Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
largo25
- Posts: 139
- Joined: 22/04/2022 20:32
#5776 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Eno vam Dodik koji otvoreno negira i BIH i VP.
Na kraju će biti bojkot od RS i HDZ institucija BIH, što če Bošnjake defacto staviti u položaj Palestinaca u Evropi, 2 nepovezane teritorije presječene sa RS.
VP će samo da slegne ramenima, kao sada sa Dodikom.
Evropa je zabavljena sa Ukrajinom i svojim ogromnim problemima.
Tuga od države.
Na kraju će biti bojkot od RS i HDZ institucija BIH, što če Bošnjake defacto staviti u položaj Palestinaca u Evropi, 2 nepovezane teritorije presječene sa RS.
VP će samo da slegne ramenima, kao sada sa Dodikom.
Evropa je zabavljena sa Ukrajinom i svojim ogromnim problemima.
Tuga od države.
-
largo25
- Posts: 139
- Joined: 22/04/2022 20:32
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#5778 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Zapadni agresor je gori od istočnog. Istočni to radi jer ima urođeni defekt da želi biti veliki. Pri tome imaju za cilj prisvojiti i teritorij i stanovništvo, koje bi kasnije da sistemski utope u srpstvo i pravoslavlje.Loki2k9 wrote: ↑01/09/2022 14:59 Hrvatska politika na celu s hdz-om i Zorangutanom Milanovicem je nista drugo neko katolizovana politika Srbije prema Bosni i Hercegovini. Najsmjesnije mi je vidjeti Bosnjake koji podrzavaju Hrvatsku u komentarima kada se sukobljavaju Srbi i Hrvati o Oluji i inim drugim akcijama i/ili zlocinima.
Zapadni agresor to radi jer umišlja da mu je to posao pred papom i dug prema crkvi čije navodno granice čuva. Pri tome je čisti debilizam smatrati ovaj region bedemom katoličanstva, a usput je cilj zauzeti samo teritorij i riješiti se stanovništva.
Sudeći po tome, genocidne namjere zapadnog agresora su čak i gore od istočnog, jer su intenzivnije zločinačke i podmukle.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#5779 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
kasniš sine...blokada je već u toku i države BiH i FBiH. U FBiH nikada nije imenovana Vlada pa imamo Fadila u tehničkom mandatu od 2018-te i taman nas tehnički opuha dok je pandemija trajala, a kako je Tegeltija na čelu VM države i nema.largo25 wrote: ↑01/09/2022 15:07 Eno vam Dodik koji otvoreno negira i BIH i VP.
Na kraju će biti bojkot od RS i HDZ institucija BIH, što če Bošnjake defacto staviti u položaj Palestinaca u Evropi, 2 nepovezane teritorije presječene sa RS.
VP će samo da slegne ramenima, kao sada sa Dodikom.
Evropa je zabavljena sa Ukrajinom i svojim ogromnim problemima.
Tuga od države.
Koliko su HDZ i SNSD ubili institucije, more gore samo rat da počne... u anarhiji već jesmo, samo ne puca
- Adriatic
- Posts: 3422
- Joined: 03/07/2008 12:32
- Location: Šeher
#5780 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ovo je sve već dogovoreno još u Mostaru i Neumu.
Na VP je pao zadatak da to odradi da se ne bi skontalo da su za to i Bakir, i Radončić a pogotovo zmija Konaković.
Zadnja izjava kifle dovoljno govori, a Radončićev tariguz danas lupa po Komšiću.
Sve jasno.
Na VP je pao zadatak da to odradi da se ne bi skontalo da su za to i Bakir, i Radončić a pogotovo zmija Konaković.
Zadnja izjava kifle dovoljno govori, a Radončićev tariguz danas lupa po Komšiću.
Sve jasno.
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#5781 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
A koga zabole šta laktaški pavijan priča?largo25 wrote: ↑01/09/2022 15:07 Eno vam Dodik koji otvoreno negira i BIH i VP.
Na kraju će biti bojkot od RS i HDZ institucija BIH, što če Bošnjake defacto staviti u položaj Palestinaca u Evropi, 2 nepovezane teritorije presječene sa RS.
