Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#13526 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

Turism wrote: 03/11/2022 03:31 Zanima me, kakvi su ovi BMW x5 od 2006 god, sa 4.4 MOtorom ? Kad vuku na plin, znaju biti izuzetno jeftini! MOze neko podijeliti iskustva, sta mislite o tom vozilu?
LP
Koliko znam ja sam BMW v8 motori su izuzetno kvarljivi. Skupa igračka za održavanje.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13527 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

beco wrote: 03/11/2022 14:44
Turism wrote: 03/11/2022 03:31 Zanima me, kakvi su ovi BMW x5 od 2006 god, sa 4.4 MOtorom ? Kad vuku na plin, znaju biti izuzetno jeftini! MOze neko podijeliti iskustva, sta mislite o tom vozilu?
LP
Koliko znam ja sam BMW v8 motori su izuzetno kvarljivi. Skupa igračka za održavanje.
što je kvarljivo na tom motoru?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#13528 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Ko ce dat 28 za tu alfu, makar i nova bila. Te alfe su prvo bile po 31500 cini mi se, novo al proizvedeno prije 5 godina. Meni je prvo dizajn upitan, za moj ukus al to je do kupca. Ako gledas i postprodaju, vec imas auto staro 5 godina. Za 5 godina ce bit staro 10. Koliko vrijedi alfa stara 10 godina? I koliko ima interesanata za kupovinu?
Jedna 2012to 2.0 jtdm sa 250kkm kosta 16.200 trenutno. Ako uzme 15 nek bude sretan.
A taj dizel ce prije ovog benzinca otici. Dzaba kilometri
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13529 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Evo ja bih ovu Alfu kupio ženi sad, da imam prostora da se zadužim 28000. Al’ pošto mi je kuća odnijela i zadnju marku, mogu samo ‘vako po forumu pričat :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#13530 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Pola foruma bi kupilo nju, astru, tipa i sandera. Par forumasa astru vozi, ostalo mrka kapa :D
Turism
Posts: 12
Joined: 19/10/2022 12:26

#13531 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Turism »

mk ultra wrote: 03/11/2022 14:49
beco wrote: 03/11/2022 14:44

Koliko znam ja sam BMW v8 motori su izuzetno kvarljivi. Skupa igračka za održavanje.
što je kvarljivo na tom motoru?
da sta je kvarljivo, mislim jako mocan motor , nisu lahko kvarljivi, dali si bas nacuo da su kvarljivi, imas i skustva sa jima? Znas li kako se provjerava kilometraza na njima?

LP
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13532 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kazu zlobnici da su lezajevi na radilici :D

to je bas onako bezveze kvar kad se desi :lol:
izvrsni direktor
Posts: 14708
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#13533 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Leon16v wrote: 03/11/2022 10:35 Njegov ti je negdje na Laništu kod Ključa sletio u šumu, prije Medenog polja :D

stvarno?
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#13534 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

Pa nejma ga nešto na forumu slabo piše.
A to za kola se valjda šalio, vidiš da je stavio smajli.
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#13535 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Throttle wrote: 03/11/2022 17:48 Pola foruma bi kupilo nju, astru, tipa i sandera. Par forumasa astru vozi, ostalo mrka kapa :D
Što znači da Astra ipak ne može u istu rečenicu sa ovim pobrojanim :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#13536 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Ma to voze samo ovi sto su se zahebali :D
Al dugo je bila favorit na forumu sa 1.4 motorom i 27 milki il koliko je vec bila na nekakvim akcijama
Malo posije astra j sedan za 25 milki, 1.4t automatik :mrgreen:
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#13537 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Nemoj nam na Opela ba :D

Šalu na stranu, K je betonjara od auta. Nije džaba auto godine bio. J isto dobra, samo što je meni povelika mušica što je iz one ere Opela mnogokilaša, baš teža od prosjeka :D
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#13538 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Juka Jebach »

canvra888 wrote: 03/11/2022 19:04 Nemoj nam na Opela ba :D

Šalu na stranu, K je betonjara od auta. Nije džaba auto godine bio. J isto dobra, samo što je meni povelika mušica što je iz one ere Opela mnogokilaša, baš teža od prosjeka :D
Opel astra J cini mi se i da je siri od golfa 6 naprimjer
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#13539 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Kome smeta tezina astre j, nek kupi kadetta, oni su do sad spali na 500kg :-D
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#13540 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Juka Jebach wrote: 03/11/2022 19:10
canvra888 wrote: 03/11/2022 19:04 Nemoj nam na Opela ba :D

