Isto
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
-
Lug
- Posts: 3156
- Joined: 09/02/2009 15:27
#59152 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
zna li se sta su se dogovorili?
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
-
Lug
- Posts: 3156
- Joined: 09/02/2009 15:27
#59154 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
a da, to uostalom i nije bitno. Bitno je da su se izdogovarali..
- Sanjarko
- Posts: 28466
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#59155 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
HDZ sa ovim nametnutim rjesenjem od strane Smita se nece nikad vise moci izbaciti iz vlasti, i uslovljavat ce svaku pro-BiH opciju s svim i svacim, a cak i s rjesenjem da se nemoze VNI potezati za svasta ce opet potezati tj kociti/otezati usvajanje sto sta necega.Vaya wrote: ↑16/11/2022 07:39Ovo je meni prefascinantno. Zato kazem, da je ovaj forum pravo grohno, jer se itekako sjecam vremena da si mogao doci na forum i procitati dosta korisnih stvari i cak nauciti nesto.
Sad dodju, baci bombu i vrti je u krug, a uopce niko ne provjerava to, nego to jednostavno postane opceprihvacen narativ. Ovo dodje kao sto je Schmidt pred VS u izvjestaju svom rekao da on ovim odlukama slabi etno-nacionalne politike...i naravno na to niko nista ne kaze.
Dino neku noc kod Senada baci bombu, da postojece izmjene IZ pogodoju iskljicivo SDA (dobro njemu je sunce jutros sto je izaslo na istoku razlog zato sto je SDA to namjestila) i to ce za jedno mjesec dana kada to ponovi jos koji put u medijima postati redovni narativ, a nikad ga niko nece pitati da pojasni tu analitiku...
Vidjet cemo. Vrijeme ce pokazati sta, kako itd.
-
Romanija
- Posts: 2564
- Joined: 02/10/2008 15:56
- Location: Brexitland
#59156 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ja mislim da nije, nego je veoma realisticna, i dapce mnogo bitnija za BiH kao drzavni okvir i politicki subjekt u kome Bosnjaci prvo, a onda i mi ostali sa njima koji i u 2022 BiH smatraju domovinom, mozemo ostvariti sva prava - to ako se gleda na duge staze. Zeljka Komsica mnogi smatraju mamlazom, ali po ovom pitanju covjek zna sta prica. NATO je BiH vrabac u ruci koji 100% garantuje opstojnost iste, a EU joj je golub na grani najvisocijeg drveta za koje ce BiH trebati jako puno vremena da se popne, ako ikada i uspije, a i to drvo ne stoji na bas najstabilnijem terenu.
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#59157 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Meni do danas nije bilo najjasnije, ali sa ovim umanjenjem vrijednosti DN, HDZ više neće moći blokirati državu "nako".Sanjarko wrote: ↑16/11/2022 16:12HDZ sa ovim nametnutim rjesenjem od strane Smita se nece nikad vise moci izbaciti iz vlasti, i uslovljavat ce svaku pro-BiH opciju s svim i svacim, a cak i s rjesenjem da se nemoze VNI potezati za svasta ce opet potezati tj kociti/otezati usvajanje sto sta necega.Vaya wrote: ↑16/11/2022 07:39
Ovo je meni prefascinantno. Zato kazem, da je ovaj forum pravo grohno, jer se itekako sjecam vremena da si mogao doci na forum i procitati dosta korisnih stvari i cak nauciti nesto.
Sad dodju, baci bombu i vrti je u krug, a uopce niko ne provjerava to, nego to jednostavno postane opceprihvacen narativ. Ovo dodje kao sto je Schmidt pred VS u izvjestaju svom rekao da on ovim odlukama slabi etno-nacionalne politike...i naravno na to niko nista ne kaze.
