by Erol AvdovićPritisak OHR-a I Schmidta na građanstvo BiH rezultiralo je jednom spasonosnom pojavom: građani BiH počinju čitati Ustav BiH u kojem nema dileme - da u BiH ne može biti mjesta za diskriminaciju. Jer, pravno se sve temelji na poštivanja ljudskih prava. Tako se demokratski korača.
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#5801 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#5802 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
To je kao da kriviš ženu kojoj prijete silovanjem zašto je dozvolila ranije da je hvataju za guzove.Daft Haruki wrote: ↑01/09/2022 17:15 Meni je smjesno kako Bosnjaci odjednom se bune protiv VP i kao da su danas skontali da rvati zele dio Bosne a o komsijama srbima da ne pricam. A trideset godina prvaci iz njihovih redova harace budzet drzave,pri tome suradivajuci sa tim istim hdz i sds-snsd om pri podjeli fotelja i otimanju od naroda a taj isti narod samo suti i trpi i boli ga kurko sto nema nikakve vizije,cilja medu njihovim prvacima u vezi komsija i njihovih ciljeva.
Po tebi trebala bi da pusti silovatelja da završi posao.
-
Daft Haruki
- Posts: 333
- Joined: 05/04/2019 14:18
#5803 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa prijatelju imao si trideset godina da ojacas,da smislis nesto da te sutra ne karindaju. Sta si ti radio. Krao od svog naroda i pricao mu bajkice.AtillaS wrote: ↑01/09/2022 17:22To je kao da kriviš ženu kojoj prijete silovanjem zašto je dozvolila ranije da je hvataju za guzove.Daft Haruki wrote: ↑01/09/2022 17:15 Meni je smjesno kako Bosnjaci odjednom se bune protiv VP i kao da su danas skontali da rvati zele dio Bosne a o komsijama srbima da ne pricam. A trideset godina prvaci iz njihovih redova harace budzet drzave,pri tome suradivajuci sa tim istim hdz i sds-snsd om pri podjeli fotelja i otimanju od naroda a taj isti narod samo suti i trpi i boli ga kurko sto nema nikakve vizije,cilja medu njihovim prvacima u vezi komsija i njihovih ciljeva.
Po tebi trebala bi da pusti silovatelja da završi posao.
-
geoxx
- Posts: 2492
- Joined: 08/08/2015 23:39
#5804 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Sta je smisao tog poteza? Osim sto je vjetar u ledja Dodiku koji trabunja o besmislu ove drzave. Jer ako Bosnjaci kao jedina brana ove drzave krenu u tako otvorene i radikalne opstrukcije, koji je stvarno smisao svega?
Rekao sam ovdje milion puta i ponovicu - ovu drzavu kakva jest, slaba i krhka je prelako rusiti, problem ju je braniti i graditi. To trazi pamet. A tu potpada i ono da nekad moras primiti i mirno istrpiti udarac do boljeg vremena.
To sto je propaganda i PTSP naseg naroda predstavila da je taj udarac toliki da zatire Bosnjake jer isti nece moci birati klub Hrvata je druga stvar.
-
Piaty
- Posts: 6274
- Joined: 01/12/2020 00:58
#5805 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Uopće nije isto.AtillaS wrote: ↑01/09/2022 17:22To je kao da kriviš ženu kojoj prijete silovanjem zašto je dozvolila ranije da je hvataju za guzove.Daft Haruki wrote: ↑01/09/2022 17:15 Meni je smjesno kako Bosnjaci odjednom se bune protiv VP i kao da su danas skontali da rvati zele dio Bosne a o komsijama srbima da ne pricam. A trideset godina prvaci iz njihovih redova harace budzet drzave,pri tome suradivajuci sa tim istim hdz i sds-snsd om pri podjeli fotelja i otimanju od naroda a taj isti narod samo suti i trpi i boli ga kurko sto nema nikakve vizije,cilja medu njihovim prvacima u vezi komsija i njihovih ciljeva.
