradu nemilice. Jos da shvatis da je za bosnjake bolje da su izabrali nekog ko to vise ne zeli a da je sramota hrvata i srba sto su opet na vlasti lopovi.
PS
Izbori su pokradeni u korist snsd hdz i sda( samo sto ni to sda u izgleda nece biti dovoljno)
Last edited by sajber87 on 20/11/2022 20:20, edited 1 time in total.
-
zbunjola71sa
- Posts: 918
- Joined: 28/02/2020 18:33
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#59980 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dakle u prevodu, Konaković i osmorka ne mogu uraditi ništa što SDA već nije uradila
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#59981 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Svi potezi zadnjih mjeseci ukazuju da je doslo do promjene odnasa nekih centara moci prema BiH i da se ide na uredejenje kao Afganistanu. Znaci plemensk uredjenje. Dva plemena vec odavno tako funkcionisu sami u trecem plemenu je billo problema jer su davali znake visestranacja. I sad se trazi rijesenje. Jedna od posljedica nove koalicije je to sto ce gradjanske srtanke u BiH biti svedene na gradjanske stranke samo jednog plemena. I to ce biti njihova smrt. A one su upravo bile najveca prepreka plemenskoj zajednici BiH. Moguce je da Konakovic vise vuce na plemensko uredjenje BiH nego Niksic i zbog toga je on izabran da predstavlja Osmorku tj. da on bude plemenski vodja Bosnjaka. Iako Niksic ima vise glasova.palermo wrote: ↑20/11/2022 20:11SpoilerShowMa meni su stvari prilično jasne. Sjećate se koliko su evropski i američki tzv.posrednici insistirali na sastancima tri lidera. To je čista pragmatika, računa se da tri se čovjeka mogu dogovoriti lakše nego da to ide korz demokratske institucije. Pokazalo se da je Bakir tu najveći problem. Em je pokatkad bio tvrdoglav, em nije nikada imao snagu niti moć kao što su imali Dodo i Čovke.
Dakle, trebalo je skloniti Bakira i instalirati ličnost oko kojeg će se graditi liderstvo Dodikovsko/Čovićevskog tipa ili još bolje Vučićevskog. Izbor je pao na Dinu.I naravno ličnost koja će, samim tim što je instalirana, biti i poslušna.
Sve poslije toga što se događa je samo posljedica odluke koja je donesena u centrima moći. Ovo kriminal, diploma,kadirovci, sda-ovski džiberi.... ovo, ono, je samo metodologija, stotinu puta isprobana u zemljama trećeg svijeta i među nedozrelim nacijama ili narodima (pošto se ovdje raspravlja i o tome šta je nacija a šta narod).
I ono što će nam se događati je takođe isprobano....pa nije teško ni predvidjeti šta će biti.
-
zbunjola71sa
- Posts: 918
- Joined: 28/02/2020 18:33
#59982 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
to sto su uradadili(sda) ,nekom koncept nekom izdajaguruguru95 wrote: ↑20/11/2022 20:27
Dakle u prevodu, Konaković i osmorka ne mogu uraditi ništa što SDA već nije uradilaJak koncept, nema šta.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#59983 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Takodje se je moglo cuti da shmitove odluke najvise stete gradjanskoj politickoj opciji. Sto bi takodje mogao biti znak da se odlucilo da se ide na plemensko uredjenje BiH.
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#59984 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sva poenta ove priče, po stoti put - ljudi su glasali za promjene, a ne da gledaju ljigavo ulizivanje Čoviću i Dodiku, pod patetičnim izgovorom da su oni "neizbježan faktor". Ljudima je puna kapa ove ljigavštine.zbunjola71sa wrote: ↑20/11/2022 20:31to sto su uradadili(sda) ,nekom koncept nekom izdajaguruguru95 wrote: ↑20/11/2022 20:27
Dakle u prevodu, Konaković i osmorka ne mogu uraditi ništa što SDA već nije uradilaJak koncept, nema šta.
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#59986 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Rekao bi covjek Smit potpisao Dayton a ne SDA… 
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#59987 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Plemensko uredjenje drustava je i danas cesta pojava u svijetu. Mozda ne u Evropi ali po svijetu svakako. Najvecu opasnost plemenskog uredjenja po BiH vidim u tome sto plemena ne vole da imaju zajednicku teritoriju. Vise vole da ima svak svoje. Trenutno imamo situaciju da samo jedno pleme ima svoju teritoriju.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#59988 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
U svakom slucaju pred nama su veoma, veoma interesantne promjene pod pokroviteljstvom nekih centara moci. U to ime: zelim nam sve najbolje.
-
sarlo
- Posts: 1350
- Joined: 31/07/2006 21:57
#59989 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Tako na nas dio zapadnjaka gleda, kao plemena. Vjerovatno jedan mali dio.plavi_E wrote: ↑20/11/2022 20:43 Plemensko uredjenje drustava je i danas cesta pojava u svijetu. Mozda ne u Evropi ali po svijetu svakako. Najvecu opasnost plemenskog uredjenja po BiH vidim u tome sto plemena ne vole da imaju zajednicku teritoriju. Vise vole da ima svak svoje. Trenutno imamo situaciju da samo jedno pleme ima svoju teritoriju.
