Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#58226 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

tandmand wrote: 01/11/2022 13:02
sime_cipol wrote: 01/11/2022 12:52 Ne znam koji dio u recenici "Kad Revolucionarna Garda Irana bude u NATO" ne razumiješ :roll:
Ma razumijem ja šta ti hoćeš reći. Ali ako je 30 vojnika HV-a u BiH ništa, onda bi trebalo da je i 30 vojnika Irana ništa.

A to što je HV članica NATO to ne mijenja ništa. To je vojska koja je ne tako davno izvršila agresiju na Mostar i Srednju Bosnu, a politika im se ponovno vratila u ´92.

To je ona ista Hrvatska država koja je osuđena za UZP a recimo Njemačka, koja nema kontinuitet Trećeg Rajha, upravo zbog istorijskog tereta, iako članica NATO, ne šalje svoje vojnike tek tako.

Možeš li zamisliti da Bundeswehr kao NATO čkanica ode u mirovnu misiju u Palestinu?
Ma to je nemoguće ...

Mislim da bi ih upravo presuda iz Haga da su agresor trebala diskvalifikovati od mogucnost da salju vojsku u BiH.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#58227 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

Styling wrote: 01/11/2022 13:05 Mislim da bi ih upravo presuda iz Haga da su agresor trebala diskvalifikovati od mogucnost da salju vojsku u BiH.
Na osnovu cega? Ne postoji formalni razlog da to bude neka prepreka.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#58228 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Haris.ba wrote: 01/11/2022 13:06
Styling wrote: 01/11/2022 13:05 Mislim da bi ih upravo presuda iz Haga da su agresor trebala diskvalifikovati od mogucnost da salju vojsku u BiH.
Na osnovu cega? Ne postoji formalni razlog da to bude neka prepreka.
Postoji moralni razlog. Gradjani BiH se ne bi osjecali "komotno" u prisustvu vojske RH na svojoj teritoriji.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#58229 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

Styling wrote: 01/11/2022 13:07 Postoji moralni razlog. Gradjani BiH se ne bi osjecali "komotno" u prisustvu vojske RH na svojoj teritoriji.
Da. To je veoma bitno. Moralni razlozi u pooitici, geopolitici....veoma bitno.
Last edited by Haris.ba on 01/11/2022 13:11, edited 1 time in total.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#58230 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Jedan vojnik je previse !

To sto su nato nista ne znaci...car je go samo to ne vidite ljudi vam pred ocima otvoreno rade na dislocuji drzave a vi se tjesite "ma nije to tako ne bi oni, nece svijet dat"

Ja se nakon svega ne osjecam komforno kad vidim sahovnicu a kamol hrvatskog vojnika na teriotriji BiH
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#58231 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

A zaboravili ste vojsku Crne Gore.

Dakle oni oficiri koji su aktivno sudjelovali u granatiranju Dubrovnika i agresiji na BiH, sada bi mogli komotno doći nama u mirovnu misiju.
Ma nemoj.

Najbolje da svi koji su sudjelovali u agresiju, uđu pod NATO krinkom i BiH podjele na okupacione zone. I eto izgovora za vojsku Srbije da štite srpsku nejač u Banjaluci. Neko nama pravi Siriju ovde ...
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#58232 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Haris.ba wrote: 01/11/2022 13:08
Styling wrote: 01/11/2022 13:07 Postoji moralni razlog. Gradjani BiH se ne bi osjecali "komotno" u prisustvu vojske RH na svojoj teritoriji.
Da. To je veoma bitno. Moralni razlozi u pooitici, geopolitici....veoma bitno.
Kod nas sa ovakvom istorijom su itekako bitni. Treba li da pokrenemo peticiju da ne zelimo da dodju?
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#58233 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nles »

konami666 wrote: 01/11/2022 07:39

Ovaj se pita koliko i za Pelješki most :)

Ne mogu, ne smiju, neće…trebamo, moramo….nastavite niz poštapalica sto koriste foteljaši :)

Ja sam već pisao, Šmit je imao rezultate izbora u 21:00 na dan izbora, kad je vidio da su nacionalisti opet pomeli lik je odlučio da ispuni glasačima želju, tj.da se ide u stvaranje tri nacionalne i odvojene republike sa odobrenjem medjunarodne zajednice.
Ljubi mama kokardu svoju...
pa, eto, pisi i dalje. Ne znam koliko se on pita, ali ti se ne pitas nimalo.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#58234 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

