Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#13801 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Ommadawn wrote: 13/11/2022 09:53 Eto švapska premium auta se ne kvare, to je super, to treba kupovati, ovo ostalo je za budale… :bih:
Jesil to i ti bio sa amarom na kafi
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#13802 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ommadawn »

izvrsni direktor wrote: 13/11/2022 09:57
Ommadawn wrote: 13/11/2022 09:53 Eto švapska premium auta se ne kvare, to je super, to treba kupovati, ovo ostalo je za budale… :bih:
Jesil to i ti bio sa amarom na kafi
Ne treba biti sa amarom na kafi da bi se imalo takvo mišljenje.
Dovoljno je i vlastito iskustvo.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13803 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Pa što se sada ne pale ta francuska auta po planinskim prevojima? Niko ih više ne vozi tuda, svi ljudi preselili u Vojvodinu? :skoljka:


Sjećam se ja dobro vjerodostojnih švapskih testova kada su namještali prevrtanje Dačije Logan, a prikrivali prevrtanje onoga govneta zvanog Mercedes A klasa. :run: I sada je nemoguće na njemačkom testu pobjediti njemačko auto.

Pa ne znam da li su svi evropski proizvođači van njemačke imali zajedno propusta kao čuvena VAG grupacija. Na to još afera zbog koje sada terorišu sve dizele u evropi.
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#13804 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Ommadawn wrote: 13/11/2022 10:54
izvrsni direktor wrote: 13/11/2022 09:57

Jesil to i ti bio sa amarom na kafi
Ne treba biti sa amarom na kafi da bi se imalo takvo mišljenje.
Dovoljno je i vlastito iskustvo.
Osim amara i eto tebe, niko na ovoj temi ne pise da je svapsko auto nekvarljivo, najbolji itd. Gore se sasvim normalno pisalo o tüv izvjestaju i onda ti uletis sa smaranjem o svabskim autima. Ti i amar samo tako pisete
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#13805 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ommadawn »

izvrsni direktor wrote: 13/11/2022 11:31
Ommadawn wrote: 13/11/2022 10:54

Ne treba biti sa amarom na kafi da bi se imalo takvo mišljenje.
Dovoljno je i vlastito iskustvo.
Osim amara i eto tebe, niko na ovoj temi ne pise da je svapsko auto nekvarljivo, najbolji itd. Gore se sasvim normalno pisalo o tüv izvjestaju i onda ti uletis sa smaranjem o svabskim autima. Ti i amar samo tako pisete
Čuo si za ironiju i nadam se da znaš značenje iste.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#13806 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ommadawn »

citroen xm wrote: 13/11/2022 11:12 Pa što se sada ne pale ta francuska auta po planinskim prevojima? Niko ih više ne vozi tuda, svi ljudi preselili u Vojvodinu? :skoljka:


Sjećam se ja dobro vjerodostojnih švapskih testova kada su namještali prevrtanje Dačije Logan, a prikrivali prevrtanje onoga govneta zvanog Mercedes A klasa. :run: I sada je nemoguće na njemačkom testu pobjediti njemačko auto.

Pa ne znam da li su svi evropski proizvođači van njemačke imali zajedno propusta kao čuvena VAG grupacija. Na to još afera zbog koje sada terorišu sve dizele u evropi.
Joj sjećam se kad ga Švedi prevrnuše, koja je to frka bila jebote.

Švabe onda odmah našle manu na Saabu ali to je bilo benigno u odnosu na ovo.
Dobro su A-klasu ikako uspjeli prodati nakon onoga. I slažem se da je A-klasa govno neviđeno.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#13807 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

Ommadawn wrote: 13/11/2022 11:39 I slažem se da je A-klasa govno neviđeno.
pridruzujem ce Ćestitkama :-D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#13808 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ommadawn »

bitanga_sa_otesa wrote: 13/11/2022 11:41
Ommadawn wrote: 13/11/2022 11:39 I slažem se da je A-klasa govno neviđeno.
pridruzujem ce Ćestitkama :-D
Fala bruda moj :-D
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13809 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

bitanga_sa_otesa wrote: 13/11/2022 11:41
Ommadawn wrote: 13/11/2022 11:39 I slažem se da je A-klasa govno neviđeno.
pridruzujem ce Ćestitkama :-D
Vjerujem da se to vaše mišljenje odnosi samo na prvu generaciju.

A možda i ne.

U svakom slučaju, kao neko ko je izvozio više od 400.000 km kroz sve generacije A i B klase, moram vam reći da je tu bilo i dobrih auta.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13810 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

jebo auto kojem za svaku sitnicu treba motor vadit :-D

meni nisu nikad bili mercedes, posebno jer nisu zadnji pogon...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#13811 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ommadawn »

Seawolf wrote: 13/11/2022 11:50
bitanga_sa_otesa wrote: 13/11/2022 11:41

pridruzujem ce Ćestitkama :-D
Vjerujem da se to vaše mišljenje odnosi samo na prvu generaciju.

A možda i ne.

U svakom slučaju, kao neko ko je izvozio više od 400.000 km kroz sve generacije A i B klase, moram vam reći da je tu bilo i dobrih auta.
Prva generacija A-klase je bila baš bezveze. Vozio sam dvije, s tim da je jedna imala loše amortizere da sam imao osjećaj da ću na 90 sletjeti u blagoj krivini pa sam svako malo kočio. Poredeći recimo s BMW-om peticom koji je opet malo veće auto ali sa još lošijim amortizerima, izbjegao sam pri 100 na sat kravu jedne kišne noći. Kad sam dva dana nakon toga mijenjao amortizere, oni stari su bili kao pumpa od bicikla. A-klasa ni unutra nešto nije bila bogzna.

