Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13401 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Leon16v wrote: 30/10/2022 18:37 @EFD22 Jel kod tebe mondeo 2015+ model?
Yep, 2017.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13402 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

EFD22 wrote: 30/10/2022 18:43
Leon16v wrote: 30/10/2022 18:37 @EFD22 Jel kod tebe mondeo 2015+ model?
Yep, 2017.
Meni prelijep auto, još ako su oni led žmigavci naprijed što "pune' :thumbup:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13403 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Leon16v wrote: 30/10/2022 18:57
EFD22 wrote: 30/10/2022 18:43

Yep, 2017.
Meni prelijep auto, još ako su oni led žmigavci naprijed što "pune' :thumbup:
Hahah, jesu jesu, punjivi su :mrgreen:

Ma dobar auto. Sasvim slučajno sam naletio na njega. I kad su mi dali top ponudu za mog S60 (staro za novo), odmah sam pristao.

Prezadovoljan sam iskreno. Pozitivno iznenađen.

Ovo je moj https://www.automobili.ba/ford-mondeo-2 ... i-karavan/
User avatar
Rockefeller
Posts: 8700
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#13404 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

preludezalude wrote: 30/10/2022 14:14 Jos jedna masinka stigla u porodicu...

Image

Imageupload photo to internet free
:thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#13405 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#13406 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

joj miljanov trabant :lol: :lol: :lol:
zar je ta skula jos u zivotu ??
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#13407 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by emko1234 »

EFD22 wrote: 30/10/2022 19:01
Leon16v wrote: 30/10/2022 18:57
Meni prelijep auto, još ako su oni led žmigavci naprijed što "pune' :thumbup:
Hahah, jesu jesu, punjivi su :mrgreen:

Ma dobar auto. Sasvim slučajno sam naletio na njega. I kad su mi dali top ponudu za mog S60 (staro za novo), odmah sam pristao.

Prezadovoljan sam iskreno. Pozitivno iznenađen.

Ovo je moj https://www.automobili.ba/ford-mondeo-2 ... i-karavan/
180 konja, 190 max brzina, do stoje 10.9?

jel ovo podatak kad odumre jedno 50 konja?
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13408 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Ma to je greska.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#13409 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Mora ici ispod 9 sekundi do stotke i navuci makar 220 po gpsu, po satu 230-240
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#13410 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by emko1234 »

Throttle wrote: 31/10/2022 12:06 Mora ici ispod 9 sekundi do stotke i navuci makar 220 po gpsu, po satu 230-240
Mozda nije razrađen :lol: :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13411 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ja sam ga nagulio 232 po tabli, 225 na Garminovom GPS-u.

Al' nisam štopao vrijeme do stotke, ubijeđen sam da je ispod 10 sekundi jebeš ga 400Nm i još DCT mjenjač.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#13412 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

I ja sam to primjetio vezano za specifikacije perfomansi sa tog linka, ali vidi se na prvu da je očita greška onoga ko je to pisao.
Ljepo ti je auto :)

Kako radi taj mjenjač u Fordu, jeli brz kao DSG u VW ? Ako je brz kao DSG onda ti je auto poprlično startno jer znam razliku između istih auta-motora sa i bez DSG-a. U realnoj vožnji ( ali ne
i autoputem na većim brzinama 140+ kmh ) ponekad pomisliš da su dva različita motora pod haubom.

Sad sam vidio težinu 1.609 kg. Spada u teže iz tog segmenta (zbog opreme i dimenzija najvjerovatnije). To sigurno utiče na ubrzanje ali opet bi trebao biti vrlo dobar u tome

Neko će reći, ma šta pričaš, ne znaš šaltati manuelca, ma jašta, nije se rodio taj koji ga može tako šaltati :D
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13413 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Passat 2.0 b8 tdi se poigrava s tim mondeom...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13414 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

:izet: :lol: :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13415 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

artur morgan wrote: 31/10/2022 13:16 I ja sam to primjetio vezano za specifikacije perfomansi sa tog linka, ali vidi se na prvu da je očita greška onoga ko je to pisao.
Ljepo ti je auto :)

Kako radi taj mjenjač u Fordu, jeli brz kao DSG u VW ? Ako je brz kao DSG onda ti je auto poprlično startno jer znam razliku između istih auta-motora sa i bez DSG-a. U realnoj vožnji ( ali ne
i autoputem na većim brzinama 140+ kmh ) ponekad pomisliš da su dva različita motora pod haubom.

