Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#58751 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

:run:
Login77777 wrote: 10/11/2022 15:56 A ovako nam SDA govorila o bosanskom Pravoslavcu… :bih:
Image
Bogami drug, ako I ove godine bude izbor najboljeg forumasa moj glas ide tebi. Vrhunsko trolanje.....I sasvim sam ozbiljan.

Jos da ti se sluacajno ne omace da kazes gdje zivis bilo bi za cistu desetku. Al haj I najbolji imaju ponekad slab dan....
User avatar
sime_cipol
Posts: 23435
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#58752 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

plavi_E wrote: 10/11/2022 15:44
sime_cipol wrote: 10/11/2022 15:33 Zna li on da se Bošnjaci pitaju tacno onoliko koliko i Srbi, a i Hrvati. Ne moze nista ako sva 3 nisu ZA.
Ali je Bosnjaka u BiH vise nego ova druga dva naroda zajedno. To je ipak nedemokratski i nelegitimno da se svi jednako pitaju.
Ok, ali ako smo tako dogovorili, potpisali, hajmo postovati dok se ne promjeni uz dogovor sviju. Ostalo je anarhija.
Za 10 godina mozda bude Srba i Hrvata vise nego nas u omjeru 55:45 i Jel posteno da oni donose odluke i za Bošnjake?
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58753 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

dale cooper wrote: 10/11/2022 16:02
Spoiler
Show
plavi_E wrote: 10/11/2022 15:58 Znaci ako u ustavu pise da svaki Huti godisnje ima pravo ubiti jednog Tucija to bi za neke bilo demokratski jer eto tako pise u ustavu. Znaci svaki ustav je sam po sebi demokratski.
:-)

Ti znaš šta ustav jedne države predstavlja? I znaš na koji se način usaglašava? O čemu pričaš? :-)
Znas li ti cemu kmecanje na Komsica? Izabran je 100% i po ustavu i po zakonu. U cemu je sad problem? Zbog cega se sad traze promjene ustava I sam kazes ustav je takav i to je to, mora se prihvatiti.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#58754 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Login77777 wrote: 10/11/2022 15:56 A ovako nam SDA govorila o bosanskom Pravoslavcu… :bih:
Image
Ne cijenim lik i djelo Alije Izetbegovica, ni najmanje, i nikad u zivotu nisam glasao za SDA, ali fakat pretjerujes. Tad je apsolutno svako mislio da je Mile "normalan Srbin," pa tako je i dosao na vlast, kacio se javno sa Plavsickom i Karadzicem, priznavao genocid, hvalio Ameriku...stranci ga i postavili, na kraju krajeva, kao umjerenog reformistu.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#58755 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

sime_cipol wrote: 10/11/2022 16:06
plavi_E wrote: 10/11/2022 15:44

Ali je Bosnjaka u BiH vise nego ova druga dva naroda zajedno. To je ipak nedemokratski i nelegitimno da se svi jednako pitaju.
Ok, ali ako smo tako dogovorili, potpisali, hajmo postovati dok se ne promjeni uz dogovor sviju. Ostalo je anarhija.
Za 10 godina mozda bude Srba i Hrvata vise nego nas u omjeru 55:45 i Jel posteno da oni donose odluke i za Bošnjake?
Pa ako tako bude, onda.Bosnjaka kao politickog naroda nece ni biti. Zar ima sumnje u to.

Nego, kako se.promijenio ustav u Juznoafrickoj republic. Zar nije I tamo.pisalo da.10% vlada nad ostalih 90%. Da su se slijedili savjeti forumasi, cini mi se da bi crnci jos tamo cekali na dogovor.
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#58756 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