Dino neku noc kod Senada baci bombu, da postojece izmjene IZ pogodoju iskljicivo SDA (dobro njemu je sunce jutros sto je izaslo na istoku razlog zato sto je SDA to namjestila) i to ce za jedno mjesec dana kada to ponovi jos koji put u medijima postati redovni narativ, a nikad ga niko nece pitati da pojasni tu analitiku...
Vidjet cemo. Vrijeme ce pokazati sta, kako itd.
Čak, dok se još razbistri ovo glasanje, čija prosta većina, DN ili klubova, biće jasnije da je ovo dobra odluka.
Ja nemam nikakvih problema da VNI bude jasno definiran. Tada je nebitno ko ga kontrolira. Ne može se desiti blokada formiranja vlasti i banalnih zakona.
- maroon1946
- Posts: 96
- Joined: 10/06/2015 21:19
#59158 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sedmorka, eto kako. PDA nema potrebe da bude dio ove price jer su izdali u Tuzlanskom i Posavskom kantonu.
- PreWiBa
- Posts: 12960
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#59159 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Spinovanje br. 2134234421A_A_AKCIJA wrote: ↑16/11/2022 16:18Meni do danas nije bilo najjasnije, ali sa ovim umanjenjem vrijednosti DN, HDZ više neće moći blokirati državu "nako".Sanjarko wrote: ↑16/11/2022 16:12
HDZ sa ovim nametnutim rjesenjem od strane Smita se nece nikad vise moci izbaciti iz vlasti, i uslovljavat ce svaku pro-BiH opciju s svim i svacim, a cak i s rjesenjem da se nemoze VNI potezati za svasta ce opet potezati tj kociti/otezati usvajanje sto sta necega.
Vidjet cemo. Vrijeme ce pokazati sta, kako itd.
Čak, dok se još razbistri ovo glasanje, čija prosta većina, DN ili klubova, biće jasnije da je ovo dobra odluka.
Ja nemam nikakvih problema da VNI bude jasno definiran. Tada je nebitno ko ga kontrolira. Ne može se desiti blokada formiranja vlasti i banalnih zakona.
- Student_u_Ostavci
- Posts: 3901
- Joined: 04/09/2015 16:50
#59160 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Devetorka*maroon1946 wrote: ↑16/11/2022 16:25Sedmorka, eto kako. PDA nema potrebe da bude dio ove price jer su izdali u Tuzlanskom i Posavskom kantonu.
HDZ je sada član te koalicije.
- Pandakonda
- Posts: 6121
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#59161 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
PDA nije izdala sama od sebe, SDA je kupila njihove individualne papke, dvojicu u TK i sad jednog u posavini. Ocigledno Elzina nije sposobna da stranku drzi pod koncem kao sto je to Kukic radio
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#59162 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne bi ih ni Kukić mogao držati jer im ne može ponuditi ono što im nudi SDA.Pandakonda wrote: ↑16/11/2022 16:39 PDA nije izdala sama od sebe, SDA je kupila njihove individualne papke, dvojicu u TK i sad jednog u posavini. Ocigledno Elzina nije sposobna da stranku drzi pod koncem kao sto je to Kukic radio
Suština je da vlast na nekoliko nivoa u cijeloj državi može zavisiti od stabilnosti (ili labilnosti) karaktera nekoliko Muja Puzića iz nekoliko kantona.
Domovi naroda u ovakvom izbornom sistemu predstavljaju najvažniju polugu vlasti, a do njihove kontrole se dolazi najlakše. Ne treba ti da se boriš za glasove na izborima, ne treba ti ni da kupiš 341 osobu koja je glasala za Muju Puzića koji je vjerovatno govorio sve najgore o SDA prije izbora. Kupiš samo po jednog Muju Puzića iz svakog drugog trećeg kantona i završio si posao.
Još uvijek je moguće doći do 11, ali ako se ne dođe i ako SDA bude imala 13+, onda treba insistirati da taj njihov potpredsjednik FBiH podrži mandatara kojeg predloži trojka. Ako se HDZ prikloni SDA-u onda svojim Srbinom blokirati izbor nove vlade, nek bude Novalić bude još 4 godine i nek se sve raspadne. I Denis u predsjedništvu da blokira sve što može blokirati.
