Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22376 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 05/11/2022 16:39

:lol:
Aferim Amko... :thumbup:
_BataZiv_0809 wrote: 05/11/2022 16:50


Tooooooo braleee
:D :thumbup:
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#22377 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

Optimist wrote: 05/11/2022 16:46

P.S. ljetne su Michelin Energy, dosle na autu. Karina od gume. :lol:
Inače su kvalitetom te Energy Saver gume na nivou kineskih iz Robota. Teško smeće.
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#22378 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beco »

Samo ću reći eko guma
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#22379 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Ma inace sve te nazovi "zelene" i "plave" gume su qrac od ovce.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22380 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

A bile su zaiata ok.




Do prve kise i temperature od 10 stepeni. :D
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#22381 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Imao na jednom autu, dosle fabricki, valjaju samo kad je vani 30-40 stepeni.
Prva kisa k'o na ledu, kad padne temp. k'o da su od kamena.
Zamijenio ih sa Hankook ventus prime 3, urahatio se.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#22382 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

ElRe wrote: 05/11/2022 18:03
Optimist wrote: 05/11/2022 16:46

P.S. ljetne su Michelin Energy, dosle na autu. Karina od gume. :lol:
Inače su kvalitetom te Energy Saver gume na nivou kineskih iz Robota. Teško smeće.
Jedina guma koja moze preci preci 100000 km a sara bude ko i prvog dana 🥱 I Aplus je bolji od tog srota.
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#22383 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Al'din »

shalla wrote: 02/11/2022 16:50 @Al'din imaš li kakvu ponudu za 175/70/14 (Opel Corsa)?
Mislim da je Uniroyal 110 KM...
ivmilicevic
Posts: 15
Joined: 22/08/2014 17:09

#22384 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ivmilicevic »

Dobio sam promo kod na ekupi, "10% popusta te čeka i možeš ga iskoristiti na SVE* na eKupi!". Ne planiram koristiti pa ako nekome treba neka se javi u PM - po principu tko prvi njegovo :)

Npr. TS870 205/55R16 ispadne 170KM/kom
Image

EDIT: vrijedi do 14.11. 23:59:59
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22385 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

U Zenici montaza 18ki na SUVa, 60 maca lagano :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22386 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Neki dan ja platih za Fiata 500 montažu i balans 4 gume, doduše uz skladištenje (“hotel”) za set ljetnih, ukupno 70 KM.

A 15” :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83410
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22387 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Throttle wrote: 07/11/2022 21:24 U Zenici montaza 18ki na SUVa, 60 maca lagano :D
SUV-a?

Stalo se na noge :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#22388 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

jbte ja prije ljeta za alu 15" donio ih ciste, bez ventila da mi nabaci gume, ventile i balansira 50 KM :run:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22389 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

_BataZiv_0809 wrote: 07/11/2022 21:35
Throttle wrote: 07/11/2022 21:24 U Zenici montaza 18ki na SUVa, 60 maca lagano :D
SUV-a?

Stalo se na noge :D
Nije moj, nemam ja to namjeru kupit, i dalje vozim truhlu opelcinu :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22390 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

U Zenici kod normalnih starih majstora mozes rijesit putnicko auto za 28KM. Ovo gore je cijena u Unionkomercu. Po meni, previse za 20min posla. Dosta njih vise naplati ako su od SUVa il nekog terenca gume al mislim da je cijena pretjerana. Pogotovo za Zenicu
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#22391 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by tap3ah75 »

ivmilicevic wrote: 07/11/2022 13:54 .
Imaš poruku
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22392 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

Throttle wrote: 07/11/2022 21:55 Dosta njih vise naplati ako su od SUVa il nekog terenca gume al mislim da je cijena pretjerana. Pogotovo za Zenicu
to mi nikad nije bilo jasno :shock: lakse je montirat gumu balonjaru i skoro da nema sanse da ostetis felgu ili gumu ,nego /45/35/30 za koje bas moras biti pazljiv...
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22393 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

A moraju po nekom osnovu dizat cijenu :D
Sad valjda dizu jer je ukrajina najveci izvoznik tegova za felge :lol: dovezes auto sa 16kama, jedna cijena, dovezes Suva na 16kama, duplo vise a guma u principu ista, malo viša :roll:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83410
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22394 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Throttle wrote: 07/11/2022 21:55 U Zenici kod normalnih starih majstora mozes rijesit putnicko auto za 28KM. Ovo gore je cijena u Unionkomercu. Po meni, previse za 20min posla. Dosta njih vise naplati ako su od SUVa il nekog terenca gume al mislim da je cijena pretjerana. Pogotovo za Zenicu
Sabic kod kapije 2 Bolnice ili Batista kod ex Perche su meni zakon. Ima i onaj u Blatushi.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22395 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

_BataZiv_0809 wrote: 07/11/2022 22:04
Throttle wrote: 07/11/2022 21:55 U Zenici kod normalnih starih majstora mozes rijesit putnicko auto za 28KM. Ovo gore je cijena u Unionkomercu. Po meni, previse za 20min posla. Dosta njih vise naplati ako su od SUVa il nekog terenca gume al mislim da je cijena pretjerana. Pogotovo za Zenicu
Sabic kod kapije 2 Bolnice ili Batista kod ex Perche su meni zakon. Ima i onaj u Blatushi.
Ja mijenjam kod Ekrema u Blatusi. U maju bilo 25KM, sad mi otac rece da je 28. Ok cijena, fino rade, malo prilaz los kad zaguzva jedino
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22396 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

ma hajdete, to je jednom 2xgodisnje :D

ukrajina je kriva i nedostatak cipova...
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#22397 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

EFD22 wrote: 07/11/2022 21:27 Neki dan ja platih za Fiata 500 montažu i balans 4 gume, doduše uz skladištenje (“hotel”) za set ljetnih, ukupno 70 KM.

A 15” :mrgreen:
Pa kad ostavljas u hotelu, kod vecine je ceh ukupno 50. Ide otrpilike ovako - 17" sa TPMS senzorima 40 maraka, a 20 cuvanje guma, ako drzis kod njih i moniras onda sve zajedno 50.
I varijacije na temu, ali sve u pet deka.
F&N
Posts: 5277
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...

#22398 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by F&N »

Naisao na neki Hankook na olx, nove gume, dobra cijena, ali dot 19.
Uzimati ili ne. Jedni kazu da ako je dobro cuvana guma da nema veze sto je do 19. Drugi opet govore da je oplasticila.
Pa mi sad treba neko strucnije misljenje ako zna neko. Ili da li je neko kupovao nesto slicno pa da ima iskustvo.

Hvalaa
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#22399 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

ako je dobra cijena kupis, ne kupujes drugim nego sebi
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22400 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

To je RS2 model vjerovatno, pristojna guma za sve uslove, ali što je bučna brale moj na nekim podlogama, uzas :oops:
Post Reply