Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#58276 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nles »

Lex77 wrote: 01/11/2022 15:19
Ja se bojim da se sve to dešava jer su određeni Bošnjaci pristali na podjelu i fildžan.
So what?

I '91 su neki Bosnjaci bili za "istorijski dogovor".
Mislis da neko ima ovlasti da izruci drzavu na sahanu cetnicima i ustasama, bez refernduma?
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#58277 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Lex77 »

nles wrote: 01/11/2022 15:23
Lex77 wrote: 01/11/2022 15:19
Ja se bojim da se sve to dešava jer su određeni Bošnjaci pristali na podjelu i fildžan.
So what?

I '91 su neki Bosnjaci bili za "istorijski dogovor".
Mislis da neko ima ovlasti da izruci drzavu na sahanu cetnicima i ustasama, bez refernduma?
Očito da ima. Sjećaš se da je Pahor pitao Komšića I Džaferovića jel bi oni pristali na raspad na tri države?
I Ahmetović je jučer rekao da Schmidtler nikada ne bi donio rasne zakone da nekoliko Bosnjackih stranaka nije pristalo na to.
To je očito ekipi iz MZ dovoljno.
Planiraju lijepo na mala vrata pripojiti RS Srbiji i na područje zamisljenog trećeg entiteta poslati hrvatsku vojsku i to sve sa pristankom Bošnjaka.
Last edited by Lex77 on 01/11/2022 15:29, edited 1 time in total.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#58278 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

Jedino pravo za ljutnju je Hrvatski hinjaluk a od agresora i separatista ocekivati drugacije ponasanje je suludo.

Frustracije treba usmjeriti prijateljima koji su te prevarili i natjerali na nepravedan mir i podlozenu poziciju u razmjenu za podrsku, sigurnosti i reintegraciju drzave.

Sada prijatelji koriste institucije koje su uspostavili iznad ustava da uruse i onako podjeljeni suverenitet a uskoro i teritorijalni integritet po dogovoru sa susjedima koji su istinski partneri a deyton, po svemu sudeci, je velika prevara.

Hrvatska ovo tjera kao krplj, kao sto su gurali i IZ. Za njih ne postoji vanjska politika osim podjele BiH, sve drugo je bez značajno kad poredis sa prospektom preuzimanja uprave fbih/bih, to su apetiti kojih "prijatelji" i "garanti" deytona uvazavaju kao sasvim legitimne ambicije i zajedno rade na ostvarivanju.

Kolonijalski odnosi jer se bukvalno ne pitas za bilo sta ali je pitanje hoce li se nastaviti igrat po nametnutim pravilima koji jasno vode u jos goru mizeriju.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#58279 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Ovo je prije svega rezultat dugogodisnjeg lobiranja Hrvatske. Kod nas niko o tome uopste ne razmislja. I da se neko usudi preusmjeriti neki novac na lobiranje, razapeli bi ga i javnost i mediji. Ovdje na forumu se i dan danas smiju Dodiku sto trosi silne milione na takve stvari :-)
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#58280 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Zalihić: Boška Ćavar je u GV Mostara od početka četrnaesta ruka HDZ-a

Eto sad i SDP to kaze...sta je sad ..Boska nije prodala nista? jel i dalje ta prica

I kae sto trojk lose prolazi van KS
konami666
Posts: 3696
Joined: 11/05/2015 21:57

#58281 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by konami666 »

nles wrote: 01/11/2022 13:25
konami666 wrote: 01/11/2022 07:39

Ovaj se pita koliko i za Pelješki most :)

Ne mogu, ne smiju, neće…trebamo, moramo….nastavite niz poštapalica sto koriste foteljaši :)

Ja sam već pisao, Šmit je imao rezultate izbora u 21:00 na dan izbora, kad je vidio da su nacionalisti opet pomeli lik je odlučio da ispuni glasačima želju, tj.da se ide u stvaranje tri nacionalne i odvojene republike sa odobrenjem medjunarodne zajednice.
Ljubi mama kokardu svoju...
pa, eto, pisi i dalje. Ne znam koliko se on pita, ali ti se ne pitas nimalo.
Čim neko istinu zbori odma je cetnik, ustaša, komunjara. Građani su biti upitani prije mjesec dana i oni su odabrali.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#58282 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

noviforumas wrote: 01/11/2022 15:33 Ovo je prije svega rezultat dugogodisnjeg lobiranja Hrvatske. Kod nas niko o tome uopste ne razmislja. I da se neko usudi preusmjeriti neki novac na lobiranje, razapeli bi ga i javnost i mediji. Ovdje na forumu se i dan danas smiju Dodiku sto trosi silne milione na takve stvari :-)
Slazme se al ipak neke stvari se ne smiju zaboravit

Sporazum je potpisan da se igra po pravilima nametnutim od MZ i garancijom iste za suverenost i cjelovitost BiH...Mz umjesto da sankcionise one koji su kontra ona sama sad mijenja pravila..

Po meni mirovni sporazum vise ne vrijedi jer je prekrsen od onih koji su garantovali....

