Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6951 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Dobro je Avdo na Hayatu sve sumirao..

Kao sto rekoh negdje, nije problem ko je Hrvat problem je ordena, Hrvat Zlatni ljiljan je zlo, a ovaj sa ordenom koji nosi i Smith i Koridic je ok ...
the the
Posts: 273
Joined: 29/04/2004 09:00

#6952 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by the the »

Jordan1961 wrote: 10/10/2022 01:55
agent_zero wrote: 10/10/2022 00:19 Dobro LSD napisa, mi nemamo probosanske partije, nego probosanske ublehe.

Niko ništa, osim deklarativne osude i sda/hdz podrške :-) u izbornoj noći.

Ali bitno je da imamo hurma ministricu vanjskih poslova :roll:
Rasisticka, sovinisticka gnjida od VP je cekala da se paznja odvuce u izbornoj noci i proglasi rasisticki IZ. Stranke su pratile izborne rezultate a ove reakcije nakon proglasenja su zakasnjele (ne bi bilo drugacije sve i da su graknuli uglas u izbornoj noci).
Gnjida od VP niti u jednom interview nakon proglasenja nije bio u stanju demantirati da mu te izmjene nisu izdiktirali iz vlade RH.
Ono sto je pozitivno je da izmjene nisu provedene u parlamentu. Ono sto se treba desiti je da bosanske stranke naprave demostracije ispred OHR da se glasno i javno kaze da su protiv tih izmjena. Ono sto ce se bojim se desiti je da ce se naci neki bosanski Dritan ili Fikret koji ce za koske bacene sa stola sve to provoditi i kolaborirati pri daljim izmjenama (evo Cirilo vec najavio). Glupi bosnjo nikada nece shvatiti da genocidasima i UZPovcim nikada nista nece biti dosta sem nestanka Bosne i Bosnjaka te pripajanja njenih dijelova Srbiji tj. Hrvatskoj.
Glupi Bosnjo

Ipak si eto ti shvatio sta je plan, znaci nije bas da se ne moze
;)
Bez ljutnje, znam da je u bijesu receno ali stvari nisu tako crne

Mozda jesmo glupi u odnosu na sutra al u odnosu na juce smo dosli pameti

Vrijeme radi za nas ocigledno, a situacija se
Razvija u nasu korist dugorocno


Šmit je na zadatku, on je projekat Merkelove koja je Putinov projekat, pa sve njegove poteze tako treba i gledati sta god da se drugacije desi je u svrhu obmanjivanja javnosti po tipu kosarkaskih sudija u zadnjih par minuta utakmice kad peglaju statistiku u svrhu zametanja tragova
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#6953 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

Jordan1961 wrote: 10/10/2022 01:55
agent_zero wrote: 10/10/2022 00:19 Dobro LSD napisa, mi nemamo probosanske partije, nego probosanske ublehe.

Niko ništa, osim deklarativne osude i sda/hdz podrške :-) u izbornoj noći.

Ali bitno je da imamo hurma ministricu vanjskih poslova :roll:
Rasisticka, sovinisticka gnjida od VP je cekala da se paznja odvuce u izbornoj noci i proglasi rasisticki IZ. Stranke su pratile izborne rezultate a ove reakcije nakon proglasenja su zakasnjele (ne bi bilo drugacije sve i da su graknuli uglas u izbornoj noci).
Gnjida od VP niti u jednom interview nakon proglasenja nije bio u stanju demantirati da mu te izmjene nisu izdiktirali iz vlade RH.
Ono sto je pozitivno je da izmjene nisu provedene u parlamentu. Ono sto se treba desiti je da bosanske stranke naprave demostracije ispred OHR da se glasno i javno kaze da su protiv tih izmjena. Ono sto ce se bojim se desiti je da ce se naci neki bosanski Dritan ili Fikret koji ce za koske bacene sa stola sve to provoditi i kolaborirati pri daljim izmjenama (evo Cirilo vec najavio). Glupi bosnjo nikada nece shvatiti da genocidasima i UZPovcim nikada nista nece biti dosta sem nestanka Bosne i Bosnjaka te pripajanja njenih dijelova Srbiji tj. Hrvatskoj.
Druže suština je u sljedećem: ovo nametanje aparthejda je došlo od Amerike / američkih diplomata, nacista je egzekutor. Kako i zašto, to oni bolje znaju. Mi nažalost još uvijek imamo potrebu za Visokim Predstavnikom jer nam je država totalno nefunkcionalna i prijeti nam ozbiljna nestabilnost ili raspad. Možemo se suprotstaviti Americi, sutra možemo otjerati ovo govno nazad u Njemaču, ali onda se postavlja pitanje šta dalje? Sukobljavanje postaje izvjesno, a zatim i uključenje susjeda i vraćamo se u jebenu 95. godinu i nastavak rata. Ko će stati uz nas? Vidimo da Hrvatska uživa i eksploatiše sve resurse koje ima na raspolaganju u EU i NATO-u da bi lobirala protiv nas, zamisli kako bi bilo da krenu neki nemiri i nestabilnost.
Možemo mi pljuvati po švapskim diktatoru, ja bih rado sutra da ga otjeramo u tri pičke materine, ali šta poslije?
Tako da neke stvari se očito moraju trpiti, dovoljno smo se srozali korupcijom i kriminalom i jednostavno ne možemo podnijeti nikakvu dodatnu nestabilnost, ljudi i ovako masovno odlaze, zamisli da neko sranje bude kakav bi stampedo nastao :D
caros
Posts: 1513
Joined: 16/03/2012 19:05

#6954 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by caros »

JohnnyS wrote: 09/10/2022 21:23 Nije Schmidt ništa više kolonijalni upravitelj nego bilo koji VP prije njega
Tačno tako.

