Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Lex77 wrote: ↑01/11/2022 15:19
Ja se bojim da se sve to dešava jer su određeni Bošnjaci pristali na podjelu i fildžan.
So what?
I '91 su neki Bosnjaci bili za "istorijski dogovor".
Mislis da neko ima ovlasti da izruci drzavu na sahanu cetnicima i ustasama, bez refernduma?
Očito da ima. Sjećaš se da je Pahor pitao Komšića I Džaferovića jel bi oni pristali na raspad na tri države?
I Ahmetović je jučer rekao da Schmidtler nikada ne bi donio rasne zakone da nekoliko Bosnjackih stranaka nije pristalo na to.
To je očito ekipi iz MZ dovoljno.
Planiraju lijepo na mala vrata pripojiti RS Srbiji i na područje zamisljenog trećeg entiteta poslati hrvatsku vojsku i to sve sa pristankom Bošnjaka.
Last edited by Lex77 on 01/11/2022 15:29, edited 1 time in total.
Jedino pravo za ljutnju je Hrvatski hinjaluk a od agresora i separatista ocekivati drugacije ponasanje je suludo.
Frustracije treba usmjeriti prijateljima koji su te prevarili i natjerali na nepravedan mir i podlozenu poziciju u razmjenu za podrsku, sigurnosti i reintegraciju drzave.
Sada prijatelji koriste institucije koje su uspostavili iznad ustava da uruse i onako podjeljeni suverenitet a uskoro i teritorijalni integritet po dogovoru sa susjedima koji su istinski partneri a deyton, po svemu sudeci, je velika prevara.
Hrvatska ovo tjera kao krplj, kao sto su gurali i IZ. Za njih ne postoji vanjska politika osim podjele BiH, sve drugo je bez značajno kad poredis sa prospektom preuzimanja uprave fbih/bih, to su apetiti kojih "prijatelji" i "garanti" deytona uvazavaju kao sasvim legitimne ambicije i zajedno rade na ostvarivanju.
Kolonijalski odnosi jer se bukvalno ne pitas za bilo sta ali je pitanje hoce li se nastaviti igrat po nametnutim pravilima koji jasno vode u jos goru mizeriju.
Ovo je prije svega rezultat dugogodisnjeg lobiranja Hrvatske. Kod nas niko o tome uopste ne razmislja. I da se neko usudi preusmjeriti neki novac na lobiranje, razapeli bi ga i javnost i mediji. Ovdje na forumu se i dan danas smiju Dodiku sto trosi silne milione na takve stvari
Ne mogu, ne smiju, neće…trebamo, moramo….nastavite niz poštapalica sto koriste foteljaši
Ja sam već pisao, Šmit je imao rezultate izbora u 21:00 na dan izbora, kad je vidio da su nacionalisti opet pomeli lik je odlučio da ispuni glasačima želju, tj.da se ide u stvaranje tri nacionalne i odvojene republike sa odobrenjem medjunarodne zajednice.
Ljubi mama kokardu svoju...
pa, eto, pisi i dalje. Ne znam koliko se on pita, ali ti se ne pitas nimalo.
Čim neko istinu zbori odma je cetnik, ustaša, komunjara. Građani su biti upitani prije mjesec dana i oni su odabrali.
noviforumas wrote: ↑01/11/2022 15:33
Ovo je prije svega rezultat dugogodisnjeg lobiranja Hrvatske. Kod nas niko o tome uopste ne razmislja. I da se neko usudi preusmjeriti neki novac na lobiranje, razapeli bi ga i javnost i mediji. Ovdje na forumu se i dan danas smiju Dodiku sto trosi silne milione na takve stvari
Slazme se al ipak neke stvari se ne smiju zaboravit
Sporazum je potpisan da se igra po pravilima nametnutim od MZ i garancijom iste za suverenost i cjelovitost BiH...Mz umjesto da sankcionise one koji su kontra ona sama sad mijenja pravila..
Po meni mirovni sporazum vise ne vrijedi jer je prekrsen od onih koji su garantovali....