Nemos ti lobirat u UEFI da ti svaka utakmica pocinje sa 0:2 za tebe...

Iskreno mi smo u 93oj i WO plan je u opticaju...Hrvati traze jos vise i legalizaciju oga, srbi imaju vise nego dovoljno i hoce legalizaciju stecenog...
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#58283 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Pa i to je tacno, ali tako nastrojena MZ je samo razlog vise da se boris, lobiras, pokusavas nesto. Mi mozemo isticati njihovo licemjerje do sutra, ali to nece dati nikakve konkretne rezultate.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#58284 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nles »

konami666 wrote: 01/11/2022 15:41
nles wrote: 01/11/2022 13:25

Ljubi mama kokardu svoju...
pa, eto, pisi i dalje. Ne znam koliko se on pita, ali ti se ne pitas nimalo.
Čim neko istinu zbori odma je cetnik, ustaša, komunjara. Građani su biti upitani prije mjesec dana i oni su odabrali.
Tjesi se ti, tjesi... gde su ti bre preci, koji nisu pokuavali trolati, vec junacki jurisali na neprijateljske cevi...
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#58285 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

noviforumas wrote: 01/11/2022 15:48 Pa i to je tacno, ali tako nastrojena MZ je samo razlog vise da se boris, lobiras, pokusavas nesto. Mi mozemo isticati njihovo licemjerje do sutra, ali to nece dati nikakve konkretne rezultate.
E pa onda cemo ih poslat u PM...i borit se, pa sta bude.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#58286 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

Grean wrote: 01/11/2022 13:55
Bloo wrote: 01/11/2022 13:49
Mile bio upravu, sta ce nam Nato. Komsic ostavka.
Pa realan je komentar, ako ti NATO gura bivseg agresora u mirovnu misiju znaci da im nije stalo da vecina u toj drzavi ima pozitivan stav prema ucescu u toj organizaciji. @nlesov komentar je na mjestu.

Ja i dalje necu da vjerujem da ce NATO napraviti tako nesto, bar se nadam da im je malo stalo sta mi mislimo.


Vec rekoh, cisto sumnjam da ce NATO pozvati Tursku na vjezbu na Kipru a situacija je identicna.
Pa onda ako nastave da nam guraju bivšeg agresora, onda se povučemo iz svih NATO procesa?
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#58287 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nles »

Za one koji vide neku buducnost za Bosnjake u okviru Hrvatske:
Dječije odmaralište kod Dubrovnika nakon 30 godina vraćeno Crvenom križu Novo Sarajevo
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#58288 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

Bloo wrote: 01/11/2022 16:05
Grean wrote: 01/11/2022 13:55
Pa realan je komentar, ako ti NATO gura bivseg agresora u mirovnu misiju znaci da im nije stalo da vecina u toj drzavi ima pozitivan stav prema ucescu u toj organizaciji. @nlesov komentar je na mjestu.

Ja i dalje necu da vjerujem da ce NATO napraviti tako nesto, bar se nadam da im je malo stalo sta mi mislimo.


Vec rekoh, cisto sumnjam da ce NATO pozvati Tursku na vjezbu na Kipru a situacija je identicna.
Pa onda ako nastave da nam guraju bivšeg agresora, onda se povučemo iz svih NATO procesa?
Nije do nas. To je vec prosao voz. Mi idemo prema Nato integracijama htjeli ili ne.

Mozda je neintuitivno, ali Nato je jedina sansa.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#58289 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

Haris.ba wrote: 01/11/2022 16:27 Nije do nas. To je vec prosao voz. Mi idemo prema Nato integracijama htjeli ili ne.

Mozda je neintuitivno, ali Nato je jedina sansa.
Top
Ja sam toga svjesna.
NATO se uzdizao ovdje kao zaštitnik od potencijalnih napada, sada se obrnula priča da NATO omogućava da neke članice NATO-a opet izvrše agresiju na BiH, a skoro bukvalno pod potkroviteljstvom NATO.a.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#58290 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Nedavni i planirani postupci Mz su obezveijedili Dejton...ja stvarno ne vidim svrhu da se isti postuje vise...
User avatar
sime_cipol
Posts: 23413
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#58291 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

Sta predlazes?
Da prvi udarimo?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#58292 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

sime_cipol wrote: 01/11/2022 16:53 Sta predlazes?
Da prvi udarimo?
Ne moramo..al jasno iznijeti i nase zahtjeve kad se vec ide na max...ako ne pihvate jasno reci da se vracmo dje ko stao 95. Eo taman je i HV vec tu..doduse na drugoj strani al haj

Ljudi pisaju po nama a MZ ti govori da pada kisa
User avatar
sime_cipol
Posts: 23413
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#58293 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

Mi nemamo nikakav zahtjev trenutno.
Bila tehnicka ili nova vlada, HDZ je u vlasti. Pitanje je ko je s druge strane. Stara, nova/stara ili samo nova. U 2 od 3 kombinacije to je SDA
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#58294 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

Spit_fire wrote: 01/11/2022 17:00
sime_cipol wrote: 01/11/2022 16:53 Sta predlazes?
Da prvi udarimo?
Ne moramo..al jasno iznijeti i nase zahtjeve kad se vec ide na max...ako ne pihvate jasno reci da se vracmo dje ko stao 95. Eo taman je i HV vec tu..doduse na drugoj strani al haj

Ljudi pisaju po nama a MZ ti govori da pada kisa
Ko da iznese zahtjeve? Ako cemo jednostrano ko drzava - to moze samo predsjednistvo jednoglasno.

