Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#5651 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

AtillaS wrote: 29/08/2022 11:06 Ne postoje vitalni nacionalni interesi u političkoj praksi države BiH. To o čemu govorite su "vitalni etnički interesi", odnosno plemenski seljakluk.
Ne pametuj, dina ti....
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#5652 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

zposao wrote: 29/08/2022 11:22
Haris.ba wrote: 29/08/2022 10:32

Slazem se. Prvo krenuti iz entiteta RS.
Svejedno. Bitan je cilj kako doći do ovoga o čemu sam govorio da se niko ne osjeca ugrožen jer je ovo naša zajednička država vijekovima. I ne može se praviti politika da se druge preglasa , to nema budućnosti.
Šta znači za tebe preglasati ?.....u čemu preglasati...
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5653 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

palermo wrote: 29/08/2022 11:24
AtillaS wrote: 29/08/2022 11:06 Ne postoje vitalni nacionalni interesi u političkoj praksi države BiH. To o čemu govorite su "vitalni etnički interesi", odnosno plemenski seljakluk.
Ne pametuj, dina ti....
Nacija je jedna - bosanskohercegovačka. A ono za šta uglavnom potežu zakon naši čobani su etnički, odnosno plemenski interesi. Nikad Čović i Dodik nisu potegli vitalni nacionalni interes.
zposao
Posts: 2940
Joined: 22/03/2019 09:27

#5654 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by zposao »

palermo wrote: 29/08/2022 11:26
zposao wrote: 29/08/2022 11:22

Svejedno. Bitan je cilj kako doći do ovoga o čemu sam govorio da se niko ne osjeca ugrožen jer je ovo naša zajednička država vijekovima. I ne može se praviti politika da se druge preglasa , to nema budućnosti.
Šta znači za tebe preglasati ?.....u čemu preglasati...
Pa ovo što se radilo dosad da se biraju drugima politički predstavnici. To nema budućnosti. Treba sjesti i dogovarati se.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5655 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

zposao wrote: 29/08/2022 11:30
palermo wrote: 29/08/2022 11:26

Šta znači za tebe preglasati ?.....u čemu preglasati...
Pa ovo što se radilo dosad da se biraju drugima politički predstavnici. To nema budućnosti. Treba sjesti i dogovarati se.
Gdje je neko nekome birao predstavnika?
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#5656 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

zposao wrote: 29/08/2022 11:30
Pa ovo što se radilo dosad da se biraju drugima politički predstavnici. To nema budućnosti. Treba sjesti i dogovarati se.
Pa kao što ti kažeš da nema budućnosti u preglasavanju ja isto tako mogu reći da nema budućnosti ni u zapišavanju svega i svačega. Šta znači birati drugima političke predstavnike. Član predsjedništav iz reda hrvatskog naroda odlučuje i o mojoj sudbini ne samo o tvojoj, kao što i član predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda odlučuje i o tvojoj i o mojoj sudbini. Zašto bi onda meni bilo svejedno ko će biti član predsjedništva iz reda Hrvata ili tebi iz reda Bošnjaka. Ja se slažem da se treba sjesti id govoriti, i pronaći koegzistenciju između građanskog principa i pune zaštite kolektivnih prava, ali insistiranje na kvaziprincipima koje HDZ već decenijama uporno gura, jednostavno ne vode rješenju
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5657 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

HDZ ne želi rješenja, njima je cilj rasturanje države i uništenje demokratije iz temelja. Fašisti 1/1.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5658 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mk ultra »

AtillaS wrote: 29/08/2022 11:44 HDZ ne želi rješenja, njima je cilj rasturanje države i uništenje demokratije iz temelja. Fašisti 1/1.
SDA ne želi rješenja, njima je cilj rasturanje države i uništenje demokratije iz temelja. Fašisti 1/1.

sve je to tako. samo zamotano u različite folije

a ponavljam po 1000ti put
bosna će se riješiti kad bošnjaci budu znali šta žele, do tad razvlačenje žvake i rasturanje koje bošnjaci serviraju.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5659 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

mk ultra wrote: 29/08/2022 11:45
AtillaS wrote: 29/08/2022 11:44 HDZ ne želi rješenja, njima je cilj rasturanje države i uništenje demokratije iz temelja. Fašisti 1/1.
SDA ne želi rješenja, njima je cilj rasturanje države i uništenje demokratije iz temelja. Fašisti 1/1.

sve je to tako. samo zamotano u različite folije
Za čije interese SDA radi na rasturanju države?

