Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
howdy
Posts: 3605
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#6851 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by howdy »

babanovac wrote: 09/10/2022 12:38
Gandalf wrote: 09/10/2022 02:21

Oskarovac objasnio
Ovaj Oskarovac je kriminalac. Pronevjerio je novac iz Federalnog ministarstva kulture. Tako to biva...
ti bio tu kad je pronevjerio :)
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#6852 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by babanovac »

howdy wrote: 09/10/2022 13:33
babanovac wrote: 09/10/2022 12:38

Ovaj Oskarovac je kriminalac. Pronevjerio je novac iz Federalnog ministarstva kulture. Tako to biva...
ti bio tu kad je pronevjerio :)
Nisam ni kad je Fadil pronevjerio. Malo sam ironican.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6853 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

BAK-eV wrote: 09/10/2022 13:19
Black swan wrote: 09/10/2022 10:12 Konstitutivnost znaci prepustanje dzelatima?
Kakvo trolovanje

Ispade ni alija nije imao podrsku 1995 ko sin mu 2021 za potpisivanje jer kako bivsi reis ceric kaze bosanski narod nije za podjele :mrgreen:

=》 :lol:
Onda preimenuj Hrvatsku postu u hrvatsko-srpsku-bosnjacku poštu.
Pored zastave hrvatskog naroda stavite i zastavu srpskog naroda i ljiljane. Recimo u Čapljini na zgradi opštine i na banderama javne rasvjete.
Pusti šuplju do tada.
Bosanska utopija
User avatar
babonja
Posts: 37
Joined: 10/04/2012 15:25

#6854 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by babonja »

Ukratko Visoki je dao ključne poluge odlučivanja u BiH političkoj grupaciji (nasljednicima UZP-a) čiji predsjednik i vođa izjavljuje da Rusija treba da bude više prisutna u BiH i čiji je ključni politički partner i saradnik direktni Putinov poslušnik (a usput i negator Genocida). A sve to podržava Američka i UK ambasada!!! Kako na to treba da odgovore Bošnjaci i/ili Bosanci: Nastavkom servilnosti? Rahat patnjom? Daljem raslojavanju i razbijanju političkog djelovanja?
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#6855 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

Posljedice nesagledive ako ovo uradi

babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#6856 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by babanovac »

babonja wrote: 09/10/2022 13:44 Ukratko Visoki je dao ključne poluge odlučivanja u BiH političkoj grupaciji (nasljednicima UZP-a) čiji predsjednik i vođa izjavljuje da Rusija treba da bude više prisutna u BiH i čiji je ključni politički partner i saradnik direktni Putinov poslušnik (a usput i negator Genocida). A sve to podržava Američka i UK ambasada!!! Kako na to treba da odgovore Bošnjaci i/ili Bosanci: Nastavkom servilnosti? Rahat patnjom? Daljem raslojavanju i razbijanju političkog djelovanja?
Lik je pozvao rusku vojsku, da mu dodje u Mostar.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#6857 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

babonja wrote: 09/10/2022 13:44 Ukratko Visoki je dao ključne poluge odlučivanja u BiH političkoj grupaciji (nasljednicima UZP-a) čiji predsjednik i vođa izjavljuje da Rusija treba da bude više prisutna u BiH i čiji je ključni politički partner i saradnik direktni Putinov poslušnik (a usput i negator Genocida). A sve to podržava Američka i UK ambasada!!! Kako na to treba da odgovore Bošnjaci i/ili Bosanci: Nastavkom servilnosti? Rahat patnjom? Daljem raslojavanju i razbijanju političkog djelovanja?
Ključne poluge je dobio hrvatski narod kako je o dogovoreno u WS i DMS....ostalo iz posta :lol:
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#6858 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

noviforumas wrote: 09/10/2022 13:45 Posljedice nesagledive ako ovo uradi

Merkel i Putin postavili svog covjeka da sahrani drzavu a SAD i UK da ga poguraju kada/ako izgubi nerve.

