Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#58801 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

JohnnyS wrote: 10/11/2022 17:18
Spit_fire wrote: 10/11/2022 17:17

Mi djelimo ljude na one koji su za BiH i koji su kontra, a druga dva prave rasne zakone

Ne odgovari mi što ne zastupaš građanski princip u Mostaru?
Zasto bi u mostaru kad nije negdje drugo?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#58802 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

palermo wrote: 10/11/2022 18:09
sime_cipol wrote: 10/11/2022 16:23
Znaci kad smo mi vecina da mi odlucujemo, a kad nismo da svi odlucujemo?
Upravo si opisao vazecu srpsku I hrvatsku politiku.

A.poenta je da I crncima u Juznoj Africa niko nije nista dao onako. Valjda su se borili za svoja prava a ne cekali da se bijelci smiluju da se dogovore sa.njima.
Samo relaksacija i bitna zivotna pitanja :bih:
Jordan1961
Posts: 2287
Joined: 29/07/2022 17:35

#58803 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Jordan1961 »

JohnnyS wrote: 10/11/2022 17:17
Jordan1961 wrote: 10/11/2022 17:17
Kako je biran gradonacelnik Mostara? Sto nije Bosnjak?
Zar je isti izbor za načelnika Travnika i Mostara?
Malo li je sto je nacelnik Mostara Hrvat od ujedinjenja grada do danas? Sta bi jos?
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#58804 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Zanimljivo…
SNSD će imati svoja tri sigurna delegata, a ukoliko dobiju i četvrtog bit će nezaobilazan faktor. Međutim, postoji scenarij da Pokret za državu u RS-u podrži opoziciju (SDS i PDP), odnosno njihovog delegata čime bi se omogućilo da u Domu naroda i bez SNSD-a bude moguća entitetska većina. A Pokret za državu u RS-u Narodnoj skupštini RS-a imaju pet zastupnika (SDA 1, SDP 2, DF 1 i Bh Zeleni 1). Do sada nije najjasnije kako će postupiti Pokret za državu, a prve najave govore da će imati svoju listu i tražiti podršku za svog delegata. To će, praksa pokazuje biti skoro nemoguće i vrlo izvjesno će značiti da će SNSD doći do svog četvrtog delegata.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17594
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#58805 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JohnnyS »

Spit_fire wrote: 10/11/2022 18:12
JohnnyS wrote: 10/11/2022 17:18


Ne odgovari mi što ne zastupaš građanski princip u Mostaru?
Zasto bi u mostaru kad nije negdje drugo?

Eto
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#58806 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

Vaya wrote: 10/11/2022 10:40
Spoiler
Show
:lol:
Prepoznali ga Ameri... :lol:
On moze se samo zahvaliti Fortinoj sestri sto se svalerise sa onim senatorom, pa je trenutni fokus ne americke administracije, nego odredjenih par pojedinaca koji su iskocili da podrzavaju primarno NS, jer Cudicka i Arnaut americki studenti, a Pedja i Forto tamo sturnuli za vrijeme rata, pa im oni guraju tu pricu... Kao sto je Dodik bio dasak svjezeg zraka pred kraj 90-ih kod Srba, tako NS pokusava da po tom fazonu da progura Dinu kao bosnjacku verziju novog svjezeg zraka, samo moras imati na umu kada se Dodik gurao, njega je licno gurala i vodila Madeline Albright, a Konakovicu ledja cuva Fortina sestra i senator koji je upitan hoce li biti senator dok se potvrde rezultati Midtermsa.

Tako da ova tvoja prica koju trunis zadnjih godinu dana kako "Amerikanci", a to je jedan izuzetno sirok pojam, stoje iza Konakovica je smijesna prica, jer ako pod Amerikancima smatras 2 ambasadora i 1 senatora - onda uredu, ali to je dokaz onog sto sam sumnjao cijelo vrijeme za tebe - da si NiP-ov bot koji samo ceka Dinino ustolicenje za premijera FBiH i to tebe samo interesuje, ali da sustinski poznajes stvari koje se desavaju oko ambasada Kvinte u BiH, izvini ali zaista nemas pojma... :)

