Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
Logovan
Posts: 102766
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#37501 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

vicious wrote: 19/09/2022 16:43 Hamza totalno zavaljen na krilu, ne moze on to igrati nikako
On zavaljen, Mulahusejnović stalno u prvih 11, a trebao bi se malo klupirati, Suljić igra sam sa sobom, itd. I dobiješ ovo. Pola stvari ti je naopako.

Samo ne znam šta se radi na treninzima pa su onako nepovezani, izgubljeni, itd. Onda se ni ne zna iznijeti lopta, izgubiš loptu u roku dvije sekunde. U pojedinim trenucima isto Podrgrmeč i to sa drugom ekipom.
Last edited by Logovan on 19/09/2022 18:34, edited 1 time in total.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22765
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#37502 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

zbunjola71sa wrote: 19/09/2022 18:25
vicious wrote: 19/09/2022 18:22 Ali što Rašid ima šut... :lol:
prvi put i jednom opucao,mogla je i uci a zavrsilo je kako je zavrsilo :thumbup:
I ja kontam, prvu pljuno savrseno, rekoh vidi vamo, mozda smo dobili dobrog sutera. I onda dodje druga :lol: :lol: :lol:
il dottore
Posts: 1691
Joined: 12/04/2014 20:35

#37503 Re: Utakmice.

Post by il dottore »

Grean wrote: 19/09/2022 18:15 Za Fedju, valjda ce procepiti. Ne treba pljuvati s obzirom da se radi o FKS. Imao je uspjeha svuda gdje je radio, valjda ga procepi i kod nas.

Kad pogledas unazad prije Dudica bili Aleksandar Vasoski, Goran Sablic, Vinko Marinovic, svi oni su negdje napravili nesto a kod nas je bilo razocarenje. Mozda nije (samo) do trenera.
Sablic i Marinovic su trenercine za Dudica, nazalost.

Sve smo mi ovo zasluzili
zbunjola71sa
Posts: 918
Joined: 28/02/2020 18:33

#37504 Re: Utakmice.

Post by zbunjola71sa »

GandalfSivi wrote: 19/09/2022 18:34
I ja kontam, prvu pljuno savrseno, rekoh vidi vamo, mozda smo dobili dobrog sutera. I onda dodje druga :lol: :lol: :lol:
dobro si bila i druga :D ja prvu zaboravio :D al nemojte zezati tek mu je 15-20 minuta da je zaigrao prvi put
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#37505 Re: Utakmice.

Post by Dr. Kuca »

Lose, bezidejno, dudiola kloc prevelik.
gold'n'brown
Posts: 1960
Joined: 20/02/2007 16:20

#37506 Re: Utakmice.

Post by gold'n'brown »

il dottore wrote: 19/09/2022 18:35
Grean wrote: 19/09/2022 18:15 Za Fedju, valjda ce procepiti. Ne treba pljuvati s obzirom da se radi o FKS. Imao je uspjeha svuda gdje je radio, valjda ga procepi i kod nas.

Kad pogledas unazad prije Dudica bili Aleksandar Vasoski, Goran Sablic, Vinko Marinovic, svi oni su negdje napravili nesto a kod nas je bilo razocarenje. Mozda nije (samo) do trenera.
Sablic i Marinovic su trenercine za Dudica, nazalost.

Sve smo mi ovo zasluzili
Marinovic je najbolji trener u ligi, to sto igraci nisu igrali jer nisu bili placeni je druga stvar.
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#37507 Re: Utakmice.

Post by vicious »

zbunjola71sa wrote: 19/09/2022 18:38
GandalfSivi wrote: 19/09/2022 18:34
I ja kontam, prvu pljuno savrseno, rekoh vidi vamo, mozda smo dobili dobrog sutera. I onda dodje druga :lol: :lol: :lol:
dobro si bila i druga :D ja prvu zaboravio :D al nemojte zezati tek mu je 15-20 minuta da je zaigrao prvi put
Pa jest, ispočetka je baš bio pogubljen, poslije se malo dohavizo :)
zbunjola71sa
Posts: 918
Joined: 28/02/2020 18:33

#37508 Re: Utakmice.

Post by zbunjola71sa »

neki bi htjeli iz prvi dva suta da zabije,da se ne lezamo i ja bi ,ali dajte malo objektivnosti ,koliko samo mogao na prvu da upratim ima jak pregled i gura naprijed sto se meni jako svidja.
Kad vidim da od tri opcije ono vrati golmanu ja bi ga odmah izveo van,ukljuci jebeni mozak i ne boj se....
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#37509 Re: Utakmice.

Post by Piaty »

Ova ekipa bi se mozda borila za Europu ali kada bi se gledalo odozdo.