Vracanja na 1995.nema. Taj voz je prosao.

Izbori su bili. Valja sklapati vlast. Entitet RS ceka ove godine 1,5 milijardica krede za vratiti.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#58295 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

Bloo wrote: 01/11/2022 16:43
Haris.ba wrote: 01/11/2022 16:27 Nije do nas. To je vec prosao voz. Mi idemo prema Nato integracijama htjeli ili ne.

Mozda je neintuitivno, ali Nato je jedina sansa.
Top
Ja sam toga svjesna.
NATO se uzdizao ovdje kao zaštitnik od potencijalnih napada, sada se obrnula priča da NATO omogućava da neke članice NATO-a opet izvrše agresiju na BiH, a skoro bukvalno pod potkroviteljstvom NATO.a.
Nato je labava organizacija, (Grčka i Turska vazda na ivici rata) koja mijenja svoje djelovanje onako kako diriguju politike članica. Ovdje neki NATO zamisljaju kao neku samostalnu organizaciju, kao da je neka privatna multikorporacija. Ako se amerika Trumpizira, evropa Orbanizira, Lepenizuje, Melonizira .. pa to će se odraziti na NATO. Vojska je uvijek pod upravom politike.

Ako nam je USA okrenula leđa, odlučila da nas uz pomoć Hrvatske i EU palestinizira; pa šta će NATO raditi nego na vojnom planu provoditi te politike.
palermo
Posts: 25343
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#58296 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

sime_cipol wrote: 01/11/2022 17:07 Mi nemamo nikakav zahtjev trenutno.
Bila tehnicka ili nova vlada, HDZ je u vlasti. Pitanje je ko je s druge strane. Stara, nova/stara ili samo nova. U 2 od 3 kombinacije to je SDA

Sto bi se reklo, hajmo se baviti vaznim pitanjima. Kako SDA izbaciti iz vlasti. Ovo drugo kad stignemo :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 23413
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#58297 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

Vlast ce se opet podijeliti kao i do sad.
1/3 ce dobiti Hrvati, drugu Bosnjaci i trecu Srbi. Ako do sada nije bilo sporni, za sto je sada? Osim sto to mozda nece biti SDA i partneri.
Glasali smo, sta hocemo vise?
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#58298 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

Nesto debelo smrdi kada moras lobirati protiv palestinizacije drzave u Evropi i protiv aparthejda u 21 vjeku. Treba biti iskren i reci da je Americki come-back na Zapadnom Balkanu zapocelo novu eru ostvarivanja politicki ciljeva Tudzmana/Milosevica i njihovi ideoloski nasljednika "mirnim putem".

Lobirati treba, DF i Komsic su imali kao predizborno obecanje lobiranje i finansiranje istog kroz kantone, imaju i king-maker ulogu, to moraju iskoristiti.

Ali bojim se da je dosta kasno za to. Sa druge strane pogledajte Kosovo koliko lobira i kakvu drzavnu svijesti imaju i prednosti na terenu a zapadni prijatelji godinama pritiscu da popuste i sada postoji plan za "mini-RS" sa manje vise istim pravima kao Bosanska verzija, sve to dolazi iz "prijateljske kuhinje".

Nisu jos uvjek popustili zbog jedinstvo, zato prvi postupak "pro-BiH" mora biti ujedinjen front. Mora se rascistiti sa Dritanstinom, nesto sto "prijatelji" svim silama sprijecavaju dok igraju jedne protiv drugih uz pomoc Dritana, u pozadini realiziraju interese susjeda. Ovo je jasno jos od Palmerovog "non-papera".
User avatar
dale cooper
Posts: 31377
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#58299 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

Ja sam za to da SDA-DF/HDZ i SNSD završe započeti posao. :mrgreen:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23413
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#58300 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

palermo wrote: 01/11/2022 17:15
sime_cipol wrote: 01/11/2022 17:07 Mi nemamo nikakav zahtjev trenutno.
Bila tehnicka ili nova vlada, HDZ je u vlasti. Pitanje je ko je s druge strane. Stara, nova/stara ili samo nova. U 2 od 3 kombinacije to je SDA

Sto bi se reklo, hajmo se baviti vaznim pitanjima. Kako SDA izbaciti iz vlasti. Ovo drugo kad stignemo :D
Iskreno mislim da ce biti SDA, to ce zeljeti i njihovi dosadašnji partneri sa druge strane. Opozicija je tu da se vise izvuce sa bosanske strane, da im SDA da sto vise da ostane u vlasti.
Locked