Koliko znam ja sam BMW v8 motori su izuzetno kvarljivi. Skupa igračka za održavanje.
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#13527 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#13528 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ko ce dat 28 za tu alfu, makar i nova bila. Te alfe su prvo bile po 31500 cini mi se, novo al proizvedeno prije 5 godina. Meni je prvo dizajn upitan, za moj ukus al to je do kupca. Ako gledas i postprodaju, vec imas auto staro 5 godina. Za 5 godina ce bit staro 10. Koliko vrijedi alfa stara 10 godina? I koliko ima interesanata za kupovinu?
Jedna 2012to 2.0 jtdm sa 250kkm kosta 16.200 trenutno. Ako uzme 15 nek bude sretan.
A taj dizel ce prije ovog benzinca otici. Dzaba kilometri
Jedna 2012to 2.0 jtdm sa 250kkm kosta 16.200 trenutno. Ako uzme 15 nek bude sretan.
A taj dizel ce prije ovog benzinca otici. Dzaba kilometri
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#13529 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Evo ja bih ovu Alfu kupio ženi sad, da imam prostora da se zadužim 28000. Al’ pošto mi je kuća odnijela i zadnju marku, mogu samo ‘vako po forumu pričat 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#13530 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pola foruma bi kupilo nju, astru, tipa i sandera. Par forumasa astru vozi, ostalo mrka kapa 
-
Turism
- Posts: 12
- Joined: 19/10/2022 12:26
#13531 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
da sta je kvarljivo, mislim jako mocan motor , nisu lahko kvarljivi, dali si bas nacuo da su kvarljivi, imas i skustva sa jima? Znas li kako se provjerava kilometraza na njima?
LP
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#13532 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
kazu zlobnici da su lezajevi na radilici
to je bas onako bezveze kvar kad se desi
to je bas onako bezveze kvar kad se desi
-
izvrsni direktor
- Posts: 14708
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#13534 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa nejma ga nešto na forumu slabo piše.
A to za kola se valjda šalio, vidiš da je stavio smajli.
A to za kola se valjda šalio, vidiš da je stavio smajli.
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#13536 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma to voze samo ovi sto su se zahebali
Al dugo je bila favorit na forumu sa 1.4 motorom i 27 milki il koliko je vec bila na nekakvim akcijama
Malo posije astra j sedan za 25 milki, 1.4t automatik
Al dugo je bila favorit na forumu sa 1.4 motorom i 27 milki il koliko je vec bila na nekakvim akcijama
Malo posije astra j sedan za 25 milki, 1.4t automatik
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#13537 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nemoj nam na Opela ba 
Šalu na stranu, K je betonjara od auta. Nije džaba auto godine bio. J isto dobra, samo što je meni povelika mušica što je iz one ere Opela mnogokilaša, baš teža od prosjeka
Šalu na stranu, K je betonjara od auta. Nije džaba auto godine bio. J isto dobra, samo što je meni povelika mušica što je iz one ere Opela mnogokilaša, baš teža od prosjeka
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#13539 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kome smeta tezina astre j, nek kupi kadetta, oni su do sad spali na 500kg 
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#13540 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Tačno, tačno. I duža i šira od Golfa. Ali opet ne znam da li je tih 3 cm u dužinu i širinu opravdalo 30-45 kg više, zavisno od motora
Last edited by canvra888 on 03/11/2022 19:53, edited 1 time in total.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#13542 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
zijanio sam se kad sam vidio da su lafete aluminijske a ne celicne, ne osjeti se to toliko, zato imas osjecaj masivnijeg auta i da, klizi po mahali
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#13543 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
a kako se to osjeti od kog su materijala lafete ???
aluminijske na rupama stvaraju zvuk kling kling, a zeljezne klang klang???
i prvi put cujem za celicne lafete
aluminijske na rupama stvaraju zvuk kling kling, a zeljezne klang klang???
i prvi put cujem za celicne lafete
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#13544 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ja nisam uopste pricao o tome, ne utice na to, nego ta klasa auta da ima je iznenadjujuce, inace je rezervisano za luksuzne marke...
nisam debil da mislim da utice, auto u kompletu je udoban
nisam debil da mislim da utice, auto u kompletu je udoban
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#13545 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
onda je do mene ,izvinjavam se 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#13546 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ma joj, no sikiriki 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#13547 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ta Astra J sedan jeste dugo bila jedna od najboljih ponuda za novo auto kod nas. Nisam neki fan Astre, ali niko nije nudio turbo benzinca tih gabarita, sa solidnom opremom i kvalitetom za taj novac.
