Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
sime_cipol wrote: ↑10/11/2022 15:33
Zna li on da se Bošnjaci pitaju tacno onoliko koliko i Srbi, a i Hrvati. Ne moze nista ako sva 3 nisu ZA.
Ali je Bosnjaka u BiH vise nego ova druga dva naroda zajedno. To je ipak nedemokratski i nelegitimno da se svi jednako pitaju.
Ok, ali ako smo tako dogovorili, potpisali, hajmo postovati dok se ne promjeni uz dogovor sviju. Ostalo je anarhija.
Za 10 godina mozda bude Srba i Hrvata vise nego nas u omjeru 55:45 i Jel posteno da oni donose odluke i za Bošnjake?
plavi_E wrote: ↑10/11/2022 15:58
Znaci ako u ustavu pise da svaki Huti godisnje ima pravo ubiti jednog Tucija to bi za neke bilo demokratski jer eto tako pise u ustavu. Znaci svaki ustav je sam po sebi demokratski.
Ti znaš šta ustav jedne države predstavlja? I znaš na koji se način usaglašava? O čemu pričaš?
Znas li ti cemu kmecanje na Komsica? Izabran je 100% i po ustavu i po zakonu. U cemu je sad problem? Zbog cega se sad traze promjene ustava I sam kazes ustav je takav i to je to, mora se prihvatiti.
Login77777 wrote: ↑10/11/2022 15:56
A ovako nam SDA govorila o bosanskom Pravoslavcu…
Ne cijenim lik i djelo Alije Izetbegovica, ni najmanje, i nikad u zivotu nisam glasao za SDA, ali fakat pretjerujes. Tad je apsolutno svako mislio da je Mile "normalan Srbin," pa tako je i dosao na vlast, kacio se javno sa Plavsickom i Karadzicem, priznavao genocid, hvalio Ameriku...stranci ga i postavili, na kraju krajeva, kao umjerenog reformistu.
Ali je Bosnjaka u BiH vise nego ova druga dva naroda zajedno. To je ipak nedemokratski i nelegitimno da se svi jednako pitaju.
Ok, ali ako smo tako dogovorili, potpisali, hajmo postovati dok se ne promjeni uz dogovor sviju. Ostalo je anarhija.
Za 10 godina mozda bude Srba i Hrvata vise nego nas u omjeru 55:45 i Jel posteno da oni donose odluke i za Bošnjake?
Pa ako tako bude, onda.Bosnjaka kao politickog naroda nece ni biti. Zar ima sumnje u to.
Nego, kako se.promijenio ustav u Juznoafrickoj republic. Zar nije I tamo.pisalo da.10% vlada nad ostalih 90%. Da su se slijedili savjeti forumasi, cini mi se da bi crnci jos tamo cekali na dogovor.
Ti znaš šta ustav jedne države predstavlja? I znaš na koji se način usaglašava? O čemu pričaš?
Znas li ti cemu kmecanje na Komsica? Izabran je 100% i po ustavu i po zakonu. U cemu je sad problem? Zbog cega se sad traze promjene ustava I sam kazes ustav je takav i to je to, mora se prihvatiti.
Komšić je izabran legitimno po važećem ustavu i nije tu ništa sporno. Ali nije sporno ni ako neko misli da ustav ima mana i da bi se trebao mijenjati. Sve tri strane čini mi se to danas misle o DMS-u, svako iz svojih razloga. Ali ako ga žele mijenjati moraju pronaći konsenzus sa ostalima da ga mijenjaju. Ili ga može mijenjati VP ako vidi za shodno. I institucija VP je potpisana u Daytonu da funkcioniše kao tumač DMS i da vrši promjene kada misli da je to potrebno. Sve je to još uvijek u okvirima onoga što smo svi potpisali u Daytonu.
sime_cipol wrote: ↑10/11/2022 16:06
Ok, ali ako smo tako dogovorili, potpisali, hajmo postovati dok se ne promjeni uz dogovor sviju. Ostalo je anarhija.
