
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
STR69
- Posts: 1138
- Joined: 20/06/2021 11:31
- Location: Višnjik
- PreWiBa
- Posts: 12958
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#6927 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ovo je Zakon o upravljanju državnom imovinom u Hrvatskoj
https://www.zakon.hr/z/436/Zakon-o-upra ... m-imovinom
Zakon ima sigurno 100 stranica, minimalno.
Sama činjenica da VP planira da nametne jednu tako kompleksnu materiju govori da nije dobronamjeran.
https://www.zakon.hr/z/436/Zakon-o-upra ... m-imovinom
Zakon ima sigurno 100 stranica, minimalno.
Sama činjenica da VP planira da nametne jednu tako kompleksnu materiju govori da nije dobronamjeran.
-
LSD
- Posts: 29905
- Joined: 24/07/2007 08:26
#6928 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Frajer bukvalno HDZ-ov igrač, otvoreno radi za njih, a pro-bosanski ublehaši i dalje šute
Dodik mu je jasno poručio "mrš u PM, mi te ne priznajemo", njemački parlment ga ismijava, ni njegovi ga ne priznaju, ali pro-bosanski miševi i dalje šute
Dodik mu je jasno poručio "mrš u PM, mi te ne priznajemo", njemački parlment ga ismijava, ni njegovi ga ne priznaju, ali pro-bosanski miševi i dalje šute
-
geoxx
- Posts: 2492
- Joined: 08/08/2015 23:39
#6929 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ta teorija Bosnjacima izmjene KZ-a, Srbima imovina, Hrvatima IZ je klimava, da ne kazem sta grublje, iz vise nacina.
Prvo, ukoliko vec postoji neki dogovor, ja pretpostavljam da bi se, ako se vec nece niko krivicno goniti, vrijedjanje zrtava svelo na minimum. Ono neke statistike pokazuju da je to negiranje smanjeno, ali kod glavnih baja poput Dodika nije. Obzirom da je stanje takvo da nije stvar da tuzioci te predmete drze u ladici vec zapravo donose negativne odluke i obustavljaju istrage, ta statistika negiranja ce se vratiti na staro.
Drugo, svaki boziji novinar koji ima insajderske informacije iz zapadnih ambasada je objavio da su se isti protivili intervenciji Inzka. I prije nego sto ih neko napadne zbog toga, ispostavilo se da je zakon samo dodatno ogolio slabosti drzave koja nema nikakav nacin prinude da sprovodi svoje zakone. I ja bih radije da nije jos jednom demonstrirana slabost drzave, a od izmjena KZa na papiru bez bilo kakvog provodjenja u praksi nemam nista.
I trece, zasto je Schmidt ranije ponistio zakon o imovini RS-a. Mogao je jednostavno sacekati odluku ustavnog suda, a obzirom na dotad decenijsku apatiju u uredu VP, sigurno mu u to vrijeme ne bi niko ni pretjerano zamjerio da nije reagovao.
Prvo, ukoliko vec postoji neki dogovor, ja pretpostavljam da bi se, ako se vec nece niko krivicno goniti, vrijedjanje zrtava svelo na minimum. Ono neke statistike pokazuju da je to negiranje smanjeno, ali kod glavnih baja poput Dodika nije. Obzirom da je stanje takvo da nije stvar da tuzioci te predmete drze u ladici vec zapravo donose negativne odluke i obustavljaju istrage, ta statistika negiranja ce se vratiti na staro.
Drugo, svaki boziji novinar koji ima insajderske informacije iz zapadnih ambasada je objavio da su se isti protivili intervenciji Inzka. I prije nego sto ih neko napadne zbog toga, ispostavilo se da je zakon samo dodatno ogolio slabosti drzave koja nema nikakav nacin prinude da sprovodi svoje zakone. I ja bih radije da nije jos jednom demonstrirana slabost drzave, a od izmjena KZa na papiru bez bilo kakvog provodjenja u praksi nemam nista.
I trece, zasto je Schmidt ranije ponistio zakon o imovini RS-a. Mogao je jednostavno sacekati odluku ustavnog suda, a obzirom na dotad decenijsku apatiju u uredu VP, sigurno mu u to vrijeme ne bi niko ni pretjerano zamjerio da nije reagovao.