VP će samo da slegne ramenima, kao sada sa Dodikom.
Evropa je zabavljena sa Ukrajinom i svojim ogromnim problemima.
Tuga od države.
I koga zabole šta UZP ušljo umišlja?
Ovo nije država ni dva ni tri stanovnika nego par miliona njih od kojih većina niti želi niti će dozvoliti ispunjavanje želja dvojice provincijskih ruskih kerova.
Priča o Ukrajini im usput ne pomaže, naprotiv.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#5782 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
federalna vlada je odraz većine glasača u federaciji baš kao džafer i komšićJoseMujica wrote: ↑01/09/2022 15:12kasniš sine...blokada je već u toku i države BiH i FBiH. U FBiH nikada nije imenovana Vlada pa imamo Fadila u tehničkom mandatu od 2018-te i taman nas tehnički opuha dok je pandemija trajala, a kako je Tegeltija na čelu VM države i nema.largo25 wrote: ↑01/09/2022 15:07 Eno vam Dodik koji otvoreno negira i BIH i VP.
Na kraju će biti bojkot od RS i HDZ institucija BIH, što če Bošnjake defacto staviti u položaj Palestinaca u Evropi, 2 nepovezane teritorije presječene sa RS.
VP će samo da slegne ramenima, kao sada sa Dodikom.
Evropa je zabavljena sa Ukrajinom i svojim ogromnim problemima.
Tuga od države.
Koliko su HDZ i SNSD ubili institucije, more gore samo rat da počne... u anarhiji već jesmo, samo ne puca
ne znam u čemu je probelm
zašto nova većina nije imenovala vladu?
neko je blokirao?
zašto to nije odblokirano
nema političke volje?
ili nema dovoljno glasova
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#5783 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Lakše je rušiti nego graditi, ali se na kraju uvijek ipak izgradi.Black swan wrote: ↑01/09/2022 15:24 federalna vlada je odraz većine glasača u federaciji baš kao džafer i komšić
ne znam u čemu je probelm
zašto nova većina nije imenovala vladu?
neko je blokirao?
zašto to nije odblokirano
nema političke volje?
ili nema dovoljno glasova
Taj HDZ kukavičluk pred demokratijom i ljudskim pravima nije nešto na šta bi trebao da se smješkaš. Ponašaju se kao razmaženo derište koje otme loptu da se drugi ne bi igrali jer njemu nešto ne odgovara.
Igraće se fudbal, sa ili bez razmaženih derišta.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#5784 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
ne pravi se budala, kada dobro znaš da je HDZ blokirao uspostavu vlasti, a i SDA to odgovara, sve dok je Seka na čelu KCUS-a.Black swan wrote: ↑01/09/2022 15:24federalna vlada je odraz većine glasača u federaciji baš kao džafer i komšićJoseMujica wrote: ↑01/09/2022 15:12
kasniš sine...blokada je već u toku i države BiH i FBiH. U FBiH nikada nije imenovana Vlada pa imamo Fadila u tehničkom mandatu od 2018-te i taman nas tehnički opuha dok je pandemija trajala, a kako je Tegeltija na čelu VM države i nema.
Koliko su HDZ i SNSD ubili institucije, more gore samo rat da počne... u anarhiji već jesmo, samo ne puca
ne znam u čemu je probelm
zašto nova većina nije imenovala vladu?
neko je blokirao?
zašto to nije odblokirano
nema političke volje?
ili nema dovoljno glasova
i ova čitava priča o promjeni izbornog zakona pred same izbore odgovara Draganu i Bakiru
-
BAK-eV
- Posts: 2647
- Joined: 17/10/2012 18:53
#5785 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nisi u pravu!JoseMujica wrote: ↑01/09/2022 15:35
ne pravi se budala, kada dobro znaš da je HDZ blokirao uspostavu vlasti, a i SDA to odgovara, sve dok je Seka na čelu KCUS-a.
i ova čitava priča o promjeni izbornog zakona pred same izbore odgovara Draganu i Bakiru
HDZ nije blokirao imenovanje vlade.
Cavara recimo jeste blokirao imenovanje sudija ali HDZ nije imenovanje vlade.
