Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#13926 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

sime_cipol wrote: 16/11/2022 23:02 Jel ovo na bazi C4X ili C5X
Juče na Pofalićima vidim bijelog C5X. Solidna kineska spodoba. Disproporcije na sve strane. Prevejesi ogromni. 1.2 THP ili 1.6 THP motor.
408 je manje više isti automobil ali oku ugodniji.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23411
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13927 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Leon16v wrote: 16/11/2022 21:36 https://www.olx.ba/r/47718693/48562

Iskustva, savjeti, moyeli plin?
Imao sam priliku voziti F250 SuperDuty sa 6.7 TD motorom, 440 KS i 1250nm. Ustvari to je kamion :D
Potrosi 25 litara dizela ko od sale.
Image
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#13928 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by laik1981 »

Kiki_Musampa wrote: 16/11/2022 18:31 Šta je sa ovim ludilom na piku. Ima auta koja pratim pa brat bratu skoro godinu, i oni konstantno dižu cijenu. Ja kontam ,ako nemaš zainteresovanih za jednu cijenu,malo oboriš pa čekaš kupca itd. Kod nas obrnuto,nemožeš ga prodati,pa random dižeš cijene :run:
Ima neki renault fluence kojeg sam spasio prije nekih godinu i kusur.. Sa 9800 dogurao na 12800 :mrgreen: Svakih par dana lik mijenja cijenu.. Dosta raje na piku se glupira.. Kada sam kupovao auto nekad u martu zvao ja nekog lika za neku kiu benzinca.. Bila 12000.. Frajer nece da proda auto.. Posaljem mu poruku sa drugog broja kaze prodano.. Par dana posle ista kia 14500, pa je vratio na 13000.. Upratio sam nekoliko slicnih slucajeva, a ne radi se o autokucama..
User avatar
sime_cipol
Posts: 23411
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13929 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Mozda hoce da kupe novi auto, pa su neki pikirali. Kako njima neko mijenja cijenu, tako i oni svom. :D
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#13930 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Seawolf wrote: 16/11/2022 23:14
Kako stoji sa cijenom u poređenju sa ona ista dva auta sa drugačijom značkom, Citröen C5 X i DS 4?

A u poređenju sa 5008?
Početne cijene sa tržišta Slovačke

C5 Aircross 1.2 - 28500 eura
C5X 1.2 - 33900 eura
5008 1.2 - 34800 eura
DS4 Cross 1.2 - 35700 eura
408 1.2 - cca 35000 eura

https://autorepublika.com/2022/11/08/te ... u-popusta/
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13931 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Jebo li ih 1.2, da ih jebo 1.2. :skoljka:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23411
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13932 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Nemoj se sad nervirati, cekaj da i FIATi dodju sa istim motorima :D
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#13933 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

sime_cipol wrote: 17/11/2022 11:17 Nemoj se sad nervirati, cekaj da i FIATi dodju sa istim motorima :D
Fiat 600, Fiat Multipla na vazi C4X su sigurni korisnici :D
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#13934 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

Leon16v wrote: 16/11/2022 21:36 https://www.olx.ba/r/47718693/48562

Iskustva, savjeti, moyeli plin?
Ovaj lik fakat uvozi aute iz Amerike i prodaje ih u BiH po 60,70,80, 100 hiljada maraka :shock: I onda se neko zali kako pola godine ne moze prodati Oktaviju 1.9 dizel za 5 hiljada jer je kriza
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13935 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Ima ima finih auta "amerikanaca" na profilu kod njega, M2, M3, Camaro, Corvette bombonice :D
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#13936 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by emko1234 »

laik1981 wrote: 17/11/2022 10:24
Kiki_Musampa wrote: 16/11/2022 18:31 Šta je sa ovim ludilom na piku. Ima auta koja pratim pa brat bratu skoro godinu, i oni konstantno dižu cijenu. Ja kontam ,ako nemaš zainteresovanih za jednu cijenu,malo oboriš pa čekaš kupca itd. Kod nas obrnuto,nemožeš ga prodati,pa random dižeš cijene :run:
Ima neki renault fluence kojeg sam spasio prije nekih godinu i kusur.. Sa 9800 dogurao na 12800 :mrgreen: Svakih par dana lik mijenja cijenu.. Dosta raje na piku se glupira.. Kada sam kupovao auto nekad u martu zvao ja nekog lika za neku kiu benzinca.. Bila 12000.. Frajer nece da proda auto.. Posaljem mu poruku sa drugog broja kaze prodano.. Par dana posle ista kia 14500, pa je vratio na 13000.. Upratio sam nekoliko slicnih slucajeva, a ne radi se o autokucama..
Opipavaju trziste na mahalski nacin. To dosta firmi radi
Kad traze nekoga za neko malo specificnije zanimanje. Iako su svi na linkedinu, okace oglas na posao.ba. Time prate i stanje na trzistu i konkurenciju.
Mada ova tehnika kod prodaje auta od 10 milja i nema plaho smisla.
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#13937 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

emko1234 wrote: 17/11/2022 12:41 okace oglas na posao.ba
Jeftino prodju, 500 KM za oglas od mjesec dana.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#13938 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