Da me ne bi sad optuzio da sam SDA-ovac koji podrzava Erdoana ili mozda cak Iran, naravno da smatram sto se BiH tice, da mi se trebamo okrenuti prema Zapadu, iskljucivo prema SAD-u, a nakon toga i EU, medjutim kada govorimo o SAD, zvanicna politika SAD-a je digla ruke od pro-BiH politicke strane kada je Silajdzic oborio Aprilski paket i vise nikad nije uspostavljena...ovo sto radi NS, je djecija igra i pokusaji, jer prvo Balkan, a i BiH vise nije u fokusu State Departmenta, lose iskustvo sa Silajdzicem, kao i spoznaja Amerikanaca da NS kao politicka stranka ne pita puno, zato NS prodaje Dinu kao buduceg bosnjackog lidera i to prodaje istom onom dijelu americke administracije, koja se ustolicila kod Trumpa, koja se dobro slagala sa Vucicem, ona koja je instalirala Dritana (citaj Grenell, Palmer i Escobar), ali neki od njih su i dalje tu, jer kao sto rekoh Amerima uopce nije fokus Balkan...evo ti zadace malo, probaj istraziti koje bio donedavno supervizor za Brcko distrikt, koje on i cime se bavio...

Da ti malo olaksam, kada sada popljujem Bakira i SDA, jer posto sam siguran da nisi u toku. Ti se sigurno vodis tom idejom, kako su vam u centrali NiP-a rekli da iza Dine licno stoje Biden i Blinken, pa je ta podrska ovdje na terenu americke ambasade sasvim realna za ocekivati, narocita Marfija...medjutim tebi za informaciju, u aprilu ili maju ove godine Marfi i SDA su imali ozbiljne razgovore iza paravana, da se 2 strane malo zblize i to je primarno inicijativa bila od strane Amera. Marfi je zatrazio malo vise podanicku saradnju od strane obavjestajnih sluzbi, ne znam tacno na kojim oblastima i predmetima, medjutim kako sam cuo da Bakir i Osmica nisu uzvratili na trazeno, Marfi se razgoropadio, cak sam cuo da ga ja Bakir bas odjebao, te da je tu sukob prerastao na licnom osnovu. Tako da se ne brines, Dino jos uvijek ima sanse da bude glavni poltroncic trenutnog rukovodstva americke ambasade, samo se mora jos sageti, jer sto je pustio gej paradu, vise je Nelson iskoristio kao svoj uspjeh kao predsjednik sindikata gay uposlenika u State departmentu, nego sto je hvalio Dinu za to. Znaci samo imaj na umu, koliko god ti mislio da Marfi voli NS i Dinu, opet su bili otisli i ponudili da rade sa SDA...tako da sam na tvom mjestu, ne bih ja bas polagao sve nade u Amere/strance, vidjeli smo vise puta da je ta saradnja cisto interesna (ali primarno njihovog interesa) i kratkog daha...

Nego da se vratimo na sustinu, posto 6 mjeseci si to pisao po forumu, da te pitam dokle smo sa procesom izbacivanja HDZ i SNSD iz vlasti? Imal sta na vidiku? Sta kaze Schmidt, koji su slijedeci koraci?
Interesantno, ako je istina onda se jos uvjek koplja lome oko OSA-e i Osmice.

Negdje sam nedavno procitao da sva ova igra oko imenovanja direktora FUP-a i uslovljavanje Covica da bude HDZ-ovac, uz pomoc prehrabri lidera, brace Campare i Co. iz NIPa, da je paravan za ambiciju da HDZ preuzme OSA-u, da to rade po dogovoru sa Americkim "prijateljima" i da je zato izmedu ostalog kljucno da SDA ne bude dio vlasti, FUP da je moneta da se to ostvari. Nekako se poklapa sa ovom pricom oko ambasadora i "neprijateljstva" admin. sa SDA.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#58807 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

Od bureka do Mostara: Jadi bošnjačke politike

Image

Ako zbrojimo ruke u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH, Milorad Dodik i Dragan Čović ukupno imaju dvanaest zastupnika i jednog člana Predsjedništva BiH. SDA sama ima devet. A u zbiru SDA, SDP, NiP, DF, NS i NES imaju dvadeset i četiri državna zastupnika. Plus dva člana Predsjedništva BiH. I sve ove partije sa sjedištem u Sarajevu se moraju nadmetati za naklonost Dragana Čovića i Milorada Dodika...
https://istraga.ba/od-bureka-do-mostara ... -politike/
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#58808 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Evo sendvic :run:
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#58809 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

