Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#25251 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Dope_Man »

akcija007 wrote: 31/08/2022 17:56 Da li se poceo praviti drugi krak V C kroz RS od Doboja prema Modrici da se spoji s vec izgardjenim Odak Svilaj ?

I jednog dana kada se sve to napravi, kako ce biti rijesena naplata putarine npr. Sa - Svilaj. Udjem u SA uzmem karticu i prva naplata je Doboj (izlaz s JP AC FBiH) onda uzmem karticu od APRS pa se vozim i platim taj dio pa opet uzmem od AC FbiH i platim pred Svilajom !?
Toga nece biti dok ne natjera Evropa opet (tj. pogura parama da se krene) jer Dodu to ne zanima. On ce napraviti dio toga prema sjeveru, onaj koji ide prema Brckom svakako, i onda ce biti ta supljina izmedju Odzaka i Modrice gdje skrece prema Brckom, sto je u sustini par kilometara, stajati suplja dugo siguran sam.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#25252 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

Ma nece. Nisu naivcine bas ljudi koji daju pare za 5c.
Dodo ce cekati da se ogrebe za grantove za sjeverni krak do Vukosavlja, ali nece mu proci to kao odvojen projekt od ostatka tih 4 km do spoja sa Odžakom.
akcija007
Posts: 4313
Joined: 17/05/2008 23:50

#25253 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by akcija007 »

Nije jucer pustena Tarcin Bradina kako su govorili do kraja avgusta
bitangeIprinceze
Posts: 4492
Joined: 29/01/2018 22:14

#25254 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by bitangeIprinceze »

bude wrote: 01/09/2022 08:11 od 08:00 startala Mastercard akcija :thumbup:
Jel ko dopunjavao? I jel uspio ostvariti sve sto je ponudjeno?
RJ57
Posts: 5114
Joined: 10/04/2017 15:12

#25255 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

Dope_Man wrote: 01/09/2022 11:54
akcija007 wrote: 31/08/2022 17:56 Da li se poceo praviti drugi krak V C kroz RS od Doboja prema Modrici da se spoji s vec izgardjenim Odak Svilaj ?

I jednog dana kada se sve to napravi, kako ce biti rijesena naplata putarine npr. Sa - Svilaj. Udjem u SA uzmem karticu i prva naplata je Doboj (izlaz s JP AC FBiH) onda uzmem karticu od APRS pa se vozim i platim taj dio pa opet uzmem od AC FbiH i platim pred Svilajom !?
Toga nece biti dok ne natjera Evropa opet (tj. pogura parama da se krene) jer Dodu to ne zanima. On ce napraviti dio toga prema sjeveru, onaj koji ide prema Brckom svakako, i onda ce biti ta supljina izmedju Odzaka i Modrice gdje skrece prema Brckom, sto je u sustini par kilometara, stajati suplja dugo siguran sam.
nešto slično sam i ja mislio za kostajnica-putnikovo brdo i debelo sam se prevario. ne zaboravi da je to poseban ugovor zahvaljujući kome će dosta njih napuniti džepove a to je puno realnija i opipljivija stvar od ideologije

osim toga nije nemoguće i da se desi ovo što je @drug_profi napisao
adv.K
Posts: 271
Joined: 08/05/2012 19:45

#25256 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by adv.K »

bitangeIprinceze wrote: 01/09/2022 19:52
bude wrote: 01/09/2022 08:11 od 08:00 startala Mastercard akcija :thumbup:
Jel ko dopunjavao? I jel uspio ostvariti sve sto je ponudjeno?
Jesam ja. Sve funkcionise kako je napisano. Uplacujes 100, skida samo 80, a na racun dolazi 120 KM.
bitangeIprinceze
Posts: 4492
Joined: 29/01/2018 22:14

#25257 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by bitangeIprinceze »

adv.K wrote: 01/09/2022 21:05
bitangeIprinceze wrote: 01/09/2022 19:52
Jel ko dopunjavao? I jel uspio ostvariti sve sto je ponudjeno?
Jesam ja. Sve funkcionise kako je napisano. Uplacujes 100, skida samo 80, a na racun dolazi 120 KM.
E meni nije uspjelo da za 60 KM kupljenih skine 50 KM?? Ne znam zasto. A dobio sam 72 KM kredita, to je standardno.
Kako si ti provjerio da je skinuto 80, da nije neki fazon? :D
adv.K
Posts: 271
Joined: 08/05/2012 19:45

