Koliko si ti stanova promijenio, jarane.
Cijene stanova All about
Moderator: anex
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
#10151 Re: Cijene stanova All about
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83411
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10152 Re: Cijene stanova All about
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#10153 Re: Cijene stanova All about
Ja sam mislio Bato da si ti kupio stan prije par godina, tako mi je negdje u glavi bilo. Jebaji ga, sada je baš zajebana situacija i za kupiti, a eto i za iznajmiti.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83411
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10154 Re: Cijene stanova All about
Idesavalo mi se svasta na privatnom planu jbg...ne bih o detaljima, nije mjesto....sad mi se ne kupuje fakat...vidjet cemo za dalje.citroen xm wrote: ↑31/08/2022 21:14 Ja sam mislio Bato da si ti kupio stan prije par godina, tako mi je negdje u glavi bilo. Jebaji ga, sada je baš zajebana situacija i za kupiti, a eto i za iznajmiti.
- Chloe
- Photo mod
- Posts: 84590
- Joined: 03/10/2011 20:11
#10156 Re: Cijene stanova All about
Koliko se sad kreću stanarine za nekih 50 - 60 kvadrata?_BataZiv_0809 wrote: ↑31/08/2022 21:17Idesavalo mi se svasta na privatnom planu jbg...ne bih o detaljima, nije mjesto....sad mi se ne kupuje fakat...vidjet cemo za dalje.citroen xm wrote: ↑31/08/2022 21:14 Ja sam mislio Bato da si ti kupio stan prije par godina, tako mi je negdje u glavi bilo. Jebaji ga, sada je baš zajebana situacija i za kupiti, a eto i za iznajmiti.
Pretpostavljam da si u toku.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83411
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10157 Re: Cijene stanova All about
Ako hoces ista pristojno, dakle da unutrasnjost stana ne pamti rezoluciju informbiora, ispod 5 stoja nema nista.Chloe wrote: ↑31/08/2022 21:22Koliko se sad kreću stanarine za nekih 50 - 60 kvadrata?_BataZiv_0809 wrote: ↑31/08/2022 21:17
Idesavalo mi se svasta na privatnom planu jbg...ne bih o detaljima, nije mjesto....sad mi se ne kupuje fakat...vidjet cemo za dalje.
Pretpostavljam da si u toku.
- Chloe
- Photo mod
- Posts: 84590
- Joined: 03/10/2011 20:11
#10158 Re: Cijene stanova All about
Hvala..._BataZiv_0809 wrote: ↑31/08/2022 21:23Ako hoces ista pristojno, dakle da unutrasnjost stana ne pamti rezoluciju informbiora, ispod 5 stoja nema nista.
- Didier
- Posts: 3786
- Joined: 10/04/2014 19:54
- Location: Главни град
#10159 Re: Cijene stanova All about
Ima Nova Dobrinja za 1900 po kvadratu. Jest da je u RS-u, ali je ipak Dobrinja, skroz pristojno, dobri stanovi. Znam dvojicu što su kupili stanove u njihovoj zgradi u Gandijevoj, vrlo su zadovoljni._BataZiv_0809 wrote: ↑31/08/2022 21:17Idesavalo mi se svasta na privatnom planu jbg...ne bih o detaljima, nije mjesto....sad mi se ne kupuje fakat...vidjet cemo za dalje.citroen xm wrote: ↑31/08/2022 21:14 Ja sam mislio Bato da si ti kupio stan prije par godina, tako mi je negdje u glavi bilo. Jebaji ga, sada je baš zajebana situacija i za kupiti, a eto i za iznajmiti.
Lako je kasnije promijeniti.
- VladaFBiH
- Posts: 6606
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#10160 Re: Cijene stanova All about
u ovo se ne bih kladio jer znam neke ljude koji su se "udali" za stan u IS jer ga nikome ne mogu prodati po nekoj prihvatljivoj cijeni, možda sada bude lakše jer su cijene podivljale ali se do sada nisu baš prodavali kao vruće kifle.Didier wrote: ↑31/08/2022 23:41Ima Nova Dobrinja za 1900 po kvadratu. Jest da je u RS-u, ali je ipak Dobrinja, skroz pristojno, dobri stanovi. Znam dvojicu što su kupili stanove u njihovoj zgradi u Gandijevoj, vrlo su zadovoljni._BataZiv_0809 wrote: ↑31/08/2022 21:17
Idesavalo mi se svasta na privatnom planu jbg...ne bih o detaljima, nije mjesto....sad mi se ne kupuje fakat...vidjet cemo za dalje.
Lako je kasnije promijeniti.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#10161 Re: Cijene stanova All about
Koliko je znam većina stanova tih u IS nema čiste papire, kako poslije ide oko te prodaje ne znam.
- madesa
- Posts: 5564
- Joined: 26/07/2013 02:37
#10162 Re: Cijene stanova All about
ma kakav rs to je sve muljaza
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#10163 Re: Cijene stanova All about
a za 80tak m2?_BataZiv_0809 wrote: ↑31/08/2022 21:23Ako hoces ista pristojno, dakle da unutrasnjost stana ne pamti rezoluciju informbiora, ispod 5 stoja nema nista.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83411
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10164 Re: Cijene stanova All about
Pa isto tako, 6-7 stoja racunajhadzinicasa wrote: ↑01/09/2022 09:13a za 80tak m2?_BataZiv_0809 wrote: ↑31/08/2022 21:23
Ako hoces ista pristojno, dakle da unutrasnjost stana ne pamti rezoluciju informbiora, ispod 5 stoja nema nista.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#10165 Re: Cijene stanova All about
ma interesuje me okvirno, nesto kontam sta cu sa svojim stanom - ali to mi se cini puno.
