Ne pametuj, dina ti....
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
palermo
- Posts: 25335
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
-
palermo
- Posts: 25335
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#5652 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#5653 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nacija je jedna - bosanskohercegovačka. A ono za šta uglavnom potežu zakon naši čobani su etnički, odnosno plemenski interesi. Nikad Čović i Dodik nisu potegli vitalni nacionalni interes.
-
zposao
- Posts: 2940
- Joined: 22/03/2019 09:27
#5654 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
-
palermo
- Posts: 25335
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#5656 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa kao što ti kažeš da nema budućnosti u preglasavanju ja isto tako mogu reći da nema budućnosti ni u zapišavanju svega i svačega. Šta znači birati drugima političke predstavnike. Član predsjedništav iz reda hrvatskog naroda odlučuje i o mojoj sudbini ne samo o tvojoj, kao što i član predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda odlučuje i o tvojoj i o mojoj sudbini. Zašto bi onda meni bilo svejedno ko će biti član predsjedništva iz reda Hrvata ili tebi iz reda Bošnjaka. Ja se slažem da se treba sjesti id govoriti, i pronaći koegzistenciju između građanskog principa i pune zaštite kolektivnih prava, ali insistiranje na kvaziprincipima koje HDZ već decenijama uporno gura, jednostavno ne vode rješenju
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#5657 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
HDZ ne želi rješenja, njima je cilj rasturanje države i uništenje demokratije iz temelja. Fašisti 1/1.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#5658 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
SDA ne želi rješenja, njima je cilj rasturanje države i uništenje demokratije iz temelja. Fašisti 1/1.
sve je to tako. samo zamotano u različite folije
a ponavljam po 1000ti put
bosna će se riješiti kad bošnjaci budu znali šta žele, do tad razvlačenje žvake i rasturanje koje bošnjaci serviraju.
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#5659 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#5660 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#5661 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Bošnjaci su, uz pripadnike svih drugih naroda, 1992. rekli šta žele. Proveden referendum, uspostavljena građanska država gdje niko nikome nije smetao.
Onda su fašisti pokrenuli dvostruku agresiju na tu državu koju je svijet priznao kao nezavisnu. I isti ti fašisti danas drže državu u blokadi. Tako da ti je usmjeravanje krivice na Bošnjake potpuno neutemeljeno.
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#5662 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa što onda ne ostadosmo u SR Jugoslaviji?
Klimavo ti je to. Mnogo klimavo.
- vee-jay
- Posts: 9850
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#5663 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Christian Schmidt je rekao da je fundament njegovog rada Dejtonski sporazum.
On dakle ne zeli da se bavi unapredjenjem Dejtonskog sporazuma, jer bi ga time mijenjao.
To ne zele Amerikanci i to je ono sto je izjavio Escobar: prvo sapun, pa onda parfem.
Problem je sto se u BiH narod mijenja, jer je narod organski faktor.
Ako bi to prevodili u kemijsku formulu, jednog molekula je vise od drugog ili treceg.
Dakle BiH se sama od sebe - 25 godina nakon Dejtona (sto je veoma dug period) - pretvara od sapuna u parfem.
Ali Amerikanci nisu spremni na tu promjenu i sada pokusavaju na silu da organski faktor koji se siri zatvore u Dejtonske okove.
Dodatna cinjenica je da je upravo taj faktor onaj zdravi - ukljucujuci - faktor u BiH.
Dakle Amerikanci zele da zatvore i mozda cak iskorijene mogucnost progresa zdravog faktora u BiH -- na ustrb fasistickog i pro-ruskog faktora.
Rusija dugorocno na Balkanu ne moze pobijediti, jer je geografski daleko od nas.
Ali moze preko Balkana i dalje destabilizirati Evropu, sto to i dalje uspjesno i cini.
Pitanje je dakle: da li i Amerikanci imaju interese da preko Balkana destabiliziraju Evropu?