Nemos ti lobirat u UEFI da ti svaka utakmica pocinje sa 0:2 za tebe...
Iskreno mi smo u 93oj i WO plan je u opticaju...Hrvati traze jos vise i legalizaciju oga, srbi imaju vise nego dovoljno i hoce legalizaciju stecenog...
Pa i to je tacno, ali tako nastrojena MZ je samo razlog vise da se boris, lobiras, pokusavas nesto. Mi mozemo isticati njihovo licemjerje do sutra, ali to nece dati nikakve konkretne rezultate.
noviforumas wrote: ↑01/11/2022 15:48
Pa i to je tacno, ali tako nastrojena MZ je samo razlog vise da se boris, lobiras, pokusavas nesto. Mi mozemo isticati njihovo licemjerje do sutra, ali to nece dati nikakve konkretne rezultate.
E pa onda cemo ih poslat u PM...i borit se, pa sta bude.
Bloo wrote: ↑01/11/2022 13:49
Mile bio upravu, sta ce nam Nato. Komsic ostavka.
Pa realan je komentar, ako ti NATO gura bivseg agresora u mirovnu misiju znaci da im nije stalo da vecina u toj drzavi ima pozitivan stav prema ucescu u toj organizaciji. @nlesov komentar je na mjestu.
Ja i dalje necu da vjerujem da ce NATO napraviti tako nesto, bar se nadam da im je malo stalo sta mi mislimo.
Vec rekoh, cisto sumnjam da ce NATO pozvati Tursku na vjezbu na Kipru a situacija je identicna.
Pa onda ako nastave da nam guraju bivšeg agresora, onda se povučemo iz svih NATO procesa?
Grean wrote: ↑01/11/2022 13:55
Pa realan je komentar, ako ti NATO gura bivseg agresora u mirovnu misiju znaci da im nije stalo da vecina u toj drzavi ima pozitivan stav prema ucescu u toj organizaciji. @nlesov komentar je na mjestu.
Ja i dalje necu da vjerujem da ce NATO napraviti tako nesto, bar se nadam da im je malo stalo sta mi mislimo.
Vec rekoh, cisto sumnjam da ce NATO pozvati Tursku na vjezbu na Kipru a situacija je identicna.
Pa onda ako nastave da nam guraju bivšeg agresora, onda se povučemo iz svih NATO procesa?
Nije do nas. To je vec prosao voz. Mi idemo prema Nato integracijama htjeli ili ne.
Haris.ba wrote: ↑01/11/2022 16:27
Nije do nas. To je vec prosao voz. Mi idemo prema Nato integracijama htjeli ili ne.
Mozda je neintuitivno, ali Nato je jedina sansa.
Top
Ja sam toga svjesna.
NATO se uzdizao ovdje kao zaštitnik od potencijalnih napada, sada se obrnula priča da NATO omogućava da neke članice NATO-a opet izvrše agresiju na BiH, a skoro bukvalno pod potkroviteljstvom NATO.a.
sime_cipol wrote: ↑01/11/2022 16:53
Sta predlazes?
Da prvi udarimo?
Ne moramo..al jasno iznijeti i nase zahtjeve kad se vec ide na max...ako ne pihvate jasno reci da se vracmo dje ko stao 95. Eo taman je i HV vec tu..doduse na drugoj strani al haj
Mi nemamo nikakav zahtjev trenutno.
Bila tehnicka ili nova vlada, HDZ je u vlasti. Pitanje je ko je s druge strane. Stara, nova/stara ili samo nova. U 2 od 3 kombinacije to je SDA
sime_cipol wrote: ↑01/11/2022 16:53
Sta predlazes?
Da prvi udarimo?
Ne moramo..al jasno iznijeti i nase zahtjeve kad se vec ide na max...ako ne pihvate jasno reci da se vracmo dje ko stao 95. Eo taman je i HV vec tu..doduse na drugoj strani al haj
Ljudi pisaju po nama a MZ ti govori da pada kisa
Ko da iznese zahtjeve? Ako cemo jednostrano ko drzava - to moze samo predsjednistvo jednoglasno.
Vracanja na 1995.nema. Taj voz je prosao.
