Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#58676 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by HelaS »

plavi_E wrote: 09/11/2022 20:15 Glavna tema ovog foruma je izdaja SDA ali sad niko ne zna kako je SDA mogla izdati ja istom vecinom u parlamentima kao i "fudbaleri". I jos daju garancije da "fudbaleri" ne mogu izdati.
:-)
O kakvoj izdaji ti pišeš :?

Piši o svim korupcijama, o nepotizmima, o podvalama i mnogo čemu drugom što je SDA činila za svojih 25-30 g postojanja :-)
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#58677 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

[
Spoiler
Show
quote=Str0nz post_id=18467478 time=1668020625 user_id=454456]
[
Spoiler
Show
quote=A_A_AKCIJA post_id=18467209 time=1668014223 user_id=159768]


Aha,

Čekaj, samo malo.

Pa onda nije bitno jel Osmorka u vlasti ili nije, kad mogu zajebati ovako lahko. Šta tu SDA i DF mogu uraditi, makar bili na vlasti? Ništa. Ruke u parlamentu su ruke, bili ili ne u Vladi.

E drago mi je da smo došli zajedno do zaključka da nema veze što će Osmorka oformiti vlast sa HDZ-om, jer je nebitno za glasanja u Parlamentu i DN.

Haj nek smo se i mi nekada složili :mrgreen:

Dakle, samo naprijed Osmorka! Ako hoćete, zajebaćete bili ili ne na vlasti, tj u Vladi. Makar ćete SDA iskopčati sa budžeta, pa će biti neke koristi od svega :mrgreen:
[/quote]

Los pokusaj, najvazniji posao je odradzen jer su neki ne pozvani dosli da podrze ono kako su prijatelji zamislili Bosansku/Bosnjacku samodestrukciju. Kada ipak to nije proslo se koristilo njihovo prisustvo u MZ krugovima kao argument da postoji oni iz "Pro-BiH" koji su spremni na "kompromis" i ako su takvi imali samo dvije ruke ali to nije bio problem tada da se stvori percpcija da su Bosnjaci za rijesenje kakvog su oni prijedlagali.

Fast forward, imas te iste aktere koji Schmidta sokiraju kada se pojave ispred njegovog prozora u OHRu tokom protesta u Julu kada su mu obecali podrsku, onda tokom izborne noci namece kljucne promjene po zeljama HDZa a nekoliko dana kasnije dolaze informacije sa vise strana da su mu ponovo iste stranke dale podrsku da nametne i zahvaljujuci njima on to radi.

Bitno je svim sredstvima da se ukloni Bosnjackog Dritana sa pozicije vlasti, kao sto znamo nije pozvan na pregovore ali je kao "Ban" izdaje odradio ipak svoj posao, u slucaju vlasti kao prepotentna neznaclica kakav jeste preuzima odgovornu ulogu od smijesne "osmorke" i stvara percepciju i smjer kojem pregovori idu jer se zovu na pregovore vladajuce stranke, ali nekada prijatelji naprave iznimku i pozovu favorita da odradi prljavi posao, sada bi to mogao iz odgovorne pozicije uraditi sto bi mnogo olaksalo posao za prijatelje.

Ova destruktivna relaksacija odnosa koju on propagira je model pacifikacije "Bosnjaka" dok prijatelji ne odrade drzavu kako su dogovorili sa susjedima. Primjer ti su lazne izjave gdje predstavlja "dogovor" u Neumu kao bolje rijesenje nego sto je Schmidt nametnuo, sto je apsolutna laz napisao sam koji su brojni razlozi zasto ali bi manje bolilo ako bi "nasi" poput Dritana i Scepe, ali nadalo se i Bakir, pristao umjesto da Schmidt nametne polovicno rijesenje.

A ovog Dritancica koji nijednu pametnu stvar nije napisao od dolaska na forumu samo da pozelim da se provoza Alpima na Biciklu kao mu idol Dritan :thumbup:
[/quote]

Ma Avduka dragi, samo mi odgovori

Kakve ovo veze ima sa ulaskom Osmorke u vlast?

Ušli, ne ušli, zajebaće ako su nanijetili.

:mrgreen:

Ili je logika možda, izdaće nas Osmorka, ali daj da makar ne budemo kokuzi kada se to desi. Budžet je budžet, u dobru ili zlu, grehota je da se ne pokr... pardon, ne utroši.
U potpisu, vaša SDA :mrgreen:
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58678 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

HelaS wrote: 09/11/2022 20:19
Spoiler
Show
plavi_E wrote: 09/11/2022 20:15 Glavna tema ovog foruma je izdaja SDA ali sad niko ne zna kako je SDA mogla izdati ja istom vecinom u parlamentima kao i "fudbaleri". I jos daju garancije da "fudbaleri" ne mogu izdati.
:-)
O kakvoj izdaji ti pišeš :?

