Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#22251 Re: Dolazi zima - zimske gume
prebaci ih nazad 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#22252 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bitno je napomenuti i to da ovaj znak (Član 30. Pravilnika o saobraćajnim znakovima i ………)mayab wrote: ↑30/10/2022 06:43Obavezna zimska oprema u BiH
Posjedovanje obavezne zimske opreme bez obzira na vremenske uslove obavezno je u periodu od 01. novembra tekuće do 01. aprila naredne godine za sva motorna vozila izuzev svih motocikala (L kategorija) i traktora (T i C kategorije).
Zimska oprema podrazumijeva:
a. pneumatike za zimsku upotrebu (MS, M+S, M&S, Snow Winter i dr.) na svim točkovima vozila ili
b. pneumatike za zimsku upotrebu (MS, M+S, M&S, Snow Winter i dr.) na pogonskim točkovima i lance za snijeg, odnosno druge uređaje za povećanje trakcije pripravne za postavlјanje na najmanje dva pogonska točka ili
c. pneumatike za lјetnu upotrebu na svim točkovima s najmanjom dubinom profila od 4 mm i lance za snijeg, odnosno druge uređaje za povećanje trakcije pripravne za postavlјanje na najmanje dva pogonska točka.
Izuzetno van perioda iz stava (1) ovog člana, na dijelu ceste, kada na kolovozu vladaju zimski uvjeti, mogu se na točkove postaviti lanci za snijeg, odnosno drugi uređaji za povećanje trakcije.
Pneumatici na vozilima moraju odgovarati dimenzijama što ih je prijavio proizvođač, ovisno o najvećoj dopuštenoj brzini kretanja vozila i najvećem dopuštenom opterećenju osovina na kojima su pneumatici postavlјeni, te na istoj osovini vozila moraju biti jednaki po dimenzijama, nosivosti, brzinskoj karakteristici, vrsti, konstrukciji, marki, proizvođaču i tipu.

Ne znači da se moraju imati lanci, nego da je obavezna zimska oprema, a ona je definisana gore citiranim pravilnikom.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#22253 Re: Dolazi zima - zimske gume
da ga na kisi/snijegu baci u prvoj krivini
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#22254 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mislio sam ih prodati nekome na OLX-u
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#22255 Re: Dolazi zima - zimske gume
Joj kad kupim kakav sepet sa 15-kama pa cu i ja kontinantalke vozati
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#22256 Re: Dolazi zima - zimske gume
Brz zezanja, znaci komadi sara pokidani. Sramota me kod Aldina otici, ono ko kad odes po nove patike u starim poderanim 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#22257 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#22258 Re: Dolazi zima - zimske gume
Na ekupi akcija Visa kartice. 195 65 15 Conti izađe 118km po komadu
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- holowey
- Posts: 10852
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#22261 Re: Dolazi zima - zimske gume
Prije 4 dana u majagume Continental 205 55 16 bio 175 km, danas 185 
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#22265 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kupi u DM kremu sa kolagenom pa maži svaku noć. Ali mora biti noćna krema.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83388
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#22266 Re: Dolazi zima - zimske gume
U MaGbelu haos
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- Ateista
- Posts: 51660
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#22268 Re: Dolazi zima - zimske gume
Fakat ne kontam ove sto lete oko prvog da mijenjaju gume a vidi vremena...
Lance u gepek i zavrseno, a zimske gume kad dodje stvarno vrijeme za njih.
Lance u gepek i zavrseno, a zimske gume kad dodje stvarno vrijeme za njih.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#22269 Re: Dolazi zima - zimske gume
Strah od kazne je golem 
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
- Ateista
- Posts: 51660
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#22271 Re: Dolazi zima - zimske gume
A i kad vidim one reklame sa ekupi u stilu - pozuri, zakonski je obavezno imati zimske gume, kupi ih na vrijeme i slicno, lazu i plase ljude bezveze.
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#22273 Re: Dolazi zima - zimske gume
pa gori su oni što dođu da mijenjaju kada prvi snijeg padne a usput *ebu sve na cesti jer ne mogu da mrdnu sa ljetnim poderanim gumama
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#22274 Re: Dolazi zima - zimske gume
Postoji servis koji se zove vremenska prognoza. Cak 10 dana unaprijed, vrlo pouzdano.
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#22275 Re: Dolazi zima - zimske gume
daaaa ali ima ih koji još nisu savladali tu lekciju i svake godine ista s*anja budu zbog "pametnjakovića" koji ne vjeruju dok ne vide svojim očimadrug_profi wrote: ↑01/11/2022 12:11 Postoji servis koji se zove vremenska prognoza. Cak 10 dana unaprijed, vrlo pouzdano.