Za 10 godina mozda bude Srba i Hrvata vise nego nas u omjeru 55:45 i Jel posteno da oni donose odluke i za Bošnjake?
Pa ako tako bude, onda.Bosnjaka kao politickog naroda nece ni biti. Zar ima sumnje u to.
Nego, kako se.promijenio ustav u Juznoafrickoj republic. Zar nije I tamo.pisalo da.10% vlada nad ostalih 90%. Da su se slijedili savjeti forumasi, cini mi se da bi crnci jos tamo cekali na dogovor.
Znaci kad smo mi vecina da mi odlucujemo, a kad nismo da svi odlucujemo?
Pa ako tako bude, onda.Bosnjaka kao politickog naroda nece ni biti. Zar ima sumnje u to.
Nego, kako se.promijenio ustav u Juznoafrickoj republic. Zar nije I tamo.pisalo da.10% vlada nad ostalih 90%. Da su se slijedili savjeti forumasi, cini mi se da bi crnci jos tamo cekali na dogovor.
Znaci kad smo mi vecina da mi odlucujemo, a kad nismo da svi odlucujemo?
Ne nego je tamo gdje su drugi vecina oni odlucuju sami a tamo gdje su Bosnjaci vecina tu odlucujemo svi zajedno.
Samo trebamo relaksirati odnose sa komsijama i pustiti im ono sto oni zele i odmah ce odnosi biti relaksirani.
Da nema Zeljka Komsica, HNS bi bio humanitarno udruzenje za pomoc povratnicima u Posavinu, a Milorad Dodik najveci zagovaratelj bosanskog jezika u RS.
Znaci kad smo mi vecina da mi odlucujemo, a kad nismo da svi odlucujemo?
Ne nego je tamo gdje su drugi vecina oni odlucuju sami a tamo gdje su Bosnjaci vecina tu odlucujemo svi zajedno.
Po 50ti put ...
Hrvati i Srbi ako vec ne mogu dobit secesiju onda najmanje na sta mogu pristat je da imaju privatne drzave gdje su vecina i zajednicku gdje su Bosnjaci vecina
Spit_fire wrote: ↑10/11/2022 16:29
Po 50ti put ...
Hrvati i Srbi ako vec ne mogu dobit secesiju onda najmanje na sta mogu pristat je da imaju privatne drzave gdje su vecina i zajednicku gdje su Bosnjaci vecina
Ako je tako nonda nema sta. Obrisati ovo pisanje Dodika po muslimanima i okrenuti se vaznijim stvarim. Na primjer Senat Univerziteta u Sarajevu (UNSA) danas je na vanrednoj sjednici raspravljao o diplomama generalne direktorice Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu Sebije Izebegović
Spit_fire wrote: ↑10/11/2022 16:29
Po 50ti put ...
Hrvati i Srbi ako vec ne mogu dobit secesiju onda najmanje na sta mogu pristat je da imaju privatne drzave gdje su vecina i zajednicku gdje su Bosnjaci vecina
Ako je tako nonda nema sta. Obrisati ovo pisanje Dodika po muslimanima i okrenuti se vaznijim stvarim. Na primjer Senat Univerziteta u Sarajevu (UNSA) danas je na vanrednoj sjednici raspravljao o diplomama generalne direktorice Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu Sebije Izebegović
Ozimician wrote: ↑10/11/2022 16:29
Samo trebamo relaksirati odnose sa komsijama i pustiti im ono sto oni zele i odmah ce odnosi biti relaksirani.
Da nema Zeljka Komsica, HNS bi bio humanitarno udruzenje za pomoc povratnicima u Posavinu, a Milorad Dodik najveci zagovaratelj bosanskog jezika u RS.
Tako ispade po forumskim stručnjacima i "objektivnim analitičarima"