Po tebi trebala bi da pusti silovatelja da završi posao.
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#5806 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nivo političke nepismenosti i političke stranke koje osim prepada ne mogu ponuditi ništa novo, recept su za dugotrajno tutorstvo i robovanje elitama koje od natezanja jako dobro žive.
Schmidt neće da se upušta u razgovor sa ljudima koji misle da su moralisanja i tirade politika. Kukavna nekantonalna opozicija, nema snage srušiti SDA ideološki konstrukt i svjesno se postavlja rame uz rame sa unitarističkim i etatističkim snagama, koje samo žele veću koncentraciju političke moći u svojim rukama, da mogu neprikosnoveni krasti još više i još slobodnije. Iz istih razloga HDZ i SNSD ne žele o takvoj viziji zemlje uopšte razgovarati, jer Dodik ima atar u kom je neprikosnoveni gazda, a Čović isto ima samo bez međe.
Herr Schmidt jasno vidi šta rade iza kulisa i kako nam bacaju smeće u oči zbog kog ko čopor gladnih pasa režimo jedni na druge i uhvatimo se za kost koja je u skladu sa našim nacionalističkim svjetonazorom. Dok istovremeno vidi da svaka destabilizaciji ovog sistema i sistemskih greški je zov na uzbunu i pravljenje zavjereničkih konstrukcija koje samo služe za mobilizaciju masa i populistički skupljanje političke naklonosti.
Tako vidimo da Komšić koga su do prije par godina stranci molili da bude predvodnik proevropskih snaga i koji je zbog svoje političke podkapacitiranosti i nedoraslosti sve odbio, jer je lakše ići niz dlaku SDA, danas prijeti toj istoj MZ i produkuje najodvratnije fantazme kojima potpaljuje narod zarad lične političke koristi. SDA koja potpisuje sve i svašta a kad treba preuzet odgovornost se pravi nemušta i nastup prema MZ gradi u zaleđu turske antizapadne retorike, pokazuje opasne namjere koje vode do sve većeg gubitka podrške ključnih zemalja svijeta. Koje su insistiranjem na međunarodnom pravu priznale i očuvale internacionalni subjektivitet zemlje, a ne Turska i OIC koji su na Miloševića gledali kao slobodara i opozita Zapadu. Opozicija koja nije u stanju nametnut svoj pravac djelovanja i izaći sa jasnim planom izlaska iz krize i lansirati realna rješenja u orbitu, već stidljivo čeka šta će SDA reći da bi reagovala, pa ostane frapirana kad skup opozicije postane otvorena pozornica SDA, ne može logikom "mačka u vreći" biti prepoznata kao snaga promjene niti biti shvaćena od strane MZ kao partner. Što diplomatima i izaslanicima poručuje da ne postoji snaga koja želi građansko i inkluzivno društvo, već totalitarno shvatanje države i društva, kom su brana kontrolirani srpski separatizam i hrvatski etnocentrizam, koji se od pada aprilskig paketa iz svake godine sve više toleriše i uzima kao faktor kojim će se obuzdati svaka klica političkog islamizm. Što nas je sve skupa dovelo u čorsokak, koji se nakon rata u Ukrajini i tursko-ruskog približavanja, zbog ugroženosti zapadnih interesa se nastoji prebiti preko koljena. Što trenutno rade Palmer, Eskobar, Sattler, Peek, Schmidt i ostali. A mi i dalje nemamo političku opciju koja može iskoristiti postojeći momenat i trasirati put izlaska zemlje iz permanentne krize. A MZ suočena sa nezadovoljstvom kod kuće, neće se još dugo nama zamarati. Što nas realno dovodi u opasnu situaciju.