A zapravo mi nemamo alternative parlamentarnoj demokratiji.
"Bakiru se posrecilo da je Tihic rano umro, pa je "naslijedio" politicku funkciju."
Nema nikakvih paralelnih institucija izuzev "dejtonske ludjacke kosulje".
Mi kad izadjemo na izbore mislimo da glasamo za parlamentarce koji ce izabrati vladu i donositi zakone, odnosno predsjednika koji ce imati odredjene oblasti. Kao svugdje na svijetu.
Djavo se krije u domovima-vijecima naroda, pravu veta na svim nivoima i u svim mogucim situacijama, kantonima sa suverenim ovlastima i entitetima kao poludrzavama. I niskom cenzusu za ulazak u parlamente. Te korupciji koja je rezultat prethodnog. Diskriminaciji malobrojnijih i aparthejdu koji se nad Bosnjacima provodi u pc-iju (Hrvata tamo gotovo i nema).
Smit je sa svojim izmjenama produbio diskriminaciju i doveo hdz u superioran polozaj. Dobili su 8,65 % glasova i apsolutni su pobjednici!
I nije Smit to uradio (i Eskobar) jer nas dozivljava kao pleme nego jer je Hrvatska izlobirala nesto tako. Izlobirala znaci platila. Novcem.
Nema nikakve ideologije, malo islamofobije i vjerovatno mnogo novca.
Last edited by sarlo on 20/11/2022 21:46, edited 1 time in total.
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#59990 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A da smit ovo nije donio razlika bi bila samo u tome da bi jos cetiri godine imao totalnu blokadu federacije i novalicevu vladu u tehnickom mandatu do 2026. Ako ti je to bolja opcija onda oksarlo wrote: ↑20/11/2022 21:40Tako na nas dio zapadnjaka gleda, kao plemena. Vjerovatno jedan mali dio.plavi_E wrote: ↑20/11/2022 20:43 Plemensko uredjenje drustava je i danas cesta pojava u svijetu. Mozda ne u Evropi ali po svijetu svakako. Najvecu opasnost plemenskog uredjenja po BiH vidim u tome sto plemena ne vole da imaju zajednicku teritoriju. Vise vole da ima svak svoje. Trenutno imamo situaciju da samo jedno pleme ima svoju teritoriju.
A zapravo mi nemamo alternative parlamentarnoj demokratiji.
"Bakiru se posrecilo da je Tihic rano umro, pa je "naslijedio" politicku funkciju."
Nema nikakvih paralelnih institucija izuzev "dejtonske ludjacke kosulje".
Mi kad izadjemo na izbore mislimo da glasamo za parlamentarce koji ce izabrati vladu i donositi zakone, odnosno predsjednika koji ce imati odredjene oblasti. Kao svugdje na svijetu.
Djavo se krije u domovima-vijecima naroda, pravu veta na svim nivoima i u svim mogucim situacijama, kantonima sa suverenim ovlastima i entitetima kao poludrzavama. Diskriminaciji malobrojnijih i aparthejdu koji se nad Bosnjacima provodi u pc-iju (Hrvata tamo gotovo i nema).
Smit je sa svojim izmjenama produbio diskriminaciju i doveo hdz u superioran polozaj. Dobili su 8,65 % glasova i apsolutni su pobjednici!
I nije Smit to uradio (i Eskobar) jer nas dozivljava kao pleme nego jer je Hrvatska izlobirala nesto tako. Izlobirala znaci platila. Novcem.
Nema nikakve ideologije, malo islamofobije i vjerovatno mnogo novca.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#59992 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Istraga i politicki igraju duple pasove iz udzbenika 
-
sarlo
- Posts: 1350
- Joined: 31/07/2006 21:57
#59993 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Govorim opcenito o drzavi i domovini koju sam zalio svojom krvlju i u kojoj zivim i treba imam prava kao i svi ostali.
U pogledu borbe za vlast i za fotelje, eto vas tamo. Fadila vodi kuci.
U pogledu borbe za vlast i za fotelje, eto vas tamo. Fadila vodi kuci.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#59994 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Najbolja opcija je odma otpisat HZHB i RS da se ne pte ljudi i lobirajusajber87 wrote: ↑20/11/2022 21:45A da smit ovo nije donio razlika bi bila samo u tome da bi jos cetiri godine imao totalnu blokadu federacije i novalicevu vladu u tehnickom mandatu do 2026. Ako ti je to bolja opcija onda oksarlo wrote: ↑20/11/2022 21:40
Tako na nas dio zapadnjaka gleda, kao plemena. Vjerovatno jedan mali dio.
A zapravo mi nemamo alternative parlamentarnoj demokratiji.
"Bakiru se posrecilo da je Tihic rano umro, pa je "naslijedio" politicku funkciju."