Ali narod je ovdje dobrano glup i ne razumije da ovaj lik samo provodi odluke koje mu UK/USA nalože. Da sad otjeramo ovog lika, oni će samo postaviti novog.

Kakav god da je Kolinda forumaš, ovo što je napisao
država je potpisana na taj način da smo ravnopravni.
Kad shvatite da je jedino tako moguće država će krenuti naprijed.
je jedina istina.

Ako nam se ne sviđa onda bismo trebali mijenjati Dejton.

Druga opcija je da napravimo novu stranku sa H predznakom i da svi glasamo za nju na idućim izborima :thumbup: :bih:
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#6955 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

caros wrote: 10/10/2022 02:34
JohnnyS wrote: 09/10/2022 21:23 Nije Schmidt ništa više kolonijalni upravitelj nego bilo koji VP prije njega
Tačno tako.

Ali narod je ovdje dobrano glup i ne razumije da ovaj lik samo provodi odluke koje mu UK/USA nalože. Da sad otjeramo ovog lika, oni će samo postaviti novog.

Kakav god da je Kolinda forumaš, ovo što je napisao
država je potpisana na taj način da smo ravnopravni.
Kad shvatite da je jedino tako moguće država će krenuti naprijed.
je jedina istina.

Ako nam se ne sviđa onda bismo trebali mijenjati Dejton.
Pa nismo ravnopravni, Šmit nas je upravo podsjetio na to. Jel u Dejtonu piše da se za popunjavanje Doma naroda koristi popis iz 2013-te, a za formiranje vlasti popis iz 91-ve? :-)
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#6956 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Loki2k9 »

Nespin wrote: 10/10/2022 02:37
caros wrote: 10/10/2022 02:34

Tačno tako.

Ali narod je ovdje dobrano glup i ne razumije da ovaj lik samo provodi odluke koje mu UK/USA nalože. Da sad otjeramo ovog lika, oni će samo postaviti novog.

Kakav god da je Kolinda forumaš, ovo što je napisao



je jedina istina.

Ako nam se ne sviđa onda bismo trebali mijenjati Dejton.
Pa nismo ravnopravni, Šmit nas je upravo podsjetio na to. Jel u Dejtonu piše da se za popunjavanje Doma naroda koristi popis iz 2013-te, a za formiranje vlasti popis iz 91-ve? :-)
Kakvu je demagogiju nacista sinoc prosipao u Senadovom dnevniku, au. Dijete u 6. osnovne bi se bolje snašlo.
Jordan1961
Posts: 2287
Joined: 29/07/2022 17:35

#6957 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Jordan1961 »

Nespin wrote: 10/10/2022 02:25
Jordan1961 wrote: 10/10/2022 01:55
Rasisticka, sovinisticka gnjida od VP je cekala da se paznja odvuce u izbornoj noci i proglasi rasisticki IZ. Stranke su pratile izborne rezultate a ove reakcije nakon proglasenja su zakasnjele (ne bi bilo drugacije sve i da su graknuli uglas u izbornoj noci).
Gnjida od VP niti u jednom interview nakon proglasenja nije bio u stanju demantirati da mu te izmjene nisu izdiktirali iz vlade RH.
Ono sto je pozitivno je da izmjene nisu provedene u parlamentu. Ono sto se treba desiti je da bosanske stranke naprave demostracije ispred OHR da se glasno i javno kaze da su protiv tih izmjena. Ono sto ce se bojim se desiti je da ce se naci neki bosanski Dritan ili Fikret koji ce za koske bacene sa stola sve to provoditi i kolaborirati pri daljim izmjenama (evo Cirilo vec najavio). Glupi bosnjo nikada nece shvatiti da genocidasima i UZPovcim nikada nista nece biti dosta sem nestanka Bosne i Bosnjaka te pripajanja njenih dijelova Srbiji tj. Hrvatskoj.
Druže suština je u sljedećem: ovo nametanje aparthejda je došlo od Amerike / američkih diplomata, nacista je egzekutor. Kako i zašto, to oni bolje znaju. Mi nažalost još uvijek imamo potrebu za Visokim Predstavnikom jer nam je država totalno nefunkcionalna i prijeti nam ozbiljna nestabilnost ili raspad. Možemo se suprotstaviti Americi, sutra možemo otjerati ovo govno nazad u Njemaču, ali onda se postavlja pitanje šta dalje? Sukobljavanje postaje izvjesno, a zatim i uključenje susjeda i vraćamo se u jebenu 95. godinu i nastavak rata. Ko će stati uz nas? Vidimo da Hrvatska uživa i eksploatiše sve resurse koje ima na raspolaganju u EU i NATO-u da bi lobirala protiv nas, zamisli kako bi bilo da krenu neki nemiri i nestabilnost.
Možemo mi pljuvati po švapskim diktatoru, ja bih rado sutra da ga otjeramo u tri pičke materine, ali šta poslije?
Tako da neke stvari se očito moraju trpiti, dovoljno smo se srozali korupcijom i kriminalom i jednostavno ne možemo podnijeti nikakvu dodatnu nestabilnost, ljudi i ovako masovno odlaze, zamisli da neko sranje bude kakav bi stampedo nastao :D
Pa sta da radimo? Da ispunimo sve ono sto trazi HDZ ili SNSD? Jer prije ili kasnije, to ce im svakako ispuniti medjunarodna zajednica kroz djelovanje VP tj. OHR. Tom logikom smo 92. trebali odmah svi za Anadoliju (a i to ako bi nas Turci pustili).
Jordan1961
Posts: 2287
Joined: 29/07/2022 17:35

