Vecina banaka daje do 10 000 uz stambeni kredit nenamjenski za uredjenje ili porez.
Cijene stanova All about
Moderator: anex
- Euphoria
- Posts: 10680
- Joined: 15/11/2018 23:40
- Location: Samo drsko na fin način!
- sime_cipol
- Posts: 23390
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10428 Re: Cijene stanova All about
Meni je notar rekao da je u slucaju 1/2 skuplja njegova usluga i jos nesto, jbg. ne sjecam se.
Ali u svakom slucaju to je manje od pola poreza.
Obzirom da ja nisam placao porez na promet onda smo isli 1/1.
Svakako je bracna stecevina.
Ali u svakom slucaju to je manje od pola poreza.
Obzirom da ja nisam placao porez na promet onda smo isli 1/1.
Svakako je bracna stecevina.
-
TLOP
- Posts: 358
- Joined: 23/01/2020 11:12
#10429 Re: Cijene stanova All about
Nema nista na sebi
A volio bi opet 1/2 sto je sigurno sigurno je
Znaci u slucaju 1/2 manje poreza al malo vise notaru
Opet sam dobar sigurno par hiljada
A volio bi opet 1/2 sto je sigurno sigurno je
Znaci u slucaju 1/2 manje poreza al malo vise notaru
Opet sam dobar sigurno par hiljada
-
smjesko071
- Posts: 696
- Joined: 07/04/2014 22:48
#10430 Re: Cijene stanova All about
Inače, 2035 će biti više stanova na ponudi, nego potencijalnih kupaca ili podstanara.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52667
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#10431 Re: Cijene stanova All about
otkud tebi toliko para a ne znaš stan kupiti?
-
talijan97
- Posts: 1599
- Joined: 26/11/2019 18:18
#10432 Re: Cijene stanova All about
Imam ugovor na neodređeno, supruga također s tim da zbog prelaska firme mora odraditi probni period od 6 mjeseci.
Bankar me ubjeđuje da krenem sa procesom orijave, uzet ce mi 160KM za procjenu ali kad kažem koje su šanse da mi odbiju zahtjev, veli pokušaj..
Bankar me ubjeđuje da krenem sa procesom orijave, uzet ce mi 160KM za procjenu ali kad kažem koje su šanse da mi odbiju zahtjev, veli pokušaj..
-
acuupo
- Posts: 245
- Joined: 12/02/2014 15:39
#10433 Re: Cijene stanova All about
-
TLOP
- Posts: 358
- Joined: 23/01/2020 11:12
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10435 Re: Cijene stanova All about
Cini se neka halagidra wrote: ↑16/09/2022 13:40Šta se ono pravi na semaforu na Kuli? Viđoh stubove betonske, ogromne, nije stambena zgrada sigurno...Black swan wrote: ↑16/09/2022 13:22 nisam govorio o povratkusamo dolasku
![]()
od hrasnice do prvog semafora u kuli nema prepreka
od kule ide do stadiona slavije 2
onda ide od kružnog do tranzita laganija gužva kao i svima
onda spuštanje pored čobanije i lagano na poštu
tad sam doduše imao besplatni parking pored BBI
onda lagano prošetaš
sve obavljeno za manje od 45 minuta
uzbrdo ne vozim![]()
Iskocili su stubovi...
Mozda proizvodni pogon
Ili neka za tehnicki pregled autobusa
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#10436 Re: Cijene stanova All about
samo mala dopuna - ovo se odnosi na prvu nekretninu i na tvoj udio (znam parove koji su uzimali 1/2 i na drugu polovicu su morali plaćati porez)sime_cipol wrote: ↑16/09/2022 19:20 Ako je stan nov, ne placas nista vise.
Ako je polovan, placas 5% poreza na promet nekretnina.
Ako ti je prva, kojom rjesavas stambeno pitanje, zavisno koliko imas clanova domacinstva oslobodjen si poreza na odredjeni dio kvadrata.
Ako si bio pripadnik Armije min 24 mjeseca oslobodjen si placanja
Placas notara izmedju 500-1000 KM.
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#10437 Re: Cijene stanova All about
ne bi smjela biti skuplja usluga jer on pravi ugovor za 1 nekretninu i naplaćuje po tarfi koja je propisana (meni nije bila veća cijena) ali imaš dodatne troškove kod uknjižbe i taksi ali je to tipa ako je sada 70 onda je 140 (ne sjećam se sad baš tačno ali je smiješno)
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#10438 Re: Cijene stanova All about
Ma skuplje je. Notari zaklaše tarifama tim svojim.VladaFBiH wrote: ↑19/09/2022 09:05ne bi smjela biti skuplja usluga jer on pravi ugovor za 1 nekretninu i naplaćuje po tarfi koja je propisana (meni nije bila veća cijena) ali imaš dodatne troškove kod uknjižbe i taksi ali je to tipa ako je sada 70 onda je 140 (ne sjećam se sad baš tačno ali je smiješno)
Što više stranaka učetvuje u kupopradaji dođe te skuplje.
Recimo ako kupuješ nešto što je 1/2 od oba vlasnika ili još više, skuplje je nego 1/1. Ovo je sigurno, jer sam nedavno imao nešto slično.
Ulavnom valjda prave više ugovora ili čega već za sve stranke u postupku, i za sve to masno naplate.
Na kraju za nešto vrijedno cca 5.000 KM, imaš preko 500 KM notarskih usluga, bar sam ja imao nedavno. Što je lakrdija, duplo više nego poreza.