Dosta je više bilo formiranja vlasti sa papcima, ili će trojka biti vlast ili treba zablokirati sve. A moglo bi se vala i na ulice.
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#59163 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dom naroda neće imati tako veliku ulogu.
Samo kod izbora podpredsjednika, ali i taj proces je odblokiran.
Konačno, ruke u Parlamentu su bitnije.
Samo kod izbora podpredsjednika, ali i taj proces je odblokiran.
Konačno, ruke u Parlamentu su bitnije.
-
Vaya
- Posts: 1161
- Joined: 17/06/2015 14:27
#59164 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ej jebiga...Leverage wrote: ↑16/11/2022 16:54Ne bi ih ni Kukić mogao držati jer im ne može ponuditi ono što im nudi SDA.Pandakonda wrote: ↑16/11/2022 16:39 PDA nije izdala sama od sebe, SDA je kupila njihove individualne papke, dvojicu u TK i sad jednog u posavini. Ocigledno Elzina nije sposobna da stranku drzi pod koncem kao sto je to Kukic radio
Suština je da vlast na nekoliko nivoa u cijeloj državi može zavisiti od stabilnosti (ili labilnosti) karaktera nekoliko Muja Puzića iz nekoliko kantona.
Domovi naroda u ovakvom izbornom sistemu predstavljaju najvažniju polugu vlasti, a do njihove kontrole se dolazi najlakše. Ne treba ti da se boriš za glasove na izborima, ne treba ti ni da kupiš 341 osobu koja je glasala za Muju Puzića koji je vjerovatno govorio sve najgore o SDA prije izbora. Kupiš samo po jednog Muju Puzića iz svakog drugog trećeg kantona i završio si posao.
Još uvijek je moguće doći do 11, ali ako se ne dođe i ako SDA bude imala 13+, onda treba insistirati da taj njihov potpredsjednik FBiH podrži mandatara kojeg predloži trojka. Ako se HDZ prikloni SDA-u onda svojim Srbinom blokirati izbor nove vlade, nek bude Novalić bude još 4 godine i nek se sve raspadne. I Denis u predsjedništvu da blokira sve što može blokirati.
Dosta je više bilo formiranja vlasti sa papcima, ili će trojka biti vlast ili treba zablokirati sve. A moglo bi se vala i na ulice.
Schmidt nametnuo izmjene IZ da se ne moze blokirati biranje vlasti, a ti bi ga blokirao preko kluba Srba u DN FBiH...
A sta je sa onim dijelovima IZ koji govori, ako ne bude bilo 11 delegata u klubovima za imenovanje predsjednika/podpredsjednika FBiH, da se taj broj onda polagano smanjuje, dok ne na kraju se ne imenuje trazeni?
Cuj ili ce biti Trojka na vlasti ili blokada/protesti...
Koliko god bi covjek to i zelio, ipak se uozbilji...
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#59165 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jašta je nego mamlaz.Romanija wrote: ↑16/11/2022 16:13Ja mislim da nije, nego je veoma realisticna, i dapce mnogo bitnija za BiH kao drzavni okvir i politicki subjekt u kome Bosnjaci prvo, a onda i mi ostali sa njima koji i u 2022 BiH smatraju domovinom, mozemo ostvariti sva prava - to ako se gleda na duge staze. Zeljka Komsica mnogi smatraju mamlazom, ali po ovom pitanju covjek zna sta prica. NATO je BiH vrabac u ruci koji 100% garantuje opstojnost iste, a EU joj je golub na grani najvisocijeg drveta za koje ce BiH trebati jako puno vremena da se popne, ako ikada i uspije, a i to drvo ne stoji na bas najstabilnijem terenu.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#59166 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nisi skontAo.Vaya wrote: ↑16/11/2022 17:29Ej jebiga...Leverage wrote: ↑16/11/2022 16:54
Ne bi ih ni Kukić mogao držati jer im ne može ponuditi ono što im nudi SDA.
