On topic: Cijene stanova nisu normalne, ja ne znam sta je ovo.
Cijene stanova All about
Moderator: anex
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10276 Re: Cijene stanova All about
De ti meni gradjansku drzavu i da anam oni dozive katarzu, ali neka moje guzice u Federaciji ili dijaspori
On topic: Cijene stanova nisu normalne, ja ne znam sta je ovo.
On topic: Cijene stanova nisu normalne, ja ne znam sta je ovo.
- madesa
- Posts: 5557
- Joined: 26/07/2013 02:37
#10277 Re: Cijene stanova All about
tezak vakat dosao, za ljude koje imaju normalna primanja a moraju rijesiti stanbeno pitanje_BataZiv_0809 wrote: ↑14/09/2022 10:40 De ti meni gradjansku drzavu i da anam oni dozive katarzu, ali neka moje guzice u Federaciji ili dijaspori![]()
On topic: Cijene stanova nisu normalne, ja ne znam sta je ovo.
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#10278 Re: Cijene stanova All about
Bas smo dobro istrenirani, uvijek je druga strana. Nikada mi nismo mogli nesto uraditi, nekako se otvoriti. NOT!
Da je fBIH postala švica, dolazili bi "oni nama". Imalo bi se dovoljno šuški da se ne prica o nacionalizmu. Onda bi bilo svejedno za bilo koju ulicu, jer kad leze 2-3k na racun, gledas gdje da putujes a ne kako se zovu ulice ili šta rade s njima.
Nikad nece biti bolje dok se kaze "ne idi tamo, tamo su srbi"
hej, u bosni i hercegovini tako neko reci za bilo koji dio ove zemlje je ono, wtf.
PS: za deveti đanuar je zasluzan elbake. Dok on nije nabacio na volej to je bila obicna šumadijska zabavica.
Da je fBIH postala švica, dolazili bi "oni nama". Imalo bi se dovoljno šuški da se ne prica o nacionalizmu. Onda bi bilo svejedno za bilo koju ulicu, jer kad leze 2-3k na racun, gledas gdje da putujes a ne kako se zovu ulice ili šta rade s njima.
Nikad nece biti bolje dok se kaze "ne idi tamo, tamo su srbi"
PS: za deveti đanuar je zasluzan elbake. Dok on nije nabacio na volej to je bila obicna šumadijska zabavica.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10280 Re: Cijene stanova All about
Stan koji sam prodao pocetkom godine je nakvasao za 25 milja veca cijena._BataZiv_0809 wrote: ↑14/09/2022 10:44Uzas. Mislim ja stvarno imam trenutno iznadprosjecna primanja sa doduse poprilicno neizvjesnom perspektivom, ali mi se ne daje 150 milja za neke shupe i golubarnike.
- madesa
- Posts: 5557
- Joined: 26/07/2013 02:37
#10281 Re: Cijene stanova All about
da je 150 000_BataZiv_0809 wrote: ↑14/09/2022 10:44Uzas. Mislim ja stvarno imam trenutno iznadprosjecna primanja sa doduse poprilicno neizvjesnom perspektivom, ali mi se ne daje 150 milja za neke shupe i golubarnike.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10282 Re: Cijene stanova All about
Jbt...pa ko to kupuje ovoliko...Haris.ba wrote: ↑14/09/2022 10:47Stan koji sam prodao pocetkom godine je nakvasao za 25 milja veca cijena._BataZiv_0809 wrote: ↑14/09/2022 10:44
Uzas. Mislim ja stvarno imam trenutno iznadprosjecna primanja sa doduse poprilicno neizvjesnom perspektivom, ali mi se ne daje 150 milja za neke shupe i golubarnike.
Iz drzave me nije otjeralo mnogo stosta ali ce to izgleda uraditi ove cijene nekretnina.
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
#10283 Re: Cijene stanova All about
a gdje ce te otjerati ?_BataZiv_0809 wrote: ↑14/09/2022 11:27Jbt...pa ko to kupuje ovoliko...
Iz drzave me nije otjeralo mnogo stosta ali ce to izgleda uraditi ove cijene nekretnina.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10284 Re: Cijene stanova All about
Ne znam jos.azdralovic wrote: ↑14/09/2022 11:53a gdje ce te otjerati ?_BataZiv_0809 wrote: ↑14/09/2022 11:27
Jbt...pa ko to kupuje ovoliko...
Iz drzave me nije otjeralo mnogo stosta ali ce to izgleda uraditi ove cijene nekretnina.![]()
-
hzsa22
- Posts: 1052
- Joined: 16/12/2011 18:25
#10285 Re: Cijene stanova All about
Koliko vrijedi stan 60 kvadrata na M.Dvor (ulica magribija) prema sinama? Zadnji sprat, bez lifta, ciko renoviro sve, nova stolarija. Ciko trazi 220k, nesto mi to malo puno
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10286 Re: Cijene stanova All about
Potkrovlje?
Meni ne vrijedi nista jer nema lifta. Nekome ce vrijediti jer ne mora renovirati i nosati na 5 sprat vrece.
Dobra lokacija za rentu.
Pa parkiraju se pare u nekretninama._BataZiv_0809 wrote: ↑14/09/2022 11:27Jbt...pa ko to kupuje ovoliko...
Iz drzave me nije otjeralo mnogo stosta ali ce to izgleda uraditi ove cijene nekretnina.
Nego, vani je jos gore. Idi pogledaj Hrvatsku, Sloveniju, pa i Srbiju.