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#6930 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ma bolan pun mi kufer rata i ratni priča, država je potpisana na taj način da smo ravnopravni.babonja wrote: ↑09/10/2022 18:48Ostatak posta u kojem između ostalog navodim UZP i negiranje genocida smješan? Nadam se da sam shvatio pogrešno. U intervju datom Anadolu Agency gore spomenuti kaže "ako je rat u Ukrajini agresija.." Rusi upali, silom oteli dio zemlje, pravno je proglasili svojom. Ako postoji definicija agresije, nakon agresije Hr i Srbije na BiH, Ukrajina je primjer iz udzbenika.
Možda je ovo relativiziranje agresije na Ukrajinu, priprema scenarija gdje bi komšije i susjedi pravili policijsko redarstvene akcije u BiH da se zaštite Sr/Hr narodi u BiH od većinskog naroda. Da li zato Milanović kmeči što Hr vojska nije dio EUFOR snaga pa kad Vulin provede ono što priča (možda kao dio neke regularne vojne vježbe) uleti u BiH, Hr samo aktivira svoje snage koje bi već bile u BiH. Da li je zato bitna pozicija člana predsjedništva BiH koji bi predstavljao isključivo svoj narod(jer to trenutno po Ustavu nije, član predsjedništva iz RS-a je Srbin za kojeg glasaju svi narodi, članove predsjedništva iz FBiH isto biraju svi građani FBiH i oni nisu predstavnici naroda). Ukoliko prođe ovo što se i dalje traži izmjenama IZ-a, da su članovi predsjedništva predstavnici naroda koji bi mogli hipotetički da traže zaštitu i proglase ugrozu od većinskih Bošnjaka čim im nešto ne bude po ćejfu. Ako vidimo kako se EU/SAD/UK ponašaju prema Ukrima mislim da nema dileme šta nam se sprema. Još eventualno da preuzmu fašisti u Italiji, sa ostatkom desničara u EU, niko se ne bi ni počešo za nama![]()
Kad shvatite da je jedino tako moguće država će krenuti naprijed.
-
DonieBrasco
- Posts: 20056
- Joined: 31/08/2016 16:09
#6931 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kako ravnopravni kad hrvat ne postoji ako nije HDZ hrvat, da ne pricamo da su bosnjaci niza vrsta za sve hravate u BiH po svim segmentima, sto se jasno vidi u policitckom zivotu a odrazava se na javni.
Eto dao vam je Šmit vlast u FBiH, sad cete traziti teritoriju, pogtovo sad ako Dodiku dadne imovinu. I opet pricate o ravnopravnosti.
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#6932 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Misliš na Edima Fejzića i slične Hrvate....Željka Komšića kojeg u 98% slučajeva biraju Bošnjaci?DonieBrasco wrote: ↑09/10/2022 20:02Kako ravnopravni kad hrvat ne postoji ako nije HDZ hrvat, da ne pricamo da su bosnjaci niza vrsta za sve hravate u BiH po svim segmentima, sto se jasno vidi u policitckom zivotu a odrazava se na javni.
Eto dao vam je Šmit vlast u FBiH, sad cete traziti teritoriju, pogtovo sad ako Dodiku dadne imovinu. I opet pricate o ravnopravnosti.![]()
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#6933 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... idt/471314Dragan Bursać: Da li je sad jasno nekima šta hoće Christian Schmidt!?
Izjava visokog predstavnika Christiana Schmidta u intervjuu za Večernji list u kojem je kazao kako cilj izmjena Izbornog zakona i Ustava Federacije BiH, koje je nametnuo u izbornoj noći, nije osmišljenja da koristi samo jednom narodu, već je osmišljena kako bi se omogućilo uklanjanje političkih blokada, izazvala je burne reakcije u cijeloj Bosni i Hercegovini.
Podsjetimo, Schmidt je rekao da je racionalni Nijemac, a zatim...