plavi_E wrote: 10/11/2022 16:09
dale cooper wrote: 10/11/2022 16:02
Spoiler
Show


Ti znaš šta ustav jedne države predstavlja? I znaš na koji se način usaglašava? O čemu pričaš? :-)
Znas li ti cemu kmecanje na Komsica? Izabran je 100% i po ustavu i po zakonu. U cemu je sad problem? Zbog cega se sad traze promjene ustava I sam kazes ustav je takav i to je to, mora se prihvatiti.
Komšić je izabran legitimno po važećem ustavu i nije tu ništa sporno. Ali nije sporno ni ako neko misli da ustav ima mana i da bi se trebao mijenjati. Sve tri strane čini mi se to danas misle o DMS-u, svako iz svojih razloga. Ali ako ga žele mijenjati moraju pronaći konsenzus sa ostalima da ga mijenjaju. Ili ga može mijenjati VP ako vidi za shodno. I institucija VP je potpisana u Daytonu da funkcioniše kao tumač DMS i da vrši promjene kada misli da je to potrebno. Sve je to još uvijek u okvirima onoga što smo svi potpisali u Daytonu.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#58757 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58758 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

VP ne moze promijeniti ni jedan zarez u DMS-u. Inace bi izborni zakon na drzavnom nivou po zelji HR bio odavno gotov.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23435
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#58759 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

palermo wrote: 10/11/2022 16:12
sime_cipol wrote: 10/11/2022 16:06
Ok, ali ako smo tako dogovorili, potpisali, hajmo postovati dok se ne promjeni uz dogovor sviju. Ostalo je anarhija.
Za 10 godina mozda bude Srba i Hrvata vise nego nas u omjeru 55:45 i Jel posteno da oni donose odluke i za Bošnjake?
Pa ako tako bude, onda.Bosnjaka kao politickog naroda nece ni biti. Zar ima sumnje u to.

Nego, kako se.promijenio ustav u Juznoafrickoj republic. Zar nije I tamo.pisalo da.10% vlada nad ostalih 90%. Da su se slijedili savjeti forumasi, cini mi se da bi crnci jos tamo cekali na dogovor.
Znaci kad smo mi vecina da mi odlucujemo, a kad nismo da svi odlucujemo?
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58760 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

dale cooper wrote: 10/11/2022 16:18 Ali nije sporno ni ako neko misli da ustav ima mana i da bi se trebao mijenjati
Sta ti znaci ovo "ima mana". Nije demokratski ili nesto drugo?
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58761 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

sime_cipol wrote: 10/11/2022 16:23
Spoiler
Show
palermo wrote: 10/11/2022 16:12

Pa ako tako bude, onda.Bosnjaka kao politickog naroda nece ni biti. Zar ima sumnje u to.

Nego, kako se.promijenio ustav u Juznoafrickoj republic. Zar nije I tamo.pisalo da.10% vlada nad ostalih 90%. Da su se slijedili savjeti forumasi, cini mi se da bi crnci jos tamo cekali na dogovor.
Znaci kad smo mi vecina da mi odlucujemo, a kad nismo da svi odlucujemo?
Ne nego je tamo gdje su drugi vecina oni odlucuju sami a tamo gdje su Bosnjaci vecina tu odlucujemo svi zajedno.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#58762 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

noviforumas wrote: 10/11/2022 16:21
Relaksirajmo odnose
User avatar
Ozimician
Posts: 8144
Joined: 05/09/2012 23:21

#58763 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ozimician »

Samo trebamo relaksirati odnose sa komsijama i pustiti im ono sto oni zele i odmah ce odnosi biti relaksirani.
Da nema Zeljka Komsica, HNS bi bio humanitarno udruzenje za pomoc povratnicima u Posavinu, a Milorad Dodik najveci zagovaratelj bosanskog jezika u RS.
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#58764 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Trappist »

Spit_fire wrote: 10/11/2022 16:26
noviforumas wrote: 10/11/2022 16:21
Relaksirajmo odnose
:?
a ja mislio trojka sve zavrsila u mostaru, relaksirali odnose i da smo se vec odavno probudili u europskoj BiH ?
Kako ovo sad :?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#58765 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

plavi_E wrote: 10/11/2022 16:26
sime_cipol wrote: 10/11/2022 16:23
Spoiler
Show
Znaci kad smo mi vecina da mi odlucujemo, a kad nismo da svi odlucujemo?
Ne nego je tamo gdje su drugi vecina oni odlucuju sami a tamo gdje su Bosnjaci vecina tu odlucujemo svi zajedno.
Po 50ti put ...

