Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22426 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Haram je to dizanje cijena,.. :mrgreen:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#22427 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Al'din »

konektovan wrote: 10/11/2022 22:50 Haram je to dizanje cijena,.. :mrgreen:
Daj dokaz tvrdnje :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22428 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Al'din wrote: 10/11/2022 22:55
konektovan wrote: 10/11/2022 22:50 Haram je to dizanje cijena,.. :mrgreen:
Daj dokaz tvrdnje :mrgreen:
Hajde ti dokaži da nije?! :mrgreen:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#22429 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Al'din »

konektovan wrote: 10/11/2022 23:01
Al'din wrote: 10/11/2022 22:55

Daj dokaz tvrdnje :mrgreen:
Hajde ti dokaži da nije?! :mrgreen:
U trgovini/usluzi je haram drzati proizvod i cekati da mu cijena poraste ... toliko ja znam :mrgreen: ostalo je halal
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#22430 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

corsa wrote: 10/11/2022 12:14
Idemedosumom wrote: 10/11/2022 12:05 Proljetos montaza i balans guma - 30 KM.
Evo sad' turih zimske, isti vulkanizer - 40 KM.
A sjecam se kad je bilo 20-25 KM :(
Pa zar ne zanš da je Ukrajina najveći izvounik tegova za balansiranje guma!? :lol: :lol: :lol:
Kazu ovi ukrajinski tegegovi koji se lijepe duze stoje nego oni kineski pa su bili primorani dici cijenu
User avatar
corsa
Posts: 2592
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#22431 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by corsa »

Al'din wrote: 10/11/2022 22:40
corsa wrote: 10/11/2022 12:14

Pa zar ne zanš da je Ukrajina najveći izvounik tegova za balansiranje guma!? :lol: :lol: :lol:
Ja sa 20 na 30 .. jesam li bezobrazan?
A koliko košta samo balansiranje guma, bez montaže? Pitam jer cu morati na proljeće balansirati ljetni set, nisam zadovoljan ponašanjem točkova.
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#22432 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Al'din »

corsa wrote: 11/11/2022 08:19
Al'din wrote: 10/11/2022 22:40

Ja sa 20 na 30 .. jesam li bezobrazan?
A koliko košta samo balansiranje guma, bez montaže? Pitam jer cu morati na proljeće balansirati ljetni set, nisam zadovoljan ponašanjem točkova.
15KM
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#22433 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Joj Aldine, bas si jeftin kad te uporedim sa drugim.
Kod Maje sam prije 2-3 godine otisao jer mi je nesto treslo na autoputu, a nisam mogao da ocijenim jel prednja ili zadnja osovina i uradio balans sva 4.
32 marke tada platio, kad je komplet presvlačenje koštalo isto.
User avatar
semirsar
Posts: 9053
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#22434 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by semirsar »

Al'din wrote: 10/11/2022 22:40
corsa wrote: 10/11/2022 12:14

Pa zar ne zanš da je Ukrajina najveći izvounik tegova za balansiranje guma!? :lol: :lol: :lol:
Ja sa 20 na 30 .. jesam li bezobrazan?
:shock: nisam valjda ja krivac za otaj breZobrazluk :? :run:
:lol: sreca pa mi nijesi daleko :thumbup:
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#22435 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Seawolf »

Evo ih, @konektovan, prave ženske gume za ženski auto ....

Image
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22436 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Seawolf wrote: 12/11/2022 12:31 Evo ih, @konektovan, prave ženske gume za ženski auto ....

Image
Toeto.. :run:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#22437 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by laik1981 »

Valjaju li good year ultra grip 9? Kakve su po snijegu, bljuzgi i sl?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22438 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

laik1981 wrote: 12/11/2022 14:52 Valjaju li good year ultra grip 9? Kakve su po snijegu, bljuzgi i sl?
Po adacu i raznim nekim testovima, koliko su relevantni, uvijek je u top 3 gume
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#22439 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Nabacih i ja danas zimsku garnituru, Michko on the road again.
Interesantno da nijedna guma nije izgubila pritisak za 6-7 mjeseci.
Nije se upalila TPMS lampica, ipak odem na puNpu provjeriti prEtiske, svaka guma 2.2, kako i treba po knjiGi, dodam im jos po 0.1 bar.
Balans isto dobar, nista ne treska, za snijeg spremni.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22440 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Jesu li najavili snijeg? Trebam u ponedeljak po ljetni set tockova :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#22441 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

ne baxuzajte bice kise al nece snijega,ima jos ljudi koji se krecu u japankama 8-)
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#22442 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by tovarish »

laik1981 wrote: 12/11/2022 14:52 Valjaju li good year ultra grip 9? Kakve su po snijegu, bljuzgi i sl?
Uz Michelin i Continental, GY pravi najbolje gume.

Ako ćeš gume potrošiti u 1-2 godine ideš na Continental, jer ima najbolje početne perfirmanse, ali mu brzo opadaju kako godine prolaze. Ako hoćeš dugotrajnu i izdržljivu gumu, ideš na Miška, dok je GY između ta dva proizvođača. Znači dugotrajniji od Contija, ali ne k'o Miško, sa druge strane nešto lošije početne petformanse od Contija, ali bolje od Miška.

Ovo je sve ugrubo, opet puno zavisi od auta kojeg voziš, stila i uvjeta vožnja.