Ako nemaš odgovor na to pitanje onda ti je tvrdnja klimava.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#5660 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

AtillaS wrote: 29/08/2022 11:48
mk ultra wrote: 29/08/2022 11:45

SDA ne želi rješenja, njima je cilj rasturanje države i uništenje demokratije iz temelja. Fašisti 1/1.

sve je to tako. samo zamotano u različite folije
Za čije interese SDA radi na rasturanju države?

Ako nemaš odgovor na to pitanje onda ti je tvrdnja klimava.
SANU!
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5661 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

mk ultra wrote: 29/08/2022 11:45
a ponavljam po 1000ti put
bosna će se riješiti kad bošnjaci budu znali šta žele, do tad razvlačenje žvake i rasturanje koje bošnjaci serviraju.
Bošnjaci su, uz pripadnike svih drugih naroda, 1992. rekli šta žele. Proveden referendum, uspostavljena građanska država gdje niko nikome nije smetao.

Onda su fašisti pokrenuli dvostruku agresiju na tu državu koju je svijet priznao kao nezavisnu. I isti ti fašisti danas drže državu u blokadi. Tako da ti je usmjeravanje krivice na Bošnjake potpuno neutemeljeno.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5662 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

Login77777 wrote: 29/08/2022 11:52
AtillaS wrote: 29/08/2022 11:48
Za čije interese SDA radi na rasturanju države?

Ako nemaš odgovor na to pitanje onda ti je tvrdnja klimava.
SANU!
:lol:

Pa što onda ne ostadosmo u SR Jugoslaviji?

Klimavo ti je to. Mnogo klimavo.
User avatar
vee-jay
Posts: 9846
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#5663 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by vee-jay »

Christian Schmidt je rekao da je fundament njegovog rada Dejtonski sporazum.
On dakle ne zeli da se bavi unapredjenjem Dejtonskog sporazuma, jer bi ga time mijenjao.
To ne zele Amerikanci i to je ono sto je izjavio Escobar: prvo sapun, pa onda parfem.

Problem je sto se u BiH narod mijenja, jer je narod organski faktor.
Ako bi to prevodili u kemijsku formulu, jednog molekula je vise od drugog ili treceg.
Dakle BiH se sama od sebe - 25 godina nakon Dejtona (sto je veoma dug period) - pretvara od sapuna u parfem.

Ali Amerikanci nisu spremni na tu promjenu i sada pokusavaju na silu da organski faktor koji se siri zatvore u Dejtonske okove.
Dodatna cinjenica je da je upravo taj faktor onaj zdravi - ukljucujuci - faktor u BiH.
Dakle Amerikanci zele da zatvore i mozda cak iskorijene mogucnost progresa zdravog faktora u BiH -- na ustrb fasistickog i pro-ruskog faktora.

Rusija dugorocno na Balkanu ne moze pobijediti, jer je geografski daleko od nas.
Ali moze preko Balkana i dalje destabilizirati Evropu, sto to i dalje uspjesno i cini.

Pitanje je dakle: da li i Amerikanci imaju interese da preko Balkana destabiliziraju Evropu?
I ako imaju, da li je sve ovo sto se na Balkanu desava neka Rusko-Americka igra koju Evropa posmatra i koliko je aktivna/pasivna u njoj?

Da li se sada vodi neki politicki rat na relaciji Evropa(Njemacka)-USA oko BiH?
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#5664 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

zposao wrote: 29/08/2022 10:31
Login77777 wrote: 29/08/2022 10:08

Multinacionalno ne znaci da se Hrvati pitaju a drugi da cute. :thumbup:
Evo gdje se Hrvati pitaju više nego Bosnjaci?
Treba malo biti realan i spustiti loptu na zemlju.