Styling wrote: 01/11/2022 13:21
Haris.ba wrote: 01/11/2022 13:08

Da. To je veoma bitno. Moralni razlozi u pooitici, geopolitici....veoma bitno.
Kod nas sa ovakvom istorijom su itekako bitni. Treba li da pokrenemo peticiju da ne zelimo da dodju?
Onda isto tako prekinuti odnose na nacin:
Pripadnici nasih OS ne mogu da idu u RH na razne obuke i ostale susrete
Vojni atašei obje zemlje da nemaju susreta
Vojne delegacije da ne šetaju tamo vamo...
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#58235 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nles »

Haris.ba wrote: 01/11/2022 07:56

Nato moze sutra iskrcati 50.000 vojnika u Bosnu, citavu vojsku Hrvatske. O tome predsjednistvo, ili neki drugi organ Bosne se nista ne pita.
Image
saimidin
Posts: 3254
Joined: 20/05/2011 17:53

#58236 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saimidin »

tandmand wrote: 01/11/2022 13:13 A zaboravili ste vojsku Crne Gore.

Dakle oni oficiri koji su aktivno sudjelovali u granatiranju Dubrovnika i agresiji na BiH, sada bi mogli komotno doći nama u mirovnu misiju.
Ma nemoj.

Najbolje da svi koji su sudjelovali u agresiju, uđu pod NATO krinkom i BiH podjele na okupacione zone. I eto izgovora za vojsku Srbije da štite srpsku nejač u Banjaluci. Neko nama pravi Siriju ovde ...
Ne, vise je to liban, mada koliko je fer porediti I umanjivati specificnu usranost nase situacije, narocito uzevsi u obzir dejton I sve rezolucije un

Ovo je :bih:

Nama je svakako sljedovao novi pokusaj susjeda I komsija da podijele drzavu, ali ocekivao sam da ameri nece biti agent za hr, tj da ce hr poslati vojsku tek nakon sto udje vojska sr, I da sve bude u fazonu dobrovoljaca

Ovo je sada nategnuta teorija, ali ispade nonpaper je na zapadu u igri, I sa uvodjenjem hr u posjed na teritoriji :bih: salje se poruka I sr, vidite kako se svasta moze kada ste u nato

Eh sad, koja bi bila moguca odbrana u slucaju dvostranog napada, na koji bi zapad zazmirio, u stilu 92-93, ili ce ovaj puta ici polahko, da smanje zrtve I time skuhaju :bih: polahko

Nemamo saveznika to je jasno, ali nemamo ni plan a, b, c...
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#58237 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nles »

Grean wrote: 01/11/2022 12:45
sime_cipol wrote: 01/11/2022 12:13 Koliko ce doci Hrvatskih vojnika? 30?
:lol:
Da dodje 1 puno je.

@Haris.ba , je li to tacno da nemamo nikakvih mehanizama da se zaustavi njihovo ucesce?
Ah, Haris je strucnjak za medjunarodno pravo? :?
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#58238 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

nles wrote: 01/11/2022 13:29
Haris.ba wrote: 01/11/2022 07:56

Nato moze sutra iskrcati 50.000 vojnika u Bosnu, citavu vojsku Hrvatske. O tome predsjednistvo, ili neki drugi organ Bosne se nista ne pita.
Image
Gledaj ko je potpisao:
Aneks 1A - Sporazum o vojnim aspektima mirovnog rješenja Republika Bosna i Hercegovina, Federacija Bosna i Hercegovina, i Republika Srpska (u daljnjem tekstu "strane") suglasile su se kako slijedi:
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#58239 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nles »

Point. wrote: 01/11/2022 13:01
sime_cipol wrote: 01/11/2022 12:13 Koliko ce doci Hrvatskih vojnika? 30?
:lol:
To što ne vidiš šumu od drveta ili ne možeš dugoročno razmišljati to je tvoj problem.
Ma vidi on sve, jasno je i njemu da je to opasan presedan, ali...
cipol je sad u fazonu "mene je eva drzava razotjerala i jebemi se zanju", kao onomad kad je Hitler izjavio da se pokazalo kako ga njemacki narod nije dostojan i da kao takav treba da bude istrijebljen.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#58240 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

