Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#13501 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Prijatelj kupuje auto i odlučio se za Seat Leona ili Golf 7 2016-2018 god. Pregledom cijena na mobile.de primijetih da su benzinske verzije skuplje od dizelskih.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... e7&ref=srp

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... e7&ref=srp

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... e7&ref=srp

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... e7&ref=srp

Znači dotle je došlo :-D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13502 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Focus, Megane, Mazda3, i30, Ceed, 308. Sve bih pogledao prije VWAG :mrgreen:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#13503 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Kod Golfa 7 je urađen facelift u 2017. godini, pošto gleda od 16 do 18 godine, preporuka je da traži fl verziju. Fl verzija ima drukčije izvedene farove, dosta je osvježen iz vana i drukčiju unutrašnjost uveden je virtuelni kokpit, promjenjena multimedija, sve ovisno o paketu opreme, te je koliko me sjećanje služi tad uveden i novi benzinski motor 1.5 TSI, koji bi bio preporuka prije nego 1.4 TSI, ako traži benzinske varijante. Ako kupuje auto u De, onda definitivno ima izbora za benzinske varijante.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#13504 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

artur morgan wrote: 01/11/2022 14:28 Ako kupuje auto u De, onda definitivno ima izbora za benzinske varijante.
Da, to sam primijetio. Postavi sam filter na mobile.de cca 300 kom dizel varijanti i cca 800 kom benzinskih varijanti.
Dizel je definitivno goodbuy.

Moram i ja prelaziti na TFSI :D

Još će se javnost pumpati člancima
https://www.index.hr/vijesti/clanak/oce ... 08039.aspx
Last edited by ElRe on 01/11/2022 15:38, edited 1 time in total.
zanimame
Posts: 31
Joined: 12/07/2013 13:57

#13505 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zanimame »

EFD22 wrote: 01/11/2022 11:08
Leon16v wrote: 01/11/2022 08:52
@EFD22 Eto uputi čovjeka, pa možda dobijete još jednog člana za kafu :D
Napisao sam mu sve detaljno na PP već.

Hoće malo čovjek i drugu stranu medalje da čuje.
Tako je :)
Čovjek je zaslužan jer sam odabrao mondea. Ali ovdje pitam da saznam jel ima kakvi loših iskustava sa automatikom i da je prešao više od 200000km
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#13506 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by madner »

mk ultra wrote: 01/11/2022 09:53 ja što sam mijenjao bilo je odmah
i to u 2-3 opcije

volvo je najbolji auto u bosni
I najskuplji radni sat.

Ali haj, dok se ne kvari. :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13507 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

ElRe wrote: 01/11/2022 14:32
artur morgan wrote: 01/11/2022 14:28 Ako kupuje auto u De, onda definitivno ima izbora za benzinske varijante.
Da, to sam primijetio. Postavi sam filter na mobile.de cca 300 kom dizel varijanti i cca 800 kom benzinskih varijanti.
Dizel je definitivno goodbuy.

Moram i ja prelaziti na TFSI :D

Još će se javnost pumpati člancima
https://www.index.hr/vijesti/clanak/oce ... 08039.aspx
Jes, eto neće biti dizela a biće benzina, koja logika hebote.. :-)

Nabijem na neku stvar sve ove vrle stručnjake i špekulante.
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#13508 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

ElRe wrote: 01/11/2022 14:11 Prijatelj kupuje auto i odlučio se za Seat Leona ili Golf 7 2016-2018 god. Pregledom cijena na mobile.de primijetih da su benzinske verzije skuplje od dizelskih.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... e7&ref=srp

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... e7&ref=srp

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... e7&ref=srp

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... e7&ref=srp

Znači dotle je došlo :-D
Dotle je doslo u njemackoj prije 5 godina
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13509 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

joj unutrasnjosti :-)
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#13510 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Entropio »

Drzi se Koncerna, jaro.
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#13511 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Peryton_ »

Izbaci mi na Piku, Suzuki Vitara 1.4 4x4 57milja.
Prije godinu i po ista meni ponudjena za 39k,imam i mail ako hoce ko da mu proslijedim.
Je li skuplja zbog onih problema sa carinjenjem ili je ovo zato sto je sve skuplje?
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#13512 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Biće da je zbog i jednog i drugog
Turism
Posts: 12
Joined: 19/10/2022 12:26

#13513 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Turism »

Proosvjetni_uhljeb wrote: 23/10/2022 10:20
Turism wrote: 19/10/2022 19:56 Pozdrav svim Forumasima, interesuje me vase iskustvo sa Renault CC kakva su Auta, na sta treba obratiti posebnu paznju .
Licno sam pregledavao ove :

https://www.olx.ba/artikal/49828748/ren ... kabriolet/

https://www.olx.ba/artikal/48551496/renault-megane/
https://www.olx.ba/artikal/43579258/ren ... 6v-kabrio/
https://www.olx.ba/artikal/49558069/ren ... gistrovan/
Zanima li te ovaj? :D