Šalu na stranu, K je betonjara od auta. Nije džaba auto godine bio. J isto dobra, samo što je meni povelika mušica što je iz one ere Opela mnogokilaša, baš teža od prosjeka :D
Opel astra J cini mi se i da je siri od golfa 6 naprimjer
Tačno, tačno. I duža i šira od Golfa. Ali opet ne znam da li je tih 3 cm u dužinu i širinu opravdalo 30-45 kg više, zavisno od motora :D
Last edited by canvra888 on 03/11/2022 19:53, edited 1 time in total.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13541 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

hopi wrote: 03/11/2022 18:40 Pa nejma ga nešto na forumu slabo piše.
A to za kola se valjda šalio, vidiš da je stavio smajli.
Nema ga duze vrijeme, a za medeno polje je zezancija jer uvijek kaže 180 leti preko medenog
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13542 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 03/11/2022 19:04 Nemoj nam na Opela ba :D

Šalu na stranu, K je betonjara od auta. Nije džaba auto godine bio. J isto dobra, samo što je meni povelika mušica što je iz one ere Opela mnogokilaša, baš teža od prosjeka :D
zijanio sam se kad sam vidio da su lafete aluminijske a ne celicne, ne osjeti se to toliko, zato imas osjecaj masivnijeg auta i da, klizi po mahali :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#13543 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

a kako se to osjeti od kog su materijala lafete ???
aluminijske na rupama stvaraju zvuk kling kling, a zeljezne klang klang???
i prvi put cujem za celicne lafete :shock:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13544 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ja nisam uopste pricao o tome, ne utice na to, nego ta klasa auta da ima je iznenadjujuce, inace je rezervisano za luksuzne marke...

nisam debil da mislim da utice, auto u kompletu je udoban :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#13545 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

onda je do mene ,izvinjavam se :thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13546 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ma joj, no sikiriki :-D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13547 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Throttle wrote: 03/11/2022 19:02 Ma to voze samo ovi sto su se zahebali :D
Al dugo je bila favorit na forumu sa 1.4 motorom i 27 milki il koliko je vec bila na nekakvim akcijama
Malo posije astra j sedan za 25 milki, 1.4t automatik :mrgreen:
Ta Astra J sedan jeste dugo bila jedna od najboljih ponuda za novo auto kod nas. Nisam neki fan Astre, ali niko nije nudio turbo benzinca tih gabarita, sa solidnom opremom i kvalitetom za taj novac.

Druga je stvar što nije veliki broj ljudi koji ovde kupuju nova auta. Kada sam je mogao glatko kupiti, odlučim se za stan i prekrižim za narednih 7 godina neko malo skuplje auto.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#13548 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Evolution_IV wrote: 03/11/2022 18:32 kazu zlobnici da su lezajevi na radilici :D

to je bas onako bezveze kvar kad se desi :lol:
Neistina. Problem je vanos, separator ulja i gumice ventila. Americki jutub nije mjerilo.

Lezajevi na radilici, pitas li se kako da izdrze sva ona videa na M modelima :)

Vezano za astru, mozda sam se i zeznuo sto nisam tada zaganjao onu sa 1.4t. Mnogo auta za malo para, pogotovo ako geldamo danas.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#13549 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Ah 1,4T, nije me dosla puno, a stvarno sam rahat zasad.
Plin ugrađen, jeftina vožnja, dovoljno snage.
Jedino što je bilo od kvarova je nosač termostata. Vrisnula plastika iz nepoznatog razloga na nekih 50K.
80 maraka dio. Nije strašno. I dihtung dekla počeo baliti na nekih 60k, ali to je bila neka sića.
Generalno imam primjedbe na kvalitet plastike i u enterijeru. Rukohvati na vratima iznutra krckaju kad ih stisnes, djeluju jeftino, a vremenom se pocela ljustiti neka folija sa njih.
Dashboard - imam običaj staviti prste na konzolu iza volana dok stojim na semaforu i lupkati prstima. Na tom mjestu plastika se malo raskokala, ne znam kako da opisem. Kao da se podigao jedan sloj necega kao tkanina. Uzeo fini smrgl papir i malo obrusio. Namazao nekim silikonom za kokpit, i sad se ne vidi vise. Nemam pojma sta je uzrok. Mozda znoj i masnoca sa prstiju plus sunce. Na ranijim astrama se takve stvari nisu desavale (jedna iz Antwerpena druga iz Ruselshaima). Ove J sedanke su sastavljane mahom u Krakowu, kao i moja. Više ne držim prste na dashboardu.

Ali sa hrđom nisam imao događaja... to više ne postoji. :mrgreen:
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#13550 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Ma Astra J je fino baš auto.

Helem, jedan od zadnjih turbobenzinskih motora sa mpi ubrizgavanjem čini mi se, sve ostalo kasnije nepogodno na plin :D
Post Reply