Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25176 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by mk ultra »

the_stick wrote: 27/08/2022 12:20 A sta se desava na zenickoj zaobilaznici, tacnije onom famoznom mostu? Jucer prosao iz pravca Doboja prema Sarajevu - preko mosta se ide zaustavnom trakom, a na cesti neke ogromne rupe (tipa 2 sa 2 uz mozda pola metra dubine)… oznaceno, ali niko nista ne radi..
Ako mislimo na isto, to je tako vec mjesecima

Mislim da se neke diletancije ćekaju
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3715
Joined: 14/01/2019 04:56

#25177 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Porodice Foht »

DaysleepeR wrote: 27/08/2022 12:13
So What! wrote: 27/08/2022 11:45 Google Earth je prije nekoliko dana updateovao slike gradilišta dionice Tarčin - Ivan. Evo malo čistije slike, izlaza iz tunela Ivan i veze na M-17.

Image
trebali su zapoceti most od tunela pravo u smjeru buduceg tunela Prenj.

em sto bi bilo sigurnije ako neko proleti pa bi mogao kociti

ovako, ako ikad u buducnosti i dodje do njegove izgradnje i spajanja na autoput, ovdje ce biti visemjesecni prekid saobracaja dok se buduci most spoji na tunel...

vidi se da se radi nogama i rukama da se bilo sta napravi prije izbora a niko ne misli na buducnost
Bolan, bolan, kako zapoceti most od tunela a rijec je o necemu sto ce se posljednje raditi, vjerovatno ne prije 7-8 godina, dok nasi "Ima l' mene tu" izredaju jos 10 lotova etc.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2858
Joined: 14/02/2013 14:11

#25178 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Hercegoviina »

So What! wrote: 27/08/2022 11:45 Google Earth je prije nekoliko dana updateovao slike gradilišta dionice Tarčin - Ivan. Evo malo čistije slike, izlaza iz tunela Ivan i veze na M-17.

Image
Kod mene stare mape isad
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#25179 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by kurty »

Porodice Foht wrote: 26/08/2022 11:43 Paa moglo bi ovo biti do oktobra gotovo. A upotrebna? Ih, zar je to bitno, zar ne?

@Kurty, dakleM, nema nista od mog ljubljenja gusjenica. :-D Je li se fakat ikad radilo 24 h na nekoj nasoj dionici? Mozda ova do Tarcina sto su Turci radili, jelde?
Svaki Tunel tako konstantno rade, dok oblogu ne zavrse... 24h

A desavalo se sa se radi... Nije to sad konstantno, jedna smjena spusti cekice, druga nastavi i slicno... Imaju pozicije koje se mogu raditi non stop...
Kad se velike betonaze rade... Tada se pocne i nema stati...
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#25180 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Login77777 »

SAOBRAĆAJNI KOLAPS

Kolona vozila kod Bradine sve duža, građani mole nadležne da nešto hitno poduzmu
akcija007
Posts: 4313
Joined: 17/05/2008 23:50

#25181 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by akcija007 »

Jeli ova nova dionica vec ucrtana na google mapsu?
Pokazuje E73 autoput do Bradine
akcija007
Posts: 4313
Joined: 17/05/2008 23:50

#25182 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by akcija007 »

Jeli ova nova dionica vec ucrtana na google mapsu?
Pokazuje E73 autoput do Bradine
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#25183 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

Koliko ja mogu vidjeti na gmaps nema nista od Tarcina. Kao ni na Earthu.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25184 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

drug_profi wrote: 29/08/2022 08:49 Koliko ja mogu vidjeti na gmaps nema nista od Tarcina. Kao ni na Earthu.
Na Google Earth, koristi timeline opciju, i na timelinu izaberes posljednji snimak.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25185 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

Kolona vozila kod Bradine sve duža, građani mole nadležne da nešto hitno poduzmu
Image

Kolona automobila kod Bradine, na putu Konjic – Tarčin, sve je duža, a građani su sve nervozniji.

Kako smo ranije objavili, do gužve je došlo zbog velike frekvencije vozila iz pravca juga prema unutrašnjosti zemlje i radova na izgradnji kružnog toka u blizini mjesta Bradina.

Prema podacima sa Google Mapsa, kolona je trenutno duga oko osam kilometara, i prostire se od mjesta Ovčari kod Konjica do Bradine.



