Jesil to i ti bio sa amarom na kafi
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
izvrsni direktor
- Posts: 14712
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#13802 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne treba biti sa amarom na kafi da bi se imalo takvo mišljenje.
Dovoljno je i vlastito iskustvo.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#13803 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa što se sada ne pale ta francuska auta po planinskim prevojima? Niko ih više ne vozi tuda, svi ljudi preselili u Vojvodinu?
Sjećam se ja dobro vjerodostojnih švapskih testova kada su namještali prevrtanje Dačije Logan, a prikrivali prevrtanje onoga govneta zvanog Mercedes A klasa.
I sada je nemoguće na njemačkom testu pobjediti njemačko auto.
Pa ne znam da li su svi evropski proizvođači van njemačke imali zajedno propusta kao čuvena VAG grupacija. Na to još afera zbog koje sada terorišu sve dizele u evropi.
Sjećam se ja dobro vjerodostojnih švapskih testova kada su namještali prevrtanje Dačije Logan, a prikrivali prevrtanje onoga govneta zvanog Mercedes A klasa.
Pa ne znam da li su svi evropski proizvođači van njemačke imali zajedno propusta kao čuvena VAG grupacija. Na to još afera zbog koje sada terorišu sve dizele u evropi.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14712
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#13804 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Osim amara i eto tebe, niko na ovoj temi ne pise da je svapsko auto nekvarljivo, najbolji itd. Gore se sasvim normalno pisalo o tüv izvjestaju i onda ti uletis sa smaranjem o svabskim autima. Ti i amar samo tako pisete
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#13805 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Čuo si za ironiju i nadam se da znaš značenje iste.izvrsni direktor wrote: ↑13/11/2022 11:31Osim amara i eto tebe, niko na ovoj temi ne pise da je svapsko auto nekvarljivo, najbolji itd. Gore se sasvim normalno pisalo o tüv izvjestaju i onda ti uletis sa smaranjem o svabskim autima. Ti i amar samo tako pisete
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#13806 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Joj sjećam se kad ga Švedi prevrnuše, koja je to frka bila jebote.citroen xm wrote: ↑13/11/2022 11:12 Pa što se sada ne pale ta francuska auta po planinskim prevojima? Niko ih više ne vozi tuda, svi ljudi preselili u Vojvodinu?![]()
Sjećam se ja dobro vjerodostojnih švapskih testova kada su namještali prevrtanje Dačije Logan, a prikrivali prevrtanje onoga govneta zvanog Mercedes A klasa.I sada je nemoguće na njemačkom testu pobjediti njemačko auto.
Pa ne znam da li su svi evropski proizvođači van njemačke imali zajedno propusta kao čuvena VAG grupacija. Na to još afera zbog koje sada terorišu sve dizele u evropi.
Švabe onda odmah našle manu na Saabu ali to je bilo benigno u odnosu na ovo.
Dobro su A-klasu ikako uspjeli prodati nakon onoga. I slažem se da je A-klasa govno neviđeno.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#13808 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Fala bruda moj
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#13809 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Vjerujem da se to vaše mišljenje odnosi samo na prvu generaciju.
A možda i ne.
U svakom slučaju, kao neko ko je izvozio više od 400.000 km kroz sve generacije A i B klase, moram vam reći da je tu bilo i dobrih auta.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#13810 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
jebo auto kojem za svaku sitnicu treba motor vadit 
meni nisu nikad bili mercedes, posebno jer nisu zadnji pogon...
meni nisu nikad bili mercedes, posebno jer nisu zadnji pogon...
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#13811 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Prva generacija A-klase je bila baš bezveze. Vozio sam dvije, s tim da je jedna imala loše amortizere da sam imao osjećaj da ću na 90 sletjeti u blagoj krivini pa sam svako malo kočio. Poredeći recimo s BMW-om peticom koji je opet malo veće auto ali sa još lošijim amortizerima, izbjegao sam pri 100 na sat kravu jedne kišne noći. Kad sam dva dana nakon toga mijenjao amortizere, oni stari su bili kao pumpa od bicikla. A-klasa ni unutra nešto nije bila bogzna.
Jednu noviju A-klasu sam vozio, mislim da je bila 2015 godište, ako se dobro sjećam, kad mi je auto bilo na servisu pa je dobio kao zamjensko, nije bila loša ali neka razlika u komfortu od Golfa sedmice teško da se primjetila. Eventualno tiša.
