Znam sve jbg, slažem seNespin wrote: ↑28/08/2022 19:33Kako ignorisati pokvarenog ustaškog provokatora sa ciničnim komentarima... a opet nabijati ga na onu stvar za svaki komentar koji napiše... trošenje vremena i tastature.guruguru95 wrote: ↑28/08/2022 19:26 Samo ignorišite ovog podjebavača i slične smradoveStavio sam sve ove nacionalističke papčine na ignore, ali koja korist kada im vazda neko replicira.
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#5576 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
#5577 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Govorite o crnom labudanu? Grijesim, ali ako ne, da dodam nesto.Nespin wrote: ↑28/08/2022 19:33Kako ignorisati pokvarenog ustaškog provokatora sa ciničnim komentarima... a opet nabijati ga na onu stvar za svaki komentar koji napiše... trošenje vremena i tastature.guruguru95 wrote: ↑28/08/2022 19:26 Samo ignorišite ovog podjebavača i slične smradoveStavio sam sve ove nacionalističke papčine na ignore, ali koja korist kada im vazda neko replicira.
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#5578 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- Gandalf
- Posts: 11175
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#5579 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
ma đe ste patriote
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#5580 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Tako nekako.Nespin wrote: ↑28/08/2022 19:19 Tri i po godine rata, totalno razaranje, koncentracioni logori, stotine hiljade mrtvih, ranjenih, silovanih, milioni raseljenih, da bi nas ovaj ustaški plaćenik jednim dekretom trajno pretvorio u hrvatsku koloniju... ako pristanemo na to, bolje ni ne zaslužujemo.
ps
pardon, srpsko-hrvatsku koloniju.
Još poraznija činjenica je da se ovakvim izmjenama izbornog zakona apsolutno ne dotiče genocidni entitet... što znači sa njima su zadovoljni, genocidna tvorevina je baš onakva kakva i treba da bude.
Pa rekao je Herr u intervjuu Klixu da u RS sve funkcionira.
Sekunda je do toga da Hrvatska dekretom dobije ono što nije mogla logorima, pokoljima, spaljivanjem ljudi itd...
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
#5581 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Gargamel bi nas, dakle, mogao doci glave. Bosnjaci cine 56% stanovnistva u drzavi i to je problem. Hrvati s druge strane 10-ak% i to je problem. Treba izjednaciti etnicka prava jer kako dopustiti jedan covjek jedan glas u drzavi u kojoj mislimani cine preko 50% stanovnistva.Lex77 wrote: ↑28/08/2022 20:27Tako nekako.Nespin wrote: ↑28/08/2022 19:19 Tri i po godine rata, totalno razaranje, koncentracioni logori, stotine hiljade mrtvih, ranjenih, silovanih, milioni raseljenih, da bi nas ovaj ustaški plaćenik jednim dekretom trajno pretvorio u hrvatsku koloniju... ako pristanemo na to, bolje ni ne zaslužujemo.
ps
pardon, srpsko-hrvatsku koloniju.
Još poraznija činjenica je da se ovakvim izmjenama izbornog zakona apsolutno ne dotiče genocidni entitet... što znači sa njima su zadovoljni, genocidna tvorevina je baš onakva kakva i treba da bude.
Pa rekao je Herr u intervjuu Klixu da u RS sve funkcionira.
Sekunda je do toga da Hrvatska dekretom dobije ono što nije mogla logorima, pokoljima, spaljivanjem ljudi itd...
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#5582 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa zato je Kiki tu. Kada jednog dana bude 80 % Bosnjaka i 5 % Hrvata da Hrvati odlucuju o Bosnjacima.Loki2k9 wrote: ↑28/08/2022 20:29Gargamel bi nas, dakle, mogao doci glave. Bosnjaci cine 56% stanovnistva u drzavi i to je problem. Hrvati s druge strane 10-ak% i to je problem. Treba izjednaciti etnicka prava jer kako dopustiti jedan covjek jedan glas u drzavi u kojoj mislimani cine preko 50% stanovnistva.
-
Loki2k9
- Posts: 1851
- Joined: 26/11/2019 01:03
#5583 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Andrej Nikolaidis je nedavno govorio pametno o politici prema Bosnjacima i etnickim Crnogorcima u regiji.Login77777 wrote: ↑28/08/2022 20:30Pa zato je Kiki tu. Kada jednog dana bude 80 % Bosnjaka i 5 % Hrvata da Hrvati odlucuju o Bosnjacima.Loki2k9 wrote: ↑28/08/2022 20:29
Gargamel bi nas, dakle, mogao doci glave. Bosnjaci cine 56% stanovnistva u drzavi i to je problem. Hrvati s druge strane 10-ak% i to je problem. Treba izjednaciti etnicka prava jer kako dopustiti jedan covjek jedan glas u drzavi u kojoj mislimani cine preko 50% stanovnistva.