Piši o svim korupcijama, o nepotizmima, o podvalama i mnogo čemu drugom što je SDA činila za svojih 25-30 g postojanja :-)
A znaci SDA nije izdavala i prodavala drzavu za sebijinu diplomu? Ova se SDA u ocima nekih forumasa preko noci promjenu. Sad ispade da je SDA malo kraduckala ali kad su bili u pitanju interesi drzave i naroda tu nije bilo popustanja. I cak sto vise i danas nam je SDA garant da Covic i Konakovic nece uspijeti u onom sto najavljuju jer SDA ima svoje ruke u parlamentu.
:lol:
User avatar
Javier Pena
Posts: 940
Joined: 09/11/2020 21:50

#58679 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Javier Pena »

5 milijardi KM, panika je, shvati ih :mrgreen:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#58680 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Avduka majstor tehnickog mandata! :lol:
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#58681 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

A_A_AKCIJA wrote: 09/11/2022 20:23 [
Spoiler
Show
quote=Str0nz post_id=18467478 time=1668020625 user_id=454456]
[
Spoiler
Show
quote=A_A_AKCIJA post_id=18467209 time=1668014223 user_id=159768]


Aha,

Čekaj, samo malo.

Pa onda nije bitno jel Osmorka u vlasti ili nije, kad mogu zajebati ovako lahko. Šta tu SDA i DF mogu uraditi, makar bili na vlasti? Ništa. Ruke u parlamentu su ruke, bili ili ne u Vladi.

E drago mi je da smo došli zajedno do zaključka da nema veze što će Osmorka oformiti vlast sa HDZ-om, jer je nebitno za glasanja u Parlamentu i DN.

Haj nek smo se i mi nekada složili :mrgreen:

Dakle, samo naprijed Osmorka! Ako hoćete, zajebaćete bili ili ne na vlasti, tj u Vladi. Makar ćete SDA iskopčati sa budžeta, pa će biti neke koristi od svega :mrgreen:
Los pokusaj, najvazniji posao je odradzen jer su neki ne pozvani dosli da podrze ono kako su prijatelji zamislili Bosansku/Bosnjacku samodestrukciju. Kada ipak to nije proslo se koristilo njihovo prisustvo u MZ krugovima kao argument da postoji oni iz "Pro-BiH" koji su spremni na "kompromis" i ako su takvi imali samo dvije ruke ali to nije bio problem tada da se stvori percpcija da su Bosnjaci za rijesenje kakvog su oni prijedlagali.

Fast forward, imas te iste aktere koji Schmidta sokiraju kada se pojave ispred njegovog prozora u OHRu tokom protesta u Julu kada su mu obecali podrsku, onda tokom izborne noci namece kljucne promjene po zeljama HDZa a nekoliko dana kasnije dolaze informacije sa vise strana da su mu ponovo iste stranke dale podrsku da nametne i zahvaljujuci njima on to radi.

Bitno je svim sredstvima da se ukloni Bosnjackog Dritana sa pozicije vlasti, kao sto znamo nije pozvan na pregovore ali je kao "Ban" izdaje odradio ipak svoj posao, u slucaju vlasti kao prepotentna neznaclica kakav jeste preuzima odgovornu ulogu od smijesne "osmorke" i stvara percepciju i smjer kojem pregovori idu jer se zovu na pregovore vladajuce stranke, ali nekada prijatelji naprave iznimku i pozovu favorita da odradi prljavi posao, sada bi to mogao iz odgovorne pozicije uraditi sto bi mnogo olaksalo posao za prijatelje.

Ova destruktivna relaksacija odnosa koju on propagira je model pacifikacije "Bosnjaka" dok prijatelji ne odrade drzavu kako su dogovorili sa susjedima. Primjer ti su lazne izjave gdje predstavlja "dogovor" u Neumu kao bolje rijesenje nego sto je Schmidt nametnuo, sto je apsolutna laz napisao sam koji su brojni razlozi zasto ali bi manje bolilo ako bi "nasi" poput Dritana i Scepe, ali nadalo se i Bakir, pristao umjesto da Schmidt nametne polovicno rijesenje.

A ovog Dritancica koji nijednu pametnu stvar nije napisao od dolaska na forumu samo da pozelim da se provoza Alpima na Biciklu kao mu idol Dritan :thumbup:[/spoiler][/spoiler]
[/quote]

Ma Avduka dragi, samo mi odgovori

Kakve ovo veze ima sa ulaskom Osmorke u vlast?