ako se odlucim na izdavanje, vaznije bi mi bilo da je neko cestit unutra, nego 100 km vise.
tnx
- VladaFBiH
- Posts: 6606
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83411
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10167 Re: Cijene stanova All about
Javi se na pphadzinicasa wrote: ↑01/09/2022 10:04ma interesuje me okvirno, nesto kontam sta cu sa svojim stanom - ali to mi se cini puno.
ako se odlucim na izdavanje, vaznije bi mi bilo da je neko cestit unutra, nego 100 km vise.
tnx
- sime_cipol
- Posts: 23404
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#10168 Re: Cijene stanova All about
Kod mene drug prodaje stan na granici. Pripada Federaciji. 5. sprat, nadogradnja, nema lift. 70 kvadrata i tesko ide jer raja vaga zbog blizine RS. Cak ni lift nije toliki minus.
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#10169 Re: Cijene stanova All about
Malo koja od tih poslijeratnih dogradnji ima uknjiženu stvarnu površinu i zbog toga nikad ne postignu dobru cijenu. A na 5. sprat bez lifta neće ni pogledat 9 od 10 potencijalnih kupacasime_cipol wrote: ↑01/09/2022 13:54 Kod mene drug prodaje stan na granici. Pripada Federaciji. 5. sprat, nadogradnja, nema lift. 70 kvadrata i tesko ide jer raja vaga zbog blizine RS. Cak ni lift nije toliki minus.
- Haris.ba
- Posts: 35284
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10170 Re: Cijene stanova All about
Ta formula prihvatljiva cijena je fazon. Prodace ga bez problema, samo nema zarade na stanu ko u Sarajevu.
- sime_cipol
- Posts: 23404
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#10171 Re: Cijene stanova All about
Njegov stan ima uknjizeno 70 kv, u stvarnosti ima vise, ali se ne računaju zbog kosina. Slazem se da je lift veliki minus (barem meni).neki wrote: ↑01/09/2022 14:10Malo koja od tih poslijeratnih dogradnji ima uknjiženu stvarnu površinu i zbog toga nikad ne postignu dobru cijenu. A na 5. sprat bez lifta neće ni pogledat 9 od 10 potencijalnih kupacasime_cipol wrote: ↑01/09/2022 13:54 Kod mene drug prodaje stan na granici. Pripada Federaciji. 5. sprat, nadogradnja, nema lift. 70 kvadrata i tesko ide jer raja vaga zbog blizine RS. Cak ni lift nije toliki minus.
- VladaFBiH
- Posts: 6606
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#10172 Re: Cijene stanova All about
stan ima tačno onoliko koliko je uknjižen a to da li je neko spreman platiti više po m2 i dobiti kosine koje ne ulaze u kvadraturu je druga stvar.sime_cipol wrote: ↑01/09/2022 14:30Njegov stan ima uknjizeno 70 kv, u stvarnosti ima vise, ali se ne računaju zbog kosina. Slazem se da je lift veliki minus (barem meni).
Ono što hoću reći je da se prodaje ono što je u ZK a što nije "nema vrijednost" iako je tu i postoji, e sad da li će biti neka budala koja će to platiti je već druga stvar ali on i dalje kupuje 70m2.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#10173 Re: Cijene stanova All about
A koji to stan u I.S. nema riješene papire, a da je završen? Nema onaj gdje je investitor propao u pola gradnje. Sve banke daju kredite za sve završene stanove u I.S. bez problema, a ni Čak Noris nije zajebo banku u njenom osiguranju kredita tako da.... Uostalom, cijela Dobrinja je bila zemljište od privatnih lica, nema veze ni sa kakvim kasarnama. A i ako je kasarna, završen uknjižen stan nema nikakvih problema niti će imati.
I na kraju, ako imaš solidan stan, na dobrom spratu, uknjižen, na solidnoj lokaciji i cijeniš ga realno prodaće se i u I.S. i u Sarajevu, Zenici, Tuzli, Banja Luci vrlo brzo. To što se ne može prodati, to su vjenčanice na visokim spratovima, kosinama, bez lifta, stanovi sa neregulisanom papirologijom i slično.
I na kraju, ako imaš solidan stan, na dobrom spratu, uknjižen, na solidnoj lokaciji i cijeniš ga realno prodaće se i u I.S. i u Sarajevu, Zenici, Tuzli, Banja Luci vrlo brzo. To što se ne može prodati, to su vjenčanice na visokim spratovima, kosinama, bez lifta, stanovi sa neregulisanom papirologijom i slično.
-
giannibelif
- Posts: 2524
- Joined: 28/01/2017 22:11
#10174 Re: Cijene stanova All about
Neće banka ući u posao projektnog finansiranja ukoliko zemljište nije sto posto čisto u smislu vlasništva i papirologije. Važno je kod kupovine izabrati investitora koji je završio dvije, tri, četiri ili više zgrada i sa takvima obično nema problema da li će završiti. Oni koji krenu sa zidanje prve koja je u nekim problemima, a u tokom tog posla krenu i sa drugom, evidentno je da od svih tih poslova i završetka nema ništa i onda su samo kupci krivi što su na sebe natovariti finansije i egzistencijalne probleme. Tibra i slični investitori nisu uspješni u prodaji i zidanju tek onako. Sve što krenu, završe i svi u tom lancu su sigurni da će dobiti svoje i dobavljači materijala i kupci stanova.
- Didier
- Posts: 3786
- Joined: 10/04/2014 19:54
- Location: Главни град
#10175 Re: Cijene stanova All about
Nije isto kupiti na Dobrinji i u Lukavici, i to pogotovo u izgradnji. Može se sigurno prodati za više para.