Ova naša drzava je karakteristićna po tome što je vijekovima multikulturalna. Treba se učiti živjeti skupa a ne stalno jedni protiv drugih.

Od unitarne Bosne nema ništa, to svijet neće dopustit. Treba tražiti moduse da se živi skupa, da niko nikog ne preglasava i da se niko ne osjeća ugrožen od drugog.
Pitaju se svugdje vise od Bosnjaka. Ima ih u FBiH cetri puta manje a drze jednako pozicija kao i Bosnjaci. I ako ih sutra bude jos samo 5% u FBiH ili BiH moce da blokiraju sve Bosnjacima.
Da ne pricamo koliko se s parama Bosnjaka gradi po Grudama, Sirokom, Neumu itd a za 30 godina nije se metar Ceste napravio na USK i TK.

Sto se tice modusa. Isti je lakoh u FBiH za provesti. Imas kantone gdje je svako zasticen dovoljno. DNFBIH mozes urediti tako da hnsovci daju tih 17 delegata iz kluba Hrvata uz to da se svede DN na ono sto jeste. Zastita naroda a ne da DN odluke donosi o zakonima koji nemaju veze s narodima. I to bi dosta problema rjesilo. Uz to da se poveca klub Ostali na jednak broj a isti da idu komplet sa cijele FBiH.
Ali to nece Hrvati jer im iz ruku ide mehanizam blokade FBiH.
Last edited by Login77777 on 29/08/2022 12:29, edited 1 time in total.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5665 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mk ultra »

AtillaS wrote: 29/08/2022 11:48
mk ultra wrote: 29/08/2022 11:45

SDA ne želi rješenja, njima je cilj rasturanje države i uništenje demokratije iz temelja. Fašisti 1/1.

sve je to tako. samo zamotano u različite folije
Za čije interese SDA radi na rasturanju države?

Ako nemaš odgovor na to pitanje onda ti je tvrdnja klimava.
za vlastite interese.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5666 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mk ultra »

Login77777 wrote: 29/08/2022 12:23 Da ne pricamo koliko se s parama Bosnjaka gradi po Grudama, Sirokom, Neumu itd a za 30 godina nije se metar Ceste napravio na USK i TK.
sa ovime se ne bih složio
podjednako ceste NIJE napravljeno

a prođi od gruda na mostarska vrata i siđi do mostara, garantujem ti da lošijeg a prometnijeg dijela ceste nemaš trenutno u državi, u stanju gorem nego Olovo - Kladanj - Stupari, samo što nema snijega

konstatno se promiče kako SDA ide za boljitak BiH, hoće da pregovaraju o državi (ne samo oni, već svi predstavnici bošnjaka) a nemaju ni svoj cilj jasno definisan.
a pride sve al sve što se radi na razgradnji bošnjaka u BiH, obustavi povratka itd itd...
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5667 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mk ultra »

AtillaS wrote: 29/08/2022 11:52
mk ultra wrote: 29/08/2022 11:45
a ponavljam po 1000ti put
bosna će se riješiti kad bošnjaci budu znali šta žele, do tad razvlačenje žvake i rasturanje koje bošnjaci serviraju.
Bošnjaci su, uz pripadnike svih drugih naroda, 1992. rekli šta žele. Proveden referendum, uspostavljena građanska država gdje niko nikome nije smetao.

Onda su fašisti pokrenuli dvostruku agresiju na tu državu koju je svijet priznao kao nezavisnu. I isti ti fašisti danas drže državu u blokadi. Tako da ti je usmjeravanje krivice na Bošnjake potpuno neutemeljeno.
bio rat
prošao rat
dobili bošnjaci pare za renoviranje kuća i povratak

pare uzete
povratka nije bilo ili bukvalno u promilima
od para pravili bazene, i razgrabili po domaćim kompanijama, i ovome se razglabalo prije 20 godina, pije 15, prije 10, više se i zaboravilo
niko odgovarao nije zašto se povratak nije proveo!