Nema nikakvih paralelnih institucija izuzev "dejtonske ludjacke kosulje".
Mi kad izadjemo na izbore mislimo da glasamo za parlamentarce koji ce izabrati vladu i donositi zakone, odnosno predsjednika koji ce imati odredjene oblasti. Kao svugdje na svijetu.
Djavo se krije u domovima-vijecima naroda, pravu veta na svim nivoima i u svim mogucim situacijama, kantonima sa suverenim ovlastima i entitetima kao poludrzavama. Diskriminaciji malobrojnijih i aparthejdu koji se nad Bosnjacima provodi u pc-iju (Hrvata tamo gotovo i nema).
Smit je sa svojim izmjenama produbio diskriminaciju i doveo hdz u superioran polozaj. Dobili su 8,65 % glasova i apsolutni su pobjednici!
I nije Smit to uradio (i Eskobar) jer nas dozivljava kao pleme nego jer je Hrvatska izlobirala nesto tako. Izlobirala znaci platila. Novcem.
Nema nikakve ideologije, malo islamofobije i vjerovatno mnogo novca.
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#59995 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ideologije.nema, naravno. Islamofobije , bas kao sto si rekao malo. Novca...svakako. Al ne.na nacin na koji si ti predstavio. Nista Hrvatska nije platila. Ona je samo uporno prezentirala da je zapadu najjeftinija I najkorisnija opcija da oni budu gubernatori iliti kolonijalni upravlitelji Federacije BiH. Mi opet nismo isposyavili nikakvu cijenu zapadu, shodno tome zasto bi se zamarali sa nama. Samo delegirali upravitelju ( tj. Hrvatskoj).
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#59996 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ko je to rekao
Last edited by sajber87 on 20/11/2022 21:54, edited 1 time in total.
-
sarlo
- Posts: 1350
- Joined: 31/07/2006 21:57
#59997 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Zasto Smit nije ukinuo domove naroda, a rjesavanje problema vitalnog nacionalnog interesa ostavio obdusmenima i sudovima!
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#59998 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ovo je zemlja jos od zavnobiha tri naroda i ostalih koji u njoj zive, nazalost je tako. Znam ja da su domovi naroda ovakvi kakvi jesu problem. Smit je ucinio jednu dobru stvar a to je da je izbrisao dio u ustavu federacije gdje je vitalni nacionalni interes bilo sve sta kazu dvije trecine u klubu, toga vise nema i to je dobro. Ono sto po meni treba da bude sledeci korak i to sve stranke moraju da insistiraju a to sam do sada cuo i od sdp nip sda df ns je da vijece naroda rs dobije ovlasti kao u federaciji a ne obrnuto. Za to se moramo boriti u sledecem periodu bez obzira za koga glasamo i ko bude u vlasti a ko u opoziciji. Jaki bosnjaci i hrvati u rs moraju biti prioritet sledece politike. Dosadasnja je bila katastrofalna na tom planu
Last edited by sajber87 on 20/11/2022 22:15, edited 1 time in total.
-
sarlo
- Posts: 1350
- Joined: 31/07/2006 21:57
#59999 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nemam nikvih insajderskih infornacijama samo procjenjujem da je novac u pitanju. Samo novac.palermo wrote: ↑20/11/2022 21:53Ideologije.nema, naravno. Islamofobije , bas kao sto si rekao malo. Novca...svakako. Al ne.na nacin na koji si ti predstavio. Nista Hrvatska nije platila. Ona je samo uporno prezentirala da je zapadu najjeftinija I najkorisnija opcija da oni budu gubernatori iliti kolonijalni upravlitelji Federacije BiH. Mi opet nismo isposyavili nikakvu cijenu zapadu, shodno tome zasto bi se zamarali sa nama. Samo delegirali upravitelju ( tj. Hrvatskoj).
Mi imamo vise iskrenih prijatelja na Zapadu od Hrvatske. Ali sve je sklonjeno u stranu ljetos.
Pogledaj kakvi tipovi provode politiku palestinizacije Bosne! Kako samo izvrcu istinu i koriste se manipulacijama. Idu po Bihacu i Orasju i vuku za rukav nekakve mizerne tipove! Diplomatsko dno.
I osmorka i Sda bi im ovo sve ispunila ali Covic je izgleda rekao necu Bakira. A zelje se ispunjavaju kad platis.
Nikakve velike politike ja ne vidim u ponasnju medj.zajednice.
- Student_u_Ostavci
- Posts: 3901
- Joined: 04/09/2015 16:50
#60000 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Danas sam čuo neki podatak na Novoj kae parlamentarci, za 4 godine mandata, inkasiraju 250 hiljada maraka. I kaže što se bore za vlast
Inače, ima li namjeru blok preporoda da ove, bezobrazne švicarske plaće dok narod krepava, mijenja?
Inače, ima li namjeru blok preporoda da ove, bezobrazne švicarske plaće dok narod krepava, mijenja?