#6958 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Jordan1961 »

the the wrote: 10/10/2022 02:11
Jordan1961 wrote: 10/10/2022 01:55
Rasisticka, sovinisticka gnjida od VP je cekala da se paznja odvuce u izbornoj noci i proglasi rasisticki IZ. Stranke su pratile izborne rezultate a ove reakcije nakon proglasenja su zakasnjele (ne bi bilo drugacije sve i da su graknuli uglas u izbornoj noci).
Gnjida od VP niti u jednom interview nakon proglasenja nije bio u stanju demantirati da mu te izmjene nisu izdiktirali iz vlade RH.
Ono sto je pozitivno je da izmjene nisu provedene u parlamentu. Ono sto se treba desiti je da bosanske stranke naprave demostracije ispred OHR da se glasno i javno kaze da su protiv tih izmjena. Ono sto ce se bojim se desiti je da ce se naci neki bosanski Dritan ili Fikret koji ce za koske bacene sa stola sve to provoditi i kolaborirati pri daljim izmjenama (evo Cirilo vec najavio). Glupi bosnjo nikada nece shvatiti da genocidasima i UZPovcim nikada nista nece biti dosta sem nestanka Bosne i Bosnjaka te pripajanja njenih dijelova Srbiji tj. Hrvatskoj.
Glupi Bosnjo

Ipak si eto ti shvatio sta je plan, znaci nije bas da se ne moze
;)
Bez ljutnje, znam da je u bijesu receno ali stvari nisu tako crne

Mozda jesmo glupi u odnosu na sutra al u odnosu na juce smo dosli pameti

Vrijeme radi za nas ocigledno, a situacija se
Razvija u nasu korist dugorocno


Šmit je na zadatku, on je projekat Merkelove koja je Putinov projekat, pa sve njegove poteze tako treba i gledati sta god da se drugacije desi je u svrhu obmanjivanja javnosti po tipu kosarkaskih sudija u zadnjih par minuta utakmice kad peglaju statistiku u svrhu zametanja tragova
Dobar ti post. Druga polovina ponisti prvu.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#6959 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 02:07 Dobro je Avdo na Hayatu sve sumirao..

Kao sto rekoh negdje, nije problem ko je Hrvat problem je ordena, Hrvat Zlatni ljiljan je zlo, a ovaj sa ordenom koji nosi i Smith i Koridic je ok ...
Eto gledao sam što je pričao AV Av, laž, laž, laž....dvije rečenice nije sastavio a da su istina.

Evo primjer. Kaže Av da su diskriminirani Hrvati iz Sarajeva jer daju samo jednog delegata u DNFBIH a ima ih 15 000 dok iz kantona "Široki" kako ga on zove daju više izaslanika. E sad da vidimo što kaže matematika....
ŽZH 92 000/4= 23 000 za jedan mandat
KS 15 000/1= 15 000 za jedan mandat
BPK 24/1= 24 za jedan mandat

Vaš problem je što slušate ove lažove bez da provjerite kako stvari stoje na terenu....oni su vas lažima uvjerili da glas Hrvata iz Hercegovine vrijedi više od glasa Hrvata i većinskih bošnjačkih kantona ali evo vidiš da to nije istina....
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6960 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

caros wrote: 10/10/2022 02:34
JohnnyS wrote: 09/10/2022 21:23 Nije Schmidt ništa više kolonijalni upravitelj nego bilo koji VP prije njega
Tačno tako.

Ali narod je ovdje dobrano glup i ne razumije da ovaj lik samo provodi odluke koje mu UK/USA nalože. Da sad otjeramo ovog lika, oni će samo postaviti novog.