#25258 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by adv.K »

bitangeIprinceze wrote: 01/09/2022 21:12
adv.K wrote: 01/09/2022 21:05

Jesam ja. Sve funkcionise kako je napisano. Uplacujes 100, skida samo 80, a na racun dolazi 120 KM.
E meni nije uspjelo da za 60 KM kupljenih skine 50 KM?? Ne znam zasto. A dobio sam 72 KM kredita, to je standardno.
Kako si ti provjerio da je skinuto 80, da nije neki fazon? :D
Dosla mi SMS poruka, imam mobilno bankarstvo i plus dodje racun na email. Skinuto 80 KM. Kad popunjavas uplatu u aplikaciji, stavis 100, pa kad uneses broj kartice, to bude prekrizeno, ispod pise 80, i toliko i skine. I onda na JPACC aplikaciji vidis da je uplaceno 120 KM.
last mohicans
Posts: 18215
Joined: 09/08/2012 23:19

#25259 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by last mohicans »

bitangeIprinceze wrote: 01/09/2022 21:12
adv.K wrote: 01/09/2022 21:05

Jesam ja. Sve funkcionise kako je napisano. Uplacujes 100, skida samo 80, a na racun dolazi 120 KM.
E meni nije uspjelo da za 60 KM kupljenih skine 50 KM?? Ne znam zasto. A dobio sam 72 KM kredita, to je standardno.
Kako si ti provjerio da je skinuto 80, da nije neki fazon? :D
Da li to podrazumijeva uplate internet bankarstvom sa master kartice?
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2901
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#25260 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by moon_walker_90 »

bitangeIprinceze wrote: 01/09/2022 21:12
adv.K wrote: 01/09/2022 21:05

Jesam ja. Sve funkcionise kako je napisano. Uplacujes 100, skida samo 80, a na racun dolazi 120 KM.
E meni nije uspjelo da za 60 KM kupljenih skine 50 KM?? Ne znam zasto. A dobio sam 72 KM kredita, to je standardno.
Kako si ti provjerio da je skinuto 80, da nije neki fazon? :D
I ja sam dopunio prije sat vremena preko acc aplikacije sa mastercard karticom, sve uredno kako je i navedeno,provjerio onda raspolozivo stanje na acc aplikaciji i na aplikaciji mobilnog bankarstva balans racuna sa kojeg sam placao, sve je kako treba :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#25261 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

bitangeIprinceze wrote: 01/09/2022 19:52
bude wrote: 01/09/2022 08:11 od 08:00 startala Mastercard akcija :thumbup:
Jel ko dopunjavao? I jel uspio ostvariti sve sto je ponudjeno?
Ja sam iskoristio akciju prije godinu dana.
Platio 100, skinulo mi 80 sa racuna, dobio 120 na TAG.
User avatar
bude
Posts: 1099
Joined: 10/11/2008 13:26

#25262 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by bude »

bitangeIprinceze wrote: 01/09/2022 19:52
bude wrote: 01/09/2022 08:11 od 08:00 startala Mastercard akcija :thumbup:
Jel ko dopunjavao? I jel uspio ostvariti sve sto je ponudjeno?
Napunio 2x 100KM, skinuto 160 a uknjizeno 240 :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#25263 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by sime_cipol »

bitangeIprinceze wrote: 01/09/2022 21:12
adv.K wrote: 01/09/2022 21:05

Jesam ja. Sve funkcionise kako je napisano. Uplacujes 100, skida samo 80, a na racun dolazi 120 KM.
E meni nije uspjelo da za 60 KM kupljenih skine 50 KM?? Ne znam zasto. A dobio sam 72 KM kredita, to je standardno.
Kako si ti provjerio da je skinuto 80, da nije neki fazon? :D
mozda dok proknjize :roll:
BadBoy
Posts: 9608
Joined: 01/11/2005 21:55

#25264 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by BadBoy »

Do kad traje akcija?
Adi_zeni
Posts: 21
Joined: 08/04/2019 16:26

#25265 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Adi_zeni »

BadBoy wrote: 02/09/2022 09:06 Do kad traje akcija?
dok ne potroše iznos koji su namijenili za popuste sa mastercard, a mora se dopuniti online na stranici ac ili putem mobilne aplikacije, ništa internet bankarstvo,...

https://tag.jpac.ba/
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#25266 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by NecuVise »

Adi_zeni wrote: 02/09/2022 10:39
BadBoy wrote: 02/09/2022 09:06 Do kad traje akcija?
dok ne potroše iznos koji su namijenili za popuste sa mastercard, a mora se dopuniti online na stranici ac ili putem mobilne aplikacije, ništa internet bankarstvo,...

https://tag.jpac.ba/
Kako se dobije račun na ovome? Ja uvijek do sad išao tamo na šalter da dopunim :|
Adi_zeni
Posts: 21
Joined: 08/04/2019 16:26

#25267 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Adi_zeni »