Ukratko, nećeš požaliti ako kupiš GY, jer je dobra zimska guma.
amir79
Posts: 316
Joined: 01/07/2008 19:00

#22443 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amir79 »

tovarish wrote: 12/11/2022 19:14
laik1981 wrote: 12/11/2022 14:52 Valjaju li good year ultra grip 9? Kakve su po snijegu, bljuzgi i sl?
Uz Michelin i Continental, GY pravi najbolje gume.

Ako ćeš gume potrošiti u 1-2 godine ideš na Continental, jer ima najbolje početne perfirmanse, ali mu brzo opadaju kako godine prolaze. Ako hoćeš dugotrajnu i izdržljivu gumu, ideš na Miška, dok je GY između ta dva proizvođača. Znači dugotrajniji od Contija, ali ne k'o Miško, sa druge strane nešto lošije početne petformanse od Contija, ali bolje od Miška.

Ovo je sve ugrubo, opet puno zavisi od auta kojeg voziš, stila i uvjeta vožnja.

Ukratko, nećeš požaliti ako kupiš GY, jer je dobra zimska guma.
A Dunlop, valjal to?
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#22444 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Kako sunce ti Žarko conti kratko traje godinu dvije?
Kako sam ja na jednom autu 7 zima na ts850?
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#22445 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by laik1981 »

tovarish wrote: 12/11/2022 19:14
laik1981 wrote: 12/11/2022 14:52 Valjaju li good year ultra grip 9? Kakve su po snijegu, bljuzgi i sl?
Uz Michelin i Continental, GY pravi najbolje gume.

Ako ćeš gume potrošiti u 1-2 godine ideš na Continental, jer ima najbolje početne perfirmanse, ali mu brzo opadaju kako godine prolaze. Ako hoćeš dugotrajnu i izdržljivu gumu, ideš na Miška, dok je GY između ta dva proizvođača. Znači dugotrajniji od Contija, ali ne k'o Miško, sa druge strane nešto lošije početne petformanse od Contija, ali bolje od Miška.

Ovo je sve ugrubo, opet puno zavisi od auta kojeg voziš, stila i uvjeta vožnja.

Ukratko, nećeš požaliti ako kupiš GY, jer je dobra zimska guma.
Dosle mi te gume na autu kada sam ga kupio.. dot 2020, nije predjeno sa njima 4-5 hiljada.. Sad ih ponovo postavio, pa reko da vidim ima li ko iskustva sa tim gumama, kako se ponasaju na snijegu i bljuzgi, posto znam cesto voziti u takvim uslovima.. Gume djeluju kao nove na oko.. Vidio sam i ja po tim nekim recenzijama da su kao dobre, al nesto mi te recenzije suhveli :mrgreen: Valjda ce se pokazati kao pouzdane po sarajevskim brdsko-planinskim predjelima :mrgreen:
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#22446 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by tovarish »

laik1981 wrote: 12/11/2022 19:35
tovarish wrote: 12/11/2022 19:14
Uz Michelin i Continental, GY pravi najbolje gume.

Ako ćeš gume potrošiti u 1-2 godine ideš na Continental, jer ima najbolje početne perfirmanse, ali mu brzo opadaju kako godine prolaze. Ako hoćeš dugotrajnu i izdržljivu gumu, ideš na Miška, dok je GY između ta dva proizvođača. Znači dugotrajniji od Contija, ali ne k'o Miško, sa druge strane nešto lošije početne petformanse od Contija, ali bolje od Miška.

Ovo je sve ugrubo, opet puno zavisi od auta kojeg voziš, stila i uvjeta vožnja.

Ukratko, nećeš požaliti ako kupiš GY, jer je dobra zimska guma.
Dosle mi te gume na autu kada sam ga kupio.. dot 2020, nije predjeno sa njima 4-5 hiljada.. Sad ih ponovo postavio, pa reko da vidim ima li ko iskustva sa tim gumama, kako se ponasaju na snijegu i bljuzgi, posto znam cesto voziti u takvim uslovima.. Gume djeluju kao nove na oko.. Vidio sam i ja po tim nekim recenzijama da su kao dobre, al nesto mi te recenzije suhveli :mrgreen: Valjda ce se pokazati kao pouzdane po sarajevskim brdsko-planinskim predjelima :mrgreen:
Ne sekiraj se. Vrhunska zimska guma. Mogu još 3 godine, bez problema.

amir79 wrote: 12/11/2022 19:31
A Dunlop, valjal to?
Po meni, za malu nijansu zaostaje za gore pomenutim.

Isti vlasnik i cijenom je uglavnom kao GY, ali bih ja uvijek uzeo GY ispred Dunlopa.
Last edited by tovarish on 12/11/2022 19:47, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#22447 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

Rotirajte gume
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#22448 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qwerty1234 »

Aldin nove nexenke nabacio danas na avdiju.

Gdje taj snjeg jebem mu
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#22449 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Al'din »

drug_profi wrote: 12/11/2022 02:33 Joj Aldine, bas si jeftin kad te uporedim sa drugim.
Kod Maje sam prije 2-3 godine otisao jer mi je nesto treslo na autoputu, a nisam mogao da ocijenim jel prednja ili zadnja osovina i uradio balans sva 4.
32 marke tada platio, kad je komplet presvlačenje koštalo isto.
Kad kapa, i nakapa, kad curi, presuši :mrgreen:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#22450 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Al'din »

semirsar wrote: 12/11/2022 07:01
Al'din wrote: 10/11/2022 22:40

Ja sa 20 na 30 .. jesam li bezobrazan?
:shock: nisam valjda ja krivac za otaj breZobrazluk :? :run:
:lol: sreca pa mi nijesi daleko :thumbup:
Jok, Rusija je kriva :lol:
Post Reply