Kakav god da je Kolinda forumaš, ovo što je napisao
država je potpisana na taj način da smo ravnopravni.
Kad shvatite da je jedino tako moguće država će krenuti naprijed.
je jedina istina.

Ako nam se ne sviđa onda bismo trebali mijenjati Dejton.

Druga opcija je da napravimo novu stranku sa H predznakom i da svi glasamo za nju na idućim izborima :thumbup: :bih:
Koji tacno je zakon prekrsen do sad? Stalno narativ ko da se komsic ili ko vec bira mimo procedure? Mi upravo radimo onako kako je potpisamo..

HDZ trazi promjeni toga, ok super al hajmo i mi onda trazit
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6961 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Kolinda wrote: 10/10/2022 07:33
Spit_fire wrote: 10/10/2022 02:07 Dobro je Avdo na Hayatu sve sumirao..

Kao sto rekoh negdje, nije problem ko je Hrvat problem je ordena, Hrvat Zlatni ljiljan je zlo, a ovaj sa ordenom koji nosi i Smith i Koridic je ok ...
Eto gledao sam što je pričao AV Av, laž, laž, laž....dvije rečenice nije sastavio a da su istina.

Evo primjer. Kaže Av da su diskriminirani Hrvati iz Sarajeva jer daju samo jednog delegata u DNFBIH a ima ih 15 000 dok iz kantona "Široki" kako ga on zove daju više izaslanika. E sad da vidimo što kaže matematika....
ŽZH 92 000/4= 23 000 za jedan mandat
KS 15 000/1= 15 000 za jedan mandat
BPK 24/1= 24 za jedan mandat

Vaš problem je što slušate ove lažove bez da provjerite kako stvari stoje na terenu....oni su vas lažima uvjerili da glas Hrvata iz Hercegovine vrijedi više od glasa Hrvata i većinskih bošnjačkih kantona ali evo vidiš da to nije istina....
Avdo lazov :lol: kao prvo nije rekao o broju mandata nego broju novih mjesta ..11 umjesto 6

Jel se FBIH moze i dalje blokirati ko i do sad? Moze
Jel sad hrvati iz kantona sa bosnjackom vecinom postaju nebitni? Postaju
Jel ovo posljedica povecanja broja mjesta? Jeste
Jel cinjenica da ce se za sve u FBIH pitati delagti iz ZHK i HNK? Jeste

Da li to znaci da ce 100k hvratskih glasova bit presudno za svaku odluku? Znaci
Da li je to aparthejd? Jeste

Sta je tacno slagao?
Last edited by Spit_fire on 10/10/2022 09:58, edited 2 times in total.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#6962 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

Jordan1961 wrote: 10/10/2022 04:33
Nespin wrote: 10/10/2022 02:25

Druže suština je u sljedećem: ovo nametanje aparthejda je došlo od Amerike / američkih diplomata, nacista je egzekutor. Kako i zašto, to oni bolje znaju. Mi nažalost još uvijek imamo potrebu za Visokim Predstavnikom jer nam je država totalno nefunkcionalna i prijeti nam ozbiljna nestabilnost ili raspad. Možemo se suprotstaviti Americi, sutra možemo otjerati ovo govno nazad u Njemaču, ali onda se postavlja pitanje šta dalje? Sukobljavanje postaje izvjesno, a zatim i uključenje susjeda i vraćamo se u jebenu 95. godinu i nastavak rata. Ko će stati uz nas? Vidimo da Hrvatska uživa i eksploatiše sve resurse koje ima na raspolaganju u EU i NATO-u da bi lobirala protiv nas, zamisli kako bi bilo da krenu neki nemiri i nestabilnost.
Možemo mi pljuvati po švapskim diktatoru, ja bih rado sutra da ga otjeramo u tri pičke materine, ali šta poslije?
Tako da neke stvari se očito moraju trpiti, dovoljno smo se srozali korupcijom i kriminalom i jednostavno ne možemo podnijeti nikakvu dodatnu nestabilnost, ljudi i ovako masovno odlaze, zamisli da neko sranje bude kakav bi stampedo nastao :D
Pa sta da radimo? Da ispunimo sve ono sto trazi HDZ ili SNSD? Jer prije ili kasnije, to ce im svakako ispuniti medjunarodna zajednica kroz djelovanje VP tj. OHR. Tom logikom smo 92. trebali odmah svi za Anadoliju (a i to ako bi nas Turci pustili).
Pa ništa, sačekati i vidjeti hoće li VP donijeti neke mjere vezano za RS... to će pokazati koliko su iskrene namjere da se pomogne i da nas poguraju u smjeru NATO-a. Do tad, šuti i puši :D
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#6963 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by elSaik »

Ma jebavalo se Hrvate godinama i pravilo budalom a sve pod krinkom "građanstva" u mjeri jednog Željka Komšića. Sad kad se se ljudi diplomatskim putem izborili da VP donese odluku koja suštinski najviše njima pogoduje, sad ide "kme kme, ne voli nas niko." Sve šatro petlja se Zagreb i to je nedopustivo, a u Erdogana se gleda ko u boga i čeka njegova neka reakcija i zaštita.