Nemam rijeci.
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#6859 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by BAK-eV »

Black swan wrote: 09/10/2022 13:36
BAK-eV wrote: 09/10/2022 13:19

Onda preimenuj Hrvatsku postu u hrvatsko-srpsku-bosnjacku poštu.
Pored zastave hrvatskog naroda stavite i zastavu srpskog naroda i ljiljane. Recimo u Čapljini na zgradi opštine i na banderama javne rasvjete.
Pusti šuplju do tada.
Bosanska utopija
Nikakva utopija, već vaš odnos spram drugog.
Ali sve se vraća, sve se plaća.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#6860 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »







User avatar
bdzs
Posts: 828
Joined: 24/03/2010 14:40

#6861 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by bdzs »

Ko zna možda se ovo i ne pokaže lošijim rješenjem od rahat patnje. Reuf je pakaš i nije nikakava referenca
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#6862 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

Str0nz wrote: 09/10/2022 14:11
noviforumas wrote: 09/10/2022 13:45 Posljedice nesagledive ako ovo uradi

Merkel i Putin postavili svog covjeka da sahrani drzavu a SAD i UK da ga poguraju kada/ako izgubi nerve.

Nemam rijeci.
Ovo treba da bude udarna vijest na svakom portalu. Izgleda da se tacnim ispostavljaju one rane spekulacije da Bosnjaci dobijaju zakon o negiranju genocida, Hrvati izborni, a Srbi imovinu. Neo-nacista, uz podrsku MZ, provodi Jansin non-paper u stvarnost.
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#6863 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by BAK-eV »

bdzs wrote: 09/10/2022 14:42 Ko zna možda se ovo i ne pokaže lošijim rješenjem od rahat patnje. Reuf je pakaš i nije nikakava referenca
Ovo sve ide u boljem smjeru.
Sad što to traje, je druga stvar.
geoxx
Posts: 2492
Joined: 08/08/2015 23:39

#6864 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

bdzs wrote: 09/10/2022 14:42 Ko zna možda se ovo i ne pokaže lošijim rješenjem od rahat patnje. Reuf je pakaš i nije nikakava referenca
Pravo pitanje je kome zapravo Reuf tvita na engleskom kad mu je pratilacka baza prezetno SDA buranija koja jos nije ni maternji savladala.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#6865 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

Kancerogena ustaska sluga u novom naletu, titranje jaja Schmidtu i Covicu ne kao obaveza, nego zadovoljstvo!
Last edited by Str0nz on 09/10/2022 15:23, edited 1 time in total.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#6866 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

STRUČNJACI ANALIZIRAJU Schmidt Federaciju BiH pretvara u konfederaciju kantona

Image

(Patria) - Sve se glasnije govori o nametnutim odlukama visokog predstavnika Christiana Schmidta u noći izbora, a kojim je izmijenio Izborni zakon BiH i dijelove Ustava FBiH.

Pravni stručnjak Sifet Kukuruz ističe da je amandman CX na Ustav Federacije BiH koji je sastavni dio odluke visokog predstavnika kojom se donose amandmani na Ustav FBiH predviđa da će Federacija BiH i kantoni u ostvarivanju svojih nadležnosti postupati u interesu Federacije BiH kao cjeline i da će se, u vršenju svojih nadležnosti, uzajamno podržavati vodeći pri tome računa o principima lojalnosti i solidarnosti između svih nivoa vlasti te će na trajnoj osnovi međusobno sarađivati, koordinirati, dogovarati se i u dobroj vjeri čak i pregovarati.

"Uspostavljanjem ovakvih principa u odnosima između svih nivoa vlasti u Federaciji BiH, jasno je da se Federacija BiH tretira kao vještačka tvorevina koja je nastala kao rezultat procesa agregacije, odnosno dobrovoljnog udruživanja kantona koji grade Federaciju BiH.

Federacija BiH se ovom odlukom stavlja u istu ravan sa kantonima sa kojima, na potpuno ravnopravnoj osnovi, ostvaruje saradnju, koordinira aktivnosti, dogovara se i, u dobroj vjeri čak pregovara, pri čemu kantoni sada imaju ustavno pravo i obavezu da vode računa o lojalnosti i solidarnosti između svih nivoa vlasti koji postoje u Federaciji BiH. Ovo znači da kantoni u izvršavanju poslova iz svoje nadležnosti mogu, na potpuno ustavan način, uz odgovarajuće obrazloženje, iskazivati lojalnost kantonalnom i općinskom nivou vlasti na uštrb Federacije BiH.
Ovakvim ustavnim odredbama potpuno se isključuje princip subordinacije kao osnova funkcionalnosti, a uspostavlja se međusobna saradnja, koordinacija, dogovoranje, pa čak i pregovaranje Federacije BiH i kantona, što predstavlja suštinsko obilježlje konfederacije", ističe Kukuruz.