Jednu noviju A-klasu sam vozio, mislim da je bila 2015 godište, ako se dobro sjećam, kad mi je auto bilo na servisu pa je dobio kao zamjensko, nije bila loša ali neka razlika u komfortu od Golfa sedmice teško da se primjetila. Eventualno tiša.

B-klasu je kupio moj otac istovremeno kad sam ja kupio svoju C-klasu i on je bio totalno razočaran svojom kupovinom da je nakon 10 mjeseci zamijenio za Volvo. Auto nije imalo nikakvih problema, bio je potpuno opremljen ali starom se nije svidjela nakon što je vozio moju C-klasu. Njemu to “nije bio Mercedes kojeg zna”. Ili je do percepcije ili ko zna šta, mada ja nisam našao neku veliku grešku.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#13812 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ommadawn »

Evolution_IV wrote: 13/11/2022 12:03 jebo auto kojem za svaku sitnicu treba motor vadit :-D

meni nisu nikad bili mercedes, posebno jer nisu zadnji pogon...
Eh moraćemo o tome na kafi :D
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13813 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Ommadawn wrote: 13/11/2022 12:09
Spoiler
Show
Prva generacija A-klase je bila baš bezveze. Vozio sam dvije, s tim da je jedna imala loše amortizere da sam imao osjećaj da ću na 90 sletjeti u blagoj krivini pa sam svako malo kočio. Poredeći recimo s BMW-om peticom koji je opet malo veće auto ali sa još lošijim amortizerima, izbjegao sam pri 100 na sat kravu jedne kišne noći. Kad sam dva dana nakon toga mijenjao amortizere, oni stari su bili kao pumpa od bicikla. A-klasa ni unutra nešto nije bila bogzna.

Jednu noviju A-klasu sam vozio, mislim da je bila 2015 godište, ako se dobro sjećam, kad mi je auto bilo na servisu pa je dobio kao zamjensko, nije bila loša ali neka razlika u komfortu od Golfa sedmice teško da se primjetila. Eventualno tiša.

B-klasu je kupio moj otac istovremeno kad sam ja kupio svoju C-klasu i on je bio totalno razočaran svojom kupovinom da je nakon 10 mjeseci zamijenio za Volvo. Auto nije imalo nikakvih problema, bio je potpuno opremljen ali starom se nije svidjela nakon što je vozio moju C-klasu. Njemu to “nije bio Mercedes kojeg zna”. Ili je do percepcije ili ko zna šta, mada ja nisam našao neku veliku grešku.
Sad su to solidni auti ....

User avatar
sime_cipol
Posts: 23405
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13814 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Jucer se vozim iza Mercedesa GT-4door 43 AMG. Stvarno mocno izgleda, zena pored mene odusevljena, a ja kontam. Majke mi, radije bih vozio 205 GTI u mint stanju ili Clio Willams :roll: jesam li poludio :? :D
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13815 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Jesi.

Sreća pa imaš ženu koja će te vratiti na pravi put.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#13816 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ommadawn »

sime_cipol wrote: 13/11/2022 12:29 Jucer se vozim iza Mercedesa GT-4door 43 AMG. Stvarno mocno izgleda, zena pored mene odusevljena, a ja kontam. Majke mi, radije bih vozio 205 GTI u mint stanju ili Clio Willams :roll: jesam li poludio :? :D
Imale moje komšije i to dva komada takva.

Čuj, svi preferiramo različito. Ja bih Triumph Dolomite Sprint ili W116.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23405
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13817 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Nista, kupiti cemo zeni Mercedes, a meni nesto od francuskih hothatcheva iz 80ih ili 90ih :D
User avatar
hopi
Posts: 7256
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#13818 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

pa eto imaš onaj clio vilijams na piku "original" :lol:
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13819 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

sime_cipol wrote: 13/11/2022 12:34 Nista, kupiti cemo zeni Mercedes, a meni nesto od francuskih hothatcheva iz 80ih ili 90ih :D
Druže Tito, kupiću ti Fiću
A Mercedes ....
User avatar
sime_cipol
Posts: 23405
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13820 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Mojoj cjenovnoj moci je trenutno najblizi 106 GTI :D
A onaj "Williams" sa pika je preskup. Gledao sam ga jos dok je bio u Banja Luci, prije farbanja.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23405
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13821 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Seawolf wrote: 13/11/2022 12:36
sime_cipol wrote: 13/11/2022 12:34 Nista, kupiti cemo zeni Mercedes, a meni nesto od francuskih hothatcheva iz 80ih ili 90ih :D
Druže Tito, kupiću ti Fiću
A Mercedes ....
Ti si svojoj zeni kupio, sad mozes birati, BMW iz 70ih ili BMW GranCoupe :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13822 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

A mercedes E coupe C238??
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#13823 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

mk ultra wrote: 13/11/2022 12:45 A mercedes E coupe C238??
Kako mi se taj svidja :shock: za jedan coupe, ogroman je
User avatar
sime_cipol
Posts: 23405
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13824 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

mk ultra wrote: 13/11/2022 12:45 A mercedes E coupe C238??
Prodao bih ga i kupio 4-5 ovih gore pomenutih francuskih prdekala, mozda malo promjesao sa kojim talijanskim :D
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13825 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

mk ultra wrote: 13/11/2022 12:45 A mercedes E coupe C238??
Odličan.

Posljednji pravi coupé u historiji napravljen na platformi E-Klase.

Naslijednik (CLE, C 236 / A 236) će opet biti na kombinaciji elemenata nove C- i buduće E-klase.
Post Reply