NecuVise wrote: 02/09/2022 12:15
Adi_zeni wrote: 02/09/2022 10:39

dok ne potroše iznos koji su namijenili za popuste sa mastercard, a mora se dopuniti online na stranici ac ili putem mobilne aplikacije, ništa internet bankarstvo,...

https://tag.jpac.ba/
Kako se dobije račun na ovome? Ja uvijek do sad išao tamo na šalter da dopunim :|
na dokumentima što ste dobili kad ste kupili TAG, ima username i password (u formi brojeva, bar kod mene)
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#25268 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

NecuVise wrote: 02/09/2022 12:15
Adi_zeni wrote: 02/09/2022 10:39

dok ne potroše iznos koji su namijenili za popuste sa mastercard, a mora se dopuniti online na stranici ac ili putem mobilne aplikacije, ništa internet bankarstvo,...

https://tag.jpac.ba/
Kako se dobije račun na ovome? Ja uvijek do sad išao tamo na šalter da dopunim :|
Ako ti je tag stariji od dvije godine, moraces otici da potpises novi ugovor i da dobijes user i pass. Besplatno je sve i traje 3 minute.
bitangeIprinceze
Posts: 4492
Joined: 29/01/2018 22:14

#25269 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by bitangeIprinceze »

adv.K wrote: 01/09/2022 21:35
bitangeIprinceze wrote: 01/09/2022 21:12
E meni nije uspjelo da za 60 KM kupljenih skine 50 KM?? Ne znam zasto. A dobio sam 72 KM kredita, to je standardno.
Kako si ti provjerio da je skinuto 80, da nije neki fazon? :D
Dosla mi SMS poruka, imam mobilno bankarstvo i plus dodje racun na email. Skinuto 80 KM. Kad popunjavas uplatu u aplikaciji, stavis 100, pa kad uneses broj kartice, to bude prekrizeno, ispod pise 80, i toliko i skine. I onda na JPACC aplikaciji vidis da je uplaceno 120 KM.
E pa meni je skinulo 60 KM koliko sam i htio uplatiti. A nije 50 KM, bar tako pise na izvjestaju transakcija kod RBB banke.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#25270 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by kloniran »

meni je dopunilo 5 stoja a skinulo 80 KM sa racuna :lol:

kasnije su se ispravili :lol:

zamalo herciku da fasujem kad sam prvi put vidio stanje racuna :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#25271 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

bitangeIprinceze wrote: 02/09/2022 12:44
adv.K wrote: 01/09/2022 21:35

Dosla mi SMS poruka, imam mobilno bankarstvo i plus dodje racun na email. Skinuto 80 KM. Kad popunjavas uplatu u aplikaciji, stavis 100, pa kad uneses broj kartice, to bude prekrizeno, ispod pise 80, i toliko i skine. I onda na JPACC aplikaciji vidis da je uplaceno 120 KM.
E pa meni je skinulo 60 KM koliko sam i htio uplatiti. A nije 50 KM, bar tako pise na izvjestaju transakcija kod RBB banke.
Uvijek pročitati uslove akcijskih pogodnosti:
Za sve ACC korisnike koji svoj korisnički račun dopune Mastercard karticom online, putem ACC mobilne aplikacije ili korisničkog web portala Mastercard omogućava sljedeći popust:
bitangeIprinceze
Posts: 4492
Joined: 29/01/2018 22:14

#25272 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by bitangeIprinceze »

To bi trebalo biti to :)
Image
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#25273 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by NecuVise »

Adi_zeni wrote: 02/09/2022 12:30
na dokumentima što ste dobili kad ste kupili TAG, ima username i password (u formi brojeva, bar kod mene)
Kad bih ja znao gdje su ti dokumenti :(
drug_profi wrote: 02/09/2022 12:41

Ako ti je tag stariji od dvije godine, moraces otici da potpises novi ugovor i da dobijes user i pass. Besplatno je sve i traje 3 minute.
Star je tag, ali znam da sam prije nekog vremena nekakve nove papire dobio, ne znam je li to to jer ne znam ni gdje su ti papiri.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#25274 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by svjezi_ustipak »

Mala pomoć, ako može iko. Jel most Počitelj trebao biti završen ove godine?
bitangeIprinceze
Posts: 4492
Joined: 29/01/2018 22:14

#25275 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by bitangeIprinceze »

svjezi_ustipak wrote: 02/09/2022 15:24 Mala pomoć, ako može iko. Jel most Počitelj trebao biti završen ove godine?
Trebao ili ne trebao al sigurno nije zavrsen i sumnjam da ce biti jos do kraja og ako se tvoje pitanje odnosi sve do kraja 2022. A i ne znam sta podrazumjevas pod "most Pocitelj" , jel bas sami most od kojeg onda nemas nista ili mislis na komplet funkcionalnu dionicu oko Pocitelja?
Post Reply