Hvala, evo portret lidera
Spoiler
Show
Image
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#58810 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Rijetko odbojna i odvratna njuška :twisted: On i onaj glavonja Zahiragić prednjače u ljigavosti :run:
Last edited by guruguru95 on 10/11/2022 21:40, edited 2 times in total.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#58811 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Sto Avdo u zadnje vrijeme voli i Bakira potkacit :D
Ima nas još mnogo koji se sjećamo one situacije kada je Dragan Čović poslao Bakira Izetbegovića po burek. Bila je to jedna mučna scena. Lider HDZ-a je pozvao lidera SDA na pregovore. Mjesto sastanka je trebao biti jedan restoran u Orahovici kod Konjica. Izetbegović je požurio iz Sarajeva, naručio burek i čekao. Čović se nikada nije pojavio.

„Čović je propustio vrlo dobar burek kod Fikreta Prevljaka“, reći će tada poniženi Izetbegović, kojem će i nakon svega Čović ostati „pouzdan partner“.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#58812 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

Cisto da se nadovezem na pricu o tome sta znaci da amerika "cvrsto stoji iza necega".

Image
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#58813 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Prpa.ba wrote: 10/11/2022 21:13 Cisto da se nadovezem na pricu o tome sta znaci da amerika "cvrsto stoji iza necega".

Image
Ovo samo pokazuje sta se desava kad krades i pljackas sopstveni narod i mislis da ce ameri morati krvatiti za tebe, onda dobijes sta zasluzujes jer od jedinog saveznika pravis budalu i neiskoristavas to sto su godinama zeljeli da ti pomognu a ti mislio da si najpametniji. Bosnjaci pamet u glavu, kako radimo tako cemo i da zanjemo
Jordan1961
Posts: 2287
Joined: 29/07/2022 17:35

#58814 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Jordan1961 »

Spit_fire wrote: 10/11/2022 18:12
JohnnyS wrote: 10/11/2022 17:18


Ne odgovari mi što ne zastupaš građanski princip u Mostaru?
Zasto bi u mostaru kad nije negdje drugo?
Pa u Mostaru se i primjenjuje gradjanski princip. Da nije tako, vec bi do sada gradonacelnik bio neki Bosnjak.
Evo recimo u Brckom je Hrvata ispod 20% ali su vec imali gradonacelnika. Da je princip gradjanski, ne bi nikada bio.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#58815 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tindbe »

Kad se sjetim likovanja SDA kako su možda prepustili bitne funkcije u državi HDZ-u i SNSD-u, od medija do finansija, ali su zato uzeli sigurnosnu agenciju pod svooje. Tako da, Bošnjaci, mirno spavajte.

I onda se klupko fino odmota. Na čelu OSA-e čovjek s lažnim diplomama, kriminalac, diler, te saradnik i zaštitnik kokošara, prevaranata i reketaša. Al' e Bošnjak je.
Pa hajd da vam ne j... mater čovjek. :-)
User avatar
Point.
Posts: 33518
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#58816 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

Poneseni svojim rezultatima izbora, ali i podrškom zapadnih diplomata, Konaković, Nikšić, Forto… čini se da nisu svjesni odgovornosti koju preuzimaju, kao ni toga da vrijeđanjem SDA i DF-a i drugih neistomišljenika, vrijeđaju hiljade građana koji su glasali za ove stranke. Uz to, dok Dodik javno odbija zapadnu politiku u BiH, a Čović je diktira preko Zagreba, sarajevski lideri nemaju nikakvih zahtjeva, pa ni zbog Schmidtove odluke zbog koje još uvijek gore društvene mreže, a građani se organiziraju za nove proteste. Kao što nikome od njih ne pada na pamet da građanima objasne zašto su nezaobilazni faktori za formiranje vlasti Čović i Dodik, a Izetbegović i Komšić nisu, odnosno zašto je nemoguća probosanska koalicija u Sarajevu koju želi većina građana, ali je moguć dogovor s Čovićem i Dodikom po svaku cijenu?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83516
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#58817 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