Schmidt neće da se upušta u razgovor sa ljudima koji misle da su moralisanja i tirade politika. Kukavna nekantonalna opozicija, nema snage srušiti SDA ideološki konstrukt i svjesno se postavlja rame uz rame sa unitarističkim i etatističkim snagama, koje samo žele veću koncentraciju političke moći u svojim rukama, da mogu neprikosnoveni krasti još više i još slobodnije. Iz istih razloga HDZ i SNSD ne žele o takvoj viziji zemlje uopšte razgovarati, jer Dodik ima atar u kom je neprikosnoveni gazda, a Čović isto ima samo bez međe.
Herr Schmidt jasno vidi šta rade iza kulisa i kako nam bacaju smeće u oči zbog kog ko čopor gladnih pasa režimo jedni na druge i uhvatimo se za kost koja je u skladu sa našim nacionalističkim svjetonazorom. Dok istovremeno vidi da svaka destabilizaciji ovog sistema i sistemskih greški je zov na uzbunu i pravljenje zavjereničkih konstrukcija koje samo služe za mobilizaciju masa i populistički skupljanje političke naklonosti.
Tako vidimo da Komšić koga su do prije par godina stranci molili da bude predvodnik proevropskih snaga i koji je zbog svoje političke podkapacitiranosti i nedoraslosti sve odbio, jer je lakše ići niz dlaku SDA, danas prijeti toj istoj MZ i produkuje najodvratnije fantazme kojima potpaljuje narod zarad lične političke koristi. SDA koja potpisuje sve i svašta a kad treba preuzet odgovornost se pravi nemušta i nastup prema MZ gradi u zaleđu turske antizapadne retorike, pokazuje opasne namjere koje vode do sve većeg gubitka podrške ključnih zemalja svijeta. Koje su insistiranjem na međunarodnom pravu priznale i očuvale internacionalni subjektivitet zemlje, a ne Turska i OIC koji su na Miloševića gledali kao slobodara i opozita Zapadu. Opozicija koja nije u stanju nametnut svoj pravac djelovanja i izaći sa jasnim planom izlaska iz krize i lansirati realna rješenja u orbitu, već stidljivo čeka šta će SDA reći da bi reagovala, pa ostane frapirana kad skup opozicije postane otvorena pozornica SDA, ne može logikom "mačka u vreći" biti prepoznata kao snaga promjene niti biti shvaćena od strane MZ kao partner. Što diplomatima i izaslanicima poručuje da ne postoji snaga koja želi građansko i inkluzivno društvo, već totalitarno shvatanje države i društva, kom su brana kontrolirani srpski separatizam i hrvatski etnocentrizam, koji se od pada aprilskig paketa iz svake godine sve više toleriše i uzima kao faktor kojim će se obuzdati svaka klica političkog islamizm. Što nas je sve skupa dovelo u čorsokak, koji se nakon rata u Ukrajini i tursko-ruskog približavanja, zbog ugroženosti zapadnih interesa se nastoji prebiti preko koljena. Što trenutno rade Palmer, Eskobar, Sattler, Peek, Schmidt i ostali. A mi i dalje nemamo političku opciju koja može iskoristiti postojeći momenat i trasirati put izlaska zemlje iz permanentne krize. A MZ suočena sa nezadovoljstvom kod kuće, neće se još dugo nama zamarati. Što nas realno dovodi u opasnu situaciju.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#5807 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Problem ove drzave sto ti pomenuti svjesno rade protiv ove drzave u korist Zagreba i Beograda. I tako imamo situaciju da je utvrdjivanje granice na moru izmedju HR i BiH protivno vitalnom interesu sokolchana. Problem je sto su neki gradjani BiH prije ca. 150 godina na osnovu vjerske pripadnosti postali stranci u ovoj drzavi. I tako se i ponasaju. Milanovic otvoreno govori o saveznistvu HR i SRB protiv BiH i Bosnjaka.Black swan wrote: ↑01/09/2022 13:15 nećete vi izguibiti državu
nego ćete shvatiti da su država i posušaci i sokolčani
a ne od vječne do marijin dvora i od fpn do druge gimnazije da je bih
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#5808 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ovo nametanje zakona bi trebao biti okidac da se promijeni politika popustanja. I uvijek treba imati na umu da Dejton nije vjecan
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#5809 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nazalost si u pravu. Svima mora biti jasno da Dejton nije vjecan i da ce kad tad prestati da vazi. I sta onda?tandmand wrote: ↑01/09/2022 16:40Nije problem ni konačna disolucija tj, podjela BiH gdje bi se uz teritorijalne ustupke politika osuđenih u Hagu, obezbijedilo da apsolutna većina Bošnjaka skupa sa svojim probosanskim komšijama i sugrađanima, dobije jednu teritoriju 1/1 , koja bi bila pravni sljedbenik Republike BiH.SpoilerShowHD_2015 wrote: ↑01/09/2022 10:15 Na koji način će se odluke Schmidt-a odraziti na odnose unutar BiH? Neko bi mogao reći da su VP i do sada nametali odluke. Dosadašnje odluke su bile u svrhu izgradnje demokratskije, funkcionalnije države.
