Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#13851 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
SvaPski premijemi trenutno jedu aktuelne japance u svim segmentima
ne zivimo u 80tim i 90tim 
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#13852 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Uzmi jos i Daciu da svima zacepis usta
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#13853 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sve je to lijepo, ali ja kao mladji nisam mastao o Mercedesu od 500 konja, Ferrariju od 800.
Evo sad zamisljam jedan bijeli 106 Rallye 1.3 sa 100ak konja
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#13854 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Šteta što nam nema @black_adrian više na forumu, da vas otrese sa svojim Passeratijem 
Uz bradinu logiĆno
Uz bradinu logiĆno
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#13855 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Možeš ti da misliš šta god želiš. U to auto nisam nikada ušao, ali svake sedmice sam u par različitih skupocjenih auta koje sam između ostalog iskoristio i da provozam. Odlična i luksuzna auta, ali ja se tu ne pronalazim. Ta auta ni da me dirnu, uživam u nekim drugim.
Na sve to da dodam da pored svih neospornih kvaliteta koje posjeduje Mercedes, samo par modela u istoriji te marke mi je onako interesantno i poželjno. A ovi modeli Mercedesa u zadnjih 5-6 godina su mi priličan kičeraj. Sviđa mi se poslednja E klasa.
Problem je što ljudi gledaju sve po sebi. Ako ti se nešto sviđa, ne znači da svi ostali treba da pišnu u gaće kada vide to auto. Ako je nešto skupo, ne znači odmah i da mi je poželjno. Uvijek ide glupa priča ako kažeš da ti se ne sviđa Mercedes, ide priča: "Da imaš para da kupiš, vozio bi ga".
Bi vraga, da imam uslove vozio bih XM s1 V6 i zaboravio da postoji bilo koji švapski auto novoga doba.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#13856 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Imas ti uslove itekako za tog xm-a, ali kobra u dzepu. A kamoli jos za mercedes neki.
Svi bi mi da nam neko pokloni, ali toga nema.
Svi bi mi da nam neko pokloni, ali toga nema.
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#13857 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Čuj Mercedes kao i svako drugo auto, ništa bolje ništa lošije?
Znači može s Dacijom zajedno u rečenicu
Znači može s Dacijom zajedno u rečenicu
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#13858 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa ako može K9K iz mog Dokkera u A, GLA, B i C klasu, što ne bi mogli i u istu rečenicu? Mercedes ih zove OM607 i OM608, ali sve je to Renault. (OM622 i OM626 = R9M)
Ako može na Dokkera Mercedesov znak i drugo ime (Citan)…

Ako može na Dokkera Mercedesov znak i drugo ime (Citan)…
Last edited by ZoomZoomKiwi on 13/11/2022 19:58, edited 2 times in total.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#13860 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#13861 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Završena je ta ljubavna veza (samo s motorizacijom), Mercedes sam proizvodi sad i downsizeovane motore 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#13863 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Netačno. OM654 se ugrađuje u npr. aktuelni A180d i on je 1950 cm3. Mercedesov motor.
https://www.automobile-catalog.com/car/ ... #gsc.tab=0
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#13864 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Od facelifta jest tako, vidim.
Nebitno, Mercedes kao i svaki drugi auto, ima i vrlina i mana.
Ne pričamo sad o S klasi ili Maybach modelima, to je priča za sebe.
Mene ne privlači nimalo, i od tih njemačkih govana bih najviše volio imati par Alpina, to su gospodska auta, a idu vrh.
Imao sam sreću da probam B5 prije par godina… F10 sa N63 pod haubom… uhh
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#13865 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne bih se ni tu složio, džaba. Ne znam koliko će se ljudi složiti s tobom da je npr. C klasa na istom nivou kao npr. Talisman ili P508 i pri tom ne mislim da su ova dva auta uopće loši.EFD22 wrote: ↑13/11/2022 20:21![]()
Od facelifta jest tako, vidim.
Nebitno, Mercedes kao i svaki drugi auto, ima i vrlina i mana.