I ako imaju, da li je sve ovo sto se na Balkanu desava neka Rusko-Americka igra koju Evropa posmatra i koliko je aktivna/pasivna u njoj?
Da li se sada vodi neki politicki rat na relaciji Evropa(Njemacka)-USA oko BiH?
On dakle ne zeli da se bavi unapredjenjem Dejtonskog sporazuma, jer bi ga time mijenjao.
To ne zele Amerikanci i to je ono sto je izjavio Escobar: prvo sapun, pa onda parfem.
Problem je sto se u BiH narod mijenja, jer je narod organski faktor.
Ako bi to prevodili u kemijsku formulu, jednog molekula je vise od drugog ili treceg.
Dakle BiH se sama od sebe - 25 godina nakon Dejtona (sto je veoma dug period) - pretvara od sapuna u parfem.
Ali Amerikanci nisu spremni na tu promjenu i sada pokusavaju na silu da organski faktor koji se siri zatvore u Dejtonske okove.
Dodatna cinjenica je da je upravo taj faktor onaj zdravi - ukljucujuci - faktor u BiH.
Dakle Amerikanci zele da zatvore i mozda cak iskorijene mogucnost progresa zdravog faktora u BiH -- na ustrb fasistickog i pro-ruskog faktora.
Rusija dugorocno na Balkanu ne moze pobijediti, jer je geografski daleko od nas.
Ali moze preko Balkana i dalje destabilizirati Evropu, sto to i dalje uspjesno i cini.
Pitanje je dakle: da li i Amerikanci imaju interese da preko Balkana destabiliziraju Evropu?
I ako imaju, da li je sve ovo sto se na Balkanu desava neka Rusko-Americka igra koju Evropa posmatra i koliko je aktivna/pasivna u njoj?
Da li se sada vodi neki politicki rat na relaciji Evropa(Njemacka)-USA oko BiH?
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#5664 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pitaju se svugdje vise od Bosnjaka. Ima ih u FBiH cetri puta manje a drze jednako pozicija kao i Bosnjaci. I ako ih sutra bude jos samo 5% u FBiH ili BiH moce da blokiraju sve Bosnjacima.zposao wrote: ↑29/08/2022 10:31Evo gdje se Hrvati pitaju više nego Bosnjaci?
Treba malo biti realan i spustiti loptu na zemlju.
Ova naša drzava je karakteristićna po tome što je vijekovima multikulturalna. Treba se učiti živjeti skupa a ne stalno jedni protiv drugih.
Od unitarne Bosne nema ništa, to svijet neće dopustit. Treba tražiti moduse da se živi skupa, da niko nikog ne preglasava i da se niko ne osjeća ugrožen od drugog.
Da ne pricamo koliko se s parama Bosnjaka gradi po Grudama, Sirokom, Neumu itd a za 30 godina nije se metar Ceste napravio na USK i TK.
Sto se tice modusa. Isti je lakoh u FBiH za provesti. Imas kantone gdje je svako zasticen dovoljno. DNFBIH mozes urediti tako da hnsovci daju tih 17 delegata iz kluba Hrvata uz to da se svede DN na ono sto jeste. Zastita naroda a ne da DN odluke donosi o zakonima koji nemaju veze s narodima. I to bi dosta problema rjesilo. Uz to da se poveca klub Ostali na jednak broj a isti da idu komplet sa cijele FBiH.
Ali to nece Hrvati jer im iz ruku ide mehanizam blokade FBiH.