Ovo što Schmidt planira se kosi sa svim principima u zapadnim demokratijiama i predstavlja nastavak UZP-a. Upravo je ovo bio cilj UZP-a: osigurati eksluzivitet Hrvatima na pojedinim dijelovima BiH, kao i osigurati nezaobilazan utjecaj na nivou BiH. U periodu 92-95 se to radilo ubijanjem, silovanjem, protjerivanjem, mučenjem... Sada se to radi preko VP-a.
Više se i ne krije činjenica da VP ide na instrukcije u Zagreb. Šta Izetbegović Jr. radi? Šuti 'mudro', kao i babo mu. Hrvatska vrlo agresivno provodi svoju politiku, a političari u BiH ne smiju ni pozvati narod na bojkot (odlaska na more, proizvoda, kladionica). Ako ovakva odluka ne proizvede agresivniji odgovor probosanskih političara onda je jasno da je sve dogovoreno. Ako Bošnjaci ne kazne takvo ponašanje, onda je jasno da i Bošnjacima nije stalo do BiH i to će biti signal da se može krenuti u konačnu disoluciju BiH.
Moglo bi se zaključiti da se odluke koje Schmidt planira nametnuti samo probni balon za kasnije.
Problem je ako BiH ostane u ovakvim okvirima, a Bošnjacima politička i građanska prava budu svedena na nivo koji su imali crnci u JAR ili koja imaju Palestinci sprčeni u dvije enklave.
Cjelovita BiH je bespredmetna ako će u sebi sadržavati bošnjački politički Guantanamo .
Valjda je je naš život i život naše djece važniji od floskule i prazne ljušture - cjelovite dejtonske BiH (po svaku cijenu, po cijenu nas).
- SmokingMan
- Posts: 22522
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#5810 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Po svaku cijenu se treba prvo sprovesti 14 prioriteta EU komisije, pa poslije toga se može razgovarati o federalizaciji.
-
geoxx
- Posts: 2492
- Joined: 08/08/2015 23:39
#5811 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ovo malo ko uzima u obzir. I ne samo nezadovoljstvo kod kuce nego i eventualna cinjenica da su se bosnjacki lideri zarad izborne kampanje popisali po tom zapadu.
Ko je brana sprskom separatizmu i nastojanjima proglasenja treceg entiteta? Super jaka drzava koju smo izgradili ili taj zapad? Ko je zapravo vec jednom razbucao pokusaj uspostavljanja te paratvorovine?
Sta ako opet dodje do toga, Rusi stavili rampu na vojne snage koje su razbucale paratvorevinu, a Zapad iz razloga navedenih u drugoj recenici ovog posta, nema niti vremena niti volje da mrdne prstom?
Pa nista. Imamo ovu super jaku drzavu sposobnu da se zastiti. I dijasporase, doci ce i oni u rovove.
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#5812 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
MuaDib wrote: ↑01/09/2022 18:23 Nivo političke nepismenosti i političke stranke koje osim prepada ne mogu ponuditi ništa novo, recept su za dugotrajno tutorstvo i robovanje elitama koje od natezanja jako dobro žive.