Da ne govorim da je, kao, stalo je Bošnjacima do Hrvata iz Goražda, a svakog Hrvata patriotu koji se zucne progovoriti protiv fenomena Komšić, Bajrović, Suljagić, odmah se proglasi UZP-ovcem, ustašom, HDZ-ovcem. S tim da ovo proglašavanje HDZ-ovcem nije ograničeno samo na Hrvate.

30 godina diplomatije simbolizirane kroz Turkovićku i razne turkoviće je kad tad moralo biti plaćeno, a izgleda da je to vrijeme došlo.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6964 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

elSaik wrote: 10/10/2022 10:06 Ma jebavalo se Hrvate godinama i pravilo budalom a sve pod krinkom "građanstva" u mjeri jednog Željka Komšića. Sad kad se se ljudi diplomatskim putem izborili da VP donese odluku koja suštinski najviše njima pogoduje, sad ide "kme kme, ne voli nas niko." Sve šatro petlja se Zagreb i to je nedopustivo, a u Erdogana se gleda ko u boga i čeka njegova neka reakcija i zaštita.

Da ne govorim da je, kao, stalo je Bošnjacima do Hrvata iz Goražda, a svakog Hrvata patriotu koji se zucne progovoriti protiv fenomena Komšić, Bajrović, Suljagić, odmah se proglasi UZP-ovcem, ustašom, HDZ-ovcem. S tim da ovo proglašavanje HDZ-ovcem nije ograničeno samo na Hrvate.

30 godina diplomatije simbolizirane kroz Turkovićku i razne turkoviće je kad tad moralo biti plaćeno, a izgleda da je to vrijeme došlo.
Ma hajde :lol: Hrvate se yebavalo tako sto im se "nametala" demokratija i gradjanski model kakv se koristi skoro svuda, a oni su bilo za etnicku podjelu vlasti... :lol: Kakav zayeb ocami...zlo Bosnjaci.

Kako cu nazvat nekoga ko ide na destrukciju i raslojavanje drzave nego UZPovcem?

A hoces li nam mozda elaborirati zbog crga se sve ovo desilo? Da nije mozda radi Covica i UZP politike HDZ?
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#6965 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by elSaik »

Građanska je država ako je takav sistem, a kod nas nije.
Ustav je donesen na osnovu sporazuma. I toga se treba sporazuma držati dok se ne promijeni. A neće se promijeniti automatski samo zato što je jednog potpisnika sada "samo 15%". To tako je ide.

Također, Ako se Fejzic i Fejzici izjasnjavaju kao Hrvati samo da bi prošli u DN, ako se za Hrvate u Sarajevu kaže "mogu stati u vagon a htjeli bi da odlučuju", ako je ŽK građanin samo svake 4 godine, a u međuvremenu ništa ne radi na uspostavljanju građanske države, onda je problem mnogo dublji a priča o europskim vrijednostima samo šarena laža jednako kao i priča HDZ-a da su promicatelji europskih vrijednosti.

Nijednom nije ŽK izašao primjerice i rekao ili ne daj bože sta uradio pa da se uvede indirektni izbor jednog predsjednika kroz parlament.To je nešto što bi odgovaralo građanskoj demokratiji. Ne, sjeti se građanstva kad treba preglasati ove što stanu u vagon. Tako da se ta priča može okačiti mačku o rep. Svako svakoga handri tamo gdje može na osnovu brojnosti i traži "rupu u pravilima."
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6966 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

elSaik wrote: 10/10/2022 10:29 Građanska je država ako je takav sistem, a kod nas nije.
Ustav je donesen na osnovu sporazuma. I toga se treba sporazuma držati dok se ne promijeni. A neće se promijeniti automatski samo zato što je jednog potpisnika sada "samo 15%". To tako je ide.

Također, Ako se Fejzic i Fejzici izjasnjavaju kao Hrvati samo da bi prošli u DN, ako se za Hrvate u Sarajevu kaže "mogu stati u vagon a htjeli bi da odlučuju", ako je ŽK građanin samo svake 4 godine, a u međuvremenu ništa ne radi na uspostavljanju građanske države, onda je problem mnogo dublji a priča o europskim vrijednostima samo šarena laža jednako kao i priča HDZ-a da su promicatelji europskih vrijednosti.

Nijednom nije ŽK izašao primjerice i rekao ili ne daj bože sta uradio pa da se uvede indirektni izbor jednog predsjednika kroz parlament.To je nešto što bi odgovaralo građanskoj demokratiji. Ne, sjeti se građanstva kad treba preglasati ove što stanu u vagon. Tako da se ta priča može okačiti mačku o rep. Svako svakoga handri tamo gdje može na osnovu brojnosti i traži "rupu u pravilima."
Ponovicu pitanje, koji je razlog sto Hrvati insisitiraju na etnickoj podjeli vlasti?
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#6967 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by trasport »

elSaik wrote: 10/10/2022 10:06 Ma jebavalo se Hrvate godinama i pravilo budalom a sve pod krinkom "građanstva" u mjeri jednog Željka Komšića. Sad kad se se ljudi diplomatskim putem izborili da VP donese odluku koja suštinski najviše njima pogoduje, sad ide "kme kme, ne voli nas niko." Sve šatro petlja se Zagreb i to je nedopustivo, a u Erdogana se gleda ko u boga i čeka njegova neka reakcija i zaštita.