Bloo wrote: 01/11/2022 13:28
Styling wrote: 01/11/2022 13:21

Kod nas sa ovakvom istorijom su itekako bitni. Treba li da pokrenemo peticiju da ne zelimo da dodju?
Onda isto tako prekinuti odnose na nacin:
Pripadnici nasih OS ne mogu da idu u RH na razne obuke i ostale susrete
Vojni atašei obje zemlje da nemaju susreta
Vojne delegacije da ne šetaju tamo vamo...
Porediš vojni upad, stacioniranje, patroliranje, okupaciju, nazovimo to kako bilo, BiH od strane država koje su uzvršile agresiju
sa susretima, poslovnim ručcima, seminarima, zajedničkim vježbama, misijima i slično.

Ako si sa nekim na nekom kursu, edukaciji, vježbi, ne znači da taj ima pravo doći kući ti, razvaliti nogom vrata i useliti.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#58241 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Sarajevo spava vec decenijama i misli da je dovoljno imati cinjenice na svojoj strani i biti zrtva genocida da se MZ ne izivljava nad tobom. U realnosti, niko to ne jebe 2%. S druge strane, Zagreb je zadnjih 4-5 godina u strahovitoj lobistickoj i diplomatskoj ofanzivi. Koriste apsolutno sve alate na raspolaganju da poklope FBiH. Sad im se sav taj trud lagano pocinje isplacivati, a Sarajevo jos na spavanju, razmislja o foteljama i koalicijama. Jedina se prava borba vodi oko toga ko ce u zagrljaj novom okupatoru. Tuzno i jadno.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#58242 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

tandmand wrote: 01/11/2022 13:40
Bloo wrote: 01/11/2022 13:28

Onda isto tako prekinuti odnose na nacin:
Pripadnici nasih OS ne mogu da idu u RH na razne obuke i ostale susrete
Vojni atašei obje zemlje da nemaju susreta
Vojne delegacije da ne šetaju tamo vamo...
Porediš vojni upad, stacioniranje, patroliranje, okupaciju, nazovimo to kako bilo, BiH od strane država koje su uzvršile agresiju
sa susretima, poslovnim ručcima, seminarima, zajedničkim vježbama, misijima i slično.

Ako si sa nekim na nekom kursu, edukaciji, vježbi, ne znači da taj ima pravo doći kući ti, razvaliti nogom vrata i useliti.
Vojni upad u okviru NATO/bilo koje vježbe, misije?

Na osnovu čega onda misliš da se oglasiš prema potencijalnom dolasku pripadnika VRH?
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#58243 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nles »

Haris.ba wrote: 01/11/2022 13:34
Aneks 1A - Sporazum o vojnim aspektima mirovnog rješenja Republika Bosna i Hercegovina, Federacija Bosna i Hercegovina, i Republika Srpska (u daljnjem tekstu "strane") suglasile su se kako slijedi:
... da ce proizvodnja strikanih dzempera biti shodno propisima prve petoletke?

Sta slijedi?
Ne znam je li te smo uhvatio defetizam ili ciljano propagiras pravo agresora da ponovo izvrsi agresiju...
za prvo mi je jasno, Bosnjaka (ako si ti Bosnjak) kada razocara salterusa u opcini, on pozeli da neko baci par atomskih na BiH.
A ako nisi Bosnjak, zabole me za tvoje misljenje.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#58244 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

noviforumas wrote: 01/11/2022 13:41 Sarajevo spava vec decenijama i misli da je dovoljno imati cinjenice na svojoj strani i biti zrtva genocida da se MZ ne izivljava nad tobom. U realnosti, niko to ne jebe 2%. S druge strane, Zagreb je zadnjih 4-5 godina u strahovitoj lobistickoj i diplomatskoj ofanzivi. Koriste apsolutno sve alate na raspolaganju da poklope FBiH. Sad im se sav taj trud lagano pocinje isplacivati, a Sarajevo jos na spavanju, razmislja o foteljama i koalicijama. Jedina se prava borba vodi oko toga ko ce u zagrljaj novom okupatoru. Tuzno i jadno.
Koliko probosanski političari kasne, nisu svjesni trenutka, govori to da oni još mlate o Trećem entitetu.