Čitaoci s lica mjesta su nam potvrdili da kolona kreće već od Ovčara i da je stanje haotično.

"Ima puno stranaca koji ne znaju šta da rade, puno starijih ljudi i djece. Mnogo je pokvarenih automobila kraj ceste. Ovdje je apokalipsa", kazala nam je jedna čitateljka koja je zamolila nadležne da nešto hitno poduzmu.

Kazala nam je da nikad u svom životu ovo nije doživjela.
Klix
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3715
Joined: 14/01/2019 04:56

#25186 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Porodice Foht »

Neozbiljno i neodgovorno, jedna patrola policijska je to mogla regulisati. Mogu misliti kako je bilo ljudima satima i autu.
Zar ti likovi fakat ne znaju da nedjelja popodne nije najpametniji termin za radove na putu na tom pravcu? :roll:
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#25187 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by neki »

Na gooogle earth uključiš historical imaginery i prikaže se snimak od prije par mjeseci
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#25188 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Login77777 »

Porodice Foht wrote: 29/08/2022 09:23 Neozbiljno i neodgovorno, jedna patrola policijska je to mogla regulisati. Mogu misliti kako je bilo ljudima satima i autu.
Zar ti likovi fakat ne znaju da nedjelja popodne nije najpametniji termin za radove na putu na tom pravcu? :roll:
Znaju ali ih nije briga. Znaju da ce vecina opet za SDA glasati i oni opet biti ti koji ce iduci 20 godina graditi godisnje 1 kilometar APa.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#25189 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

Gledao sam sinoć u pola jedan na gmapsu, i prikazivalo je zastoj u duzini od 2,5 km. Strasno. Kakva losa organizacija.
elk
Posts: 3153
Joined: 14/08/2006 12:03

#25190 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by elk »

Katastrofa fakat. Nije da nismo zasluzili, ali opet mi zao ljudi :sad: . Mi se prosle nedjelje vracali, nije bilo ovako. Ni blizu. 10 minuta mozda cekanja. Nesto duze na sevas njivama. Da je bilo vise kreni stani uzbrdo, moja krntija bi prva lipsala :lol:
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#25191 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by neki »

Drago mi je što se dešava pred izbore
:izet:
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#25192 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by HPLaserJet »

drug_profi wrote: 29/08/2022 09:27 Gledao sam sinoć u pola jedan na gmapsu, i prikazivalo je zastoj u duzini od 2,5 km. Strasno. Kakva losa organizacija.
elk wrote: 29/08/2022 10:09 Katastrofa fakat. Nije da nismo zasluzili, ali opet mi zao ljudi :sad: . Mi se prosle nedjelje vracali, nije bilo ovako. Ni blizu. 10 minuta mozda cekanja. Nesto duze na sevas njivama. Da je bilo vise kreni stani uzbrdo, moja krntija bi prva lipsala :lol:
Ovo Vlada FBiH gradi za vas i nemojte biti nezahvalni i ponašati se kao derišta.

Sve je ovo za vaše dobro, da se sutra možete rahat voziti kroz novi tunel Ivan. Ovaj projekat ne treba ni uvaženom premijeru gospodinu Fadilu Novaliću, kao ni uvaženoj Vladi FBiH, već je ovo potrebno samo vama.

Budite zahvalni jer svaki minut čekanja u koloni je godina rahatluka koja vas očekuje u budućnosti.

Zato molim vas strpljenja i bez bespotrebnog negativizma molim.

Hvala.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#25193 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by ZoomZoomKiwi »

neki wrote: 29/08/2022 10:10 Drago mi je što se dešava pred izbore
:izet:
Misliš da je ovo dovoljno za neku promjenu.
Čisto sumnjam, trpio je ovaj narod i gore, i trpjet će, "samo nek je naš, i nek se ne puca" pa makar stajao u koloni vazdan i rizikovao život pretičući na našim magistralama.
Šta zna bošnjo šta je autoput i kad ga je trebao imati.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#25194 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by NediM17 »

Kakav je to defetizam sad?
Zar nece zeleni biti pometeni u oktobru?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#25195 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by ZoomZoomKiwi »

Nada umire zadnja. :mrgreen:
last mohicans
Posts: 18239
Joined: 09/08/2012 23:19

#25196 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by last mohicans »