Suština je da vlast na nekoliko nivoa u cijeloj državi može zavisiti od stabilnosti (ili labilnosti) karaktera nekoliko Muja Puzića iz nekoliko kantona.
Domovi naroda u ovakvom izbornom sistemu predstavljaju najvažniju polugu vlasti, a do njihove kontrole se dolazi najlakše. Ne treba ti da se boriš za glasove na izborima, ne treba ti ni da kupiš 341 osobu koja je glasala za Muju Puzića koji je vjerovatno govorio sve najgore o SDA prije izbora. Kupiš samo po jednog Muju Puzića iz svakog drugog trećeg kantona i završio si posao.
Još uvijek je moguće doći do 11, ali ako se ne dođe i ako SDA bude imala 13+, onda treba insistirati da taj njihov potpredsjednik FBiH podrži mandatara kojeg predloži trojka. Ako se HDZ prikloni SDA-u onda svojim Srbinom blokirati izbor nove vlade, nek bude Novalić bude još 4 godine i nek se sve raspadne. I Denis u predsjedništvu da blokira sve što može blokirati.
Dosta je više bilo formiranja vlasti sa papcima, ili će trojka biti vlast ili treba zablokirati sve. A moglo bi se vala i na ulice.![]()
Schmidt nametnuo izmjene IZ da se ne moze blokirati biranje vlasti, a ti bi ga blokirao preko kluba Srba u DN FBiH...![]()
A sta je sa onim dijelovima IZ koji govori, ako ne bude bilo 11 delegata u klubovima za imenovanje predsjednika/podpredsjednika FBiH, da se taj broj onda polagano smanjuje, dok ne na kraju se ne imenuje trazeni?
Cuj ili ce biti Trojka na vlasti ili blokada/protesti...![]()
Koliko god bi covjek to i zelio, ipak se uozbilji...![]()
Da je tako kako ti govoriš, onda SDA-u ne bi ništa značilo 13 Bošnjaka u DN. Taj broj se smanjuje samo ako neki klub ne predloži. A ako predloži, a taj prijedlog ne prođe, onda i svaki slijedeći put najmanje 11 može predlagati. A ako prođe, onda taj koji prođe može blokirati imenovanje mandatara.
Blokiranje u tom smislu jednako je moguće i u klubu Bošnjaka i u klubu Srba. Ako će SDA blokirati kroz klub Bošnjaka, zašto trojka ne bi blokirala kroz klub Srba?
-
Vaya
- Posts: 1161
- Joined: 17/06/2015 14:27
#59167 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ok...razumio sada...Leverage wrote: ↑16/11/2022 17:38Nisi skontAo.Vaya wrote: ↑16/11/2022 17:29
Ej jebiga...![]()
Schmidt nametnuo izmjene IZ da se ne moze blokirati biranje vlasti, a ti bi ga blokirao preko kluba Srba u DN FBiH...![]()
A sta je sa onim dijelovima IZ koji govori, ako ne bude bilo 11 delegata u klubovima za imenovanje predsjednika/podpredsjednika FBiH, da se taj broj onda polagano smanjuje, dok ne na kraju se ne imenuje trazeni?
Cuj ili ce biti Trojka na vlasti ili blokada/protesti...![]()
Koliko god bi covjek to i zelio, ipak se uozbilji...![]()
Da je tako kako ti govoriš, onda SDA-u ne bi ništa značilo 13 Bošnjaka u DN. Taj broj se smanjuje samo ako neki klub ne predloži. A ako predloži, a taj prijedlog ne prođe, onda i svaki slijedeći put najmanje 11 može predlagati. A ako prođe, onda taj koji prođe može blokirati imenovanje mandatara.