Da li je ok postaviti link s drugog portala, ne znam, ali evo ga:
https://ba.n1info.com/vijesti/andrej-ni ... -genocidu/
Last edited by Loki2k9 on 28/08/2022 20:33, edited 1 time in total.
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#5584 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izmedju ... /220827081Između države i kolonije: Ispunjava li Schmidt političke ciljeve Zagreba?
Prošlo je više od mjesec dana od kad je visoki predstavnik Christian Schmidt krenuo u proces nametanja izmjena Izbornog zakona i Ustava Federacije BiH.
Iz svega onoga što je u posljednje vrijeme izašlo u javnost, dijelova pripremljene odluke, javno iznesenih stavova, netransparentnosti u komunikaciji s javnošću, ignorisanja ranijeg mišljenja pravnog tima OHR-a i nervoze koju svakodnevno pokazuje, čini se i ocjene su brojnih zvaničnika iz BiH da Schmidt nastoji ispuniti suštinu političkih ciljeva Hrvatske demokratske zajednice i službenog Zagreba.
Zapravo, namjere da se nametnu takve izmjene vjerovatno ne bi ni bilo da ne postoji prijetnja da HDZ ne izgubi dio političke moći, jer je nakon izbora 2018. godine potvrđeno da je moguće i sa postojećim Ustavom FBiH i Izbornim zakonom izabrati delegate u Dom naroda FBiH.
Prvobitnom namjerom da uvede cenzus od 3 posto prilikom biranja delegata u Dom naroda FBiH, on je nametnuo okvir u kojem se može donijeti rješenje, suštinski, da narodi u konačnici, a ne svi građani, biraju delegate u Dom naroda FBiH. U tako postavljenom okviru, svako rješenje za Sarajevo predstavlja politički poraz, jer od naroda pravi izborne jedinice.
Po tom prijedlogu kantoni u kojima jedan konstitutivni narod čini manje od tri posto pripadnika tog naroda u Federaciji BiH ne bi mogli birati delegate iz tog konstitutivnog naroda.
To je suprotno od onog što piše u Washingtonskom sporazumu, Ustavu Federacije iz 1994. godine, ali i izmjenjenom Ustavu FBiH iz 2002. godine čije odredbe su još uvijek na snazi.
Podsjećamo, zadnjih 30 godina svaki delegat u Domu naroda FBiH prvenstveno je svoj legitimitet crpio i crpi iz volje svih građana, bez obzira iz kojeg konstitutivnog naroda dolaze.
Nesumnjivo, visoki predstavnik se trudi predstaviti svoje namjere kompromisnim rješenjem koje će navodno izbalansirati i zadovoljiti različite interese političkih faktora u BiH, ali to je daleko od toga kako izgleda u stvarnosti.
Paradoksalno, Schmidtu se "svidio" dio prvobitnog Ustava FBiH, a kojeg je predloženim cenzusom od 3 posto ignorisao, a koji je određivao da je potrebna podrška polovine svakog konstitutivnog kluba u Domu naroda FBiH (15 od 30) da bi se predložili kandidati za predsjednika i potpredsjednika FBiH.
Iz tog razloga namjeravao je podići broj potrebnih delegata sa 6 na 8 (od 17) u svakom klubu za imenovanje predsjednika i potpredsjednika FBiH.
Još je zanimljivije da presuda "Ljubić" na koju se Schmidt često poziva kao opravdanje za svoju intervenciju uopšte ne razmatra to pitanje.
Tokom intervju koji je dao za Klix.ba na pitanje zašto su njegovi stavovi u suprotnosti sa mišljenjem Valentina Inzka da je presuda "Ljubić" provedena i mišljenjem pravnog tima OHR-a iz 2016. i 2018. godine Schmidt je kazao da to nije tačno.
Međutim, to je daleko od stvarnosti, što je jasno čak i površnim čitanjem mišljenja OHR-a.
"Upravo je potreba da se osigura zastupljenost kantona, kao i potreba da kantoni i dalje budu ključni element aranžmana podjele vlasti dogovorenog u Washingtonskom sporazumu, to što je dovelo do usvajanja različitih rješenja za Federaciju BiH i za Republiku Srpsku. Uspostava Vijeća naroda s mandatom ograničenim na pitanja od vitalnog nacionalnog interesa odražava činjenicu da se teritorijalna zastupljenost nije smatrala problematičnom u centraliziranoj strukturi Republike Srpske kao što se smatrala u Federaciji. Shodno tome, priznavanje da Dom naroda FBiH nema drugu svrhu osim svrhe da predstavlja konstitutivne narode dovelo bi zaključka da bi njegov mandat trebao biti značajno ograničen ili da kantoni više ne bi trebali igrati ulogu pri biranju delegata u Dom naroda FBiH", navodi se u podnesku OHR-a dostavljenom Ustavnom sudu BiH 2018. godine.