Koji sam ja peh, prosle godine se vracao iz Mostara kad se isto desilo, sinoc opet. Ali vozilica,mašallah 2x test polozila. Napravio pauzu kod onog mosta za Dreznicu, krenem odatle oko 22, kontam raščistit će se do 23. Jest,kurko moj. Čim su se dvije trake otvorile, to je opšti krkljanac. Jedna krene, druga stane, krenes desnom,malo brza, onda auto u defektu,pa drugo, trece, sve tako do Bradine. Nisam brojao, najmanje 30-40 auta. Nisu toliko radovi usporili koliko ova auta u defektu, zauzela traku i tako se dzepovi pravili, a sigurno su dosli u to stanje zbog sporog protoka saobraćaja i radova. Bila je jedna patrola, vrtila se gore-dole, ali nemoćni. Bila su i 2,3 udesa koliko sam vidio. Iz kontra smjera je smijesan saobraćaj bio i trebali su mozda tu pustiti da ljudi idu, pa da se vraćaju u desnu stranu kad naiđe auto odozgo, ali i to bi bio rizik za udese. Dosta Srbijanaca, drugih tablica (baš upratih Švabu sa Alhambrom) ide li ide, auto samo što se nije zapalilo, dim, on vozi (tj ona vozi, a pored nje muškarac sjedi). Narod izasao na cestu,hladno, nema svako ni odjeće adekvatne, djece pored puta, dosta auta sa oznakama P. Moglo se dosta auta izgurati u stranu, ali ljudi su samo stali na mjesto gdje je i auto. Da ima na vise mjesta proširenje, ne bi se toliko začepljalo, ali jednostavno ogroman broj automobila u istom trenutku i na istom mjestu. Uzas i traumatično iskustvo. Mislim da se do zore ova auta u defektu nisu odšlepala. Jer sam ja prošao oko 12 kad je bio haos.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25197 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by mk ultra »

NediM17 wrote: 29/08/2022 10:15 Kakav je to defetizam sad?
Zar nece zeleni biti pometeni u oktobru?
pometeni ili ne, neko se ovdje dobro zajebaje

ali ništa što se već nije dešavalo, ala vranduk :run:
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#25198 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by neki »

EFD22 wrote: 29/08/2022 10:14
neki wrote: 29/08/2022 10:10 Drago mi je što se dešava pred izbore
:izet:
Misliš da je ovo dovoljno za neku promjenu.
Čisto sumnjam, trpio je ovaj narod i gore, i trpjet će, "samo nek je naš, i nek se ne puca" pa makar stajao u koloni vazdan i rizikovao život pretičući na našim magistralama.
Šta zna bošnjo šta je autoput i kad ga je trebao imati.
Ne znam da li je dovoljno za promjenu, to zavisi od nivoa inteligencije pojedinaca u ovom narodu...ako nije dovoljno za promjenu opet mi je drago što se ovo dešava, jer narod nije ni zaslužio bolje
last mohicans
Posts: 18239
Joined: 09/08/2012 23:19

#25199 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by last mohicans »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/voloder ... /220829080
Koja bljuvotina od intervjua Volodera. Pišaj po debilnim građanima. Neko drugi je kriv za cjepkanje dionica, za probijanje rokova bez penala, za praksu probijanja istih bez ikakve odgovornosti, neko drugi je kriv za obaranje tendera i dugotrajnih procedura, neko drugi je kriv i za sva kašnjenja (pandemija i rat), za 2 godine ćemo imati jos 23km u upotrebi, 2028 kompletan autoput :lol: Kriv je neko tamo za zuti FIDIC i zve ostalo, vanzemaljci su krivi. Bando korumpirana i nesposobna, odnosno, sposobni ste, kada treba ukrasti od naroda. Pazi mu ovog dijela
Građani, kako ističe, moraju znati da je gradnja tzv. lakih dionica završena, a da slijede vrlo zahtjevni projekti na teškom terenu među kojima je probijanje tunela Prenj svakako najteži izazov.
Koja komedija, do sada su se na lahkim dionicima pokazali nesposobni, a šta tek slijedi?
Pripremite se blentavi građani na svakodnevnicu kao sinoć na Bradini, još Crnaja i Vranduka. Mrš,stoko Fadilovska.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25200 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by mk ultra »

toliko o stručljaku :mrgreen:
Post Reply