Last edited by Login77777 on 29/08/2022 12:29, edited 1 time in total.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#5665 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#5666 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
sa ovime se ne bih složioLogin77777 wrote: ↑29/08/2022 12:23 Da ne pricamo koliko se s parama Bosnjaka gradi po Grudama, Sirokom, Neumu itd a za 30 godina nije se metar Ceste napravio na USK i TK.
podjednako ceste NIJE napravljeno
a prođi od gruda na mostarska vrata i siđi do mostara, garantujem ti da lošijeg a prometnijeg dijela ceste nemaš trenutno u državi, u stanju gorem nego Olovo - Kladanj - Stupari, samo što nema snijega
konstatno se promiče kako SDA ide za boljitak BiH, hoće da pregovaraju o državi (ne samo oni, već svi predstavnici bošnjaka) a nemaju ni svoj cilj jasno definisan.
a pride sve al sve što se radi na razgradnji bošnjaka u BiH, obustavi povratka itd itd...
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#5667 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
bio ratAtillaS wrote: ↑29/08/2022 11:52Bošnjaci su, uz pripadnike svih drugih naroda, 1992. rekli šta žele. Proveden referendum, uspostavljena građanska država gdje niko nikome nije smetao.
Onda su fašisti pokrenuli dvostruku agresiju na tu državu koju je svijet priznao kao nezavisnu. I isti ti fašisti danas drže državu u blokadi. Tako da ti je usmjeravanje krivice na Bošnjake potpuno neutemeljeno.
prošao rat
dobili bošnjaci pare za renoviranje kuća i povratak
pare uzete
povratka nije bilo ili bukvalno u promilima
od para pravili bazene, i razgrabili po domaćim kompanijama, i ovome se razglabalo prije 20 godina, pije 15, prije 10, više se i zaboravilo
niko odgovarao nije zašto se povratak nije proveo!
bošnjaka više nema u krajevima gdje su bili barem polovična većina jer se nisu vratili
nema ljudi = nema glasova = nema vlasti, provedeš genocid do kraja.
plus milion drugih stvari, od presude Srbiji, namještanja voleja svakih 10 dana raznim budalama
ne vidim jaču borbu za državu musafami
tako i sa novim Izbornim i VP
sve su doveli do toga, i sad nemoj predstavniče allahati
- Gandalf
- Posts: 11175
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#5668 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
AtillaS wrote: ↑29/08/2022 11:52
Bošnjaci su, uz pripadnike svih drugih naroda, 1992. rekli šta žele. Proveden referendum, uspostavljena građanska država gdje niko nikome nije smetao.
Onda su fašisti pokrenuli dvostruku agresiju na tu državu koju je svijet priznao kao nezavisnu. I isti ti fašisti danas drže državu u blokadi. Tako da ti je usmjeravanje krivice na Bošnjake potpuno neutemeljeno.
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#5669 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Da hoce Šmit presjeci, da vise ostave ovaj raspameceni narod (sve narode) na miru.
-
zposao
- Posts: 2940
- Joined: 22/03/2019 09:27
#5670 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa eto i to je jedno od rješenje.Login77777 wrote: ↑29/08/2022 12:23Pitaju se svugdje vise od Bosnjaka. Ima ih u FBiH cetri puta manje a drze jednako pozicija kao i Bosnjaci. I ako ih sutra bude jos samo 5% u FBiH ili BiH moce da blokiraju sve Bosnjacima.zposao wrote: ↑29/08/2022 10:31
Evo gdje se Hrvati pitaju više nego Bosnjaci?
Treba malo biti realan i spustiti loptu na zemlju.
Ova naša drzava je karakteristićna po tome što je vijekovima multikulturalna. Treba se učiti živjeti skupa a ne stalno jedni protiv drugih.
Od unitarne Bosne nema ništa, to svijet neće dopustit. Treba tražiti moduse da se živi skupa, da niko nikog ne preglasava i da se niko ne osjeća ugrožen od drugog.
Da ne pricamo koliko se s parama Bosnjaka gradi po Grudama, Sirokom, Neumu itd a za 30 godina nije se metar Ceste napravio na USK i TK.
