Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#13901 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

zigson wrote: 15/11/2022 20:03
skrbavi-admin wrote: 15/11/2022 19:59 kako je lijepo vidjeti svjedodzbu da je BIH puna bosnjakomongoloida i to rasnih / prvoklasnih.... hvala sto me podsjecas u kakvoj vukojebini sam bio....

al jesam glup sam kad takvim uhljupima izadjem ususret da im dam savjet neznajuci kakva nesorta mi se obraca.....
Nek si vala otisao da smrdis negdje drugo.
Ocigledno da si ti najgora nesorta ali to je u tvojoj glavi drugacije.
Savjet ti je bio za 10 buraz.
Opet frustracije, sta je reci. Jad pa jad jbg..
nek sam vala....
mozda sam nesorta al nekom vidis vrijedim u eu.....
savjet je bio bas kako treba za ispodprosjecan sklop....
frustriran - da - zao mi je za sta sam sa 15g pusku uzeo u ruke
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#13902 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

skrbavi-admin wrote: 15/11/2022 20:11
zigson wrote: 15/11/2022 20:03

Nek si vala otisao da smrdis negdje drugo.
Ocigledno da si ti najgora nesorta ali to je u tvojoj glavi drugacije.
Savjet ti je bio za 10 buraz.
Opet frustracije, sta je reci. Jad pa jad jbg..
nek sam vala....
mozda sam nesorta al nekom vidis vrijedim u eu.....
savjet je bio bas kako treba za ispodprosjecan sklop....
frustriran - da - zao mi je za sta sam sa 15g pusku uzeo u ruke
I sad su ti svi krivi pa proljevaš žuč ovdje na forumu.

Jarane, ohladi malo. Čovjek je najnormalnije pitao, napadaš i vrijeđaš bez razloga. Ako ti je lijepo u inostranstvu, nastavi uživat, ne znam šta će ti i forumska poveznica sa 'mongoloidistanom'.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#13903 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

canvra888 wrote: 15/11/2022 20:20
skrbavi-admin wrote: 15/11/2022 20:11

nek sam vala....
mozda sam nesorta al nekom vidis vrijedim u eu.....
savjet je bio bas kako treba za ispodprosjecan sklop....
frustriran - da - zao mi je za sta sam sa 15g pusku uzeo u ruke
I sad su ti svi krivi pa proljevaš žuč ovdje na forumu.

Jarane, ohladi malo. Čovjek je najnormalnije pitao, napadaš i vrijeđaš bez razloga. Ako ti je lijepo u inostranstvu, nastavi uživat, ne znam šta će ti i forumska poveznica sa 'mongoloidistanom'.
alo djutalju / prvi je mesje poceo srat po meni / ako vam se ne cita / onda ne citajte i ne odgovarajte.....
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#13904 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

skrbavi-admin wrote: 15/11/2022 20:22
canvra888 wrote: 15/11/2022 20:20

I sad su ti svi krivi pa proljevaš žuč ovdje na forumu.

Jarane, ohladi malo. Čovjek je najnormalnije pitao, napadaš i vrijeđaš bez razloga. Ako ti je lijepo u inostranstvu, nastavi uživat, ne znam šta će ti i forumska poveznica sa 'mongoloidistanom'.

alo djutalju / prvi je mesje poceo srat po meni / ako vam se ne cita / onda ne citajte i ne odgovarajte.....
Pogledaj svoj "savjet" i vidi ko je prvi poceo srat.
Postovanje na tome ako si uzeo pusku sa 15 god, ali izgleda da si pravi jad.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#13905 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

pogledo i vidim reply ljakana bez stila - ako uzmem naocare strah me sta cu jos vidjet :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#13906 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

skrbavi-admin wrote: 15/11/2022 20:22
canvra888 wrote: 15/11/2022 20:20

I sad su ti svi krivi pa proljevaš žuč ovdje na forumu.

Jarane, ohladi malo. Čovjek je najnormalnije pitao, napadaš i vrijeđaš bez razloga. Ako ti je lijepo u inostranstvu, nastavi uživat, ne znam šta će ti i forumska poveznica sa 'mongoloidistanom'.
alo djutalju / prvi je mesje poceo srat po meni / ako vam se ne cita / onda ne citajte i ne odgovarajte.....
Nije ovo izolovana situacija, redovan si sa isfrustriranim i pljuvačkim odgovorima za bilo šta što je van tvog reona razmišljanja. Iskuliraj bolan.
NostradamusfromBandH
Posts: 73
Joined: 30/11/2021 11:51

#13907 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NostradamusfromBandH »

EFD22 wrote: 14/11/2022 23:29
NostradamusfromBandH wrote: 14/11/2022 23:04 Pozdrav :-D ,

Prvi put ikad kupujem vozilo, pa se i ne razumijem plaho, nadam se da ću ovdje dobiti neki kvalitetan savjet i uputu. Naime, odlučio sam uzeti Fiat 500 ili 500c.
Imam 2 opcije za sada Fiat 500 1.3 diesel sport model ili Fiat 500c 0.9 benzin twinturbo s nekakva 2 turba i interkulerom, isto godište 2010.
1.3 diesel je skuplji oko 2000 KM, manje pređenih kilometara (ako nije vraćano) i nema parking senzora.
0.9 benzin je cabrio i ima senzore, više pređenih kilometara za 100000, ostalo s opremom skoro isto.