Ušli, ne ušli, zajebaće ako su nanijetili.

:mrgreen:

Ili je logika možda, izdaće nas Osmorka, ali daj da makar ne budemo kokuzi kada se to desi. Budžet je budžet, u dobru ili zlu, grehota je da se ne pokr... pardon, ne utroši.
U potpisu, vaša SDA :mrgreen:
[/quote]
Odgovoreno, samo trebas procitati.

Osmorka kao koncept nije problem, bez NiPa.
Almir_
Posts: 457
Joined: 13/04/2013 17:46

#58682 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Almir_ »

Ako HDZ dobije izborni zakon,dobit ce i treci entitet.
Naravno da je dio "osmorke" kupljen.
SDA kakva je takva je,rekla je NE zakonu,MZ i Smitu.
Radi ovog stranci je salju u opoziciju.
Samo naivan,glup moze pomisliti da ako HDZ sve das sto trazi,imat ces mirnu drzavu.
Nece oni stati dok ne budu vecina,Bosnjak manjina.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#58683 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Almir_ wrote: 09/11/2022 20:29 Ako HDZ dobije izborni zakon,dobit ce i treci entitet.
Naravno da je dio "osmorke" kupljen.
SDA kakva je takva je,rekla je NE zakonu,MZ i Smitu.
Radi ovog stranci je salju u opoziciju.

Samo naivan,glup moze pomisliti da ako HDZ sve das sto trazi,imat ces mirnu drzavu.
Nece oni stati dok ne budu vecina,Bosnjak manjina.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Almir nisam sdO ali…
Last edited by Login77777 on 09/11/2022 20:35, edited 1 time in total.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17564
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#58684 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JohnnyS »

Treba banirati demonstrativno sve koji ne znaju citirati
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#58685 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

:D

Uživancija je gledati i slušati ovu paniku i strah.

Oj, NiP-e, NiP-e, boji vas se SDA ko krme svinjske gripe.

Čuj, može osmorka, samo nemoj NiP.
Hahahahahahahahahahaaha.

Pošteno, a ne neki traktati tamo od kilometar
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#58686 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

JohnnyS wrote: 09/11/2022 20:35 Treba banirati demonstrativno sve koji ne znaju citirati
Tisina tamo, ovaj poklon ostavio A-a-akcija meni kao sto je njegov veliki lider poklonio izborni zakon vama.

Slobodno preuzmi i ispravi da vidim kako ti citiras onaj krs.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58687 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

SDA preko noci od izdajnicke stranke postade stranka garancije da nema izdaje i prodaje drzave. Kakav zaokret?!
:lol:
User avatar
JohnnyS
Posts: 17564
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#58688 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JohnnyS »

Str0nz wrote: 09/11/2022 20:38
JohnnyS wrote: 09/11/2022 20:35 Treba banirati demonstrativno sve koji ne znaju citirati
Tisina tamo, ovaj poklon ostavio A-a-akcija meni kao sto je njegov veliki lider poklonio izborni zakon vama.

Slobodno preuzmi i ispravi da vidim kako ti citiras onaj krs.

Zar je a a akcija SDA-ovac :shock:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23433
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#58689 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

A_A_AKCIJA wrote: 09/11/2022 20:38 :D

Uživancija je gledati i slušati ovu paniku i strah.

Oj, NiP-e, NiP-e, boji vas se SDA ko krme svinjske gripe.

Čuj, može osmorka, samo nemoj NiP.
Hahahahahahahahahahaaha.

Pošteno, a ne neki traktati tamo od kilometar
I to sve iz Svedske :D
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#58690 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

JohnnyS wrote: 09/11/2022 20:56
Str0nz wrote: 09/11/2022 20:38

Tisina tamo, ovaj poklon ostavio A-a-akcija meni kao sto je njegov veliki lider poklonio izborni zakon vama.

Slobodno preuzmi i ispravi da vidim kako ti citiras onaj krs.

Zar je a a akcija SDA-ovac :shock:
Heh, tu suplju nekome drugom :thumbup:
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#58691 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Str0nz wrote: 09/11/2022 20:16 Pazi sta prica ovaj Aaakcija, izmislja i konstruise svakakve nebuloze. Seoski prodavac magle i suplje.

I ovdje se stvara lazna percepcija, prije sam pisao da botovoanje po forumu = / = kao podrska na izborima.

Stranka Dritana ima 7% na federalnom nivou a po forumu su vodeca stranka.

Istu metodologiju koristi Dritan Konakovic koristeci posluzne hobbite iz osmorke da sve nagovori na dritanstinu.