Sto se tice modusa. Isti je lakoh u FBiH za provesti. Imas kantone gdje je svako zasticen dovoljno. DNFBIH mozes urediti tako da hnsovci daju tih 17 delegata iz kluba Hrvata uz to da se svede DN na ono sto jeste. Zastita naroda a ne da DN odluke donosi o zakonima koji nemaju veze s narodima. I to bi dosta problema rjesilo. Uz to da se poveca klub Ostali na jednak broj a isti da idu komplet sa cijele FBiH.
Ali to nece Hrvati jer im iz ruku ide mehanizam blokade FBiH.
Ali kakve sad blokade ako je Schmidt reko da ce ovim novim zakonom koji ce nametnut potpuno ukinut blokade.
To bi trebalo bit rješeno i onda DN ostaje samo za rješavanje tih nacionalnih pitanja
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#5671 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
zapad ti je platio povratak ljudi koji su pokrali ti dobročinitelji za BiHGandalf wrote: ↑29/08/2022 12:47AtillaS wrote: ↑29/08/2022 11:52
Bošnjaci su, uz pripadnike svih drugih naroda, 1992. rekli šta žele. Proveden referendum, uspostavljena građanska država gdje niko nikome nije smetao.
Onda su fašisti pokrenuli dvostruku agresiju na tu državu koju je svijet priznao kao nezavisnu. I isti ti fašisti danas drže državu u blokadi. Tako da ti je usmjeravanje krivice na Bošnjake potpuno neutemeljeno.u sridu, objasnio si nevjerovatno jednostavno i precizno suštinu svih problema u Bosni i Hercegovini. Sa ovakvim finim komšijama i njihovim petim kolonama a sve uz prećutnu podršku Zapada, ni Švicarska ne bi bila u boljem položaju nego što je naša država danas.
zašto je potpisan sporazum na osnovu kojeg ovaj hoće da nametne IZ
odgovori na ovo dvoje, vjerovat ću ti
-
Tjupo Tjalac
- Posts: 6
- Joined: 29/08/2022 08:32
#5672 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Al u kurcuAtillaS wrote: ↑29/08/2022 11:52Bošnjaci su, uz pripadnike svih drugih naroda, 1992. rekli šta žele. Proveden referendum, uspostavljena građanska država gdje niko nikome nije smetao.
Onda su fašisti pokrenuli dvostruku agresiju na tu državu koju je svijet priznao kao nezavisnu. I isti ti fašisti danas drže državu u blokadi. Tako da ti je usmjeravanje krivice na Bošnjake potpuno neutemeljeno.
9 narodnih heroja sve bošnjaci kraj hiljade srba i hrvata u ARBiH.
Valjda oni nisu za heroja valjali su samo dok nije međunarodno priznata BiH a onda ide ubrzana islamizacija iste.
Javno SDA i IZ govore o muslimanskoj armiji što u osnovi i jeste.
Dakle sami bošnjaci priznaju da nije bila agresija već građanski rat.
Samo pogledati defter hefte na yt.
Šta priča pukovnik Huso Salihović itd.
- JohnnyS
- Posts: 17480
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#5673 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa tko brani Bošnjacima da krenu iz RS. Meni se čini da oni pokušavaju u Federaciji uraditi što su Srbi uradili od RS
-
Tjupo Tjalac
- Posts: 6
- Joined: 29/08/2022 08:32
#5674 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Rat između bošnjaka je neminovan u federaciji.
Sda je jasno postavila stvari ko nije u sda i ne ide u džamiju nije bošnjak.
Prebrojo je bakir sve.
Jedva čekam da se bošnje izmeđ sebe pobiju.
Samo kokice i himber i gledat.
Sda je jasno postavila stvari ko nije u sda i ne ide u džamiju nije bošnjak.
Prebrojo je bakir sve.
Jedva čekam da se bošnje izmeđ sebe pobiju.
Samo kokice i himber i gledat.
- Gandalf
- Posts: 11175
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#5675 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ne znam iz čega zaključuješ da ja zastupam kirbaša i zelene termite