Blokiranje u tom smislu jednako je moguće i u klubu Bošnjaka i u klubu Srba. Ako će SDA blokirati kroz klub Bošnjaka, zašto trojka ne bi blokirala kroz klub Srba?
Je li Osmorka ima 11 u klubu Srba?
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#59168 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Imat će više od 13.Vaya wrote: ↑16/11/2022 17:41Ok...razumio sada...Leverage wrote: ↑16/11/2022 17:38
Nisi skontAo.
Da je tako kako ti govoriš, onda SDA-u ne bi ništa značilo 13 Bošnjaka u DN. Taj broj se smanjuje samo ako neki klub ne predloži. A ako predloži, a taj prijedlog ne prođe, onda i svaki slijedeći put najmanje 11 može predlagati. A ako prođe, onda taj koji prođe može blokirati imenovanje mandatara.
Blokiranje u tom smislu jednako je moguće i u klubu Bošnjaka i u klubu Srba. Ako će SDA blokirati kroz klub Bošnjaka, zašto trojka ne bi blokirala kroz klub Srba?
Je li Osmorka ima 11 u klubu Srba?
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#59169 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Greska, hdz ce veoma lako moci ispasti ali ne u ovom turnusu ako ne bude imao 70% hrvatskog birackog tijela i oni to znaju, a ovaj turnus imaju toliko zbog homogenizacije radi komsica. Od 23 u domu naroda hrvata tkz probosanske stranke uvijek mogu imati min 5 hrvata. Od 18 koji ostaju opozicija hdz a mora imati 6 da se izbaci hdz. U predstavnickom domu sve hrvatske stranke mogu povuci max do 20 poslanika od 98 . Kad se probudi opozicija u hrvatskom bloku hdz ce biti lako zaobici, jer veliki dio hrvata ne voli hdz. Cim ne bude homogenizacije hrvatskog birackog tijela kao sto je bilo svaki put zbog komsica hdz nece biti nezaobilazan. Ali promjene izbornog zakona i ustava tek predstoje. Moguce je da i iz ovih razloga hdz u u interesu da bude dobar sa svim strankama iz tkz probosanskog bloka osim sa df o sa kojim zbog komsica nece nijedna stranka sa hrvatskim predznakom. Zato svidjalo se to nama ili ne komsic je uradio najvise za rezultat hdz aSanjarko wrote: ↑16/11/2022 16:12HDZ sa ovim nametnutim rjesenjem od strane Smita se nece nikad vise moci izbaciti iz vlasti, i uslovljavat ce svaku pro-BiH opciju s svim i svacim, a cak i s rjesenjem da se nemoze VNI potezati za svasta ce opet potezati tj kociti/otezati usvajanje sto sta necega.Vaya wrote: ↑16/11/2022 07:39
Ovo je meni prefascinantno. Zato kazem, da je ovaj forum pravo grohno, jer se itekako sjecam vremena da si mogao doci na forum i procitati dosta korisnih stvari i cak nauciti nesto.
Sad dodju, baci bombu i vrti je u krug, a uopce niko ne provjerava to, nego to jednostavno postane opceprihvacen narativ. Ovo dodje kao sto je Schmidt pred VS u izvjestaju svom rekao da on ovim odlukama slabi etno-nacionalne politike...i naravno na to niko nista ne kaze.
Dino neku noc kod Senada baci bombu, da postojece izmjene IZ pogodoju iskljicivo SDA (dobro njemu je sunce jutros sto je izaslo na istoku razlog zato sto je SDA to namjestila) i to ce za jedno mjesec dana kada to ponovi jos koji put u medijima postati redovni narativ, a nikad ga niko nece pitati da pojasni tu analitiku...
Vidjet cemo. Vrijeme ce pokazati sta, kako itd.