"Prvo, treba nam biti jasno da nećemo stvoriti raj u BiH. Drugo, Hrvati nisu totalno potisnuti. Treće, i Bošnjaci ovdje žive i trebaju živjeti. Ja bih se radovao da svi oni koji vide neke prednosti ili mane o tome razgovaraju. U ovoj zemlji jednostavno se mnogo priča okolo, a malo se donose odluke. To vam mogu reći iz svog iskustva ovdje. Car Franjo Josip koji je vladao ovdje jednom je rekao: 'Bio sam dobar vladar ako su svi moji narodi podjednako nezadovoljni'", kazao je Schmidt.
Njegovce izjave su naišle na oštre reakcije, a portal Radiosarajevo.ba kontaktirao je Dragana Bursaća, poznatog kolumnistu i novinara, koji je aktivan na društvenim mrežama i veoma otvoreno komentira sva politička dešavanja u Bosni i Hercegovini".
"Christian Schdmit je pokazao (ne samo ovom izjavom) o Franji Josifu da ja sa svojim timom diletantski i konkvistadorski prišao BiH. Podsjećam vas, za Večernji list je kazao: “Car Franjo Josip koji je vladao ovdje jednom je rekao: “Bio sam dobar vladar ako su svi moji narodi podjednako nezadovoljni". Blago rečeno nesretan odabir poređenja, u kome se i građani BiH, ali i politike i političari svrtavaju u koš potčinjenih niževrijednih naroda. I svako ko je govorio o aparthejdu zakonu i nametnja izmjena Izbornog zakona, može kazati, kako mu Schmidtov profil razmišljanja neobično odgovara. Ovo je razmišljanje klasičnog mitelevropejca", kaže Bursać za Radiosarajevo.ba.
Zatim je nastavio:
"I to je najmanje i njamanje važno. Mnogo je važnije što set izmjena Izbornog zakona nije odblokirao rad Federalnih institucija i pitanje je hoće li ih i odblokirati. Pa zašto je onda sve ovo uradio SChmidt? Da bi zacementirao učešće HDZ-a u vlasti. Kao što sam kazao, HDZ će biti izjednačen sa svim Hrvatima. Preciznije, ako ste Hrvat i želite se baviti politikom, morate biti u HDZ-u, e to je suština", kazao je Bursać.
Na kraju komentara o izjavama visokog predstavnika u BiH, Bursać je podvukao...
"A biće posebno zanimljivo vidjeti sve one koji su “dobroćudno“ navijali za Cristiana Schmidta, glumeći korisne idiote, dok se građanska BiH urušavala - od raznoraznih fondacija do NGO udruga. Da li im je sad jasno, šta hoće Schmidt, ili im je odavno jasno, pa ga potvrđeno podržavaju?!", zapitao se Dragan Bursać.
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#6934 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... ome/471312Erol Avdović: "Schmidt sebe smatra kolonijalnim upraviteljem BiH i prilično uživa u tome"
Christian Schmidt, visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini, dao je intervju za bh. izdanje Večernjeg lista u kojem je govorio o izmjenama Izbornog zakona BiH i Ustava FBiH.
Nekoliko je spornih izjava u Schmidtovom intervjuu, a koje su već naišle na oštru osudu javnosti. Jedna od njih je da "Bošnjaci ovdje trebaju živjeti" i poređenje njega, visokog predstavnika i austro-ugarskog cara Franje.
Erol Avdović, bh. istaknuti novinar, osvrnuo se na Schmitov intervju, a njegovu reakciju prenosimo u cjelosti:
"E ove riječi visokog predstavnika treba posebno analizirati: "Ja sam racionalni Nijemac" kaže Christian Schmidt, ničim izazvan. I još dodaje kako nam, "treba biti jasno da nećemo stvoriti raj u Bosni i Hercegovini". Usput dodaje, "Hrvati nisu totalno potisnuti" (ma nemoj?). I onda zaključuje: "I Bošnjaci ovdje žive i trebaju živjeti." Ma šta reče? Ili ih ipak treba preseliti u Anadoliju? Ako već insistiraju da budu to što jesu.