Da ne govorim da je, kao, stalo je Bošnjacima do Hrvata iz Goražda, a svakog Hrvata patriotu koji se zucne progovoriti protiv fenomena Komšić, Bajrović, Suljagić, odmah se proglasi UZP-ovcem, ustašom, HDZ-ovcem. S tim da ovo proglašavanje HDZ-ovcem nije ograničeno samo na Hrvate.

30 godina diplomatije simbolizirane kroz Turkovićku i razne turkoviće je kad tad moralo biti plaćeno, a izgleda da je to vrijeme došlo.
+1. Ja godinama čitam ovaj forum, a tek sam se skoro prijavio da prokomentarišem oko Komšića. Nevjerovatna licemjernost i zatucanost, ignorisanje svih činjenica, podjebavanje sa :lol: :skoljka: :izet: i kad se desi ono što je svako racionalan mogao pretpostaviti da ce se desiti, onda kmečanje, fašisti, nacisti... Očekuju od jednog politički samosvjesnog naroda da će prihvatiti da ga handri jalijaš iz Hrasnog, koji ne smije da prođe u sredinama gdje su većina ljudi koje on predstavlja, koji ne može u Zagreb službeno ni prismrditi, ali će eto napraviti građansku državu.
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#6968 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by elSaik »

Zato što im odgovara tako.
Isto tako odgovara Bošnjacima da bude "građanska".
Da su procenti obrnuti, za obrnuto bi se zalagali.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6969 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

trasport wrote: 10/10/2022 10:42
elSaik wrote: 10/10/2022 10:06 Ma jebavalo se Hrvate godinama i pravilo budalom a sve pod krinkom "građanstva" u mjeri jednog Željka Komšića. Sad kad se se ljudi diplomatskim putem izborili da VP donese odluku koja suštinski najviše njima pogoduje, sad ide "kme kme, ne voli nas niko." Sve šatro petlja se Zagreb i to je nedopustivo, a u Erdogana se gleda ko u boga i čeka njegova neka reakcija i zaštita.

Da ne govorim da je, kao, stalo je Bošnjacima do Hrvata iz Goražda, a svakog Hrvata patriotu koji se zucne progovoriti protiv fenomena Komšić, Bajrović, Suljagić, odmah se proglasi UZP-ovcem, ustašom, HDZ-ovcem. S tim da ovo proglašavanje HDZ-ovcem nije ograničeno samo na Hrvate.

30 godina diplomatije simbolizirane kroz Turkovićku i razne turkoviće je kad tad moralo biti plaćeno, a izgleda da je to vrijeme došlo.
+1. Ja godinama čitam ovaj forum, a tek sam se skoro prijavio da prokomentarišem oko Komšića. Nevjerovatna licemjernost i zatucanost, ignorisanje svih činjenica, podjebavanje sa :lol: :skoljka: :izet: i kad se desi ono što je svako racionalan mogao pretpostaviti da ce se desiti, onda kmečanje, fašisti, nacisti... Očekuju od jednog politički samosvjesnog naroda da će prihvatiti da ga handri jalijaš iz Hrasnog, koji ne smije da prođe u sredinama gdje su većina ljudi koje on predstavlja, koji ne može u Zagreb službeno ni prismrditi, ali će eto napraviti građansku državu.
Jalijas iz Hrasnog je predstavnik svih gradjana BiH isto kao sto je i Coban iz Laktasa i Fikus iz SDA....al ne kontate vi to..po vama bi Covic/Kosmic trebao da zastupa iskljucivo Hrvate

Zivite u ubjedjenju da je sasvim ok da imate privatnu drzavu umutar BiH kojoj ce glavni grad bit ZG a ne Sarajevo...to sto je na karti taj dio BiH to vam je nametnutno al ne mora bit tako zauvijek...

Percepirate BiH kao da je sastavljena od plemena, kao da su plemena nosioci suverenosti a ne drzava...
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#6970 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by artur morgan »

Građanska država kao termin ( floskula, parola ) koristi se u političke svrhe jer kao tip državnog uređenja ne postoji " građanska država ". Tipovi državnog urđenja su raznovrsni, a u najjednostavnijoj podjeli u demokratskim država mogu se svrstati u dvije kategorije, jednostavne nacionalne države poput republika odnosno unitarne države ( Slovenija, Hrvatska...) i složene države, poput saveznih država, federacija poput Švicarske ili SAD-a ili BiH kao "asimetrične" po mnogima sui generis jako složene države. I jedne i druge su građanske države jer u svakoj od tih država građani imaju određena građanska prava koja su im ustupljena od države.

Presude ESLJP poput Sejdić i Finci i dr. se ne odnose na građanska prava, nego na ljudska prava što je širi pojam.