Naravno, dodaje dalje, kada saradnja Federacije BiH i kantona ne bude moguća, jedini izlaz i rješenje predstavlja raspad Federacije BiH na kantone sa većinski bošnjačkim i kantone sa većinski hrvatskim stanovništvom.

"Dakle, ovakva ustavna norma uopšte ne trasira put u funkcionalnu Federaciju BiH, nego kantonima šalje jasan signal da mogu krenuti "svojim putem". U konačnici, ovakve ustavne norme su siguran put u postepeni nestanak Federacije BiH i pretvaranje kantona sa većinski bošnjačkim i većinski hrvatskim stanovništvom u samostalne i nezavisne države", dodaje Kukuruz.
https://nap.ba/news/98739
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6867 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

BAK-eV wrote: 09/10/2022 14:29
Black swan wrote: 09/10/2022 13:36

Bosanska utopija
Nikakva utopija, već vaš odnos spram drugog.
Ali sve se vraća, sve se plaća.
Vidimo
Poslije pedija esdauna i incka 3 je pola od 20
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#6868 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by BAK-eV »

Black swan wrote: 09/10/2022 15:02
BAK-eV wrote: 09/10/2022 14:29

Nikakva utopija, već vaš odnos spram drugog.
Ali sve se vraća, sve se plaća.
Vidimo
Poslije pedija esdauna i incka 3 je pola od 20
To ti pitaj njih.
I provozaj se malo po državi.
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#6869 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

noviforumas wrote: 09/10/2022 14:52
Str0nz wrote: 09/10/2022 14:11

Merkel i Putin postavili svog covjeka da sahrani drzavu a SAD i UK da ga poguraju kada/ako izgubi nerve.

Nemam rijeci.
Ovo treba da bude udarna vijest na svakom portalu. Izgleda da se tacnim ispostavljaju one rane spekulacije da Bosnjaci dobijaju zakon o negiranju genocida, Hrvati izborni, a Srbi imovinu. Neo-nacista, uz podrsku MZ, provodi Jansin non-paper u stvarnost.
To je to.
Nama je to davno određeno. Sve drugo je farsa. Pregovori itd...
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#6870 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

noviforumas wrote: 09/10/2022 13:45 Posljedice nesagledive ako ovo uradi

To je to.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#6871 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hank Paldum »

Ponavlja se scenarij sa Bošnjacima, gdje današnja situacija, gdje je nevažno jesi li SDA, SDP, NS ili A-SDA, gdje je nevažno jesi li dao glas Denisu, Bakiru, Hadžikadiću ili nisi glasao uopšte, podsjeća na 90-te gdje je bilo nevažno jesi li komunista ili veliki vjernik, gdje je bilo nevažno jesi li nosio Titine slike ili SDA zastave.

I onda se i na ovakvoj temi našla opet standardna grupica, pola od njih plaćenici a pola onih koji krive SDA i kada kiša počne padati, da i na ovoj temi pišu protiv SDA :lol:

Sreća pa će kod ove situacije, a situacija je ozbiljna, svaki pravi patriota ovaj put ostaviti sve antipatije po strani, gdje se trebaju udružiti svi, Denis, Bakir, Nikšić, Konaković, Forto, Irfan ,Semir i svako ko je relevantan bar 1% i svi njihovi simpatizeri i glasači.

Kao što ljevica i opozicija nisu prije 20 godina imali problem sa SDA sarađivati ako je država u pitanju. Naravno uvreda je takve patriote staviti u istu rečenicu sa tom grupom što tepa sebi da su kao oni.
Imate stotine tema gdje se opravdano i neopravdano može pisati protiv SDA, prikočite bar na ovoj temi jer je preofirno.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#6872 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

Schmidt: Uskoro ćete od mene čuti nešto o državnoj imovini, to će se odnositi i na RS
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1148
Joined: 23/02/2020 14:50

#6873 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ANamelessGhoul »

Smite jebemo ti pomrle
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#6874 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by PreWiBa »

Login77777 wrote: 09/10/2022 16:10
Schmidt: Uskoro ćete od mene čuti nešto o državnoj imovini, to će se odnositi i na RS
Eto, podržavaoci "deblokatora Federacije" nam sada fino mogu opravdati zašto je dobro što Schmidt državnu imovinu daje RS-u.

A opozicija može naći opet neku stavku u Mostarskom sporazumu gdje piše da je Bakir to potpisao
User avatar
Arachnoidea
Posts: 766
Joined: 30/11/2019 00:22

#6875 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Arachnoidea »

Strasno gdje nas je SDA dovela
Locked