A stigli smo i do Franje Josifa velikog imperijalnog vladara: "Car Franjo Josip koji je vladao ovdje jednom je rekao: 'Bio sam dobar vladar ako su svi moji narodi podjednako nezadovoljni'" kaže Schmidt bez trunke stida i odgovornosti za svoje uzore.
Poruka je - bit će vam loše svima jer to "zaslužujete"!? Znaš šta, čovjeku dođe da sočno opsuje kao nacionalni Bosanac. I Bosanac i Hercegovac, jer isto je to - nacionalni Bosanac. Kao i nacionalni Nijemac.
A što se raja u Bosni tiče, upravo vi gospodo - evropski nacionalisti - niste dozvolili da se prirodni bosanski raj pretoči u prirodno socijalno blagostanje, na temelju prirodnih resursa pa i mentaliteta dobrih ljudi. Vi i vaš geografski i ultranacionalni inžinjering, ko s kim može, a ko ne može. To je razorni mehanizam zbog kojeg je Bosna postala "ničija zemlja", kao u istoimenom filmu Danisa Tanovića, koji je i zbog tog nepreciznog naslova što zadovoljava stereotipe dobio Oscara. Samo takvi "ničiji" a ne svoji Bosanci zadovoljavaju vašu predožbu o njima.
Nametnuli ste Bosni čak i šizofreno ime - Bosna i Hercegovina, da ne bude ni Bosna ni Hercegovina. I, još uvijek uz pomoć vaših filijala u Beogradu i Zgrebu gurate bosanske ljude u sveopći nacionalni homo-duplex - šizofreno stanje. Sve do danas. Pa da Bosancima stalno "lijek" propisujete? I da se oni nikad sami ne izliječe! Iako znaju za ljekovite bosanske travke.
Na koncu, Bosna i Hercegovina je država je s visokim stepenom indeksa ljudskog razvoja, u kontinuitetu. Da podsjetim, indeks ljudskog razvoja, skraćeno HDI, (engleski Human Development Index), je formula kojom se mjeri siromaštvo, pismenost, obrazovanje, životni vijek i drugi faktori za sve zemlje svijeta. Dakle, Bosna i Hercegovina nije siromašna i nepismena zemlja. Naprotiv. On to zaboravlja ponašajući se u Bosni kao da niko nema ni političke pismenosti. Valjda definišući bosanske ljude kao što su stari Grci definisali ljude nesposobne da se bave politikom.
Bosanci ujedinite se. Čak i oni koji misle da ne mogu jedni s drugima - mogli bi, što da ne. Inače vam nema spasa. Podjelit će vas u sitnošićarske koalicije s nezajažljivim političkim vođama koji nemaju kapaciteta ni za formalno obrazovanje. A govore bez tačke i zapete kao da su svu pamet ovog svijeta pokupili. Obični megafon. Istinski filozofi i razni profesionalci bi zašutjeli pred njima od sramote. Ti, za vlašću pohlepni se najlakše kupuju i, oni istinski korumpiraju društvo. Bosanci, vi koji ste dugo podjeljeni i koje još dijele oni koji misle da su nacionalno superiorniji (?!) od vas - ujedinite se i samo naprijed. Nema vam druge.
Nema sumnje ovako kako se ponaša govori i vlada Schmidt sebe smatra kolonijalnim upraviteljem Bosne i Hercegovine i prilično uživa u tome. Baš ga briga za prigovore. Nažalost "Dayton" koga on brani je postao više inkubator korupcije nego škola demokratije. On je izvrstan ravnatelj za taj namjerno raštimovani korumpirani orkestar", zaključio je Avdović.
- JohnnyS
- Posts: 17448
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#6935 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nije Schmidt ništa više kolonijalni upravitelj nego bilo koji VP prije njega
-
galia95
- Posts: 1001
- Joined: 26/02/2022 17:59
#6936 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Volio bih da istaknuti novinari poput Avdovića, Bucala, Bursaća, kao i intelektualci poput profesora Zlatka Hadžidedića ili Draška Aćimovića, podignu glas i pokrenu neku zajedničku inicijativu kako bi ovom njemačkom govnaru dali do znanja da ne može ovdje da radi šta god mu padne na pamet. 
