Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#25151 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Mislim da je ovo opet slučaj "nespretne" perspektive ove slike i da to neće biti tako strašno u stvarnosti (isto kao što su na onom Autouputu u RS-u okuke izgledale preoštro na slikama)
- Truba
- Posts: 93818
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#25152 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
jaoj gledao sam ovaj video
pa odmah desno iz tunela se skrece
pa sta je ovo braćo ko ovo projekrtira
pucaj lezece od metar i pol
uspori
pa odmah desno iz tunela se skrece
pa sta je ovo braćo ko ovo projekrtira
pucaj lezece od metar i pol
uspori
- DaysleepeR
- Posts: 21046
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
- Porodice Foht
- Posts: 3714
- Joined: 14/01/2019 04:56
#25154 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
I ja kontam, sve predizborne lazi.last mohicans wrote: ↑26/08/2022 13:24Ma lazu, 4 puta sam isao ovo ljeto nikad nisam vidio radove iza 18,mozda do 19, najvise. Ako neki rade,mozda na tunelu, vrlo mali broj ljudstva. Jer se ovi ostali iza 18 počnu kupiti i viđao sam radnike s kesama, presvučene kako idu s gradilista.Porodice Foht wrote: ↑26/08/2022 11:43 Paa moglo bi ovo biti do oktobra gotovo. A upotrebna? Ih, zar je to bitno, zar ne?
@Kurty, dakleM, nema nista od mog ljubljenja gusjenica.Je li se fakat ikad radilo 24 h na nekoj nasoj dionici? Mozda ova do Tarcina sto su Turci radili, jelde?
Eno u Zivinicama kazu za 2 sata dobijes dozvolu za pokretanje obrta a 72 sata za gradjevinsku i urbanisticku!?
- burekodsira
- Posts: 3539
- Joined: 09/07/2006 00:23
#25155 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
DaysleepeR wrote: ↑26/08/2022 15:41Perspektiva ili ne, nema ni 100 metara od izlaza iz tunela do hendeka.

-
costacurta
- Posts: 3642
- Joined: 05/05/2005 08:25
#25156 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
DaysleepeR wrote: ↑26/08/2022 13:27 Već sam pisao na drugoj temi, je li još nekom problematičan ovaj izlaz iz tunela gdje je okuka i hendek ni 100 metara od izlaza iz tunela?
Poznavajući naše majstore signalizacije, ne bi me čudilo da neko samo nastavi istom brzinom iz tunela i proleti pravo u hendek...
Opet neće niko biti odgovoran...
![]()
Jel moguće ovo?!
Naači,
iz tunela punim gasom, dobar zalet ako uFatiš i vjetar u leđa tj gepek, možda ateriraš u Ovčare
Željava Vol 2
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#25158 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Biće ba klemmfix-i i signalizacija vjerovatno zadnjih 500m tunela...ko prođe sve to i odbojnu ogradu, e jbga onda...DaysleepeR wrote: ↑26/08/2022 15:41Perspektiva ili ne, nema ni 100 metara od izlaza iz tunela do hendeka.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#25159 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Pa u Tarčinu se sad završava trasa odmah po izlasku iz tunela i niko nije zaginuo.
U tunelu će vjerovatno ograničenje biti 80 km/h, a pred kraj tunela vjerovatno i 60 km/h. Nakon toga one blinkerice i ko se nakon toga slupa, sam je kriv.
U tunelu će vjerovatno ograničenje biti 80 km/h, a pred kraj tunela vjerovatno i 60 km/h. Nakon toga one blinkerice i ko se nakon toga slupa, sam je kriv.
-
Astrix
- Posts: 1898
- Joined: 30/09/2009 14:14
#25160 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
A ček, šta bi ti u ovoj situaciji uradio? Gradio još kilometar autoceste pa se vratio na isti ovaj kružni tok koji sad prave?DaysleepeR wrote: ↑26/08/2022 15:41Perspektiva ili ne, nema ni 100 metara od izlaza iz tunela do hendeka.

- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#25161 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Po ovoj slici mogu komotno zadrzati izlaz (cak napraviti i ulaz) Bradina da ne bude "privremeni" kada nastave autoput. Nek stave da je ulaz/izlaz samo za one sa acc i nema troskova radnika na kucicama.Astrix wrote: ↑26/08/2022 20:58A ček, šta bi ti u ovoj situaciji uradio? Gradio još kilometar autoceste pa se vratio na isti ovaj kružni tok koji sad prave?DaysleepeR wrote: ↑26/08/2022 15:41
Perspektiva ili ne, nema ni 100 metara od izlaza iz tunela do hendeka.
![]()
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25162 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Po ovim slikama oni nemaju namjeru odavde dalje raditi uskoro, jer ce ovdje morati biti obustavljen saobracaj cim se pocne vijadukt graditi.
Nisu uopste napravili produzetak na koji ce se nastaviti cesta.
Nisu uopste napravili produzetak na koji ce se nastaviti cesta.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#25163 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
To ti je otprilike ko kad su na temi BHTelecom dokazivali da je korisniku sasvim dovoljno 5MBit i da je cisto preseravanje bilo koja visa brzina
Tako i ovo, sta ce ti vise, ha ja, bice za 15 godin'
Tako i ovo, sta ce ti vise, ha ja, bice za 15 godin'
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#25164 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Pa ovdje u teoriji ne može više, iz tunela bi treba da piči vijadukt, ali na sljedeće brdo.
Vjerovatno će u tunelu, kao i u tunelima 25. novembar i Vis, biti svjetlosna signalizacija koja će sugerisati vozaču da uspori jer je izlaz ispred.
-
mistek
- Posts: 3800
- Joined: 23/05/2010 15:16
#25165 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ovo će se posljednje raditi, a čisto sumnam da će početi u narednih 10 godina, vjerovatno ni 20.drug_profi wrote: ↑26/08/2022 22:15 Po ovim slikama oni nemaju namjeru odavde dalje raditi uskoro, jer ce ovdje morati biti obustavljen saobracaj cim se pocne vijadukt graditi.
Nisu uopste napravili produzetak na koji ce se nastaviti cesta.
- DaysleepeR
- Posts: 21046
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#25166 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Pitas mene sta bi ja uradio? Pa je li primam ja platu za to?Astrix wrote: ↑26/08/2022 20:58A ček, šta bi ti u ovoj situaciji uradio? Gradio još kilometar autoceste pa se vratio na isti ovaj kružni tok koji sad prave?DaysleepeR wrote: ↑26/08/2022 15:41
Perspektiva ili ne, nema ni 100 metara od izlaza iz tunela do hendeka.
![]()
Ako je vama ovo bezopasno super, kad prvi ljudi zaginu vjerovatno ce oni biti krivi, ha ja.
- DaysleepeR
- Posts: 21046
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#25167 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ne zavrsava se u Tarcinu trasa, imas jos kilometar ravnice asfaltirane ako proletis kojim slucajem, a ima sigurno kilometar od izlaza iz tunela do petlje...Dzontra_Volta wrote: ↑26/08/2022 19:27 Pa u Tarčinu se sad završava trasa odmah po izlasku iz tunela i niko nije zaginuo.
U tunelu će vjerovatno ograničenje biti 80 km/h, a pred kraj tunela vjerovatno i 60 km/h. Nakon toga one blinkerice i ko se nakon toga slupa, sam je kriv.
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25168 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Nece niko zaginuti osim ako ne bude pijan ili zaspao za volanom. Bice sigurno uredno oznaceno.DaysleepeR wrote: ↑27/08/2022 01:53Pitas mene sta bi ja uradio? Pa je li primam ja platu za to?
Ako je vama ovo bezopasno super, kad prvi ljudi zaginu vjerovatno ce oni biti krivi, ha ja.
Opusti se.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#25169 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ma pusti te gluposti, vjerovatno ce i jedna traka biti zatvorena na izlazu
Samo kad sveze guzva na naplatnoj bice kolona kroz tunel
-
nles
- Posts: 1671
- Joined: 09/06/2021 18:29
- Location: FORGET? HELL!
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#25171 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ko god da proleti, sam je kriv. Ako bude signalizacija po pravilima, a biće i (po meni) "nepotrebnog pretjeranog" usporavanja prije izlaska iz tunela, sam pao - sam se ubio.DaysleepeR wrote: ↑27/08/2022 01:55Ne zavrsava se u Tarcinu trasa, imas jos kilometar ravnice asfaltirane ako proletis kojim slucajem, a ima sigurno kilometar od izlaza iz tunela do petlje...Dzontra_Volta wrote: ↑26/08/2022 19:27 Pa u Tarčinu se sad završava trasa odmah po izlasku iz tunela i niko nije zaginuo.
U tunelu će vjerovatno ograničenje biti 80 km/h, a pred kraj tunela vjerovatno i 60 km/h. Nakon toga one blinkerice i ko se nakon toga slupa, sam je kriv.
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#25173 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Google Earth je prije nekoliko dana updateovao slike gradilišta dionice Tarčin - Ivan. Evo malo čistije slike, izlaza iz tunela Ivan i veze na M-17.


- DaysleepeR
- Posts: 21046
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#25174 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
trebali su zapoceti most od tunela pravo u smjeru buduceg tunela Prenj.
em sto bi bilo sigurnije ako neko proleti pa bi mogao kociti
ovako, ako ikad u buducnosti i dodje do njegove izgradnje i spajanja na autoput, ovdje ce biti visemjesecni prekid saobracaja dok se buduci most spoji na tunel...
vidi se da se radi nogama i rukama da se bilo sta napravi prije izbora a niko ne misli na buducnost
-
the_stick
- Posts: 1170
- Joined: 16/02/2002 00:00
#25175 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
A sta se desava na zenickoj zaobilaznici, tacnije onom famoznom mostu? Jucer prosao iz pravca Doboja prema Sarajevu - preko mosta se ide zaustavnom trakom, a na cesti neke ogromne rupe (tipa 2 sa 2 uz mozda pola metra dubine)… oznaceno, ali niko nista ne radi..