Image
NO COmment, odakle ti ovo? Nacuo sam da je 1.5 bolja verzija :) ;)
Turism
Posts: 12
Joined: 19/10/2022 12:26

#13514 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Turism »

Zanima me, kakvi su ovi BMW x5 od 2006 god, sa 4.4 MOtorom ? Kad vuku na plin, znaju biti izuzetno jeftini! MOze neko podijeliti iskustva, sta mislite o tom vozilu?
LP
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13516 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Turism wrote: 03/11/2022 03:31 Zanima me, kakvi su ovi BMW x5 od 2006 god, sa 4.4 MOtorom ? Kad vuku na plin, znaju biti izuzetno jeftini! MOze neko podijeliti iskustva, sta mislite o tom vozilu?
LP
To je ok mašina samo moras gumice ventila promijeniti gotovo pa sigurno, inace ce biti dima iza tebe :mrgreen:

Ostalo manje vise isto kao i ostali
Pripazi na mjenjac da radi kako treba
Proosvjetni_uhljeb
Posts: 521
Joined: 13/09/2022 07:16

#13517 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Proosvjetni_uhljeb »

mirota wrote: 03/11/2022 07:11 https://www.olx.ba/artikal/50303798/fia ... zina-novo/

ovo se ne cini preskupo
Malo je prešao. Za pet godina 52 km,otprilike 10 km godišnje.

Edit: Sad vidjeh da se prodaje kao novo.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#13518 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

@black_adrian jel ovo tvoj? :D

Volkswagen Passat 2.0 TDI- 2010 (14.990 KM)
https://www.olx.ba/r/50264080/136978
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13519 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Njegov ti je negdje na Laništu kod Ključa sletio u šumu, prije Medenog polja :D

Na temu, Fiat tipo u nekoj osnovnoj opremi izgleda baš bijedno, jučer gledao jednog. Čeka ga ista sudbina kao 301 i Elysee
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#13520 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by emko1234 »

mirota wrote: 03/11/2022 07:11 https://www.olx.ba/artikal/50303798/fia ... zina-novo/

ovo se ne cini preskupo
Evo gledam profil ovog lika. Prodaje novu Gulietu za 28.000.
Ista prica ko ovaj fiat, samo presla 16km. Vrijedi li ova alfa ovih para?
User avatar
sime_cipol
Posts: 23397
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13521 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Za ovih 28k danas se ne moze dobiti auto za broj manje. I ako bi ga dobio, bio bi atmosferski motor od 70-80 KS, vrlo vjerovatno 3 cilindra, sa osnovnom opremom.
Ko nije muhanat sto je auto stajao 4-5 godina negdje u salonu, dobra kupovina. Mislim da je kao nova bila oko 35k.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#13522 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Ko kupi biće mu dobra kupovina, posebno u današnji vakat inflacije i ludnice sa cijenama...osim ako je muhanat odavno tu riječ nisam čuo :thumbup: :-D
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#13523 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by emko1234 »

sime_cipol wrote: 03/11/2022 14:00 Za ovih 28k danas se ne moze dobiti auto za broj manje. I ako bi ga dobio, bio bi atmosferski motor od 70-80 KS, vrlo vjerovatno 3 cilindra, sa osnovnom opremom.
Ko nije muhanat sto je auto stajao 4-5 godina negdje u salonu, dobra kupovina. Mislim da je kao nova bila oko 35k.
Sve se slazem, samo pitam vrijedi li ovih para? Sad ce 6 godina kako stoji.
Ja bih mu ponudio 25 ako hoce.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23397
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13524 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

emko1234 wrote: 03/11/2022 14:20
sime_cipol wrote: 03/11/2022 14:00 Za ovih 28k danas se ne moze dobiti auto za broj manje. I ako bi ga dobio, bio bi atmosferski motor od 70-80 KS, vrlo vjerovatno 3 cilindra, sa osnovnom opremom.
Ko nije muhanat sto je auto stajao 4-5 godina negdje u salonu, dobra kupovina. Mislim da je kao nova bila oko 35k.
Sve se slazem, samo pitam vrijedi li ovih para? Sad ce 6 godina kako stoji.
Ja bih mu ponudio 25 ako hoce.
Pa ponudi mu :D
Iskreno, bolje ova Alfa za 25k, nego slican auto sa 150k km istog godista ili stariji.
Last edited by sime_cipol on 03/11/2022 14:31, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13525 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ma neće je niko ni za 25 hiljada
Post Reply