Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#25151 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by BadBoy »

Mislim da je ovo opet slučaj "nespretne" perspektive ove slike i da to neće biti tako strašno u stvarnosti (isto kao što su na onom Autouputu u RS-u okuke izgledale preoštro na slikama)
User avatar
Truba
Posts: 93823
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#25152 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Truba »

jaoj gledao sam ovaj video
pa odmah desno iz tunela se skrece
pa sta je ovo braćo ko ovo projekrtira
pucaj lezece od metar i pol :D
uspori
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21046
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#25153 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by DaysleepeR »

BadBoy wrote: 26/08/2022 14:19 Mislim da je ovo opet slučaj "nespretne" perspektive ove slike i da to neće biti tako strašno u stvarnosti (isto kao što su na onom Autouputu u RS-u okuke izgledale preoštro na slikama)
Perspektiva ili ne, nema ni 100 metara od izlaza iz tunela do hendeka.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3715
Joined: 14/01/2019 04:56

#25154 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Porodice Foht »

last mohicans wrote: 26/08/2022 13:24
Porodice Foht wrote: 26/08/2022 11:43 Paa moglo bi ovo biti do oktobra gotovo. A upotrebna? Ih, zar je to bitno, zar ne?

@Kurty, dakleM, nema nista od mog ljubljenja gusjenica. :-D Je li se fakat ikad radilo 24 h na nekoj nasoj dionici? Mozda ova do Tarcina sto su Turci radili, jelde?
Ma lazu, 4 puta sam isao ovo ljeto nikad nisam vidio radove iza 18,mozda do 19, najvise. Ako neki rade,mozda na tunelu, vrlo mali broj ljudstva. Jer se ovi ostali iza 18 počnu kupiti i viđao sam radnike s kesama, presvučene kako idu s gradilista.
I ja kontam, sve predizborne lazi. :thumbup:
Eno u Zivinicama kazu za 2 sata dobijes dozvolu za pokretanje obrta a 72 sata za gradjevinsku i urbanisticku!? :shock: Pa majka mu stara, de odvadite malo!
User avatar
burekodsira
Posts: 3539
Joined: 09/07/2006 00:23

#25155 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by burekodsira »

DaysleepeR wrote: 26/08/2022 15:41
BadBoy wrote: 26/08/2022 14:19 Mislim da je ovo opet slučaj "nespretne" perspektive ove slike i da to neće biti tako strašno u stvarnosti (isto kao što su na onom Autouputu u RS-u okuke izgledale preoštro na slikama)
Perspektiva ili ne, nema ni 100 metara od izlaza iz tunela do hendeka.


Image
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#25156 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by costacurta »

DaysleepeR wrote: 26/08/2022 13:27 Već sam pisao na drugoj temi, je li još nekom problematičan ovaj izlaz iz tunela gdje je okuka i hendek ni 100 metara od izlaza iz tunela?

Poznavajući naše majstore signalizacije, ne bi me čudilo da neko samo nastavi istom brzinom iz tunela i proleti pravo u hendek...

Opet neće niko biti odgovoran...

Image
:lol:
Jel moguće ovo?! :shock:
Naači,
iz tunela punim gasom, dobar zalet ako uFatiš i vjetar u leđa tj gepek, možda ateriraš u Ovčare :lol: ko paraglajder
Željava Vol 2
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#25157 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Dzontra_Volta »

dr_Evil wrote: 26/08/2022 11:41
So What! wrote: 26/08/2022 11:38 Image
I zasto po ovim tablama stoji Vlada FBIH, a ne investitor FBiH. Ko da Novalic daje iz svog dzepa pare. Cesto ovo cujem i procitam, Vlada FBiH izdvaja novac.
http://www.sluzbenilist.ba/page/akt/aJE ... h77KCDTTg=
Naslovnica
Posts: 35446
Joined: 20/03/2013 15:38

#25158 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Naslovnica »

DaysleepeR wrote: 26/08/2022 15:41
BadBoy wrote: 26/08/2022 14:19 Mislim da je ovo opet slučaj "nespretne" perspektive ove slike i da to neće biti tako strašno u stvarnosti (isto kao što su na onom Autouputu u RS-u okuke izgledale preoštro na slikama)
Perspektiva ili ne, nema ni 100 metara od izlaza iz tunela do hendeka.
Biće ba klemmfix-i i signalizacija vjerovatno zadnjih 500m tunela...ko prođe sve to i odbojnu ogradu, e jbga onda...
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#25159 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Dzontra_Volta »