Schmidt neće da se upušta u razgovor sa ljudima koji misle da su moralisanja i tirade politika. Kukavna nekantonalna opozicija, nema snage srušiti SDA ideološki konstrukt i svjesno se postavlja rame uz rame sa unitarističkim i etatističkim snagama, koje samo žele veću koncentraciju političke moći u svojim rukama, da mogu neprikosnoveni krasti još više i još slobodnije. Iz istih razloga HDZ i SNSD ne žele o takvoj viziji zemlje uopšte razgovarati, jer Dodik ima atar u kom je neprikosnoveni gazda, a Čović isto ima samo bez međe.
Herr Schmidt jasno vidi šta rade iza kulisa i kako nam bacaju smeće u oči zbog kog ko čopor gladnih pasa režimo jedni na druge i uhvatimo se za kost koja je u skladu sa našim nacionalističkim svjetonazorom. Dok istovremeno vidi da svaka destabilizaciji ovog sistema i sistemskih greški je zov na uzbunu i pravljenje zavjereničkih konstrukcija koje samo služe za mobilizaciju masa i populistički skupljanje političke naklonosti.
Tako vidimo da Komšić koga su do prije par godina stranci molili da bude predvodnik proevropskih snaga i koji je zbog svoje političke podkapacitiranosti i nedoraslosti sve odbio, jer je lakše ići niz dlaku SDA, danas prijeti toj istoj MZ i produkuje najodvratnije fantazme kojima potpaljuje narod zarad lične političke koristi. SDA koja potpisuje sve i svašta a kad treba preuzet odgovornost se pravi nemušta i nastup prema MZ gradi u zaleđu turske antizapadne retorike, pokazuje opasne namjere koje vode do sve većeg gubitka podrške ključnih zemalja svijeta. Koje su insistiranjem na međunarodnom pravu priznale i očuvale internacionalni subjektivitet zemlje, a ne Turska i OIC koji su na Miloševića gledali kao slobodara i opozita Zapadu. Opozicija koja nije u stanju nametnut svoj pravac djelovanja i izaći sa jasnim planom izlaska iz krize i lansirati realna rješenja u orbitu, već stidljivo čeka šta će SDA reći da bi reagovala, pa ostane frapirana kad skup opozicije postane otvorena pozornica SDA, ne može logikom "mačka u vreći" biti prepoznata kao snaga promjene niti biti shvaćena od strane MZ kao partner. Što diplomatima i izaslanicima poručuje da ne postoji snaga koja želi građansko i inkluzivno društvo, već totalitarno shvatanje države i društva, kom su brana kontrolirani srpski separatizam i hrvatski etnocentrizam, koji se od pada aprilskig paketa iz svake godine sve više toleriše i uzima kao faktor kojim će se obuzdati svaka klica političkog islamizm. Što nas je sve skupa dovelo u čorsokak, koji se nakon rata u Ukrajini i tursko-ruskog približavanja, zbog ugroženosti zapadnih interesa se nastoji prebiti preko koljena. Što trenutno rade Palmer, Eskobar, Sattler, Peek, Schmidt i ostali. A mi i dalje nemamo političku opciju koja može iskoristiti postojeći momenat i trasirati put izlaska zemlje iz permanentne krize. A MZ suočena sa nezadovoljstvom kod kuće, neće se još dugo nama zamarati. Što nas realno dovodi u opasnu situaciju.
Veoma lijepo rečeno.
U BiH danas nažalost ne postoji opcija za koju se može glasati na državnom nivou da je "za BiH".
Nasa stranka je jos uvijek kantonalna stranka. SDP je bez kompasa i dobrog vodstva, DF je odavno u anusu SDA, NiP je odbjeglo cedo SDA... Vodeće H i S stranke su otvoreno protiv drzave i za separatizam...
Ko god pobijedi i koalira, biće ovo još 4 godine primanja plata i nerada u Parlamentu i Institucijama BiH. Tako se i drzava puzajuci obesmisljava vec godinama, ali to niko ne vidi i nece da vidi...