U igri više nije Treći entitet već preuzimanje kompletne Federacije BiH.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#58245 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nles »

Bloo wrote: 01/11/2022 13:42
tandmand wrote: 01/11/2022 13:40

Porediš vojni upad, stacioniranje, patroliranje, okupaciju, nazovimo to kako bilo, BiH od strane država koje su uzvršile agresiju
sa susretima, poslovnim ručcima, seminarima, zajedničkim vježbama, misijima i slično.

Ako si sa nekim na nekom kursu, edukaciji, vježbi, ne znači da taj ima pravo doći kući ti, razvaliti nogom vrata i useliti.
Vojni upad u okviru NATO/bilo koje vježbe, misije?

Na osnovu čega onda misliš da se oglasiš prema potencijalnom dolasku pripadnika VRH?
Ako NATO nema toliko sluha za nas, pa su u stanju vuka proglasiti za ovcara, koji ce nam onda?
Sta ce nam tiha okupacija, protiv koje se ne mozemo ni braniti, jer se zvanicno ne zove tako?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#58246 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

nles wrote: 01/11/2022 13:46
Bloo wrote: 01/11/2022 13:42
Vojni upad u okviru NATO/bilo koje vježbe, misije?

Na osnovu čega onda misliš da se oglasiš prema potencijalnom dolasku pripadnika VRH?
Ako NATO nema toliko sluha za nas, pa su u stanju vuka proglasiti za ovcara, koji ce nam onda?
Sta ce nam tiha okupacija, protiv koje se ne mozemo ni braniti, jer se zvanicno ne zove tako?
Mile bio upravu, sta ce nam Nato. Komsic ostavka.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58247 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Suzdržanost Boške Čavar (NS) presudila: Propao prijedlog da u javnim ustanovama budu samo državna obilježja

Mozda je Boska bila suzdrzana jer bi onda ovi iz SDA morali glasati protiv ovog prijedloga.
:lol:
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#58248 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Ako se neces boriti sam za sebe zasto ocekivati od drugih da se bore za tebe. Mislim da je to sustina svega. Kao sto Hare. Ba kaze, ne postoje nikakvi pravni ili moralni razlozi da hrvayska vojska ne dode u BiHu sklopu NATA. Jedini pravi razlog koji bi imao I svoju vjwrodostojnost je da pokazes da ce to imati svoju cijenu. Koja ce biti skupa odnosno visa od one koja bi bila da se Hrvatskoj vojsci ne dozvoli da bude u Bosni I Hercegocini.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#58249 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

Bloo wrote: 01/11/2022 13:42
tandmand wrote: 01/11/2022 13:40

Porediš vojni upad, stacioniranje, patroliranje, okupaciju, nazovimo to kako bilo, BiH od strane država koje su uzvršile agresiju
sa susretima, poslovnim ručcima, seminarima, zajedničkim vježbama, misijima i slično.

Ako si sa nekim na nekom kursu, edukaciji, vježbi, ne znači da taj ima pravo doći kući ti, razvaliti nogom vrata i useliti.
Vojni upad u okviru NATO/bilo koje vježbe, misije?

Na osnovu čega onda misliš da se oglasiš prema potencijalnom dolasku pripadnika VRH?
Da malo karikiramo ... Radovan Karadžić radio šta je radio, osuđen.

I kasnije neka Zapadna agencija ga angažuje, je li pošto je čoek psihijatar, u misiji psihološkog pomaganja žrtvama rata u BiH i pomirenja.

To bi bio primjer na pojedincu a Hrvatska je država koja je izvršila agresiju a HV njena vojska - masa ljudi.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#58250 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Grean »

Bloo wrote: 01/11/2022 13:49
nles wrote: 01/11/2022 13:46

Ako NATO nema toliko sluha za nas, pa su u stanju vuka proglasiti za ovcara, koji ce nam onda?
Sta ce nam tiha okupacija, protiv koje se ne mozemo ni braniti, jer se zvanicno ne zove tako?
Mile bio upravu, sta ce nam Nato. Komsic ostavka.
Pa realan je komentar, ako ti NATO gura bivseg agresora u mirovnu misiju znaci da im nije stalo da vecina u toj drzavi ima pozitivan stav prema ucescu u toj organizaciji. @nlesov komentar je na mjestu.

Ja i dalje necu da vjerujem da ce NATO napraviti tako nesto, bar se nadam da im je malo stalo sta mi mislimo.


Vec rekoh, cisto sumnjam da ce NATO pozvati Tursku na vjezbu na Kipru a situacija je identicna.
Locked