Izbori su bili. Valja sklapati vlast. Entitet RS ceka ove godine 1,5 milijardica krede za vratiti.
Haris.ba wrote: ↑01/11/2022 16:27
Nije do nas. To je vec prosao voz. Mi idemo prema Nato integracijama htjeli ili ne.
Mozda je neintuitivno, ali Nato je jedina sansa.
Top
Ja sam toga svjesna.
NATO se uzdizao ovdje kao zaštitnik od potencijalnih napada, sada se obrnula priča da NATO omogućava da neke članice NATO-a opet izvrše agresiju na BiH, a skoro bukvalno pod potkroviteljstvom NATO.a.
Nato je labava organizacija, (Grčka i Turska vazda na ivici rata) koja mijenja svoje djelovanje onako kako diriguju politike članica. Ovdje neki NATO zamisljaju kao neku samostalnu organizaciju, kao da je neka privatna multikorporacija. Ako se amerika Trumpizira, evropa Orbanizira, Lepenizuje, Melonizira .. pa to će se odraziti na NATO. Vojska je uvijek pod upravom politike.
Ako nam je USA okrenula leđa, odlučila da nas uz pomoć Hrvatske i EU palestinizira; pa šta će NATO raditi nego na vojnom planu provoditi te politike.
sime_cipol wrote: ↑01/11/2022 17:07
Mi nemamo nikakav zahtjev trenutno.
Bila tehnicka ili nova vlada, HDZ je u vlasti. Pitanje je ko je s druge strane. Stara, nova/stara ili samo nova. U 2 od 3 kombinacije to je SDA
Sto bi se reklo, hajmo se baviti vaznim pitanjima. Kako SDA izbaciti iz vlasti. Ovo drugo kad stignemo
Vlast ce se opet podijeliti kao i do sad.
1/3 ce dobiti Hrvati, drugu Bosnjaci i trecu Srbi. Ako do sada nije bilo sporni, za sto je sada? Osim sto to mozda nece biti SDA i partneri.
Glasali smo, sta hocemo vise?
Nesto debelo smrdi kada moras lobirati protiv palestinizacije drzave u Evropi i protiv aparthejda u 21 vjeku. Treba biti iskren i reci da je Americki come-back na Zapadnom Balkanu zapocelo novu eru ostvarivanja politicki ciljeva Tudzmana/Milosevica i njihovi ideoloski nasljednika "mirnim putem".
Lobirati treba, DF i Komsic su imali kao predizborno obecanje lobiranje i finansiranje istog kroz kantone, imaju i king-maker ulogu, to moraju iskoristiti.
Ali bojim se da je dosta kasno za to. Sa druge strane pogledajte Kosovo koliko lobira i kakvu drzavnu svijesti imaju i prednosti na terenu a zapadni prijatelji godinama pritiscu da popuste i sada postoji plan za "mini-RS" sa manje vise istim pravima kao Bosanska verzija, sve to dolazi iz "prijateljske kuhinje".
Nisu jos uvjek popustili zbog jedinstvo, zato prvi postupak "pro-BiH" mora biti ujedinjen front. Mora se rascistiti sa Dritanstinom, nesto sto "prijatelji" svim silama sprijecavaju dok igraju jedne protiv drugih uz pomoc Dritana, u pozadini realiziraju interese susjeda. Ovo je jasno jos od Palmerovog "non-papera".
sime_cipol wrote: ↑01/11/2022 17:07
Mi nemamo nikakav zahtjev trenutno.
Bila tehnicka ili nova vlada, HDZ je u vlasti. Pitanje je ko je s druge strane. Stara, nova/stara ili samo nova. U 2 od 3 kombinacije to je SDA
Sto bi se reklo, hajmo se baviti vaznim pitanjima. Kako SDA izbaciti iz vlasti. Ovo drugo kad stignemo
Iskreno mislim da ce biti SDA, to ce zeljeti i njihovi dosadašnji partneri sa druge strane. Opozicija je tu da se vise izvuce sa bosanske strane, da im SDA da sto vise da ostane u vlasti.