Evropske vrijednosti, bez obzira šta se sve pod tim može tumačiti, mogu poštovati i primjenjivati u Evropi i jednostavne i složene države ( Švicarska, Belgija ). Odnosno ako država nije " građanska " na način kako se taj termin tumači ovdje, ne znači po automatizmu da se to kosi sa evropskim vrijednostima.

Poenta je da se politizira sve u BiH, a da suštinski ni jedni ni drugi, pa ni međunarodna zajednica u BiH, nisu promotori Evropskih vrijednosti u BiH. To treba znati jer u suprotnom ste u službi jedne ili druge politike, a ne Evropskih vrijednosti.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6971 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

artur morgan wrote: 10/10/2022 10:58 Građanska država kao termin ( floskula, parola ) koristi se u političke svrhe jer kao tip državnog uređenja ne postoji " građanska država ". Tipovi državnog urđenja su raznovrsni, a u najjednostavnijoj podjeli u demokratskim država mogu se svrstati u dvije kategorije, jednostavne nacionalne države poput republika odnosno unitarne države ( Slovenija, Hrvatska...) i složene države, poput saveznih država, federacija poput Švicarske ili SAD-a ili BiH kao "asimetrične" po mnogima sui generis jako složene države. I jedne i druge su građanske države jer u svakoj od tih država građani imaju određena građanska prava koja su im ustupljena od države.

Presude ESLJP poput Sejdić i Finci i dr. se ne odnose na građanska prava, nego na ljudska prava što je širi pojam.

Evropske vrijednosti, bez obzira šta se sve pod tim može tumačiti, mogu poštovati i primjenjivati u Evropi i jednostavne i složene države ( Švicarska, Belgija ). Odnosno ako država nije " građanska " na način kako se taj termin tumači ovdje, ne znači po automatizmu da se to kosi sa evropskim vrijednostima.

Poenta je da se politizira sve u BiH, a da suštinski ni jedni ni drugi, pa ni međunarodna zajednica u BiH, nisu promotori Evropskih vrijednosti u BiH. To treba znati jer u suprotnom ste u službi jedne ili druge politike, a ne Evropskih vrijednosti.
Moze se primjenjivati...al se sve komplikuke a u biti je jednostavno..

1.Model jedan gradjanij BiH jedan glas svi za sve i tjt
2.Ako se ide u neke "podjele" glasova i vlasti po bilo kojem principu onda bi logicki i zdravorazumski svak trebao da ima onoliko koliko je dobio..

Ovo je cista farsa...daj mi sta mi odgovoara, uzecu jedan popis tamo drugi vamo, u kantonu cu vako na entitetu nako....daj meni sa 10 puta manje glasove isto vlasti ko i onom sa 10 puta vise...itd

E to je problem, ako Hrvati kojih ima 10% insistiraju iskljucivo na svojim predstavnicima, ok evo moze, al onda ces i imat 10% uticaja....
Last edited by Spit_fire on 10/10/2022 11:05, edited 1 time in total.
milib988
Posts: 239
Joined: 19/11/2020 08:15
Location: Usa
Contact:

#6972 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by milib988 »

artur morgan wrote: 10/10/2022 10:58 Građanska država kao termin ( floskula, parola ) koristi se u političke svrhe jer kao tip državnog uređenja ne postoji " građanska država ". Tipovi državnog urđenja su raznovrsni, a u najjednostavnijoj podjeli u demokratskim država mogu se svrstati u dvije kategorije, jednostavne nacionalne države poput republika odnosno unitarne države ( Slovenija, Hrvatska...) i složene države, poput saveznih država, federacija poput Švicarske ili SAD-a ili BiH kao "asimetrične" po mnogima sui generis jako složene države. I jedne i druge su građanske države jer u svakoj od tih država građani imaju određena građanska prava koja su im ustupljena od države.

Presude ESLJP poput Sejdić i Finci i dr. se ne odnose na građanska prava, nego na ljudska prava što je širi pojam.

Evropske vrijednosti, bez obzira šta se sve pod tim može tumačiti, mogu poštovati i primjenjivati u Evropi i jednostavne i složene države ( Švicarska, Belgija ). Odnosno ako država nije " građanska " na način kako se taj termin tumači ovdje, ne znači po automatizmu da se to kosi sa evropskim vrijednostima.

Poenta je da se politizira sve u BiH, a da suštinski ni jedni ni drugi, pa ni međunarodna zajednica u BiH, nisu promotori Evropskih vrijednosti u BiH. To treba znati jer u suprotnom ste u službi jedne ili druge politike, a ne Evropskih vrijednosti.
hvala bogu pa je napokon neko skuzio ovo
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#6973 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Loki2k9 »

trasport wrote: 10/10/2022 10:42
elSaik wrote: 10/10/2022 10:06 Ma jebavalo se Hrvate godinama i pravilo budalom a sve pod krinkom "građanstva" u mjeri jednog Željka Komšića. Sad kad se se ljudi diplomatskim putem izborili da VP donese odluku koja suštinski najviše njima pogoduje, sad ide "kme kme, ne voli nas niko." Sve šatro petlja se Zagreb i to je nedopustivo, a u Erdogana se gleda ko u boga i čeka njegova neka reakcija i zaštita.