Ovdje ga ne brane samo njegovi nego i ostali koji od FGR nacina zivota i sveobuhvatne mrznje prema SDA gube razum i ne vide dalje od nosa.
Cemu toliki strah od NIP a, sve moze svi manje vise ali kad pomenes NIP samo oni ne, ko zeli da shvati i ovakav nacin razmisljanja dosta govori. Samo slusati amere tacka. Kad vidim ovakve napade bez pokrica , klasicno blacenje jasno mi je da rade dobar posao
User avatar
JohnnyS
Posts: 17564
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#58692 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JohnnyS »

Str0nz wrote: 09/11/2022 21:05
JohnnyS wrote: 09/11/2022 20:56


Zar je a a akcija SDA-ovac :shock:
Heh, tu suplju nekome drugom :thumbup:
Sve je jasno, Bakir Izetbegović potpisao legitimno predstavljanje pred američkim i britanskim ambasadorom. Ta priča kako je pokušao uzeti HDZ na foru je priča za maloumne. A ako je stvarno mislio "uzeti na foru" iako je nešto rekao Amerikancima i Englezima da će uraditi onda je čak i gluplji nego što izgleda i nego što pošten svijet o njemu govori. U ozbiljnoj politici se potpis smatra svetinjom
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#58693 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Ovo prepucavanje NIP-SDA je degutantno, ljigavo i gadno do bola :-) :run:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#58694 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

guruguru95 wrote: 09/11/2022 21:14 Ovo prepucavanje NIP-SDA je degutantno, ljigavo i gadno do bola :-) :run:
Nista tu nije gadno. :thumbup:
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#58695 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Login77777 wrote: 09/11/2022 21:20
guruguru95 wrote: 09/11/2022 21:14 Ovo prepucavanje NIP-SDA je degutantno, ljigavo i gadno do bola :-) :run:
Nista tu nije gadno. :thumbup:
Naravno da vam nije gadno kad su i jedni i drugi u par deka. Arogantni, prepotentni, nadmeni, ufurani, umišljeni, podmitljivi, gadni, ljigavi... :thumbup:
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#58696 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

guruguru95 wrote: 09/11/2022 21:22
Login77777 wrote: 09/11/2022 21:20

Nista tu nije gadno. :thumbup:
Naravno da vam nije gadno kad su i jedni i drugi u par deka. Arogantni, prepotentni, nadmeni, ufurani, umišljeni, podmitljivi, gadni, ljigavi... :thumbup:
Jesu li po tebi sve stranke iste a ako nisu ko je po tebi najbolji da mu das povjerenje i zasto
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#58697 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Str0nz wrote: 09/11/2022 20:16 Pazi sta prica ovaj Aaakcija, izmislja i konstruise svakakve nebuloze. Seoski prodavac magle i suplje.

I ovdje se stvara lazna percepcija, prije sam pisao da botovoanje po forumu = / = kao podrska na izborima.

Stranka Dritana ima 7% na federalnom nivou a po forumu su vodeca stranka.

Istu metodologiju koristi Dritan Konakovic koristeci posluzne hobbite iz osmorke da sve nagovori na dritanstinu.

Ovdje ga ne brane samo njegovi nego i ostali koji od FGR nacina zivota i sveobuhvatne mrznje prema SDA gube razum i ne vide dalje od nosa.
Umijemo :D

Ne sikiraj se, biće još gore.

Valja preživjeti odvajanje od stolica i život bez budžeta.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#58698 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

guruguru95 wrote: 09/11/2022 21:22
Login77777 wrote: 09/11/2022 21:20

Nista tu nije gadno. :thumbup:
Naravno da vam nije gadno kad su i jedni i drugi u par deka. Arogantni, prepotentni, nadmeni, ufurani, umišljeni, podmitljivi, gadni, ljigavi... :thumbup:
Ako pricas o SDA, slazem se. :thumbup:
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#58699 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Login77777 wrote: 09/11/2022 21:24
guruguru95 wrote: 09/11/2022 21:22

Naravno da vam nije gadno kad su i jedni i drugi u par deka. Arogantni, prepotentni, nadmeni, ufurani, umišljeni, podmitljivi, gadni, ljigavi... :thumbup:
Ako pricas o SDA, slazem se. :thumbup:
Pričam i o jednim i o drugim :thumbup:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#58700 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

guruguru95 wrote: 09/11/2022 21:25
Login77777 wrote: 09/11/2022 21:24
Ako pricas o SDA, slazem se. :thumbup:
Pričam i o jednim i o drugim :thumbup:
Onda se ne slazem. :thumbup:
Locked