Ne pričamo sad o S klasi ili Maybach modelima, to je priča za sebe.
Mene ne privlači nimalo, i od tih njemačkih govana bih najviše volio imati par Alpina, to su gospodska auta, a idu vrh.
Imao sam sreću da probam B5 prije par godina… F10 sa N63 pod haubom… uhh
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#13866 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Od svih uslova za XM, novac je najmanje bitan. Morao bi doći do garaže, do majstora na koga se mogu osloniti, do rijetkih dijelova, kupiti u startu solidan primjerak i na kraju da se riješim hobi auta koji već posjedujem, a koji mi je dovoljno drag da ne želim da ga se riješim.
U životu se ne oslanjam na poklone, to je teoretisanje i karikiranje kojim pokazujem koliko mi je stalo do tog Mercedesa.
Dakle, ne bi bilo loše da se umjesto o kobrama u džepovima baviš malo svojim stvarima.
-
NostradamusfromBandH
- Posts: 73
- Joined: 30/11/2021 11:51
#13867 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pozdrav
,
Prvi put ikad kupujem vozilo, pa se i ne razumijem plaho, nadam se da ću ovdje dobiti neki kvalitetan savjet i uputu. Naime, odlučio sam uzeti Fiat 500 ili 500c.
Imam 2 opcije za sada Fiat 500 1.3 diesel sport model ili Fiat 500c 0.9 benzin twinturbo s nekakva 2 turba i interkulerom, isto godište 2010.
1.3 diesel je skuplji oko 2000 KM, manje pređenih kilometara (ako nije vraćano) i nema parking senzora.
0.9 benzin je cabrio i ima senzore, više pređenih kilometara za 100000, ostalo s opremom skoro isto.
Možete li mi dati neke smjernice koji je motor kvalitetniji i bolji, jeftiniji za održavati itd.., i općenito šta da gledam prilikom kupovine, isplati li se dati više za dizela u startu i da li parking senzori igraju bitnu ulogu ? Hvala svakako
Prvi put ikad kupujem vozilo, pa se i ne razumijem plaho, nadam se da ću ovdje dobiti neki kvalitetan savjet i uputu. Naime, odlučio sam uzeti Fiat 500 ili 500c.
Imam 2 opcije za sada Fiat 500 1.3 diesel sport model ili Fiat 500c 0.9 benzin twinturbo s nekakva 2 turba i interkulerom, isto godište 2010.
1.3 diesel je skuplji oko 2000 KM, manje pređenih kilometara (ako nije vraćano) i nema parking senzora.
0.9 benzin je cabrio i ima senzore, više pređenih kilometara za 100000, ostalo s opremom skoro isto.
Možete li mi dati neke smjernice koji je motor kvalitetniji i bolji, jeftiniji za održavati itd.., i općenito šta da gledam prilikom kupovine, isplati li se dati više za dizela u startu i da li parking senzori igraju bitnu ulogu ? Hvala svakako
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#13868 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kud pitah ista retardirane osobe
Cast izuzetcima
Cast izuzetcima
Last edited by zigson on 15/11/2022 17:41, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#13869 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
pucaju plastike na farovima, ostalo ok...eh da, nije f1 papucica 
- skrbavi-admin
- Posts: 7105
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#13870 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
jarane vozio si auto probo i ispravnom ti trazis mane.... svaki ima mane kad ga se ubije i prodje sito i reseto....mjenjac kao i svaki trazi odrzavanje i popravke kad dodje vrijeme, popravke dsga nisu sica, cak ni samo odrzavanje jer u njega ide 3 4 stoje ulja.... opsteprihvaceno nepisano pravilo je da se ulje mijenja na oko 60000 km te gledat odstranit piljevinu..... kao sto si sam vidio sve je to kul i fensi dok radi, kad pocne zajebavat razmislja se o prodaji u dijelove.... servisera u bih za mjenjace da valja ima na prste jedne ruke...7ica je grdna sprijeda da jebe rak raka al posto je Mongoloidistan operisan od Romantizma i Renesanse moze kod bosnje bit mis ljrpote..... pa eto sretno
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#13871 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako ćeš Fiat 500, onda iskreno, traži samo 1.2 motor. Od njega ne boli glava.NostradamusfromBandH wrote: ↑14/11/2022 23:04 Pozdrav,
Prvi put ikad kupujem vozilo, pa se i ne razumijem plaho, nadam se da ću ovdje dobiti neki kvalitetan savjet i uputu. Naime, odlučio sam uzeti Fiat 500 ili 500c.