MehmedPasaMoric wrote: 17/11/2022 11:51
Leon16v wrote: 16/11/2022 21:36 https://www.olx.ba/r/47718693/48562

Iskustva, savjeti, moyeli plin?
Ovaj lik fakat uvozi aute iz Amerike i prodaje ih u BiH po 60,70,80, 100 hiljada maraka :shock: I onda se neko zali kako pola godine ne moze prodati Oktaviju 1.9 dizel za 5 hiljada jer je kriza
ne mogu smislit BIH a u njoj haraju i hadzijaju 200 na sat...da dodam- i ubijaju 200km/h..... kurac bi u Hrvatskoj registrovo ovaj Raptor tek tako..... ovo je daleko izvan svih granica dozvoljenih specifikacija..... a o homologaciji da ne pricam, trebale bi mu hiljade da vrati na fabricke i zadovolji EU norme.....
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#13939 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by emko1234 »

ElRe wrote: 17/11/2022 12:52
emko1234 wrote: 17/11/2022 12:41 okace oglas na posao.ba
Jeftino prodju, 500 KM za oglas od mjesec dana.
Naravno, u svakom slucaju je jeftinije nego angzovati recrutiment agenciju ili head huntera.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13940 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

sime_cipol wrote: 17/11/2022 11:17 Nemoj se sad nervirati, cekaj da i FIATi dodju sa istim motorima :D
Pa već su došli. :mrgreen:

Nije problem u motoru već u tome što je strpan u auto kome bi osnova trebao biti bar 1.8 ili 2.0, a u najgorem slučaju 1.6, zavisno o kom modelu ovih pobrojanih auta se radi.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#13941 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by azdralovic »

skrbavi-admin wrote: 17/11/2022 12:59
MehmedPasaMoric wrote: 17/11/2022 11:51
Ovaj lik fakat uvozi aute iz Amerike i prodaje ih u BiH po 60,70,80, 100 hiljada maraka :shock: I onda se neko zali kako pola godine ne moze prodati Oktaviju 1.9 dizel za 5 hiljada jer je kriza
ne mogu smislit BIH a u njoj haraju i hadzijaju 200 na sat...da dodam- i ubijaju 200km/h..... kurac bi u Hrvatskoj registrovo ovaj Raptor tek tako..... ovo je daleko izvan svih granica dozvoljenih specifikacija..... a o homologaciji da ne pricam, trebale bi mu hiljade da vrati na fabricke i zadovolji EU norme.....
vozaju se raptori i po BiH i po HR a Boga mi i po Njemackoj ...
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... DES&vc=Car
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#13942 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

nisam znao hvala sto mi otvori oci, rekoh OVAKAV kakav jest trenutno. btw auto na slici sumnjam da je raptor model ovo je preradjen f150
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#13943 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by azdralovic »

skrbavi-admin wrote: 17/11/2022 16:45 nisam znao hvala sto mi otvori oci, rekoh OVAKAV kakav jest trenutno. btw auto na slici sumnjam da je raptor model ovo je preradjen f150
dobro hajde, morel ovaj?
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... DES&vc=Car
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13944 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Danas dobih na nekih 50km Audija Q7 3.0tdi facelift ĆE (ćek enđin)

Na satu oko 250k

Vela havle lošine od izjebanosti

Mjenjac bilo sta brze mora, štuca
Kad se vozi sporo i mota u stranu, zadnji diferencijal vibrira, jako cudan osjecaj :run:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13945 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Nemoguce, to je premiJum
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#13946 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Kako ono kažu, Mazdi i nema kvantitativno da pređu toliko :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13947 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

pajes, nakon 100 hiljada pocne sve otpadat :thumbup:


ovo gore je tipicno odrzavan auto koji je na lisingu, u tih 250 hiljada je imao 6 do 7 servisa :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#13948 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Evolution_IV wrote: 17/11/2022 17:38 pajes, nakon 100 hiljada pocne sve otpadat :thumbup:


ovo gore je tipicno odrzavan auto koji je na lisingu, u tih 250 hiljada je imao 6 do 7 servisa :lol:
Kakve veze ima sto je bio na 6-7 servisa, nema problema s motorom. Mjenjac i diff, jedino ako su preskocene eventualne zamjene ulja u istim
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13949 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Throttle wrote: 17/11/2022 18:04
Evolution_IV wrote: 17/11/2022 17:38 pajes, nakon 100 hiljada pocne sve otpadat :thumbup:


ovo gore je tipicno odrzavan auto koji je na lisingu, u tih 250 hiljada je imao 6 do 7 servisa :lol:
Kakve veze ima sto je bio na 6-7 servisa, nema problema s motorom. Mjenjac i diff, jedino ako su preskocene eventualne zamjene ulja u istim
ima itekako(lesh ko i svako to sa lizinga), mislim da je to lifetime ulje u pogonu :izet:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#13950 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Kako majketi ima? Mogao je bit na 40 servisa, ako nije to predvidjeno da se mijenja, opet bi isto bilo
Post Reply