Da ne govorim da je, kao, stalo je Bošnjacima do Hrvata iz Goražda, a svakog Hrvata patriotu koji se zucne progovoriti protiv fenomena Komšić, Bajrović, Suljagić, odmah se proglasi UZP-ovcem, ustašom, HDZ-ovcem. S tim da ovo proglašavanje HDZ-ovcem nije ograničeno samo na Hrvate.

30 godina diplomatije simbolizirane kroz Turkovićku i razne turkoviće je kad tad moralo biti plaćeno, a izgleda da je to vrijeme došlo.
+1. Ja godinama čitam ovaj forum, a tek sam se skoro prijavio da prokomentarišem oko Komšića. Nevjerovatna licemjernost i zatucanost, ignorisanje svih činjenica, podjebavanje sa :lol: :skoljka: :izet: i kad se desi ono što je svako racionalan mogao pretpostaviti da ce se desiti, onda kmečanje, fašisti, nacisti... Očekuju od jednog politički samosvjesnog naroda da će prihvatiti da ga handri jalijaš iz Hrasnog, koji ne smije da prođe u sredinama gdje su većina ljudi koje on predstavlja, koji ne može u Zagreb službeno ni prismrditi, ali će eto napraviti građansku državu.
Čitajući komentare tih koji su protiv Komsica, ne može se a ne reci da nisu fašisti. Dalje, Komsic je sve po zakonu bio, a ovo sto je Shitler nametnuo je mimo svake normalnosti. I tajming i način i suština.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#6974 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Loki2k9 »

ONAVEZNO POGLEDATI, sve objašnjeno od A do Z.
Str0nz wrote: 09/10/2022 21:15 Objasnio sve u detalj. Ako nekima nije bilo jasno sta je nametnuo neka pogledaju ovo,

Covjek je rekao da USTAVNI SUD FEDERACIJE SHITLEROVU ODLUKU MOŽE STAVITI VAN SNAGE, bas kao sto je svojevremeno nametnuti status grada Mostara od strane Visokog predstavnika stavio van snage.

Slušajte Avdu Avdica, tri puta bi i vrh hrvatske politike koji je sproveo svoja sranja u Bosni i Hercegovoni okrenuo naglavačke dokazima.

:!: :!: :!:
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#6975 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 09:45
Kolinda wrote: 10/10/2022 07:33

Eto gledao sam što je pričao AV Av, laž, laž, laž....dvije rečenice nije sastavio a da su istina.

Evo primjer. Kaže Av da su diskriminirani Hrvati iz Sarajeva jer daju samo jednog delegata u DNFBIH a ima ih 15 000 dok iz kantona "Široki" kako ga on zove daju više izaslanika. E sad da vidimo što kaže matematika....
ŽZH 92 000/4= 23 000 za jedan mandat
KS 15 000/1= 15 000 za jedan mandat
BPK 24/1= 24 za jedan mandat

Vaš problem je što slušate ove lažove bez da provjerite kako stvari stoje na terenu....oni su vas lažima uvjerili da glas Hrvata iz Hercegovine vrijedi više od glasa Hrvata i većinskih bošnjačkih kantona ali evo vidiš da to nije istina....
Avdo lazov :lol: kao prvo nije rekao o broju mandata nego broju novih mjesta ..11 umjesto 6

Jel se FBIH moze i dalje blokirati ko i do sad? Moze
Jel sad hrvati iz kantona sa bosnjackom vecinom postaju nebitni? Postaju
Jel ovo posljedica povecanja broja mjesta? Jeste
Jel cinjenica da ce se za sve u FBIH pitati delagti iz ZHK i HNK? Jeste

Da li to znaci da ce 100k hvratskih glasova bit presudno za svaku odluku? Znaci
Da li je to aparthejd? Jeste

Sta je tacno slagao?
Ne samo to, lahko je prepoznati etno/plemensku logiku
zene koju koristi a Schmidt sada ugradio u ustav/iz.

Logika da koliko procentualno Hrvata negdje zive toliko imaju pravo predstavljati Hrvate.

Svako da glasa za svoje pleme, Hrvati Sarajeva i drugi Bosanski kantona vrijedni u decimalima koliko oni iz "hrvatski zupanija" koliko god glasova dobili.

Nikako ne nasjedati na ovaj etnonacionalisticki narativ. Kao sto avav rece ovo je jednako aparthejd i obracun sa pro-bih Hrvatima kao sa Bosnjacima.

@Loki2k9 :thumbup:
Ponistio razlog postojanje multietnicki i gradzanski stranaka, svi mogu kljuc u bravu, trecinu glasova bezvrijedni, bacio njih nacista i hnsovci u bunar.
Last edited by Str0nz on 10/10/2022 11:16, edited 1 time in total.
Locked