B-klasu je kupio moj otac istovremeno kad sam ja kupio svoju C-klasu i on je bio totalno razočaran svojom kupovinom da je nakon 10 mjeseci zamijenio za Volvo. Auto nije imalo nikakvih problema, bio je potpuno opremljen ali starom se nije svidjela nakon što je vozio moju C-klasu. Njemu to “nije bio Mercedes kojeg zna”. Ili je do percepcije ili ko zna šta, mada ja nisam našao neku veliku grešku.
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#13812 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Eh moraćemo o tome na kafiEvolution_IV wrote: ↑13/11/2022 12:03 jebo auto kojem za svaku sitnicu treba motor vadit
meni nisu nikad bili mercedes, posebno jer nisu zadnji pogon...
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#13813 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sad su to solidni auti ....Ommadawn wrote: ↑13/11/2022 12:09SpoilerShowPrva generacija A-klase je bila baš bezveze. Vozio sam dvije, s tim da je jedna imala loše amortizere da sam imao osjećaj da ću na 90 sletjeti u blagoj krivini pa sam svako malo kočio. Poredeći recimo s BMW-om peticom koji je opet malo veće auto ali sa još lošijim amortizerima, izbjegao sam pri 100 na sat kravu jedne kišne noći. Kad sam dva dana nakon toga mijenjao amortizere, oni stari su bili kao pumpa od bicikla. A-klasa ni unutra nešto nije bila bogzna.
Jednu noviju A-klasu sam vozio, mislim da je bila 2015 godište, ako se dobro sjećam, kad mi je auto bilo na servisu pa je dobio kao zamjensko, nije bila loša ali neka razlika u komfortu od Golfa sedmice teško da se primjetila. Eventualno tiša.
B-klasu je kupio moj otac istovremeno kad sam ja kupio svoju C-klasu i on je bio totalno razočaran svojom kupovinom da je nakon 10 mjeseci zamijenio za Volvo. Auto nije imalo nikakvih problema, bio je potpuno opremljen ali starom se nije svidjela nakon što je vozio moju C-klasu. Njemu to “nije bio Mercedes kojeg zna”. Ili je do percepcije ili ko zna šta, mada ja nisam našao neku veliku grešku.
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#13814 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jucer se vozim iza Mercedesa GT-4door 43 AMG. Stvarno mocno izgleda, zena pored mene odusevljena, a ja kontam. Majke mi, radije bih vozio 205 GTI u mint stanju ili Clio Willams
jesam li poludio

-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#13815 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jesi.
Sreća pa imaš ženu koja će te vratiti na pravi put.
Sreća pa imaš ženu koja će te vratiti na pravi put.
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#13816 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Imale moje komšije i to dva komada takva.sime_cipol wrote: ↑13/11/2022 12:29 Jucer se vozim iza Mercedesa GT-4door 43 AMG. Stvarno mocno izgleda, zena pored mene odusevljena, a ja kontam. Majke mi, radije bih vozio 205 GTI u mint stanju ili Clio Willamsjesam li poludio
![]()
![]()
Čuj, svi preferiramo različito. Ja bih Triumph Dolomite Sprint ili W116.
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#13817 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nista, kupiti cemo zeni Mercedes, a meni nesto od francuskih hothatcheva iz 80ih ili 90ih 
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#13818 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
pa eto imaš onaj clio vilijams na piku "original" 
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#13819 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Druže Tito, kupiću ti Fićusime_cipol wrote: ↑13/11/2022 12:34 Nista, kupiti cemo zeni Mercedes, a meni nesto od francuskih hothatcheva iz 80ih ili 90ih![]()
A Mercedes ....
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#13820 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mojoj cjenovnoj moci je trenutno najblizi 106 GTI
A onaj "Williams" sa pika je preskup. Gledao sam ga jos dok je bio u Banja Luci, prije farbanja.
A onaj "Williams" sa pika je preskup. Gledao sam ga jos dok je bio u Banja Luci, prije farbanja.
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#13821 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ti si svojoj zeni kupio, sad mozes birati, BMW iz 70ih ili BMW GranCoupeSeawolf wrote: ↑13/11/2022 12:36Druže Tito, kupiću ti Fićusime_cipol wrote: ↑13/11/2022 12:34 Nista, kupiti cemo zeni Mercedes, a meni nesto od francuskih hothatcheva iz 80ih ili 90ih![]()
A Mercedes ....
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#13822 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
A mercedes E coupe C238??
-
izvrsni direktor
- Posts: 14712
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