Možete li mi dati neke smjernice koji je motor kvalitetniji i bolji, jeftiniji za održavati itd.., i općenito šta da gledam prilikom kupovine, isplati li se dati više za dizela u startu i da li parking senzori igraju bitnu ulogu ? Hvala svakako :-D
Ako ćeš Fiat 500, onda iskreno, traži samo 1.2 motor. Od njega ne boli glava.

Taj TwinAir je sranje i to nemoj ni da ti ga džabe daju, a opet 1.3 dizelaš je nepotreban za to auto, i puno skuplji za održavanje od 1.2 a nije ni bez mane.

Znači 1.2 i gledaj da nema previše kilometara.
beco wrote: 15/11/2022 00:17 Nije 1.3 jtd toliko loš :bih: :mrgreen:

0.9 jeste sranje

1.2 i 1.4 najmanje se kvare i mani se cabria.

Od 0.9 cabria sam odustao definitivno. Ovaj s 1.3 je dosta bolji s opremom i vizualno ljepši, dok ovi s 1.2 motorom obično osnovni paketi. Da li toliko mana ima ovaj 1.3 da se izbjegava ili zbog nečeg drugog (potrošnja i sl.) ? Hvala na odgovorima, al u auta se razumijem ko Mara u kriv q...... :lol:
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#13908 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

skrbavi-admin wrote: 15/11/2022 20:44 pogledo i vidim reply ljakana bez stila - ako uzmem naocare strah me sta cu jos vidjet :lol:
:thumbup:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7816
Joined: 25/12/2010 04:56

#13909 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Svako drugi dan s nekim guzva :lol: :run:
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#13910 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Kiki_Musampa »

Šta je sa ovim ludilom na piku. Ima auta koja pratim pa brat bratu skoro godinu, i oni konstantno dižu cijenu. Ja kontam ,ako nemaš zainteresovanih za jednu cijenu,malo oboriš pa čekaš kupca itd. Kod nas obrnuto,nemožeš ga prodati,pa random dižeš cijene :run:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#13911 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Iste sam i ja misli imao.

Valjda kontaju da će naići neko ko nije ranije vidio oglas/kupovao pa da kupi po toj većoj cijeni il ti ga da proba što više para izvuć, a nisu mogli ni po tim manjim cijenama što ti reče.

Hoće da su u trendu sa vanrezonskim poskupljenjima :D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13912 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

https://www.olx.ba/r/47718693/48562

Iskustva, savjeti, moyeli plin?
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#13913 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

ma nema potrebe na plin
ne troši više od 5l u prosjeku
Naslovnica
Posts: 35448
Joined: 20/03/2013 15:38

#13914 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Naslovnica »

Leon16v wrote: 16/11/2022 21:36 https://www.olx.ba/r/47718693/48562

Iskustva, savjeti, moyeli plin?
Obzirom koliko mi Sejat troši plina za krepanih 100 konjova, ovaj Raptor je ko mačija guza, neće uzeti više od 20-25 kila...
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13915 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Evo,..kome nije puno, cijene u France. :mrgreen:
A ja se ponadao da će biti malo "normalnije" kad dodje i kod nas.... :-)

Image
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13916 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Ovo je ko neki đip
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13917 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

mk ultra wrote: 16/11/2022 22:57 Ovo je ko neki đip
Ma ovo je meni k'o avion...šta god da je...
Ali sam poprilično siguran da nije Jeep, već peugeot. :mrgreen:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23411
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13918 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Jel ovo na bazi C4X ili C5X
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13919 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

konektovan wrote: 16/11/2022 22:59
mk ultra wrote: 16/11/2022 22:57 Ovo je ko neki đip
Ma ovo je meni k'o avion...šta god da je...
Ali sam poprilično siguran da nije Jeep, već peugeot. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13920 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

sime_cipol wrote: 16/11/2022 23:02 Jel ovo na bazi C4X ili C5X
308 ica mu je baza, samo je ukupno veći, tj.duži. :mrgreen:
Medjuosovinski duzi za nemalih 11 cm.
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#13921 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

konektovan wrote: 16/11/2022 22:53 Evo,..kome nije puno, cijene u France. :mrgreen:
A ja se ponadao da će biti malo "normalnije" kad dodje i kod nas.... :-)
Spoiler
Show
Image
Kako stoji sa cijenom u poređenju sa ona ista dva auta sa drugačijom značkom, Citröen C5 X i DS 4?

A u poređenju sa 5008?
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13922 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Seawolf wrote: 16/11/2022 23:14
konektovan wrote: 16/11/2022 22:53 Evo,..kome nije puno, cijene u France. :mrgreen:
A ja se ponadao da će biti malo "normalnije" kad dodje i kod nas.... :-)
Spoiler
Show
Image
Kako stoji sa cijenom u poređenju sa ona ista dva auta sa drugačijom značkom, Citröen C5 X i DS 4?

A u poređenju sa 5008?
Ne bih ti to znao reći..
Čini mi se da od svih nabrojanih, ds4 je najjeftiniji kod nas, bar za ove bazne verzije.
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#13923 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Da, DS 4 i jeste najmanji od ta 3 auta. Ima isti međuosovinski razmak kao 308.

I najskladnije izgleda.

I jedini se sklapa u Njemačkoj.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#13924 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

DS4 je :thumbup:
User avatar
Zvek
Posts: 1494
Joined: 16/10/2010 19:58

#13925 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Zvek »

Razmišljam o kupovini Dacie Stepway ECO-G. Da li neko ima Daciu LPG, kako se pokazao novi benzinac... Od Beganovića sam dobio cijenu 34000 KM do registracije.
Post Reply