Federaciji nedostaje mehanizam, za ponovne izbore tj rok za formiranje manjinske vlade ako stranke sa dovoljnim brojem mandata nisu postigle dogovor.
To ce se uraditi kad tad!
Onda ces vidjeti, kako su svi koopreativni.
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#5786 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Tako je. Sve nam je Špirić rekao.
A nitko od novinara to nije pitao Bakira I druga dva izdajnika.
Samo ona žena na protestima zbog čega ju je ona zmijurina Sebija napala.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#5787 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
BAK-eV wrote: ↑01/09/2022 15:45Nisi u pravu!JoseMujica wrote: ↑01/09/2022 15:35
ne pravi se budala, kada dobro znaš da je HDZ blokirao uspostavu vlasti, a i SDA to odgovara, sve dok je Seka na čelu KCUS-a.
i ova čitava priča o promjeni izbornog zakona pred same izbore odgovara Draganu i Bakiru
HDZ nije blokirao imenovanje vlade.
Cavara recimo jeste blokirao imenovanje sudija ali HDZ nije imenovanje vlade.
Federaciji nedostaje mehanizam, za ponovne izbore tj rok za formiranje manjinske vlade ako stranke sa dovoljnim brojem mandata nisu postigle dogovor.
To ce se uraditi kad tad!
Onda ces vidjeti, kako su svi koopreativni.
"
.Jasno smo iz HDZ-a rekli da, dok se ne postigne politički dogovor o izmjenama Izbornog zakona, nema nove Vlade Federacije BiH", ističe Ivo Tadić, delegat u Domu naroda federalnog Parlamenta iz HDZ-a BiH i dodaje kako je takav stav stranke odavno poznat javnosti
evo pa sam čitaj, a u pravu si da postoji mehanizam u kojem gube fotelje, svi bi bili kooperativni.
HDZ godinama ucjenjuje i blokira sve procese. Isto tako se mehanizmi blokade moraju ukloniti, a Šmitovanje ih cementira
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#5788 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nije problem ni konačna disolucija tj, podjela BiH gdje bi se uz teritorijalne ustupke politika osuđenih u Hagu, obezbijedilo da apsolutna većina Bošnjaka skupa sa svojim probosanskim komšijama i sugrađanima, dobije jednu teritoriju 1/1 , koja bi bila pravni sljedbenik Republike BiH.HD_2015 wrote: ↑01/09/2022 10:15 Na koji način će se odluke Schmidt-a odraziti na odnose unutar BiH? Neko bi mogao reći da su VP i do sada nametali odluke. Dosadašnje odluke su bile u svrhu izgradnje demokratskije, funkcionalnije države.
Ovo što Schmidt planira se kosi sa svim principima u zapadnim demokratijiama i predstavlja nastavak UZP-a. Upravo je ovo bio cilj UZP-a: osigurati eksluzivitet Hrvatima na pojedinim dijelovima BiH, kao i osigurati nezaobilazan utjecaj na nivou BiH. U periodu 92-95 se to radilo ubijanjem, silovanjem, protjerivanjem, mučenjem... Sada se to radi preko VP-a.
Više se i ne krije činjenica da VP ide na instrukcije u Zagreb. Šta Izetbegović Jr. radi? Šuti 'mudro', kao i babo mu. Hrvatska vrlo agresivno provodi svoju politiku, a političari u BiH ne smiju ni pozvati narod na bojkot (odlaska na more, proizvoda, kladionica). Ako ovakva odluka ne proizvede agresivniji odgovor probosanskih političara onda je jasno da je sve dogovoreno. Ako Bošnjaci ne kazne takvo ponašanje, onda je jasno da i Bošnjacima nije stalo do BiH i to će biti signal da se može krenuti u konačnu disoluciju BiH.
Moglo bi se zaključiti da se odluke koje Schmidt planira nametnuti samo probni balon za kasnije.
Problem je ako BiH ostane u ovakvim okvirima, a Bošnjacima politička i građanska prava budu svedena na nivo koji su imali crnci u JAR ili koja imaju Palestinci sprčeni u dvije enklave.
Cjelovita BiH je bespredmetna ako će u sebi sadržavati bošnjački politički Guantanamo .