Dobro tesko da moze biti, a gore uvijek moze vjerujte u to.
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
#5813 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
I perfidne. Uvijek su se pravili kao prijatelji a noz u ledja zabadali. Sa Srbima barem znas na cemu sa a sa ovima sjeverno i zapadno...AtillaS wrote: ↑01/09/2022 15:11Zapadni agresor je gori od istočnog. Istočni to radi jer ima urođeni defekt da želi biti veliki. Pri tome imaju za cilj prisvojiti i teritorij i stanovništvo, koje bi kasnije da sistemski utope u srpstvo i pravoslavlje.Loki2k9 wrote: ↑01/09/2022 14:59 Hrvatska politika na celu s hdz-om i Zorangutanom Milanovicem je nista drugo neko katolizovana politika Srbije prema Bosni i Hercegovini. Najsmjesnije mi je vidjeti Bosnjake koji podrzavaju Hrvatsku u komentarima kada se sukobljavaju Srbi i Hrvati o Oluji i inim drugim akcijama i/ili zlocinima.
Zapadni agresor to radi jer umišlja da mu je to posao pred papom i dug prema crkvi čije navodno granice čuva. Pri tome je čisti debilizam smatrati ovaj region bedemom katoličanstva, a usput je cilj zauzeti samo teritorij i riješiti se stanovništva.
Sudeći po tome, genocidne namjere zapadnog agresora su čak i gore od istočnog, jer su intenzivnije zločinačke i podmukle.
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#5814 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Od akciza na gorivo nismo usvojili smislen Zakon na drzavnom nivou, to govori mnogo o drzavi.
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#5815 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Naravno.studiorum_tuzlaensis wrote: ↑01/09/2022 19:02
Ko god pobijedi i koalira, biće ovo još 4 godine primanja plata i nerada u Parlamentu i Institucijama BiH. Tako se i drzava puzajuci obesmisljava vec godinama, ali to niko ne vidi i nece da vidi...
Dobro tesko da moze biti, a gore uvijek moze vjerujte u to.
A sad je dežurnim paranoicima na forumu krenula pjena iz usta što si rekao da je svejedno ko će u državne institucije i već ti pripremaju etiketu da braniš SDA.
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#5816 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Hoce sigurno, al boli ne k*** 
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#5818 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Cvitanović (kojem se na faci vidi da su mu preci bili ustaše) kaže da očekuje nametanje rasnih zakona do kraja sedmice.


-
DonieBrasco
- Posts: 20058
- Joined: 31/08/2016 16:09
#5819 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Sta ovo znaci nametnuti dan nakon izbora ?
Sacekat ce Šmit da vidi kako ce HDZ proci na izborima pa im dan kasnije dati sta traze, za svaki sklucaj ako rezultati budu losi po niih on ce im nadnoknaditi ?
Pa gdje je tu logika, i opet njima samo njima u cijeloj prici gdje su ostali i druge stranke, Ustav, zakoni, presude ?
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
#5820 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Gargamel je zlo po suverenu Bosnu i Hercegovinu.DonieBrasco wrote: ↑01/09/2022 19:35
Sta ovo znaci nametnuti dan nakon izbora ?
Sacekat ce Šmit da vidi kako ce HDZ proci na izborima pa im dan kasnije dati sta traze, za svaki sklucaj ako rezultati budu losi po niih on ce im nadnoknaditi ?
Pa gdje je tu logika, i opet njima samo njima u cijeloj prici gdje su ostali i druge stranke, Ustav, zakoni, presude ?
Evo javio se i ovaj zohar. Ilija Cvitanovic iz nepostojeceg HDZ 1990. Ova stranka je jedino svoja na teritoriji opcine Prozor-rama gdje nacelnik koji je iz te stranke po nikakvu cijenu ne zeli vlast predati HDZBiH.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/cvitano ... /220901114
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
#5821 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Mr. Schmidt i HDZ uz njega.