Bolji su bili igraci sto su 1994 godine igrali sa UNPROFOR-om nego ovi danas.
last mohicans
Posts: 18220
Joined: 09/08/2012 23:19

#37510 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Pa većina veznih i krila, izuzev Suljica, nam je takva. Niko ne zna gurnuti loptu naprijed i u prazan prostor.
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#37511 Re: Utakmice.

Post by Piaty »

Anquilla wrote: 19/09/2022 17:29 Ja se više uopšte ne nerviram, sve ovo mi je postalo normalno.
Nažalost.
Ja jos nijednu utakmicu od Tuzle nisam pogledao. I to samo poluvrijeme gledao.

Naravno, ne mislim ni dalje gledati. Ova ekipu je dobio skoro ko je stigao u vrijeme kada je nasa liga najgora u Europi. Sta reci onda dalje?
il dottore
Posts: 1691
Joined: 12/04/2014 20:35

#37512 Re: Utakmice.

Post by il dottore »

gold'n'brown wrote: 19/09/2022 18:45
il dottore wrote: 19/09/2022 18:35

Sablic i Marinovic su trenercine za Dudica, nazalost.

Sve smo mi ovo zasluzili
Marinovic je najbolji trener u ligi, to sto igraci nisu igrali jer nisu bili placeni je druga stvar.
Mozda je previse reci najbolji u ligi, jedan je babuka.
Ali def je za nas bio rjesenje. Jbg dok je bio u klubu za kifle nismo imali
S Fedjom ga i ne poredim, Fedja ako evropu izbori bice jednako plasmanu u grupnu fazu nekog takmicenja
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#37513 Re: Utakmice.

Post by Dr. Kuca »

Marinovic je kurcina u rangu dudica.
User avatar
Logovan
Posts: 102766
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#37514 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Piaty wrote: 19/09/2022 19:14 Ova ekipa bi se mozda borila za Europu ali kada bi se gledalo odozdo.

Bolji su bili igraci sto su 1994 godine igrali sa UNPROFOR-om nego ovi danas.
Piaty wrote: 19/09/2022 19:17 Ja jos nijednu utakmicu od Tuzle nisam pogledao. I to samo poluvrijeme gledao.

Naravno, ne mislim ni dalje gledati. Ova ekipu je dobio skoro ko je stigao u vrijeme kada je nasa liga najgora u Europi. Sta reci onda dalje?
Gledaj pa procijeni. :mrgreen:

Stvara se lažna slika o ekipi, igrači su ok, pojedinci i više nego dobri, ali nije dovoljno da igrači izađu na teren i biće pobjeda. Nađi pojedinim pravu poziciju, prave zadatke, moraš znati šta, ko, koliko može, ne možeš uporno gurati nešto što ne ide, ako je neko u lošoj formi onda uradi nešto po tom pitanju, itd.

Ne može odmah biti zaključak "ne valja igrački kadar, ne valjaju igrači".
User avatar
jalijas74
Posts: 1366
Joined: 17/11/2010 15:10

#37515 Re: Utakmice.

Post by jalijas74 »

Ni glave ni repa sto bi se reklo u narodu. Jedina pozitiva je Ikic i njegov pogodak dakle izvukli bod kad su svi vidjeli poraz pogotovo ona spodoba A.O. Usta mu se iskrivila ko kod Tuđmana. Neka smo i mi osvojili nešto a da se nismo ni potrudili previše. Fali nam par igrača ali sta mozemo tako je evo dobili smo Avramovskog koji spusti onu loptu i dade je Rasidu kao na tacni. Onakav potez nismo vidjeli odavno možda od Jajala. Mi smo navikli da se od naših igrača lopta odbija ko od bandere ovo je meni praznik za oci. Rašid šutirao i nabio loptu u Neretvicu ali neka je barem je pokušao. Prve minute trema, gubiš utakmicu … Fedja grijesi ali sam uvjeren da vidi svoje greške i da će nešto naučit iz istih. Idemo dalje :evil: :evil: :evil:
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#37516 Re: Utakmice.

Post by mirza_15 »

Ja nisam gledao utakmicu pa mi je teško komentarisati, ali samo jedna stvar koju sam spomenuo prije utakmice, a koju vidim spominje i Dudić: mi ne možemo kvalitetno nadomjestiti Andreja u veznom redu pogotovo protiv malo jačih protivnika. Napisao sam prije utakmice da će nedostajati. Njegova agresivnost i kvalitet doprinosi dosta stabilnosti odbrane, a iz dobre i agresivne odbrane može da se razvije i neka tranzicija prema naprijed po oduzetoj lopti. Vjerujem da bi to izgledalo puno bolje da je Andrej imao pravo nastupa.

Ovaj novi, tamnoputi igra njegovu poziciju?
zbunjola71sa
Posts: 918
Joined: 28/02/2020 18:33

#37517 Re: Utakmice.