Valjda je je naš život i život naše djece važniji od floskule i prazne ljušture - cjelovite dejtonske BiH (po svaku cijenu, po cijenu nas).
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#5789 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ne budi naivan. Bilo kakva Bosnjacka državica bi bila geto koji bi RH i Srbija uništavali i izgladnjivali do konačnog rješenja. Jedina nada za Bosnjake je cjelovita BIH. Zato su se i napeli napraviti novi apartheid. Jer je to, kako kaže Plenković, samo početak.
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#5790 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Mani se šuplje, života ti.tandmand wrote: ↑01/09/2022 16:40 Nije problem ni konačna disolucija tj, podjela BiH gdje bi se uz teritorijalne ustupke politika osuđenih u Hagu, obezbijedilo da apsolutna većina Bošnjaka skupa sa svojim probosanskim komšijama i sugrađanima, dobije jednu teritoriju 1/1 , koja bi bila pravni sljedbenik Republike BiH.
Problem je ako BiH ostane u ovakvim okvirima, a Bošnjacima politička i građanska prava budu svedena na nivo koji su imali crnci u JAR ili koja imaju Palestinci sprčeni u dvije enklave.
Cjelovita BiH je bespredmetna ako će u sebi sadržavati bošnjački politički Guantanamo .
Valjda je je naš život i život naše djece važniji od floskule i prazne ljušture - cjelovite dejtonske BiH (po svaku cijenu, po cijenu nas).
Svako sa imalo mozga zna da je podjela BiH na tri države za Bošnjake gora i od smrti i od hiljadugodišnje ovakve države kakva jeste.
Nemojte vi Bošnjacima govoriti šta je za njih bolje, života vam. Znamo mi najbolje za sebe šta nas čini ljudima a šta robovima.
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#5792 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Uhhhmm, jeste problem konačna disolucija tj. podjela BiH. Taj film nećete gledati, bar ne mirnim putemtandmand wrote: ↑01/09/2022 16:40 Nije problem ni konačna disolucija tj, podjela BiH gdje bi se uz teritorijalne ustupke politika osuđenih u Hagu, obezbijedilo da apsolutna većina Bošnjaka skupa sa svojim probosanskim komšijama i sugrađanima, dobije jednu teritoriju 1/1 , koja bi bila pravni sljedbenik Republike BiH.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#5793 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nesudjelovanje nije blokiranje
Nek probih opcija krajem godine formira vladu
Ionako ih je 85%
Nek probih opcija krajem godine formira vladu
Ionako ih je 85%
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#5794 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Racan mesic kosorka...desetljece
Nista nije poentirano
Pusti sad da drugi rade poso
-
geoxx
- Posts: 2492
- Joined: 08/08/2015 23:39
#5795 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Jasno je zasto je korisniku Atillas Schmidtov prijedlog, koji u potpunosti uklanja blokade oko formiranja vlasti, udar na Bosnjake - gospon Novalic ce morati odstupiti sa premijerske pozicije. Tugy plaky.
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
- sime_cipol
- Posts: 23397
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#5797 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Sta ako Herr Šmit nametne zakon koji ne odgovara nikome 
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#5798 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ako odgovara evropskim praksama, nebitno je kome lokalno ne odgovara.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#5799 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
neka Šmit mijenja šta god hoće, ali poštujući pri tome evropske principe i prakse.
Ovo o čemu priča Šmit protivno je svemu tome. Ne da neće doprinijeti implementaciji presuda Evropskog suda, već će otvoriti prostor da još više ljudi tuži državu.
-
Daft Haruki
- Posts: 333
- Joined: 05/04/2019 14:18
#5800 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Meni je smjesno kako Bosnjaci odjednom se bune protiv VP i kao da su danas skontali da rvati zele dio Bosne a o komsijama srbima da ne pricam. A trideset godina prvaci iz njihovih redova harace budzet drzave,pri tome suradivajuci sa tim istim hdz i sds-snsd om pri podjeli fotelja i otimanju od naroda a taj isti narod samo suti i trpi i boli ga kurko sto nema nikakve vizije,cilja medu njihovim prvacima u vezi komsija i njihovih ciljeva.