- zgiba
- Posts: 582
- Joined: 05/09/2003 00:00
#10439 Re: Cijene stanova All about
Prema tarifi u slucaju vise stranaka uvecava se samo za 10 KM za svaku osobu (tarifni broj 27. (4))VladaFBiH wrote: ↑19/09/2022 09:05ne bi smjela biti skuplja usluga jer on pravi ugovor za 1 nekretninu i naplaćuje po tarfi koja je propisana (meni nije bila veća cijena) ali imaš dodatne troškove kod uknjižbe i taksi ali je to tipa ako je sada 70 onda je 140 (ne sjećam se sad baš tačno ali je smiješno)
-
talijan97
- Posts: 1599
- Joined: 26/11/2019 18:18
#10440 Re: Cijene stanova All about
Jel moguce da ti firma ne dozvoljava administrativnu zabranu??
Kredit ne mozes ni dici...
Kredit ne mozes ni dici...
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
- madesa
- Posts: 5557
- Joined: 26/07/2013 02:37
-
Sid the sloth
- Posts: 3852
- Joined: 30/01/2013 15:56
-
Email83
- Posts: 152
- Joined: 21/01/2022 22:53
#10444 Re: Cijene stanova All about
Stanovi vam neće ići dole, cijene će još rasti.
Stan u Makarskoj koji je los košta 2000e solidan oko 3000e novogradnja je 3ipo do 4 milje eura, tako da vam stanovi idu jos gore sto posto.
Stan u Makarskoj koji je los košta 2000e solidan oko 3000e novogradnja je 3ipo do 4 milje eura, tako da vam stanovi idu jos gore sto posto.
-
talijan97
- Posts: 1599
- Joined: 26/11/2019 18:18
#10445 Re: Cijene stanova All about
Nazvao sam banku da pitam može li preko trajnog naloga. Kaže to svakako, ali treba AZ.Sid the sloth wrote: ↑20/09/2022 18:58Vecina privatnih firmi ne daje administrativnu zabranu koliko ja znam. Ali to ti apsolutno nista ne znaci, treba ti izjava ovjerena u Opstini umjesto toga i dodjes na isto.
U pitanju je Unikredit, ima li neka banka koja će malo manje peglati??
- vicious
- Posts: 7655
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#10446 Re: Cijene stanova All about
Nešto tu nije u redu, bas nedavno sam bio prisutan kod zakljucenja kupoprodajnog ugovora za stan, bas takva situacija - vlasnistvo bilo 1/2 znaci 2 prodavca, vrijednost oko 160 000, notarka naplatila nekih 5-6 stoja, ne mogu sad tacno da se sjetim._Reds_ wrote: ↑19/09/2022 09:33Ma skuplje je. Notari zaklaše tarifama tim svojim.VladaFBiH wrote: ↑19/09/2022 09:05
ne bi smjela biti skuplja usluga jer on pravi ugovor za 1 nekretninu i naplaćuje po tarfi koja je propisana (meni nije bila veća cijena) ali imaš dodatne troškove kod uknjižbe i taksi ali je to tipa ako je sada 70 onda je 140 (ne sjećam se sad baš tačno ali je smiješno)
Što više stranaka učetvuje u kupopradaji dođe te skuplje.
Recimo ako kupuješ nešto što je 1/2 od oba vlasnika ili još više, skuplje je nego 1/1. Ovo je sigurno, jer sam nedavno imao nešto slično.
Ulavnom valjda prave više ugovora ili čega već za sve stranke u postupku, i za sve to masno naplate.
Na kraju za nešto vrijedno cca 5.000 KM, imaš preko 500 KM notarskih usluga, bar sam ja imao nedavno. Što je lakrdija, duplo više nego poreza.
-
Sid the sloth
- Posts: 3852
- Joined: 30/01/2013 15:56
#10447 Re: Cijene stanova All about
Prvi put cujem da mora administrativna zabrana, trazi nekig drugog sluzbenika banke, vrlo moguce da je taj do sad radio samo s drzavnim sluzbenicimatalijan97 wrote: ↑20/09/2022 20:12Nazvao sam banku da pitam može li preko trajnog naloga. Kaže to svakako, ali treba AZ.Sid the sloth wrote: ↑20/09/2022 18:58
Vecina privatnih firmi ne daje administrativnu zabranu koliko ja znam. Ali to ti apsolutno nista ne znaci, treba ti izjava ovjerena u Opstini umjesto toga i dodjes na isto.
U pitanju je Unikredit, ima li neka banka koja će malo manje peglati??
U prosloj firmi gdje sam radio, niko nikada nije dobio administrativnu zabranu a svi su dobijali kredite u svim bankama.
- madesa
- Posts: 5557
- Joined: 26/07/2013 02:37
#10448 Re: Cijene stanova All about
svaka je ista,mislim da je ASA najgora u vezi togatalijan97 wrote: ↑20/09/2022 20:12Nazvao sam banku da pitam može li preko trajnog naloga. Kaže to svakako, ali treba AZ.Sid the sloth wrote: ↑20/09/2022 18:58
Vecina privatnih firmi ne daje administrativnu zabranu koliko ja znam. Ali to ti apsolutno nista ne znaci, treba ti izjava ovjerena u Opstini umjesto toga i dodjes na isto.
U pitanju je Unikredit, ima li neka banka koja će malo manje peglati??
Svaka firma mora ovjeriti AZ,pusti ove price da fol mozes u opstini i sl. Onda bi svako tako dizao kredite
-
TLOP
- Posts: 358
- Joined: 23/01/2020 11:12
#10449 Re: Cijene stanova All about
Idem pogledat neki stan ovih dana a prvi put gledam stanove
Na sta obratit paznju i sta pitat vlasnika
Sta moze bit problem i kako se ponasat oko toga
Svaki savjet je dobrodosao
Na sta obratit paznju i sta pitat vlasnika
Sta moze bit problem i kako se ponasat oko toga
Svaki savjet je dobrodosao
- madesa
- Posts: 5557
- Joined: 26/07/2013 02:37