Post by zbunjola71sa »

mirza_15 wrote: 19/09/2022 22:07
Ovaj novi, tamnoputi igra njegovu poziciju?
igra i po onome sto je pokazao o ovo malo minuta uopste nije los,cak sta vise mogao bi Andreja prekucati na tom mjestu,ali..mi smo Sarajevo :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22765
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#37518 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

jalijas74 wrote: 19/09/2022 21:34 pogotovo ona spodoba A.O. Usta mu se iskrivila ko kod Tuđmana.
Nisam htio komentarisati, pogotovo zarad postovanja prema ocu mu pokojnom i mozdanom koji je imao, ali fakat, nesta mu kriva usta.
Vidim jos je neko primjetio, znaci nisam lud…
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22765
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#37519 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

zbunjola71sa wrote: 19/09/2022 22:13
mirza_15 wrote: 19/09/2022 22:07
Ovaj novi, tamnoputi igra njegovu poziciju?
igra i po onome sto je pokazao o ovo malo minuta uopste nije los,cak sta vise mogao bi Andreja prekucati na tom mjestu,ali..mi smo Sarajevo :D
Nema jace definicije “mi smo Sarajevo” od ocjenivanja lika na osnovu 10 minuta igre :D
zbunjola71sa
Posts: 918
Joined: 28/02/2020 18:33

#37520 Re: Utakmice.

Post by zbunjola71sa »

GandalfSivi wrote: 19/09/2022 22:15

Nema jace definicije “mi smo Sarajevo” od ocjenivanja lika na osnovu 10 minuta igre :D
pa bas zato...ili ce biti gornji ili donji ,bas zbog te definicije :D
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#37521 Re: Utakmice.

Post by strong69 »

last mohicans wrote: 19/09/2022 17:51 Haha, Abubakar,pa mi ni crnca ne umijemo pronaci.
Ima li sta da ti valja?
last mohicans
Posts: 18220
Joined: 09/08/2012 23:19

#37522 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

strong69 wrote: 19/09/2022 22:46
last mohicans wrote: 19/09/2022 17:51 Haha, Abubakar,pa mi ni crnca ne umijemo pronaci.
Ima li sta da ti valja?
Nema, sto pitaš? Andrej inače, Trako danas nije bio loš, Šahinović je okey, Ahmet, Ikić, Dal... Kad sam šut Rašida vidio, raspizdio me. Dajem mu šansu jer su mu ovo prve minute. Izvinjavam se što se nerviram a vecinu njih za masne pare zabole jajce.
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#37523 Re: Utakmice.

Post by sencobih »

Najgore je što Andrej nije sad neki ektra znalac, ali čovjek se toliko trudi i trči , ima želju,da mu možeš halaliti šta god da uradi.
Uz to ga garant šiju s platom većina ovih od kojih očekujemo da budu duplo bolji od njega.
kleja
Posts: 541
Joined: 08/03/2022 13:25

#37524 Re: Utakmice.

Post by kleja »

samo ću reći, grehota je da s ovakvom ekipom i trenerom izborimo evropu. Pa jebote moš' mislit' kakva će to lobotomija biti protiv strašnih ekipa s Farskih otočja.

Ovo nije nivo prve federalne a kamoli šta drugo.

Pola ekipe Veleža do juće presjedilo na wc šolji i istrče više od naših maza.

Ova ekipa nema glavu ni rep.

Čitava ekipa je improvizirana.

Ne mogu jebeni trokut sastaviti sa tri pasa na sredini terena.

Da mi je samo vidjeti kako i šta oni treniraju.

Pa jebene kone su šuplje u svojoj igri da ih je bolno gledati ali njihovi polu igrači jebeno trče, bore se.

Kad vidim našim u 30-toj minuti blijedi izraz lica od nemoći hoće nešto da mi bude.
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#37525 Re: Utakmice.

Post by febo_acm »

Meni je zao Dudica. Ljudi mi nismo izborili Evropu prosle godine, ove godine imamo mozda i slabiju ekipu, ali i budzet je manji...
Guardiola sa ovim panjevima ne bi bio puno bolji. Ima Dudic svojih fula, ali mnogo stvari je naopako u klubu. Trebat ce vremena da se to sve poslozi.
Ekipa nema ni glavu, ni rep, a ni vodju... To trebaju Mirvicu da polaze racune oni koji dovode i traze igrace. Ovoj ekipi trebaju dva vrhunska igraca tipa Rahmanovic i Benko i onda ce krenuti naprijed. Do tada treneri mogu odlaziti i dolaziti, a nama ce igrati igraci koji su potroseni placenici. U napadu smo sterilni ko gaza...
Post Reply