bošnjaka više nema u krajevima gdje su bili barem polovična većina jer se nisu vratili
nema ljudi = nema glasova = nema vlasti, provedeš genocid do kraja.
plus milion drugih stvari, od presude Srbiji, namještanja voleja svakih 10 dana raznim budalama

ne vidim jaču borbu za državu musafami

tako i sa novim Izbornim i VP
sve su doveli do toga, i sad nemoj predstavniče allahati :lol:
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#5668 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gandalf »

AtillaS wrote: 29/08/2022 11:52
Bošnjaci su, uz pripadnike svih drugih naroda, 1992. rekli šta žele. Proveden referendum, uspostavljena građanska država gdje niko nikome nije smetao.

Onda su fašisti pokrenuli dvostruku agresiju na tu državu koju je svijet priznao kao nezavisnu. I isti ti fašisti danas drže državu u blokadi. Tako da ti je usmjeravanje krivice na Bošnjake potpuno neutemeljeno.
:thumbup: u sridu, objasnio si nevjerovatno jednostavno i precizno suštinu svih problema u Bosni i Hercegovini. Sa ovakvim finim komšijama i njihovim petim kolonama a sve uz prećutnu podršku Zapada, ni Švicarska ne bi bila u boljem položaju nego što je naša država danas.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23405
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#5669 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sime_cipol »

Da hoce Šmit presjeci, da vise ostave ovaj raspameceni narod (sve narode) na miru.
zposao
Posts: 2940
Joined: 22/03/2019 09:27

#5670 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by zposao »

Login77777 wrote: 29/08/2022 12:23
zposao wrote: 29/08/2022 10:31

Evo gdje se Hrvati pitaju više nego Bosnjaci?
Treba malo biti realan i spustiti loptu na zemlju.

Ova naša drzava je karakteristićna po tome što je vijekovima multikulturalna. Treba se učiti živjeti skupa a ne stalno jedni protiv drugih.

Od unitarne Bosne nema ništa, to svijet neće dopustit. Treba tražiti moduse da se živi skupa, da niko nikog ne preglasava i da se niko ne osjeća ugrožen od drugog.
Pitaju se svugdje vise od Bosnjaka. Ima ih u FBiH cetri puta manje a drze jednako pozicija kao i Bosnjaci. I ako ih sutra bude jos samo 5% u FBiH ili BiH moce da blokiraju sve Bosnjacima.
Da ne pricamo koliko se s parama Bosnjaka gradi po Grudama, Sirokom, Neumu itd a za 30 godina nije se metar Ceste napravio na USK i TK.

Sto se tice modusa. Isti je lakoh u FBiH za provesti. Imas kantone gdje je svako zasticen dovoljno. DNFBIH mozes urediti tako da hnsovci daju tih 17 delegata iz kluba Hrvata uz to da se svede DN na ono sto jeste. Zastita naroda a ne da DN odluke donosi o zakonima koji nemaju veze s narodima. I to bi dosta problema rjesilo. Uz to da se poveca klub Ostali na jednak broj a isti da idu komplet sa cijele FBiH.
Ali to nece Hrvati jer im iz ruku ide mehanizam blokade FBiH.
Pa eto i to je jedno od rješenje.
Ali kakve sad blokade ako je Schmidt reko da ce ovim novim zakonom koji ce nametnut potpuno ukinut blokade.
To bi trebalo bit rješeno i onda DN ostaje samo za rješavanje tih nacionalnih pitanja
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5671 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mk ultra »

Gandalf wrote: 29/08/2022 12:47
AtillaS wrote: 29/08/2022 11:52
Bošnjaci su, uz pripadnike svih drugih naroda, 1992. rekli šta žele. Proveden referendum, uspostavljena građanska država gdje niko nikome nije smetao.