Uprkos tome, Schmidtovim prijedlogom ovlasti Doma naroda FBiH ostale bi gotovo identične, uz kozmetičke izmjene koje bi trebale prikriti suštinu odluke.
Kada je pod pritiskom političkih protesta i dijela javnosti odustao od plana da nametne izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona dao je rok predstavnicima stranaka da se dogovore. Međutim, prvobitnim prijedlogom samo je dodatno ojačao poziciju HDZ-a i Zagreba pa je nejasno zašto bi Dragan Čović uopšte pregovarao, ako mu Schmidt prijedlog u potpunosti odgovara.
Ipak, Schmidt je kazao da odustaje od uvođenja cenzusa, rekavši da će ići drugim putem. S tim u vezi sve podsjeća na pregovore koje su mjesecima unazad koordinirali Mathhew Palmer i Angelina Eichorst na kojima je Čović, a danas Schmidt, predlagao različite modele izmjena Izbornog zakona, ali koji u konačnici donose isti rezultat.
Danas svjedočimo novim konsultacijama predstavnika stranka i Ureda visokog predstavnika koji se još jednom, potpuno netransparetno kao da živimo u totalitarnom sistemu, u najbitnijim detaljima drže daleko od očiju javnosti, iako se mijenja suština političkih odnosa u zemlji.
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#5585 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nametnuo ili ne nametnuo, naravno da se nece prihvatiti. Nacista i njegova UZP/cetaljska druzina se trude nesto bolesno predstaviti kao normalno i prodati Bosnji, do sada nema ni blizo kriticne mase za prihvatanje toga. Ponavljam, nije bitno samo sprijeciti pokusaja nametanje ili adekvatan odgovor na nametanje nego se mora simpatizer nacista i UZP otjerati iz BiH. Dosao je sa zadatkom da unisti drzavu, to mu se mora onemoguciti bilo kojim sredstvima.
-
geoxx
- Posts: 2493
- Joined: 08/08/2015 23:39
#5586 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Naravno da funkcionira u smislu osnovnih stvari od formiranja vlasti do donosenja odluka. Na to je i mislio.Lex77 wrote: ↑28/08/2022 20:27Tako nekako.Nespin wrote: ↑28/08/2022 19:19 Tri i po godine rata, totalno razaranje, koncentracioni logori, stotine hiljade mrtvih, ranjenih, silovanih, milioni raseljenih, da bi nas ovaj ustaški plaćenik jednim dekretom trajno pretvorio u hrvatsku koloniju... ako pristanemo na to, bolje ni ne zaslužujemo.
ps
pardon, srpsko-hrvatsku koloniju.
Još poraznija činjenica je da se ovakvim izmjenama izbornog zakona apsolutno ne dotiče genocidni entitet... što znači sa njima su zadovoljni, genocidna tvorevina je baš onakva kakva i treba da bude.
Pa rekao je Herr u intervjuu Klixu da u RS sve funkcionira.
Sekunda je do toga da Hrvatska dekretom dobije ono što nije mogla logorima, pokoljima, spaljivanjem ljudi itd...
Za razliku od Federacije gdje je trenutno najrealniji scenarij da je Fadil premijer do 2026. I opet ljudi sakama i nogama grabe da zadrze status quo. Lijepa pamet.
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#5587 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Naravno da funkcionira kada su etnički očišćen fašistički smrdljivi brloggeoxx wrote: ↑28/08/2022 20:54Naravno da funkcionira u smislu osnovnih stvari od formiranja vlasti do donosenja odluka. Na to je i mislio.
Za razliku od Federacije gdje je trenutno najrealniji scenarij da je Fadil premijer do 2026. I opet ljudi sakama i nogama grabe da zadrze status quo. Lijepa pamet.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#5588 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
pošalji ga nek plače za Republikom ŠumskomNespin wrote: ↑28/08/2022 19:33Kako ignorisati pokvarenog ustaškog provokatora sa ciničnim komentarima... a opet nabijati ga na onu stvar za svaki komentar koji napiše... trošenje vremena i tastature.guruguru95 wrote: ↑28/08/2022 19:26 Samo ignorišite ovog podjebavača i slične smradoveStavio sam sve ove nacionalističke papčine na ignore, ali koja korist kada im vazda neko replicira.
to im je civilizacijski domet
- dalmatinka
- Posts: 2882
- Joined: 31/07/2005 22:30
- Location: Krešimirov Grad
#5589 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
*guruguru95 wrote: ↑28/08/2022 20:55Naravno da funkcionira kada su etnički očišćen fašistički smrdljivi brloggeoxx wrote: ↑28/08/2022 20:54
Naravno da funkcionira u smislu osnovnih stvari od formiranja vlasti do donosenja odluka. Na to je i mislio.
