Yep, 2017.
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#13403 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Hahah, jesu jesu, punjivi su
Ma dobar auto. Sasvim slučajno sam naletio na njega. I kad su mi dali top ponudu za mog S60 (staro za novo), odmah sam pristao.
Prezadovoljan sam iskreno. Pozitivno iznenađen.
Ovo je moj https://www.automobili.ba/ford-mondeo-2 ... i-karavan/
- Rockefeller
- Posts: 8700
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#13404 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
preludezalude wrote: ↑30/10/2022 14:14 Jos jedna masinka stigla u porodicu...
upload photo to internet free
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#13406 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
joj miljanov trabant
zar je ta skula jos u zivotu ??
zar je ta skula jos u zivotu ??
-
emko1234
- Posts: 5069
- Joined: 23/06/2009 21:57
- Location: sarajevo
#13407 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
180 konja, 190 max brzina, do stoje 10.9?EFD22 wrote: ↑30/10/2022 19:01Hahah, jesu jesu, punjivi su![]()
Ma dobar auto. Sasvim slučajno sam naletio na njega. I kad su mi dali top ponudu za mog S60 (staro za novo), odmah sam pristao.
Prezadovoljan sam iskreno. Pozitivno iznenađen.
Ovo je moj https://www.automobili.ba/ford-mondeo-2 ... i-karavan/
jel ovo podatak kad odumre jedno 50 konja?
- sime_cipol
- Posts: 23391
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#13408 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma to je greska.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#13409 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mora ici ispod 9 sekundi do stotke i navuci makar 220 po gpsu, po satu 230-240
-
emko1234
- Posts: 5069
- Joined: 23/06/2009 21:57
- Location: sarajevo
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#13411 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja sam ga nagulio 232 po tabli, 225 na Garminovom GPS-u.
Al' nisam štopao vrijeme do stotke, ubijeđen sam da je ispod 10 sekundi jebeš ga 400Nm i još DCT mjenjač.
Al' nisam štopao vrijeme do stotke, ubijeđen sam da je ispod 10 sekundi jebeš ga 400Nm i još DCT mjenjač.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#13412 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I ja sam to primjetio vezano za specifikacije perfomansi sa tog linka, ali vidi se na prvu da je očita greška onoga ko je to pisao.
Ljepo ti je auto
Kako radi taj mjenjač u Fordu, jeli brz kao DSG u VW ? Ako je brz kao DSG onda ti je auto poprlično startno jer znam razliku između istih auta-motora sa i bez DSG-a. U realnoj vožnji ( ali ne
i autoputem na većim brzinama 140+ kmh ) ponekad pomisliš da su dva različita motora pod haubom.
Sad sam vidio težinu 1.609 kg. Spada u teže iz tog segmenta (zbog opreme i dimenzija najvjerovatnije). To sigurno utiče na ubrzanje ali opet bi trebao biti vrlo dobar u tome
Neko će reći, ma šta pričaš, ne znaš šaltati manuelca, ma jašta, nije se rodio taj koji ga može tako šaltati
Ljepo ti je auto
Kako radi taj mjenjač u Fordu, jeli brz kao DSG u VW ? Ako je brz kao DSG onda ti je auto poprlično startno jer znam razliku između istih auta-motora sa i bez DSG-a. U realnoj vožnji ( ali ne
i autoputem na većim brzinama 140+ kmh ) ponekad pomisliš da su dva različita motora pod haubom.
Sad sam vidio težinu 1.609 kg. Spada u teže iz tog segmenta (zbog opreme i dimenzija najvjerovatnije). To sigurno utiče na ubrzanje ali opet bi trebao biti vrlo dobar u tome
Neko će reći, ma šta pričaš, ne znaš šaltati manuelca, ma jašta, nije se rodio taj koji ga može tako šaltati
- konektovan
- Posts: 51387
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#13413 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Passat 2.0 b8 tdi se poigrava s tim mondeom...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#13415 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dobro radi, zadovoljan sam. Bolje radi nego VW-ov DSG kojeg sam probao u Passatu B7, ne znam kakav je u B8.artur morgan wrote: ↑31/10/2022 13:16 I ja sam to primjetio vezano za specifikacije perfomansi sa tog linka, ali vidi se na prvu da je očita greška onoga ko je to pisao.
Ljepo ti je auto
Kako radi taj mjenjač u Fordu, jeli brz kao DSG u VW ? Ako je brz kao DSG onda ti je auto poprlično startno jer znam razliku između istih auta-motora sa i bez DSG-a. U realnoj vožnji ( ali ne
i autoputem na većim brzinama 140+ kmh ) ponekad pomisliš da su dva različita motora pod haubom.
Sad sam vidio težinu 1.609 kg. Spada u teže iz tog segmenta (zbog opreme i dimenzija najvjerovatnije). To sigurno utiče na ubrzanje ali opet bi trebao biti vrlo dobar u tome
Neko će reći, ma šta pričaš, ne znaš šaltati manuelca, ma jašta, nije se rodio taj koji ga može tako šaltati![]()
Kažu da je u kombinaciji s ovim motorom i samo prednjim pogonom najpouzdaniji. PowerShift u kombinaciji sa AWD-om je znao imati problema, pogotovo u Kugama do 2016.