- babonja
- Posts: 37
- Joined: 10/04/2012 15:25
#6937 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ma bolan pun mi kufer rata i ratni priča, država je potpisana na taj način da smo ravnopravni.
Kad shvatite da je jedino tako moguće država će krenuti naprijed.
[/quote]
Ko kaže da smo ravnopravni? Gdje to piše? U Ustavu BIH se samo u preambuli spominju konstitutivni narodi u zajednici sa ostalim i građani BiH. Jedino u Domu naroda se spominje da je 5-5-5 i da su B/H/S delegati. Za Predstavnički dom i Ustavni sud npr. je samo definisana brojačna zastupljenost po entitetima ne po narodima. Predsjedništvo BiH etnička i entitetska pripadnost samo. I ako Hrvat i Bošnjak ne mogu biti članovi predsjedništva i obrnuto za Srbina iz FBiH zar onda nije jasno da nismo ravnopravni po Ustavu. Upravni odbor Centralne banke po ustavu čine jedan Hrvat i Bošnjak iz FBiH i iz RS-a jedan član nije navedeno da mora biti Srbin.
To je ono što smo potpisali ništa manje ništa više, ostalo je standardna demokratija.
Koliko problema je visoki napravio namještajući na zicer jednoj političkoj grupi vječnu vladavinu najbolje je objasnio prof.Išerić na Krugu99 danas.
I za pun kufer rata, susjedi nabavljaju rafale, komšije nabavljaju migove čini se da njima nije bilo dovoljno samo kontam da se neće oni rokat međusobno nego da će im BiH biti poligon, jer nije u NATO-u kao Hr npr.i na nju Srbija neće ni pokušati.
A za one transportere što uletiše u banku... Pa štaš očekivat drugo kad si finansijska podrška i kanal za rušenje Ustavnog poretka zemlje, da im nisu možda čestitke i cvijeće trebali ponijeti.
Kad shvatite da je jedino tako moguće država će krenuti naprijed.
[/quote]
Ko kaže da smo ravnopravni? Gdje to piše? U Ustavu BIH se samo u preambuli spominju konstitutivni narodi u zajednici sa ostalim i građani BiH. Jedino u Domu naroda se spominje da je 5-5-5 i da su B/H/S delegati. Za Predstavnički dom i Ustavni sud npr. je samo definisana brojačna zastupljenost po entitetima ne po narodima. Predsjedništvo BiH etnička i entitetska pripadnost samo. I ako Hrvat i Bošnjak ne mogu biti članovi predsjedništva i obrnuto za Srbina iz FBiH zar onda nije jasno da nismo ravnopravni po Ustavu. Upravni odbor Centralne banke po ustavu čine jedan Hrvat i Bošnjak iz FBiH i iz RS-a jedan član nije navedeno da mora biti Srbin.
To je ono što smo potpisali ništa manje ništa više, ostalo je standardna demokratija.
Koliko problema je visoki napravio namještajući na zicer jednoj političkoj grupi vječnu vladavinu najbolje je objasnio prof.Išerić na Krugu99 danas.
I za pun kufer rata, susjedi nabavljaju rafale, komšije nabavljaju migove čini se da njima nije bilo dovoljno samo kontam da se neće oni rokat međusobno nego da će im BiH biti poligon, jer nije u NATO-u kao Hr npr.i na nju Srbija neće ni pokušati.
A za one transportere što uletiše u banku... Pa štaš očekivat drugo kad si finansijska podrška i kanal za rušenje Ustavnog poretka zemlje, da im nisu možda čestitke i cvijeće trebali ponijeti.
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#6938 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Bruka veoma kompleksnih zakona je nametnuta od prijasnjih VP.sehohari wrote: ↑09/10/2022 19:42 Ovo je Zakon o upravljanju državnom imovinom u Hrvatskoj
https://www.zakon.hr/z/436/Zakon-o-upra ... m-imovinom
Zakon ima sigurno 100 stranica, minimalno.
Sama činjenica da VP planira da nametne jednu tako kompleksnu materiju govori da nije dobronamjeran.