SDA postaje ocajna sa ovim zivkanjem
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#58818 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Point. wrote: 10/11/2022 22:57
Poneseni svojim rezultatima izbora, ali i podrškom zapadnih diplomata, Konaković, Nikšić, Forto… čini se da nisu svjesni odgovornosti koju preuzimaju, kao ni toga da vrijeđanjem SDA i DF-a i drugih neistomišljenika, vrijeđaju hiljade građana koji su glasali za ove stranke. Uz to, dok Dodik javno odbija zapadnu politiku u BiH, a Čović je diktira preko Zagreba, sarajevski lideri nemaju nikakvih zahtjeva, pa ni zbog Schmidtove odluke zbog koje još uvijek gore društvene mreže, a građani se organiziraju za nove proteste. Kao što nikome od njih ne pada na pamet da građanima objasne zašto su nezaobilazni faktori za formiranje vlasti Čović i Dodik, a Izetbegović i Komšić nisu, odnosno zašto je nemoguća probosanska koalicija u Sarajevu koju želi većina građana, ali je moguć dogovor s Čovićem i Dodikom po svaku cijenu?
Očito da je za dobar dio glasača, kao i veliki broj članova ovog foruma, glavni cilj ovih izbora bio da se potpuno neutrališu i eliminišu Bakir i SDA, a zatim i Komšić i DF... "a sa Dodikom i Čovićem ćemo poslije lako". Fini su to momci, s njima se da razgovarati i pregovarati, ali njihov patriotizam nije mogao doći do izražaja od dvojice "najvećih štetočina u državi" Bakira i Komšića :mrgreen:

Eto to je ta briljantna logika većine dežurnih pametologa na ovom forumu. :-) :run:

Dok god su ova dva ljigava separatistička smrada "nezaobilazan faktor" i dok god u svojim rukama imaju sve instrumente za blokadu i sabotažu države, nismo postigli ništa.
Last edited by guruguru95 on 10/11/2022 23:20, edited 4 times in total.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17068
Joined: 27/04/2021 22:52

#58819 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

_BataZiv_0809 wrote: 10/11/2022 23:03 SDA postaje ocajna sa ovim zivkanjem
bukvalno gluma na nivou kao kad hana "konjska glava" glumi čednost a kroz nju proslo vise ljudi nego kroz prosjecni sarajevski tramvaj :mrgreen: :mrgreen:

ono gdje obraz Senade
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83516
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#58820 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

tramvajtrojka wrote: 10/11/2022 23:13
_BataZiv_0809 wrote: 10/11/2022 23:03 SDA postaje ocajna sa ovim zivkanjem
bukvalno gluma na nivou kao kad hana "konjska glava" glumi čednost a kroz nju proslo vise ljudi nego kroz prosjecni sarajevski tramvaj :mrgreen: :mrgreen:

ono gdje obraz Senade
Bez obzira na osmorke, devetorke, ali i bez obzira na činjenicu da će SDA s partnerima imati dovoljan kapacitet da spriječi po državu opasne eksperimentalne vlasti, pozivam sve patriote iz svih stranaka (a znam da ih takvih ima mnogo) da prestanu biti taoci mržnje i nerealne ambicije nekoliko bivših SDA-ovaca i pete kolone u vidu raznih Forta, Arnauta i drugih...

Mozemo mi sami, ali de vi ipak sa nama :lol:
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#58821 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

_BataZiv_0809 wrote: 10/11/2022 23:16
tramvajtrojka wrote: 10/11/2022 23:13

bukvalno gluma na nivou kao kad hana "konjska glava" glumi čednost a kroz nju proslo vise ljudi nego kroz prosjecni sarajevski tramvaj :mrgreen: :mrgreen:

ono gdje obraz Senade
Bez obzira na osmorke, devetorke, ali i bez obzira na činjenicu da će SDA s partnerima imati dovoljan kapacitet da spriječi po državu opasne eksperimentalne vlasti, pozivam sve patriote iz svih stranaka (a znam da ih takvih ima mnogo) da prestanu biti taoci mržnje i nerealne ambicije nekoliko bivših SDA-ovaca i pete kolone u vidu raznih Forta, Arnauta i drugih...