Last edited by sajber87 on 16/11/2022 17:49, edited 1 time in total.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#59170 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A sta kazu, ne moze se vise nista blokirati otkako je Smit donio ovaj novi IZ? To porucuju ovi iz NIP-a kao i koalicioni im partneri.Leverage wrote: ↑16/11/2022 16:54Ne bi ih ni Kukić mogao držati jer im ne može ponuditi ono što im nudi SDA.Pandakonda wrote: ↑16/11/2022 16:39 PDA nije izdala sama od sebe, SDA je kupila njihove individualne papke, dvojicu u TK i sad jednog u posavini. Ocigledno Elzina nije sposobna da stranku drzi pod koncem kao sto je to Kukic radio
Suština je da vlast na nekoliko nivoa u cijeloj državi može zavisiti od stabilnosti (ili labilnosti) karaktera nekoliko Muja Puzića iz nekoliko kantona.
Domovi naroda u ovakvom izbornom sistemu predstavljaju najvažniju polugu vlasti, a do njihove kontrole se dolazi najlakše. Ne treba ti da se boriš za glasove na izborima, ne treba ti ni da kupiš 341 osobu koja je glasala za Muju Puzića koji je vjerovatno govorio sve najgore o SDA prije izbora. Kupiš samo po jednog Muju Puzića iz svakog drugog trećeg kantona i završio si posao.
Još uvijek je moguće doći do 11, ali ako se ne dođe i ako SDA bude imala 13+, onda treba insistirati da taj njihov potpredsjednik FBiH podrži mandatara kojeg predloži trojka. Ako se HDZ prikloni SDA-u onda svojim Srbinom blokirati izbor nove vlade, nek bude Novalić bude još 4 godine i nek se sve raspadne. I Denis u predsjedništvu da blokira sve što može blokirati.
Dosta je više bilo formiranja vlasti sa papcima, ili će trojka biti vlast ili treba zablokirati sve. A moglo bi se vala i na ulice.
I dan danas mi nije jasan SDP sta radi sa svim tim budalama.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#59171 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nije tačno, to si ti izvukao iz konteksta. Tačno je rečeno šta se ne može blokirati, a šta može.
SDP sa "tim budalama" pokušava da izoluje jedinog istinskog političkog konkurenta - SDA. To je preduslov da se ovdje bilo šta pozitivno počne dešavati.
- Pandakonda
- Posts: 6121
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#59172 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ovdje niko ne govori o blokadi. Nego do odgađanja do drugog kruga gdje trojka ima vecinu ukoliko je ne bude imala u prvom. U slucaju da SDA bude imala ruke, trojka samo preko kluba srba ne podrzi izbor do iduceg kruga gdje je potrebno 7 po klubu a osmorka sa hdz ima po 7 u svakom. Samo sto mislim da ce HDZ odustati od price sa osmorkom ako vide da ce SDA imati kontrolu. Tu jedino dilema ostaje DF jer je HDZ rekao da nece sa njima a bez njih SDA i HDZ nemaju vecine
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#59173 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jesu li to u trojci, odnosno osmorci unaprijed znali kako ce izgledati novi IZ pa na osnovu toga sastavljali liste ili?
Last edited by channel10 on 16/11/2022 17:52, edited 1 time in total.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#59174 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Govorim na osnovu trenutnog stanja. Pročitaj izborni zakon, Schmidtove izmjene, pregledaj rezultate izbora i sam dođi do zaključka.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#59175 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa to znaci da i dalje postoje.blokade, samo na drugi nacin se rade.Pandakonda wrote: ↑16/11/2022 17:49 Ovdje niko ne govori o blokadi. Nego do odgađanja do drugog kruga gdje trojka ima vecinu ukoliko je ne bude imala u prvom. U slucaju da SDA bude imala ruke, trojka samo preko kluba srba ne podrzi izbor do iduceg kruga gdje je potrebno 7 po klubu a osmorka sa hdz ima po 7 u svakom. Samo sto mislim da ce HDZ odustati od price sa osmorkom ako vide da ce SDA imati kontrolu. Tu jedino dilema ostaje DF jer je HDZ rekao da nece sa njima a bez njih SDA i HDZ nemaju vecine