- Ricken
- Posts: 6053
- Joined: 03/05/2011 23:00
- Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
- Contact:
#6939 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ko bira Denisa Šulića?Kolinda wrote: ↑09/10/2022 20:06Misliš na Edima Fejzića i slične Hrvate....Željka Komšića kojeg u 98% slučajeva biraju Bošnjaci?DonieBrasco wrote: ↑09/10/2022 20:02
Kako ravnopravni kad hrvat ne postoji ako nije HDZ hrvat, da ne pricamo da su bosnjaci niza vrsta za sve hravate u BiH po svim segmentima, sto se jasno vidi u policitckom zivotu a odrazava se na javni.
Eto dao vam je Šmit vlast u FBiH, sad cete traziti teritoriju, pogtovo sad ako Dodiku dadne imovinu. I opet pricate o ravnopravnosti.![]()
- sime_cipol
- Posts: 23390
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#6940 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Boli njega ko bira Denisa.
To treba da zanima Bošnjake i da se bore protiv toga i da ne izlaze od Šmita dok im to neda.
To treba da zanima Bošnjake i da se bore protiv toga i da ne izlaze od Šmita dok im to neda.
- Ricken
- Posts: 6053
- Joined: 03/05/2011 23:00
- Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
- Contact:
#6941 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa nismo ravnopravni. Tako da ne možemo krenuti naprijed.Kolinda wrote: ↑09/10/2022 20:00Ma bolan pun mi kufer rata i ratni priča, država je potpisana na taj način da smo ravnopravni.babonja wrote: ↑09/10/2022 18:48
Ostatak posta u kojem između ostalog navodim UZP i negiranje genocida smješan? Nadam se da sam shvatio pogrešno. U intervju datom Anadolu Agency gore spomenuti kaže "ako je rat u Ukrajini agresija.." Rusi upali, silom oteli dio zemlje, pravno je proglasili svojom. Ako postoji definicija agresije, nakon agresije Hr i Srbije na BiH, Ukrajina je primjer iz udzbenika.
Možda je ovo relativiziranje agresije na Ukrajinu, priprema scenarija gdje bi komšije i susjedi pravili policijsko redarstvene akcije u BiH da se zaštite Sr/Hr narodi u BiH od većinskog naroda. Da li zato Milanović kmeči što Hr vojska nije dio EUFOR snaga pa kad Vulin provede ono što priča (možda kao dio neke regularne vojne vježbe) uleti u BiH, Hr samo aktivira svoje snage koje bi već bile u BiH. Da li je zato bitna pozicija člana predsjedništva BiH koji bi predstavljao isključivo svoj narod(jer to trenutno po Ustavu nije, član predsjedništva iz RS-a je Srbin za kojeg glasaju svi narodi, članove predsjedništva iz FBiH isto biraju svi građani FBiH i oni nisu predstavnici naroda). Ukoliko prođe ovo što se i dalje traži izmjenama IZ-a, da su članovi predsjedništva predstavnici naroda koji bi mogli hipotetički da traže zaštitu i proglase ugrozu od većinskih Bošnjaka čim im nešto ne bude po ćejfu. Ako vidimo kako se EU/SAD/UK ponašaju prema Ukrima mislim da nema dileme šta nam se sprema. Još eventualno da preuzmu fašisti u Italiji, sa ostatkom desničara u EU, niko se ne bi ni počešo za nama![]()
Kad shvatite da je jedino tako moguće država će krenuti naprijed.
- Ricken
- Posts: 6053
- Joined: 03/05/2011 23:00
- Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
- Contact:
#6942 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Zakon je državni, nije entitetski.sime_cipol wrote: ↑09/10/2022 23:23 Boli njega ko bira Denisa.
To treba da zanima Bošnjake i da se bore protiv toga i da ne izlaze od Šmita dok im to neda.
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#6943 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Šmit je nelegalan VS
Tako da je i nametnuna odluka nelegalna
Tako da je i nametnuna odluka nelegalna
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#6944 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
E moj Šmite, ne kači se s nama, ubiće te lole vrljikama 
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#6945 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa kako onda Željko sa Baketom koegzistira?DonieBrasco wrote: ↑09/10/2022 20:02 Kako ravnopravni kad hrvat ne postoji ako nije HDZ hrvat, da ne pricamo da su bosnjaci niza vrsta za sve hravate u BiH po svim segmentima, sto se jasno vidi u policitckom zivotu a odrazava se na javni.