Hrvati i Srbi ako vec ne mogu dobit secesiju onda najmanje na sta mogu pristat je da imaju privatne drzave gdje su vecina i zajednicku gdje su Bosnjaci vecina
User avatar
sime_cipol
Posts: 23435
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#58766 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

plavi_E wrote: 10/11/2022 16:26
sime_cipol wrote: 10/11/2022 16:23
Spoiler
Show
Znaci kad smo mi vecina da mi odlucujemo, a kad nismo da svi odlucujemo?
Ne nego je tamo gdje su drugi vecina oni odlucuju sami a tamo gdje su Bosnjaci vecina tu odlucujemo svi zajedno.
Gdje tacno?
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58767 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Pa na primjer u jednom entitetu odlucuje vecina a u drzavnom vecina ne odlucuje.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#58768 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

To je potpisano
Alija pomeo 1996 na izborima
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58769 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Spit_fire wrote: 10/11/2022 16:29 Po 50ti put ...

Hrvati i Srbi ako vec ne mogu dobit secesiju onda najmanje na sta mogu pristat je da imaju privatne drzave gdje su vecina i zajednicku gdje su Bosnjaci vecina
Ako je tako nonda nema sta. Obrisati ovo pisanje Dodika po muslimanima i okrenuti se vaznijim stvarim. Na primjer
Senat Univerziteta u Sarajevu (UNSA) danas je na vanrednoj sjednici raspravljao o diplomama generalne direktorice Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu Sebije Izebegović
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#58770 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Moze oboje u isto vrijeme, zasto bi jedno iskljucivalo drugo?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#58771 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Black swan wrote: 10/11/2022 16:35 To je potpisano
Alija pomeo 1996 na izborima
Al kako ste licemjerni...tamo dje vam ne pase hocete da brda prvrente tamo dje pase "Potpisali ste"
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#58772 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

plavi_E wrote: 10/11/2022 16:35
Spit_fire wrote: 10/11/2022 16:29 Po 50ti put ...

Hrvati i Srbi ako vec ne mogu dobit secesiju onda najmanje na sta mogu pristat je da imaju privatne drzave gdje su vecina i zajednicku gdje su Bosnjaci vecina
Ako je tako nonda nema sta. Obrisati ovo pisanje Dodika po muslimanima i okrenuti se vaznijim stvarim. Na primjer
Senat Univerziteta u Sarajevu (UNSA) danas je na vanrednoj sjednici raspravljao o diplomama generalne direktorice Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu Sebije Izebegović
Okrenimo se bitnim zivotnim pitanjima :bih:
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#58773 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Trappist wrote: 10/11/2022 16:29
Spit_fire wrote: 10/11/2022 16:26

Relaksirajmo odnose
:?
a ja mislio trojka sve zavrsila u mostaru, relaksirali odnose i da smo se vec odavno probudili u europskoj BiH ?
Kako ovo sad :?
Pa nije dovoljno zavrseno, kad se zavrsi probudicemo se u Gazi ako nas i to zapadne
User avatar
JohnnyS
Posts: 17577
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#58774 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JohnnyS »

Spit_fire wrote: 10/11/2022 16:38
Black swan wrote: 10/11/2022 16:35 To je potpisano
Alija pomeo 1996 na izborima
Al kako ste licemjerni...tamo dje vam ne pase hocete da brda prvrente tamo dje pase "Potpisali ste"
Jah, a Bošnjaci su drugačiji. Član predsjedništva je "iz reda naroda", ali zato Dom naroda treba ukinuti
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#58775 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Ozimician wrote: 10/11/2022 16:29 Samo trebamo relaksirati odnose sa komsijama i pustiti im ono sto oni zele i odmah ce odnosi biti relaksirani.
Da nema Zeljka Komsica, HNS bi bio humanitarno udruzenje za pomoc povratnicima u Posavinu, a Milorad Dodik najveci zagovaratelj bosanskog jezika u RS.
Tako ispade po forumskim stručnjacima i "objektivnim analitičarima" :mrgreen: :lol: :run:
Locked