-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#5822 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Na upit novinara što će biti ako se ponovno organiziraju protesti i ako visoki predstavnik pod pritiscima ne nametne izmjene izbornog zakona, kaže da su već u nekoliko navrata pripremali scenarije, što raditi ako bi se to dogodilo.Loki2k9 wrote: ↑01/09/2022 19:44Gargamel je zlo po suverenu Bosnu i Hercegovinu.DonieBrasco wrote: ↑01/09/2022 19:35
Sta ovo znaci nametnuti dan nakon izbora ?
Sacekat ce Šmit da vidi kako ce HDZ proci na izborima pa im dan kasnije dati sta traze, za svaki sklucaj ako rezultati budu losi po niih on ce im nadnoknaditi ?
Pa gdje je tu logika, i opet njima samo njima u cijeloj prici gdje su ostali i druge stranke, Ustav, zakoni, presude ?
Evo javio se i ovaj zohar. Ilija Cvitanovic iz nepostojeceg HDZ 1990. Ova stranka je jedino svoja na teritoriji opcine Prozor-rama gdje nacelnik koji je iz te stranke po nikakvu cijenu ne zeli vlast predati HDZBiH.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/cvitano ... /220901114
"Bitno je da su se ti protesti dogodili, jer su time svi predstavnici međunarodne zajednice vidjeli šta je cilj i ambicija onih koji su organizirali proteste u BiH napraviti od zemlje. Cilj je napraviti državu, jednog naroda, raditi ono što je Milošević radio 1989. i 1990. godine. Više nikom ne stoji upitnik šta je cilj i mislim da će to značajno utjecati na odluke koje će donijeti visoki predstavnike", rekao je lider HDZ-a 1990.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#5823 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Probudi seplavi_E wrote: ↑01/09/2022 18:32Problem ove drzave sto ti pomenuti svjesno rade protiv ove drzave u korist Zagreba i Beograda. I tako imamo situaciju da je utvrdjivanje granice na moru izmedju HR i BiH protivno vitalnom interesu sokolchana. Problem je sto su neki gradjani BiH prije ca. 150 godina na osnovu vjerske pripadnosti postali stranci u ovoj drzavi. I tako se i ponasaju. Milanovic otvoreno govori o saveznistvu HR i SRB protiv BiH i Bosnjaka.Black swan wrote: ↑01/09/2022 13:15 nećete vi izguibiti državu
nego ćete shvatiti da su država i posušaci i sokolčani
a ne od vječne do marijin dvora i od fpn do druge gimnazije da je bih
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
#5825 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ove nebuloze "lidera" HDZ 90 si izdvojio jer zbog?Lex77 wrote: ↑01/09/2022 20:07Na upit novinara što će biti ako se ponovno organiziraju protesti i ako visoki predstavnik pod pritiscima ne nametne izmjene izbornog zakona, kaže da su već u nekoliko navrata pripremali scenarije, što raditi ako bi se to dogodilo.Loki2k9 wrote: ↑01/09/2022 19:44
Gargamel je zlo po suverenu Bosnu i Hercegovinu.
Evo javio se i ovaj zohar. Ilija Cvitanovic iz nepostojeceg HDZ 1990. Ova stranka je jedino svoja na teritoriji opcine Prozor-rama gdje nacelnik koji je iz te stranke po nikakvu cijenu ne zeli vlast predati HDZBiH.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/cvitano ... /220901114
"Bitno je da su se ti protesti dogodili, jer su time svi predstavnici međunarodne zajednice vidjeli šta je cilj i ambicija onih koji su organizirali proteste u BiH napraviti od zemlje. Cilj je napraviti državu, jednog naroda, raditi ono što je Milošević radio 1989. i 1990. godine. Više nikom ne stoji upitnik šta je cilj i mislim da će to značajno utjecati na odluke koje će donijeti visoki predstavnike", rekao je lider HDZ-a 1990.
