Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
corsa
Posts: 2592
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#13726 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by corsa »

sime_cipol wrote: 10/11/2022 11:42 Ja bih radije prvog Twinga, sto novijeg godišta. :D
Genijalan auto.
Slažem se. Možda i najbolji mali auto "novijeg vremena". Kad ga gledam izvana mali, a kad sjednem u njega moram opet izaći da pogledam u koji sam auto ušao. :-D Nevjerovatno prostran.
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#13727 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Better Man »

corsa wrote: 10/11/2022 12:16
sime_cipol wrote: 10/11/2022 11:42 Ja bih radije prvog Twinga, sto novijeg godišta. :D
Genijalan auto.
Slažem se. Možda i najbolji mali auto "novijeg vremena". Kad ga gledam izvana mali, a kad sjednem u njega moram opet izaći da pogledam u koji sam auto ušao. :-D Nevjerovatno prostran.
Da. Nevjerovatno prostran. Vozio se jednom i to nay zadnjoj klupi sjedio. Bilo na troje i uopće nije bilo tjesno, već baš komotno za sjediti.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13728 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Genijalno auto, ali to je konstrukcija sa kraja 80-ih i 90-ih, a čovjek traži novije. Ima tih autića dosta dobrih za taj novac.

Do 5000 ja bih možda tražio Clio 2 što noviji, u što boljem stanju i opremio ga novim gumama, uradio servise i ostalo. Strašno zahvalan auto, a za žensko nije mali unutra.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13729 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Slažem se za Clio 2, 1.2 8V i miran. Za višak para sredit ga, nove gume i prst u uho.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23404
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13730 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Vozim takav :D
Kupljen nov ovdje. 2000 godiste, trenutno na 115k km :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13731 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Taman ti vrijeme za prvi veliki servis :mrgreen:
User avatar
fortaleza
Posts: 6180
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#13732 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by fortaleza »

preludezalude wrote: 09/11/2022 22:55 Neki dan sjednem samo da preparkiran jedan VW Up
Majko moja, kakav je ono sepet od auta. Da nisam znao koje je auto prije sjedanja, rekao bih da se radi o nekom kinezu ili u najboljem slucaju najtanjoj Daciji. Unutra je dno dna.
Susjed prodao staru Vitaru iz 90tih super očuvanu za 5000 KM da bi uzeo novog Up-a za 17000-18000 prije par godina, prije ovog ludila s cijenama.

Mislim razumijem stariji čovjek pa nezgodno gradskog džipa voziti ali baš promašaj.
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#13733 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

e-up bi bio odlican autic za nase uslove. Meni njegova suspenzija uopste nije neudobna.
Vidim jucer u Porsche-u vise bijelih ceka isporuku.
Meni se ne svidja sto je up imao problema sa mjenjacem.
Last edited by kabal1337 on 11/11/2022 07:43, edited 2 times in total.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13734 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ima jedan u Zenici od Elektrodistribucije. Stalno se voza po gradu. :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#13735 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

twingo motor u gepeku. Bas me zanima sta @bitanga_sa_otesa misli u vezi servisiranja istog.
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#13736 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mirota »

prodaje li ko Tiguana 4x4 automatika ???
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13737 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Jedno pitanje za prave stručnjake:

Koji bi bio najnoviji polovan automobil koji se može nađi na tržištu, a da ima tvornički ugrađen CD-player?

I da je auto kako treba biti, naravno.
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#13738 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

Seawolf wrote: 11/11/2022 08:09 Jedno pitanje za prave stručnjake:

Koji bi bio najnoviji polovan automobil koji se može nađi na tržištu, a da ima tvornički ugrađen CD-player?

I da je auto kako treba biti, naravno.
Sta ti znači najnoviji polovan?
Kada sam gledao vitaru, u osnovnoj verziji se još uvijek nudi cd player.
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13739 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

hopi wrote: 11/11/2022 08:15
Seawolf wrote: 11/11/2022 08:09 Jedno pitanje za prave stručnjake:

Koji bi bio najnoviji polovan automobil koji se može nađi na tržištu, a da ima tvornički ugrađen CD-player?

I da je auto kako treba biti, naravno.
Sta ti znači najnoviji polovan?
Kada sam gledao vitaru, u osnovnoj verziji se još uvijek nudi cd player.
Zar ima još uvijek aktuelnih, novih auta sa tvornički ugrađenim CD-playerom.

Nisam znao, hvala ti.

A sad ću, za svaki slučaj, provjeriti i u salonu.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#13740 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

Seawolf wrote: 11/11/2022 08:09 Jedno pitanje za prave stručnjake:

Koji bi bio najnoviji polovan automobil koji se može nađi na tržištu, a da ima tvornički ugrađen CD-player?

I da je auto kako treba biti, naravno.
sta je bilo, sad nisi mogo izguglat svoje znanje pa pitas po forumu :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13741 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Mazde i Fordovi imaju CD playere još uvijek. Mislim i Volvo...
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#13743 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

Seawolf wrote: 11/11/2022 08:20
hopi wrote: 11/11/2022 08:15

Sta ti znači najnoviji polovan?
Kada sam gledao vitaru, u osnovnoj verziji se još uvijek nudi cd player.
Zar ima još uvijek aktuelnih, novih auta sa tvornički ugrađenim CD-playerom.

Nisam znao, hvala ti.

A sad ću, za svaki slučaj, provjeriti i u salonu.
Image

Evo spisak opreme za vitaru 2022
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13744 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Nije nov al i GLC 2017/18 je ja mislim imao Cd player
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13745 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Leon16v wrote: 11/11/2022 10:44 Nije nov al i GLC 2017/18 je ja mislim imao Cd player
Ono što sam siguran je da je BMW 4er Gran Coupé F36, isporučivan sa CD-playerom sve do završetka produkcije, u junu 2021-e.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#13746 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

EFD22 wrote: 11/11/2022 07:41 Ima jedan u Zenici od Elektrodistribucije. Stalno se voza po gradu. :mrgreen:
da nije elektriĆni???
kabal1337 wrote: 11/11/2022 07:46 twingo motor u gepeku. Bas me zanima sta @bitanga_sa_otesa misli u vezi servisiranja istog.
ako je kao smart onda treba bjezati od toga :run:
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#13747 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

Seawolf wrote: 11/11/2022 08:09 Jedno pitanje za prave stručnjake:

Koji bi bio najnoviji polovan automobil koji se može nađi na tržištu, a da ima tvornički ugrađen CD-player?

I da je auto kako treba biti, naravno.
Vjerovatno neki bmw oni su do 2001 kasetu gurali :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#13748 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

grand cherokee je do 2005. imao player s kasetom i cd-om + u gepeku cd changer 10 kom :D
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#13749 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Old skul. :-D
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#13750 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

Jos saml neko gramofon da ugradi :mrgreen:
Post Reply