Imam 2 opcije za sada Fiat 500 1.3 diesel sport model ili Fiat 500c 0.9 benzin twinturbo s nekakva 2 turba i interkulerom, isto godište 2010.
1.3 diesel je skuplji oko 2000 KM, manje pređenih kilometara (ako nije vraćano) i nema parking senzora.
0.9 benzin je cabrio i ima senzore, više pređenih kilometara za 100000, ostalo s opremom skoro isto.
Možete li mi dati neke smjernice koji je motor kvalitetniji i bolji, jeftiniji za održavati itd.., i općenito šta da gledam prilikom kupovine, isplati li se dati više za dizela u startu i da li parking senzori igraju bitnu ulogu ? Hvala svakako![]()
Taj TwinAir je sranje i to nemoj ni da ti ga džabe daju, a opet 1.3 dizelaš je nepotreban za to auto, i puno skuplji za održavanje od 1.2 a nije ni bez mane.
Znači 1.2 i gledaj da nema previše kilometara.
- beco
- Posts: 5093
- Joined: 25/08/2004 14:22
#13872 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nije 1.3 jtd toliko loš
0.9 jeste sranje
1.2 i 1.4 najmanje se kvare i mani se cabria.
0.9 jeste sranje
1.2 i 1.4 najmanje se kvare i mani se cabria.
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#13873 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Izvinjavam se "f1 sape"Evolution_IV wrote: ↑14/11/2022 23:08 pucaju plastike na farovima, ostalo ok...eh da, nije f1 papucica![]()
Koliko vidjeh limarija i ostalo je u bas odlicnom stanju ostaje jos kod majstora da se odvuce.
Danke
Last edited by zigson on 15/11/2022 01:56, edited 1 time in total.
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#13874 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Tebi grdna meni ne, pogotovo u led varijanti.skrbavi-admin wrote: ↑14/11/2022 23:15 jarane vozio si auto probo i ispravnom ti trazis mane.... svaki ima mane kad ga se ubije i prodje sito i reseto....mjenjac kao i svaki trazi odrzavanje i popravke kad dodje vrijeme, popravke dsga nisu sica, cak ni samo odrzavanje jer u njega ide 3 4 stoje ulja.... opsteprihvaceno nepisano pravilo je da se ulje mijenja na oko 60000 km te gledat odstranit piljevinu..... kao sto si sam vidio sve je to kul i fensi dok radi, kad pocne zajebavat razmislja se o prodaji u dijelove.... servisera u bih za mjenjace da valja ima na prste jedne ruke...7ica je grdna sprijeda da jebe rak raka al posto je Mongoloidistan operisan od Romantizma i Renesanse moze kod bosnje bit mis ljrpote..... pa eto sretno
Ovo ostalo si nasrao pofino da prostis, svasta rece slabo odgovori, da ti se zahvalim nemam na sta
Ako se nekome svidja golf 7 a ne pezo 308 ili sta znam odma je bosnjo, mongoloid.
-
Peryton_
- Posts: 1241
- Joined: 04/11/2011 21:23
- Location: Tuzla
#13875 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Svako takvo auto je macak u vreci. Ako si siguran oko održavanja, ako je auto u dobrom stanju i svidja ti se, kupuj, a kvarova ce biti uvijek, na to moras biti spreman. O DSG su traktati dostupni na netu, dobar mjenjac, fin za nas u BiH koji smo navikli na odziv dizelaša, kad se krene kvariti obicno se sjetimo najmilijih VWu i krece pljuvanje.