Sad sam vidio težinu 1.609 kg. Spada u teže iz tog segmenta (zbog opreme i dimenzija najvjerovatnije). To sigurno utiče na ubrzanje ali opet bi trebao biti vrlo dobar u tome

Neko će reći, ma šta pričaš, ne znaš šaltati manuelca, ma jašta, nije se rodio taj koji ga može tako šaltati :D
Dobro radi, zadovoljan sam. Bolje radi nego VW-ov DSG kojeg sam probao u Passatu B7, ne znam kakav je u B8.
Kažu da je u kombinaciji s ovim motorom i samo prednjim pogonom najpouzdaniji. PowerShift u kombinaciji sa AWD-om je znao imati problema, pogotovo u Kugama do 2016.

A auto stvarno ide, međuubrzanja su mu vrhunska i svako preticanje je gušt :mrgreen:
konektovan wrote: 31/10/2022 13:30 Passat 2.0 b8 tdi se poigrava s tim mondeom...
Nikad u životu, možda samo onaj BiTDI, kad radi :skoljka:
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13416 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Pa 2.0 tdi od 150 ks im iste performnse sa ručnim mjenjačem ko taj mondeo...dsg još bolje, onaj od 190 ks se baš poigrava..
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13417 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Pa naravno kad je na platormi Pola :oops:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13418 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 31/10/2022 13:43 Pa 2.0 tdi od 150 ks im iste performnse sa ručnim mjenjačem ko taj mondeo...dsg još bolje, onaj od 190 ks se baš poigrava..
Izmjereno sa punim rezervoarom:

Accelerations:
0-80 km/h (sec):
5.9

0-100 km/h (sec):
8.3


0-160 km/h (sec):
21.3

0-200 km/h (sec):
44.9


0-50 mph (sec):
5.9

0-60 mph (sec):
7.8


0-100 mph (sec):
21.6
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13419 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

sime_cipol wrote: 31/10/2022 13:46 Pa naravno kad je na platormi Pola :oops:
Pa što i ovi ne stave na fiestu,..ako mogu, ali biće da ne mogu. :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13420 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Konektovanog otela vw sekta izgleda. Konektovani ako si ti, trepni dva puta :D
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#13421 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by emko1234 »

EFD22 wrote: 31/10/2022 13:50
konektovan wrote: 31/10/2022 13:43 Pa 2.0 tdi od 150 ks im iste performnse sa ručnim mjenjačem ko taj mondeo...dsg još bolje, onaj od 190 ks se baš poigrava..
Izmjereno sa punim rezervoarom:

Accelerations:
0-80 km/h (sec):
5.9

0-100 km/h (sec):
8.3


0-160 km/h (sec):
21.3

0-200 km/h (sec):
44.9


0-50 mph (sec):
5.9

0-60 mph (sec):
7.8


0-100 mph (sec):
21.6
De stavi passata sa 190 konja. Pa kad stavis podatke ja cu staviti sliku.
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#13422 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

I Ford i VW imaju isto DSG, čak mislim da su slični tj, da od iste firme nabavljaju Getrag ili nešto slično.

Ja samo da zakuham :D

I kod jednih i kod drugih je dry sump DSG kvarljiv a wet sump DSG pozdaniji.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#13423 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

Leon16v wrote: 31/10/2022 14:06 Konektovanog otela vw sekta izgleda. Konektovani ako si ti, trepni dva puta :D
:lol: :lol: nasa ga otela
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#13424 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Passat B8, 190ks DSG, 7.7sec 0-100km/h.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#13425 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Po mislim zvaničnim podacima, odnosno fabričkim specifikacija sa autodata :

1. Ford Mondeo IV Sedan 2.0 tdci 180 hp powershift

0-100 kmh : 8,6s
max. 223 kmh
odnos težina/snaga 8.8 kg/Hp
odnos težina/obrtni 4,5 kg/Nm
težina 1587 kg ( osnovni model )

2. VW Passat 2.0 150 hp DSG

0-100 kmh : 8,7s
max. 218 kmh
omjer težina/snaga 10 kg/hp
odnos težina/obrti 4,4 kg/Nm
težina 1501 kg ( osnovni model )


3. VW Passat 2.0 190 hp DSG

0-100kmh : 7,7s
max. 235 kmh
omjer težina/snaga 8,2 kg/hp
omjer težina/obrtni 3,9 kg/Nm
težina 1549 kg

Da Passatov motor 2.0 tdi 150 hp u kombinaciji sa DSG-om, motor dosta više daje ili je to do mjenjača, u odnosu na ovaj Fordov, pokazuje ovaj omjer težine/ snage od 10 kg/hp i 4,4 kg/Nm ( VW ) u odnosu na Forda 8,8 kg/hp i 4,5 kg/Nm. Po ovim specifikacijama Ford bi trebao biti osjetno startniji ali nije.
Last edited by artur morgan on 31/10/2022 14:27, edited 2 times in total.
Post Reply