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#6946 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Dobro LSD napisa, mi nemamo probosanske partije, nego probosanske ublehe.
Niko ništa, osim deklarativne osude i sda/hdz podrške
u izbornoj noći.
Ali bitno je da imamo hurma ministricu vanjskih poslova
Niko ništa, osim deklarativne osude i sda/hdz podrške
Ali bitno je da imamo hurma ministricu vanjskih poslova
- sime_cipol
- Posts: 23390
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#6947 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
proBiH misle imamo drzavu i ne treba nista vise raditi. Sve ce samo od sebe (neko ce drugi za nas). Vazno je samo gdje se uvaliti, ministarstvo, odbor, firma, gdje sta pojest i popit. To je to. Drzava.
Al u Qrcu
Al u Qrcu
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#6948 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Bitna opaska...DonieBrasco wrote: ↑09/10/2022 18:37Imace tek kad tuzilastvo pocne da radi posao po pitanju onih koji javno negiraju.
Zakon koji su Bosnjaci dobili nije ni trebalo davat...
Znaci tebi ljudino poso direktora, eo tebi vila s bazenom, a tebi trecem dopustam ti da zivis......
Na kraju krajeva, valjda sve sto se radi trebalo bi da se radi u korist drzave a ne kontra
- canvra888
- Posts: 9171
- Joined: 09/07/2021 15:03
#6949 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Spit_fire wrote: ↑10/10/2022 01:39Bitna opaska...DonieBrasco wrote: ↑09/10/2022 18:37
Imace tek kad tuzilastvo pocne da radi posao po pitanju onih koji javno negiraju.
Zakon koji su Bosnjaci dobili nije ni trebalo davat...
Znaci tebi ljudino poso direktora, eo tebi vila s bazenom, a tebi trecem dopustam ti da zivis......
Na kraju krajeva, valjda sve sto se radi trebalo bi da se radi u korist drzave a ne kontra
Upravo tako. Znači nešto elementarno, do čega nije trebalo ni doći, odnosno trebali su se Srbi sami ograditi od fašističkih ambicija i četnicizma, a ne još suprotno tome i negirati genocid, a prvi korak ka normalizaciji odnosa je upravo priznanje genocida i odricanje od njegovih izvršitelja. Pa uporedite samo Švabe i Srbe i kolika je to razlika u mentalitetu. Najblatantniji primjer.
-
Jordan1961
- Posts: 2287
- Joined: 29/07/2022 17:35
#6950 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Rasisticka, sovinisticka gnjida od VP je cekala da se paznja odvuce u izbornoj noci i proglasi rasisticki IZ. Stranke su pratile izborne rezultate a ove reakcije nakon proglasenja su zakasnjele (ne bi bilo drugacije sve i da su graknuli uglas u izbornoj noci).agent_zero wrote: ↑10/10/2022 00:19 Dobro LSD napisa, mi nemamo probosanske partije, nego probosanske ublehe.
Niko ništa, osim deklarativne osude i sda/hdz podrškeu izbornoj noći.
Ali bitno je da imamo hurma ministricu vanjskih poslova![]()
Gnjida od VP niti u jednom interview nakon proglasenja nije bio u stanju demantirati da mu te izmjene nisu izdiktirali iz vlade RH.
Ono sto je pozitivno je da izmjene nisu provedene u parlamentu. Ono sto se treba desiti je da bosanske stranke naprave demostracije ispred OHR da se glasno i javno kaze da su protiv tih izmjena. Ono sto ce se bojim se desiti je da ce se naci neki bosanski Dritan ili Fikret koji ce za koske bacene sa stola sve to provoditi i kolaborirati pri daljim izmjenama (evo Cirilo vec najavio). Glupi bosnjo nikada nece shvatiti da genocidasima i UZPovcim nikada nista nece biti dosta sem nestanka Bosne i Bosnjaka te pripajanja njenih dijelova Srbiji tj. Hrvatskoj.