- madesa
- Posts: 5557
- Joined: 26/07/2013 02:37
-
amko761
- Posts: 1213
- Joined: 06/06/2012 17:40
#10288 Re: Cijene stanova All about
A zašto je to čudno? Sve živo i mrtvo poskupljuje ali nekretnine nek ne poskupljuju.
Aha, da, da, al' kad bi se pitali likovi po internetima.
Meni tu nema ništa čudno.
Aha, da, da, al' kad bi se pitali likovi po internetima.
Meni tu nema ništa čudno.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#10289 Re: Cijene stanova All about
Ja sam prije par godina stisno muda, kupio stan i zavalio se mjesečno pola tada prosječne plate. Računao sam da ako ostanem tu da se plata mora mrdati, a i ako budem odugovlačio da će cijena rasti. Sve to mi nije uopšte bilo potrebno, ali uradio sam. U međuvremenu plata porasla, a i cijena stana još više.
Da sada kupujem ne znam šta bih radio, ali to svakako ne bi bio stan od 4000 po m2.
Da sada kupujem ne znam šta bih radio, ali to svakako ne bi bio stan od 4000 po m2.
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#10290 Re: Cijene stanova All about
ja 2017 kupio stan rata mi bila pola plate... ali 69m2 95k KM... sad bi to bilo pravo tesko. U medju vrmeenu rasla plata, pa sam i ratu povecao, skratio par godina rok otplate...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10291 Re: Cijene stanova All about
Meni je doslovno biti ili ne biti. Pravo nezgodno vrijeme za kupiti stan.
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#10292 Re: Cijene stanova All about
Dakle tebi je normalno da zivis u ulici draze mihajlovica, normalno ti je da gledas plakate mladica, zastave srbije okacene po banderama itd.okanomalo wrote: ↑14/09/2022 07:43tako je jarane nek mi zivimo u gradjanskom sarajevu gdje po popisu zivi 93% bosnjaka. lijepo moje gradjansko sarajevo.Dino79 wrote: ↑14/09/2022 07:15
Za izdavanje / investiranje je ok kupovina. Vjerovatno ce cijena rasti i tamo. Sto se tice zivota, zivijeti u ulazu sa ljudima koji su napustili Sarajevo u ratu i jos gore ima i onih koji su otisli posle rata nema smisla.
Zivot sa onima koji ne zele zivijeti sa nama je vrlo glupo i neugodno. Nazivi ulica su najmanji problem. Problem su polticki stavovi tih stanovnika , njihov mentalitet i pogled na građansku drzavu. Budite svijesni da je vecina njih zbog tih stavova napustila svoje stanove kuce gdje su generacijama zivijeli prije toga.![]()
To nije normalno.
Ko ovdje govori o tome da taj dio otpisemo? Samo govorim da to nije normalno i da ce se to morati promjeniti, kad tad.
A do tada, ja tu ne moram da zivim i da to gledam. Od srbovanja se ne zivi. A dokaz tome je i val automobila jer 80% zaposlenih tamo, je zaposleno u Sarajevu.
Sarajevo je 10x gradjanskije od Lukavice. Al necemo o tome sada.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10293 Re: Cijene stanova All about
A promijenit ce se samo od sebe?
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#10294 Re: Cijene stanova All about
Cijene nekretnina rastu iz vise razloga, osnovni su:
- ogromna inflacija - novac rapidno gubi vrijednost. U zelji da to sprijece ljudi se rjesavaju novca. Najmanje rizicno cuvanje vrijednosti novca su nekretnine.
- nedostatak ponude uzrokovan zbog gorenavedenog. Dakle, na trzistu nema dovoljno nekrentnina da zadvolji potrebe ljudi koji zele da investiraju, tj da sacuvaju kolko tolko vrijednost novca.
- rast cijena materijala
-
TLOP
- Posts: 358
- Joined: 23/01/2020 11:12
#10295 Re: Cijene stanova All about
sad ga za 1/4 miliona prodat mozes
Al je problem sto se slabo moze naci zamjenski kvalitetan koliko su cijene otisle do neba
I ja trazim stan ovih dana, rupa do rupe za ogromne pare
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#10296 Re: Cijene stanova All about
Ma džaba koliko god da ga mogu prodati kad su i ostali skupi 
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10297 Re: Cijene stanova All about
Nece samo od sebe. Ekonomija ce. Ti ces napraviti racunicu isplati li se kupiti novi stan za 120 milja (ona zgrada na granici na Dobrinji koju zovem "ogledalo"), ili placati rentu u Sarajevu.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10298 Re: Cijene stanova All about
Pa zato i kazem. Dok se sjedi guzicom u Sarajevu i dijaspori nece se ulica Draze Mihajlovica sama od sebe promijeniti. Zato sto onima koji zive tu taj naziv ne smeta. A kad tu budu zivjeli vecinski oni kojima Draza smeta, tad ce i on da leti.
Hoce li nas ekonomija natjerati-vjerovatno hoce.
Koliko brzo-ne bih znao.
Vecina ce ipak ici vani.
-
saale
- Posts: 1440
- Joined: 08/07/2008 13:39
#10299 Re: Cijene stanova All about
Svake godine na stotine hiljada ljudi odseli plus ljudi rade za 500KM (Izvor Fejse tv i sl), ja stvarno ne znam ko kupuje vise te stanove i odklen lova
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10300 Re: Cijene stanova All about
A imas i cijelu jednu kastu ljudi koji ni ne znaju koliko stanova u Sarajevu imaju.