Druga je stvar što nije veliki broj ljudi koji ovde kupuju nova auta. Kada sam je mogao glatko kupiti, odlučim se za stan i prekrižim za narednih 7 godina neko malo skuplje auto.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#13548 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Neistina. Problem je vanos, separator ulja i gumice ventila. Americki jutub nije mjerilo.Evolution_IV wrote: ↑03/11/2022 18:32 kazu zlobnici da su lezajevi na radilici![]()
to je bas onako bezveze kvar kad se desi![]()
Lezajevi na radilici, pitas li se kako da izdrze sva ona videa na M modelima
Vezano za astru, mozda sam se i zeznuo sto nisam tada zaganjao onu sa 1.4t. Mnogo auta za malo para, pogotovo ako geldamo danas.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#13549 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ah 1,4T, nije me dosla puno, a stvarno sam rahat zasad.
Plin ugrađen, jeftina vožnja, dovoljno snage.
Jedino što je bilo od kvarova je nosač termostata. Vrisnula plastika iz nepoznatog razloga na nekih 50K.
80 maraka dio. Nije strašno. I dihtung dekla počeo baliti na nekih 60k, ali to je bila neka sića.
Generalno imam primjedbe na kvalitet plastike i u enterijeru. Rukohvati na vratima iznutra krckaju kad ih stisnes, djeluju jeftino, a vremenom se pocela ljustiti neka folija sa njih.
Dashboard - imam običaj staviti prste na konzolu iza volana dok stojim na semaforu i lupkati prstima. Na tom mjestu plastika se malo raskokala, ne znam kako da opisem. Kao da se podigao jedan sloj necega kao tkanina. Uzeo fini smrgl papir i malo obrusio. Namazao nekim silikonom za kokpit, i sad se ne vidi vise. Nemam pojma sta je uzrok. Mozda znoj i masnoca sa prstiju plus sunce. Na ranijim astrama se takve stvari nisu desavale (jedna iz Antwerpena druga iz Ruselshaima). Ove J sedanke su sastavljane mahom u Krakowu, kao i moja. Više ne držim prste na dashboardu.
Ali sa hrđom nisam imao događaja... to više ne postoji.
Plin ugrađen, jeftina vožnja, dovoljno snage.
Jedino što je bilo od kvarova je nosač termostata. Vrisnula plastika iz nepoznatog razloga na nekih 50K.
80 maraka dio. Nije strašno. I dihtung dekla počeo baliti na nekih 60k, ali to je bila neka sića.
Generalno imam primjedbe na kvalitet plastike i u enterijeru. Rukohvati na vratima iznutra krckaju kad ih stisnes, djeluju jeftino, a vremenom se pocela ljustiti neka folija sa njih.
Dashboard - imam običaj staviti prste na konzolu iza volana dok stojim na semaforu i lupkati prstima. Na tom mjestu plastika se malo raskokala, ne znam kako da opisem. Kao da se podigao jedan sloj necega kao tkanina. Uzeo fini smrgl papir i malo obrusio. Namazao nekim silikonom za kokpit, i sad se ne vidi vise. Nemam pojma sta je uzrok. Mozda znoj i masnoca sa prstiju plus sunce. Na ranijim astrama se takve stvari nisu desavale (jedna iz Antwerpena druga iz Ruselshaima). Ove J sedanke su sastavljane mahom u Krakowu, kao i moja. Više ne držim prste na dashboardu.
Ali sa hrđom nisam imao događaja... to više ne postoji.
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#13550 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma Astra J je fino baš auto.
Helem, jedan od zadnjih turbobenzinskih motora sa mpi ubrizgavanjem čini mi se, sve ostalo kasnije nepogodno na plin
Helem, jedan od zadnjih turbobenzinskih motora sa mpi ubrizgavanjem čini mi se, sve ostalo kasnije nepogodno na plin