Onda su fašisti pokrenuli dvostruku agresiju na tu državu koju je svijet priznao kao nezavisnu. I isti ti fašisti danas drže državu u blokadi. Tako da ti je usmjeravanje krivice na Bošnjake potpuno neutemeljeno.
:thumbup: u sridu, objasnio si nevjerovatno jednostavno i precizno suštinu svih problema u Bosni i Hercegovini. Sa ovakvim finim komšijama i njihovim petim kolonama a sve uz prećutnu podršku Zapada, ni Švicarska ne bi bila u boljem položaju nego što je naša država danas.
zapad ti je platio povratak ljudi koji su pokrali ti dobročinitelji za BiH :lol:
zašto je potpisan sporazum na osnovu kojeg ovaj hoće da nametne IZ

odgovori na ovo dvoje, vjerovat ću ti :mrgreen:
Tjupo Tjalac
Posts: 6
Joined: 29/08/2022 08:32

#5672 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Tjupo Tjalac »

AtillaS wrote: 29/08/2022 11:52
mk ultra wrote: 29/08/2022 11:45
a ponavljam po 1000ti put
bosna će se riješiti kad bošnjaci budu znali šta žele, do tad razvlačenje žvake i rasturanje koje bošnjaci serviraju.
Bošnjaci su, uz pripadnike svih drugih naroda, 1992. rekli šta žele. Proveden referendum, uspostavljena građanska država gdje niko nikome nije smetao.

Onda su fašisti pokrenuli dvostruku agresiju na tu državu koju je svijet priznao kao nezavisnu. I isti ti fašisti danas drže državu u blokadi. Tako da ti je usmjeravanje krivice na Bošnjake potpuno neutemeljeno.
Al u kurcu

9 narodnih heroja sve bošnjaci kraj hiljade srba i hrvata u ARBiH.

Valjda oni nisu za heroja valjali su samo dok nije međunarodno priznata BiH a onda ide ubrzana islamizacija iste.

Javno SDA i IZ govore o muslimanskoj armiji što u osnovi i jeste.

Dakle sami bošnjaci priznaju da nije bila agresija već građanski rat.

Samo pogledati defter hefte na yt.

Šta priča pukovnik Huso Salihović itd.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17467
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#5673 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JohnnyS »

Haris.ba wrote: 29/08/2022 10:32
zposao wrote: 29/08/2022 10:31 Od unitarne Bosne nema ništa, to svijet neće dopustit. Treba tražiti moduse da se živi skupa, da niko nikog ne preglasava i da se niko ne osjeća ugrožen od drugog.
Slazem se. Prvo krenuti iz entiteta RS.
Pa tko brani Bošnjacima da krenu iz RS. Meni se čini da oni pokušavaju u Federaciji uraditi što su Srbi uradili od RS
Tjupo Tjalac
Posts: 6
Joined: 29/08/2022 08:32

#5674 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Tjupo Tjalac »

Rat između bošnjaka je neminovan u federaciji.

Sda je jasno postavila stvari ko nije u sda i ne ide u džamiju nije bošnjak.

Prebrojo je bakir sve.

Jedva čekam da se bošnje izmeđ sebe pobiju.

Samo kokice i himber i gledat.
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#5675 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gandalf »

mk ultra wrote: 29/08/2022 12:54
Gandalf wrote: 29/08/2022 12:47

:thumbup: u sridu, objasnio si nevjerovatno jednostavno i precizno suštinu svih problema u Bosni i Hercegovini. Sa ovakvim finim komšijama i njihovim petim kolonama a sve uz prećutnu podršku Zapada, ni Švicarska ne bi bila u boljem položaju nego što je naša država danas.
zapad ti je platio povratak ljudi koji su pokrali ti dobročinitelji za BiH :lol:
zašto je potpisan sporazum na osnovu kojeg ovaj hoće da nametne IZ

odgovori na ovo dvoje, vjerovat ću ti :mrgreen:
Ne znam iz čega zaključuješ da ja zastupam kirbaša i zelene termite :lol: Uostalom kirbaša i njegove mufljuze su više puta obarali na izborima, nešto se ne sjećam da su se drugi konstitutivni legitimnjaci obrušavali na svoje. Nego, guraju li guraju treće entitete i pripajanja maticama uz naravno prećutnu podršku dobrog zapada. Prelako i prekomotno ti sve svaljuješ na minderaše, oko BiH se uvijek najgora dušmanska bagra kotila, a kurva evropa jednostavno to "ne vidi".
Locked