Mozemo mi sami, ali de vi ipak sa nama :lol:
Ko je autor ove mudrolije, jel' glavonja Zahiragić? :mrgreen: :lol: E na šta je spala SDA kada šalju ovo govedo da ih predstavlja na državnoj televiziji :skoljka:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83516
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#58822 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

Vepar Zahiragic, a prenosi ga Stav :lol:
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#58823 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

_BataZiv_0809 wrote: 10/11/2022 23:27 Vepar Zahiragic, a prenosi ga Stav :lol:
Ma ja, klasika :mrgreen:

E vala, ni ovo bahato govedo puno mržnje i negativne energije nikako ne može biti faktor pomirenja i jedinstva probosanskih stranaka :-)

Joj kako će nas ova razjedinjenost koštati, nismo ni svjesni. Dok kopamo oči jedni drugima u živom blatu stranačkih prepucavanja, uzp koalicija državnih neprijatelja i negatora genocida, dinamični duo Ronhil - Poglavnik keslaju nam se u lice i udruženim snagama nastavljaju sa realizacijom fašističkih planova iz 90-ih. :run:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-n ... /221110102
Last edited by guruguru95 on 10/11/2022 23:54, edited 2 times in total.
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#58824 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Novak20 »

Nekada Slobodna Bosna kmeči u ime stranke protiv koje je nekada davno bila.

U stvari, bio u vlasti bošnjački SDA, DF i sateliti blok ili bošnjački trojka, sedmorka, osmorka blok nitko neće mijenjati svoju politiku i što je najgore praksu.

Isto važi i za predstavnike druga dva naroda.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... u_bih.html
Poneseni svojim rezultatima izbora, ali i podrškom zapadnih diplomata, Konaković, Nikšić, Forto… čini se da nisu svjesni odgovornosti koju preuzimaju, kao ni toga da vrijeđanjem SDA i DF-a i drugih neistomišljenika, vrijeđaju hiljade građana koji su glasali za te stranke, a kojih nije malo. Uz to, dok Dodik javno napada zapadnu politiku u BiH, a Čović je diktira preko Zagreba, sarajevski lideri nemaju nikakvih zahtjeva, pa ni zbog Schmidtove odluke zbog koje još uvijek gore društvene mreže, a građani se organiziraju za nove proteste. I nikome ne pada na pamet da objasni zašto su nezaobilazni faktori za formiranje vlasti Čović i Dodik, a Izetbegović i Komšić nisu, odnosno zašto je nemoguća probosanska koalicija u Sarajevu koju želi većina građana, ali je moguć i poželjan dogovor probosanskih stranaka s Čovićem i Dodikom po svaku cijenu?

Sav jad i bijeda sarajevske političke scene pokazao se u svojoj punoj raskoši nakon sastanka lidera sarajevske trojke, koji se predstavljaju kao pregovarači osmorke, iako se još uvijek radi o sedam političkih partija, jer Semir Efenedić nije potpisao tu koaliciju.
Poneseni svojim rezultatima izbora, ali i podrškom zapadnih diplomata, Konaković, Nikšić, Forto… čini se da nisu svjesni odgovornosti koju preuzimaju, kao ni toga da vrijeđanjem SDA i DF-a i drugih neistomišljenika, vrijeđaju hiljade građana koji su glasali za ove stranke. Uz to, dok Dodik javno odbija zapadnu politiku u BiH, a Čović je diktira preko Zagreba, sarajevski lideri nemaju nikakvih zahtjeva, pa ni zbog Schmidtove odluke zbog koje još uvijek gore društvene mreže, a građani se organiziraju za nove proteste. Kao što nikome od njih ne pada na pamet da građanima objasne zašto su nezaobilazni faktori za formiranje vlasti Čović i Dodik, a Izetbegović i Komšić nisu, odnosno zašto je nemoguća probosanska koalicija u Sarajevu koju želi većina građana, ali je moguć dogovor s Čovićem i Dodikom po svaku cijenu?

Lijepo je vidjeti poruke američkog ambasadora da su oni i dalje strateški partner BiH, ili izjave trojke nakon sastanka u Mostaru, ali praksa i dešavanja u državi pokazuju nešto sasvim drugo i naivni su svi oni koji misle da to građani ne vide.
User avatar
Ozimician
Posts: 8144
Joined: 05/09/2012 23:21

#58825 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ozimician »

Dokle smo došli da se ovdje svako ko poziva na jedinstveni nastup - barem na državnom nivou - naziva SDA botom. :run:
Locked