A auto stvarno ide, međuubrzanja su mu vrhunska i svako preticanje je gušt
Nikad u životu, možda samo onaj BiTDI, kad radi
- konektovan
- Posts: 51387
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#13416 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa 2.0 tdi od 150 ks im iste performnse sa ručnim mjenjačem ko taj mondeo...dsg još bolje, onaj od 190 ks se baš poigrava..
- sime_cipol
- Posts: 23391
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#13417 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa naravno kad je na platormi Pola 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#13418 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Izmjereno sa punim rezervoarom:konektovan wrote: ↑31/10/2022 13:43 Pa 2.0 tdi od 150 ks im iste performnse sa ručnim mjenjačem ko taj mondeo...dsg još bolje, onaj od 190 ks se baš poigrava..
Accelerations:
0-80 km/h (sec):
5.9
0-100 km/h (sec):
8.3
0-160 km/h (sec):
21.3
0-200 km/h (sec):
44.9
0-50 mph (sec):
5.9
0-60 mph (sec):
7.8
0-100 mph (sec):
21.6
- konektovan
- Posts: 51387
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#13419 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa što i ovi ne stave na fiestu,..ako mogu, ali biće da ne mogu.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#13420 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Konektovanog otela vw sekta izgleda. Konektovani ako si ti, trepni dva puta 
-
emko1234
- Posts: 5069
- Joined: 23/06/2009 21:57
- Location: sarajevo
#13421 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
De stavi passata sa 190 konja. Pa kad stavis podatke ja cu staviti sliku.EFD22 wrote: ↑31/10/2022 13:50Izmjereno sa punim rezervoarom:konektovan wrote: ↑31/10/2022 13:43 Pa 2.0 tdi od 150 ks im iste performnse sa ručnim mjenjačem ko taj mondeo...dsg još bolje, onaj od 190 ks se baš poigrava..
Accelerations:
0-80 km/h (sec):
5.9
0-100 km/h (sec):
8.3
0-160 km/h (sec):
21.3
0-200 km/h (sec):
44.9
0-50 mph (sec):
5.9
0-60 mph (sec):
7.8
0-100 mph (sec):
21.6
- beco
- Posts: 5092
- Joined: 25/08/2004 14:22
#13422 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I Ford i VW imaju isto DSG, čak mislim da su slični tj, da od iste firme nabavljaju Getrag ili nešto slično.
Ja samo da zakuham
I kod jednih i kod drugih je dry sump DSG kvarljiv a wet sump DSG pozdaniji.
Ja samo da zakuham
I kod jednih i kod drugih je dry sump DSG kvarljiv a wet sump DSG pozdaniji.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#13424 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Passat B8, 190ks DSG, 7.7sec 0-100km/h.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#13425 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Po mislim zvaničnim podacima, odnosno fabričkim specifikacija sa autodata :
1. Ford Mondeo IV Sedan 2.0 tdci 180 hp powershift
0-100 kmh : 8,6s
max. 223 kmh
odnos težina/snaga 8.8 kg/Hp
odnos težina/obrtni 4,5 kg/Nm
težina 1587 kg ( osnovni model )
2. VW Passat 2.0 150 hp DSG
0-100 kmh : 8,7s
max. 218 kmh
omjer težina/snaga 10 kg/hp
odnos težina/obrti 4,4 kg/Nm
težina 1501 kg ( osnovni model )
3. VW Passat 2.0 190 hp DSG
0-100kmh : 7,7s
max. 235 kmh
omjer težina/snaga 8,2 kg/hp
omjer težina/obrtni 3,9 kg/Nm
težina 1549 kg
Da Passatov motor 2.0 tdi 150 hp u kombinaciji sa DSG-om, motor dosta više daje ili je to do mjenjača, u odnosu na ovaj Fordov, pokazuje ovaj omjer težine/ snage od 10 kg/hp i 4,4 kg/Nm ( VW ) u odnosu na Forda 8,8 kg/hp i 4,5 kg/Nm. Po ovim specifikacijama Ford bi trebao biti osjetno startniji ali nije.
1. Ford Mondeo IV Sedan 2.0 tdci 180 hp powershift
0-100 kmh : 8,6s
max. 223 kmh
odnos težina/snaga 8.8 kg/Hp
odnos težina/obrtni 4,5 kg/Nm
težina 1587 kg ( osnovni model )
2. VW Passat 2.0 150 hp DSG
0-100 kmh : 8,7s
max. 218 kmh
omjer težina/snaga 10 kg/hp
odnos težina/obrti 4,4 kg/Nm
težina 1501 kg ( osnovni model )
3. VW Passat 2.0 190 hp DSG
0-100kmh : 7,7s
max. 235 kmh
omjer težina/snaga 8,2 kg/hp
omjer težina/obrtni 3,9 kg/Nm
težina 1549 kg
Da Passatov motor 2.0 tdi 150 hp u kombinaciji sa DSG-om, motor dosta više daje ili je to do mjenjača, u odnosu na ovaj Fordov, pokazuje ovaj omjer težine/ snage od 10 kg/hp i 4,4 kg/Nm ( VW ) u odnosu na Forda 8,8 kg/hp i 4,5 kg/Nm. Po ovim specifikacijama Ford bi trebao biti osjetno startniji ali nije.
Last edited by artur morgan on 31/10/2022 14:27, edited 2 times in total.