Pa u Tarčinu se sad završava trasa odmah po izlasku iz tunela i niko nije zaginuo.
U tunelu će vjerovatno ograničenje biti 80 km/h, a pred kraj tunela vjerovatno i 60 km/h. Nakon toga one blinkerice i ko se nakon toga slupa, sam je kriv.
Astrix
Posts: 1898
Joined: 30/09/2009 14:14

#25160 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Astrix »

DaysleepeR wrote: 26/08/2022 15:41
BadBoy wrote: 26/08/2022 14:19 Mislim da je ovo opet slučaj "nespretne" perspektive ove slike i da to neće biti tako strašno u stvarnosti (isto kao što su na onom Autouputu u RS-u okuke izgledale preoštro na slikama)
Perspektiva ili ne, nema ni 100 metara od izlaza iz tunela do hendeka.
A ček, šta bi ti u ovoj situaciji uradio? Gradio još kilometar autoceste pa se vratio na isti ovaj kružni tok koji sad prave?

Image
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#25161 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

Astrix wrote: 26/08/2022 20:58
DaysleepeR wrote: 26/08/2022 15:41

Perspektiva ili ne, nema ni 100 metara od izlaza iz tunela do hendeka.
A ček, šta bi ti u ovoj situaciji uradio? Gradio još kilometar autoceste pa se vratio na isti ovaj kružni tok koji sad prave?

Image
Po ovoj slici mogu komotno zadrzati izlaz (cak napraviti i ulaz) Bradina da ne bude "privremeni" kada nastave autoput. Nek stave da je ulaz/izlaz samo za one sa acc i nema troskova radnika na kucicama.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#25162 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

Po ovim slikama oni nemaju namjeru odavde dalje raditi uskoro, jer ce ovdje morati biti obustavljen saobracaj cim se pocne vijadukt graditi.
Nisu uopste napravili produzetak na koji ce se nastaviti cesta.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25163 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by mk ultra »

To ti je otprilike ko kad su na temi BHTelecom dokazivali da je korisniku sasvim dovoljno 5MBit i da je cisto preseravanje bilo koja visa brzina

Tako i ovo, sta ce ti vise, ha ja, bice za 15 godin' :mrgreen:
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25164 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

mk ultra wrote: 26/08/2022 22:17 To ti je otprilike ko kad su na temi BHTelecom dokazivali da je korisniku sasvim dovoljno 5MBit i da je cisto preseravanje bilo koja visa brzina

Tako i ovo, sta ce ti vise, ha ja, bice za 15 godin' :mrgreen:
Pa ovdje u teoriji ne može više, iz tunela bi treba da piči vijadukt, ali na sljedeće brdo.

Vjerovatno će u tunelu, kao i u tunelima 25. novembar i Vis, biti svjetlosna signalizacija koja će sugerisati vozaču da uspori jer je izlaz ispred.
mistek
Posts: 3800
Joined: 23/05/2010 15:16

#25165 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by mistek »

drug_profi wrote: 26/08/2022 22:15 Po ovim slikama oni nemaju namjeru odavde dalje raditi uskoro, jer ce ovdje morati biti obustavljen saobracaj cim se pocne vijadukt graditi.
Nisu uopste napravili produzetak na koji ce se nastaviti cesta.
Ovo će se posljednje raditi, a čisto sumnam da će početi u narednih 10 godina, vjerovatno ni 20.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21046
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#25166 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by DaysleepeR »

Astrix wrote: 26/08/2022 20:58
DaysleepeR wrote: 26/08/2022 15:41

Perspektiva ili ne, nema ni 100 metara od izlaza iz tunela do hendeka.
A ček, šta bi ti u ovoj situaciji uradio? Gradio još kilometar autoceste pa se vratio na isti ovaj kružni tok koji sad prave?

