Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#22426 Re: Dolazi zima - zimske gume
Haram je to dizanje cijena,.. 
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#22427 Re: Dolazi zima - zimske gume
Daj dokaz tvrdnje
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#22428 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#22429 Re: Dolazi zima - zimske gume
U trgovini/usluzi je haram drzati proizvod i cekati da mu cijena poraste ... toliko ja znam
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#22430 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kazu ovi ukrajinski tegegovi koji se lijepe duze stoje nego oni kineski pa su bili primorani dici cijenucorsa wrote: ↑10/11/2022 12:14Pa zar ne zanš da je Ukrajina najveći izvounik tegova za balansiranje guma!?Idemedosumom wrote: ↑10/11/2022 12:05 Proljetos montaza i balans guma - 30 KM.
Evo sad' turih zimske, isti vulkanizer - 40 KM.
A sjecam se kad je bilo 20-25 KM![]()
![]()
![]()
![]()
- corsa
- Posts: 2592
- Joined: 15/12/2005 10:35
- Location: Sarajevo
#22431 Re: Dolazi zima - zimske gume
A koliko košta samo balansiranje guma, bez montaže? Pitam jer cu morati na proljeće balansirati ljetni set, nisam zadovoljan ponašanjem točkova.
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#22433 Re: Dolazi zima - zimske gume
Joj Aldine, bas si jeftin kad te uporedim sa drugim.
Kod Maje sam prije 2-3 godine otisao jer mi je nesto treslo na autoputu, a nisam mogao da ocijenim jel prednja ili zadnja osovina i uradio balans sva 4.
32 marke tada platio, kad je komplet presvlačenje koštalo isto.
Kod Maje sam prije 2-3 godine otisao jer mi je nesto treslo na autoputu, a nisam mogao da ocijenim jel prednja ili zadnja osovina i uradio balans sva 4.
32 marke tada platio, kad je komplet presvlačenje koštalo isto.
- semirsar
- Posts: 9044
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#22435 Re: Dolazi zima - zimske gume
Evo ih, @konektovan, prave ženske gume za ženski auto ....


- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#22437 Re: Dolazi zima - zimske gume
Valjaju li good year ultra grip 9? Kakve su po snijegu, bljuzgi i sl?
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#22439 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nabacih i ja danas zimsku garnituru, Michko on the road again.
Interesantno da nijedna guma nije izgubila pritisak za 6-7 mjeseci.
Nije se upalila TPMS lampica, ipak odem na puNpu provjeriti prEtiske, svaka guma 2.2, kako i treba po knjiGi, dodam im jos po 0.1 bar.
Balans isto dobar, nista ne treska, za snijeg spremni.
Interesantno da nijedna guma nije izgubila pritisak za 6-7 mjeseci.
Nije se upalila TPMS lampica, ipak odem na puNpu provjeriti prEtiske, svaka guma 2.2, kako i treba po knjiGi, dodam im jos po 0.1 bar.
Balans isto dobar, nista ne treska, za snijeg spremni.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#22440 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jesu li najavili snijeg? Trebam u ponedeljak po ljetni set tockova 
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#22441 Re: Dolazi zima - zimske gume
ne baxuzajte bice kise al nece snijega,ima jos ljudi koji se krecu u japankama 
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#22442 Re: Dolazi zima - zimske gume
Uz Michelin i Continental, GY pravi najbolje gume.
Ako ćeš gume potrošiti u 1-2 godine ideš na Continental, jer ima najbolje početne perfirmanse, ali mu brzo opadaju kako godine prolaze. Ako hoćeš dugotrajnu i izdržljivu gumu, ideš na Miška, dok je GY između ta dva proizvođača. Znači dugotrajniji od Contija, ali ne k'o Miško, sa druge strane nešto lošije početne petformanse od Contija, ali bolje od Miška.
Ovo je sve ugrubo, opet puno zavisi od auta kojeg voziš, stila i uvjeta vožnja.
Ukratko, nećeš požaliti ako kupiš GY, jer je dobra zimska guma.
-
amir79
- Posts: 316
- Joined: 01/07/2008 19:00
#22443 Re: Dolazi zima - zimske gume
A Dunlop, valjal to?tovarish wrote: ↑12/11/2022 19:14Uz Michelin i Continental, GY pravi najbolje gume.
Ako ćeš gume potrošiti u 1-2 godine ideš na Continental, jer ima najbolje početne perfirmanse, ali mu brzo opadaju kako godine prolaze. Ako hoćeš dugotrajnu i izdržljivu gumu, ideš na Miška, dok je GY između ta dva proizvođača. Znači dugotrajniji od Contija, ali ne k'o Miško, sa druge strane nešto lošije početne petformanse od Contija, ali bolje od Miška.
Ovo je sve ugrubo, opet puno zavisi od auta kojeg voziš, stila i uvjeta vožnja.
Ukratko, nećeš požaliti ako kupiš GY, jer je dobra zimska guma.
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#22444 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kako sunce ti Žarko conti kratko traje godinu dvije?
Kako sam ja na jednom autu 7 zima na ts850?
Kako sam ja na jednom autu 7 zima na ts850?
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#22445 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dosle mi te gume na autu kada sam ga kupio.. dot 2020, nije predjeno sa njima 4-5 hiljada.. Sad ih ponovo postavio, pa reko da vidim ima li ko iskustva sa tim gumama, kako se ponasaju na snijegu i bljuzgi, posto znam cesto voziti u takvim uslovima.. Gume djeluju kao nove na oko.. Vidio sam i ja po tim nekim recenzijama da su kao dobre, al nesto mi te recenzije suhvelitovarish wrote: ↑12/11/2022 19:14Uz Michelin i Continental, GY pravi najbolje gume.
Ako ćeš gume potrošiti u 1-2 godine ideš na Continental, jer ima najbolje početne perfirmanse, ali mu brzo opadaju kako godine prolaze. Ako hoćeš dugotrajnu i izdržljivu gumu, ideš na Miška, dok je GY između ta dva proizvođača. Znači dugotrajniji od Contija, ali ne k'o Miško, sa druge strane nešto lošije početne petformanse od Contija, ali bolje od Miška.
Ovo je sve ugrubo, opet puno zavisi od auta kojeg voziš, stila i uvjeta vožnja.
Ukratko, nećeš požaliti ako kupiš GY, jer je dobra zimska guma.
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#22446 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne sekiraj se. Vrhunska zimska guma. Mogu još 3 godine, bez problema.laik1981 wrote: ↑12/11/2022 19:35Dosle mi te gume na autu kada sam ga kupio.. dot 2020, nije predjeno sa njima 4-5 hiljada.. Sad ih ponovo postavio, pa reko da vidim ima li ko iskustva sa tim gumama, kako se ponasaju na snijegu i bljuzgi, posto znam cesto voziti u takvim uslovima.. Gume djeluju kao nove na oko.. Vidio sam i ja po tim nekim recenzijama da su kao dobre, al nesto mi te recenzije suhvelitovarish wrote: ↑12/11/2022 19:14
Uz Michelin i Continental, GY pravi najbolje gume.
Ako ćeš gume potrošiti u 1-2 godine ideš na Continental, jer ima najbolje početne perfirmanse, ali mu brzo opadaju kako godine prolaze. Ako hoćeš dugotrajnu i izdržljivu gumu, ideš na Miška, dok je GY između ta dva proizvođača. Znači dugotrajniji od Contija, ali ne k'o Miško, sa druge strane nešto lošije početne petformanse od Contija, ali bolje od Miška.
Ovo je sve ugrubo, opet puno zavisi od auta kojeg voziš, stila i uvjeta vožnja.
Ukratko, nećeš požaliti ako kupiš GY, jer je dobra zimska guma.Valjda ce se pokazati kao pouzdane po sarajevskim brdsko-planinskim predjelima
![]()
Po meni, za malu nijansu zaostaje za gore pomenutim.
Isti vlasnik i cijenom je uglavnom kao GY, ali bih ja uvijek uzeo GY ispred Dunlopa.
Last edited by tovarish on 12/11/2022 19:47, edited 1 time in total.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#22447 Re: Dolazi zima - zimske gume
Rotirajte gume
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#22448 Re: Dolazi zima - zimske gume
Aldin nove nexenke nabacio danas na avdiju.
Gdje taj snjeg jebem mu
Gdje taj snjeg jebem mu
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#22449 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kad kapa, i nakapa, kad curi, presušidrug_profi wrote: ↑12/11/2022 02:33 Joj Aldine, bas si jeftin kad te uporedim sa drugim.
Kod Maje sam prije 2-3 godine otisao jer mi je nesto treslo na autoputu, a nisam mogao da ocijenim jel prednja ili zadnja osovina i uradio balans sva 4.
32 marke tada platio, kad je komplet presvlačenje koštalo isto.
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