Image
Pitas mene sta bi ja uradio? Pa je li primam ja platu za to?
Ako je vama ovo bezopasno super, kad prvi ljudi zaginu vjerovatno ce oni biti krivi, ha ja.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21046
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#25167 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by DaysleepeR »

Dzontra_Volta wrote: 26/08/2022 19:27 Pa u Tarčinu se sad završava trasa odmah po izlasku iz tunela i niko nije zaginuo.
U tunelu će vjerovatno ograničenje biti 80 km/h, a pred kraj tunela vjerovatno i 60 km/h. Nakon toga one blinkerice i ko se nakon toga slupa, sam je kriv.
Ne zavrsava se u Tarcinu trasa, imas jos kilometar ravnice asfaltirane ako proletis kojim slucajem, a ima sigurno kilometar od izlaza iz tunela do petlje...
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#25168 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

DaysleepeR wrote: 27/08/2022 01:53
Astrix wrote: 26/08/2022 20:58

A ček, šta bi ti u ovoj situaciji uradio? Gradio još kilometar autoceste pa se vratio na isti ovaj kružni tok koji sad prave?

Image
Pitas mene sta bi ja uradio? Pa je li primam ja platu za to?
Ako je vama ovo bezopasno super, kad prvi ljudi zaginu vjerovatno ce oni biti krivi, ha ja.
Nece niko zaginuti osim ako ne bude pijan ili zaspao za volanom. Bice sigurno uredno oznaceno.
Opusti se.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25169 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by mk ultra »

So What! wrote: 27/08/2022 00:47
mk ultra wrote: 26/08/2022 22:17 To ti je otprilike ko kad su na temi BHTelecom dokazivali da je korisniku sasvim dovoljno 5MBit i da je cisto preseravanje bilo koja visa brzina

Tako i ovo, sta ce ti vise, ha ja, bice za 15 godin' :mrgreen:
Pa ovdje u teoriji ne može više, iz tunela bi treba da piči vijadukt, ali na sljedeće brdo.

Vjerovatno će u tunelu, kao i u tunelima 25. novembar i Vis, biti svjetlosna signalizacija koja će sugerisati vozaču da uspori jer je izlaz ispred.
Ma pusti te gluposti, vjerovatno ce i jedna traka biti zatvorena na izlazu
Samo kad sveze guzva na naplatnoj bice kolona kroz tunel :mrgreen:
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#25170 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by nles »

So What! wrote: 26/08/2022 11:41

Image

Slucajna simbolika...
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#25171 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Dzontra_Volta »

DaysleepeR wrote: 27/08/2022 01:55
Dzontra_Volta wrote: 26/08/2022 19:27 Pa u Tarčinu se sad završava trasa odmah po izlasku iz tunela i niko nije zaginuo.
U tunelu će vjerovatno ograničenje biti 80 km/h, a pred kraj tunela vjerovatno i 60 km/h. Nakon toga one blinkerice i ko se nakon toga slupa, sam je kriv.
Ne zavrsava se u Tarcinu trasa, imas jos kilometar ravnice asfaltirane ako proletis kojim slucajem, a ima sigurno kilometar od izlaza iz tunela do petlje...
Ko god da proleti, sam je kriv. Ako bude signalizacija po pravilima, a biće i (po meni) "nepotrebnog pretjeranog" usporavanja prije izlaska iz tunela, sam pao - sam se ubio.
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#25172 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Ironmen »

Image
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25173 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

Google Earth je prije nekoliko dana updateovao slike gradilišta dionice Tarčin - Ivan. Evo malo čistije slike, izlaza iz tunela Ivan i veze na M-17.

Image
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21046
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#25174 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by DaysleepeR »

So What! wrote: 27/08/2022 11:45 Google Earth je prije nekoliko dana updateovao slike gradilišta dionice Tarčin - Ivan. Evo malo čistije slike, izlaza iz tunela Ivan i veze na M-17.

Image
trebali su zapoceti most od tunela pravo u smjeru buduceg tunela Prenj.

em sto bi bilo sigurnije ako neko proleti pa bi mogao kociti

ovako, ako ikad u buducnosti i dodje do njegove izgradnje i spajanja na autoput, ovdje ce biti visemjesecni prekid saobracaja dok se buduci most spoji na tunel...

vidi se da se radi nogama i rukama da se bilo sta napravi prije izbora a niko ne misli na buducnost
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#25175 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by the_stick »

A sta se desava na zenickoj zaobilaznici, tacnije onom famoznom mostu? Jucer prosao iz pravca Doboja prema Sarajevu - preko mosta se ide zaustavnom trakom, a na cesti neke ogromne rupe (tipa 2 sa 2 uz mozda pola metra dubine)… oznaceno, ali niko nista ne radi..
Post Reply