Za razliku od Federacije gdje je trenutno najrealniji scenarij da je Fadil premijer do 2026. I opet ljudi sakama i nogama grabe da zadrze status quo. Lijepa pamet.![]()
![]()
Last edited by dalmatinka on 28/08/2022 21:20, edited 1 time in total.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#5590 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
što ba mrš?!dalmatinka wrote: ↑28/08/2022 20:58Mrš!guruguru95 wrote: ↑28/08/2022 20:55
Naravno da funkcionira kada su etnički očišćen fašistički smrdljivi brlog![]()
![]()
zar je čoek šta slago? Još se tamo sve masovne grobnice ni našle nisu a kamo li otkopale
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#5591 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ah da, zaboravio sam: Genocidni etnički očišćen fašistički smrdljivi seljoberski brlogdalmatinka wrote: ↑28/08/2022 20:58Mrš!guruguru95 wrote: ↑28/08/2022 20:55
Naravno da funkcionira kada su etnički očišćen fašistički smrdljivi brlog![]()
![]()
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#5592 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Znaci u genocidnoj gradzanski je funkcijonalno a u FBiH potrebna je vladavina manjine za funkcijonalnosti, interesting thought.
Je li ovo Dalmatinka brani genocidnu, Cirilo bi bio ponosan na kolicinu emocija koju je iznjela u cilju ocuvanje genocidne tvorevine.
Je li ovo Dalmatinka brani genocidnu, Cirilo bi bio ponosan na kolicinu emocija koju je iznjela u cilju ocuvanje genocidne tvorevine.
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#5593 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
True, true.guruguru95 wrote: ↑28/08/2022 21:01Ah da, zaboravio sam: Genocidni etnički očišćen fašistički smrdljivi seljoberski brlog![]()
- dalmatinka
- Posts: 2882
- Joined: 31/07/2005 22:30
- Location: Krešimirov Grad
#5594 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ne, ispričavam se, nešto sam krivo shvatila.
-
geoxx
- Posts: 2493
- Joined: 08/08/2015 23:39
#5595 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
I njima su ovakav pandan DN u vidu Vijeca naroda isporucili Bosnjaci na Mrakovici 2002. Federacija dobila potpresjednika iz reda Srba i Klub Srba koji mogu apsolutno sve blokirati, dok su Bosnjaci dobili Vijece naroda u RSu koje je nebitno i potpredsjednika koji je jos nebitniji. Divan kompromis.guruguru95 wrote: ↑28/08/2022 20:55Naravno da funkcionira kada su etnički očišćen fašistički smrdljivi brloggeoxx wrote: ↑28/08/2022 20:54
Naravno da funkcionira u smislu osnovnih stvari od formiranja vlasti do donosenja odluka. Na to je i mislio.
Za razliku od Federacije gdje je trenutno najrealniji scenarij da je Fadil premijer do 2026. I opet ljudi sakama i nogama grabe da zadrze status quo. Lijepa pamet.![]()
![]()
Elem, u smislu svih ovih naglabanja - drzava je od starta nakrivo nasadjena. Mozda je 1995. trebalo biti hrabriji i odvazniji i gurati do bolje pregovaracke pozicije, a ne se 27 godina poslije cuditi i pitati kako ovo.
-
YouAreMyDestiny
- Posts: 2852
- Joined: 08/03/2021 17:27
#5596 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa u Federaciji su većina Bošnjaci/muslimani i to je ono što VP ne valja.
- video
- Posts: 8463
- Joined: 26/06/2006 12:13
- Location: Teheran
#5597 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kako te samo nije stid onako prostaciti.
Sramota!
-
zposao
- Posts: 2938
- Joined: 22/03/2019 09:27
#5598 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
To je potpisano u dejtonu.Nespin wrote: ↑28/08/2022 19:19 Tri i po godine rata, totalno razaranje, koncentracioni logori, stotine hiljade mrtvih, ranjenih, silovanih, milioni raseljenih, da bi nas ovaj ustaški plaćenik jednim dekretom trajno pretvorio u hrvatsku koloniju... ako pristanemo na to, bolje ni ne zaslužujemo.
ps
pardon, srpsko-hrvatsku koloniju.
Još poraznija činjenica je da se ovakvim izmjenama izbornog zakona apsolutno ne dotiče genocidni entitet... što znači sa njima su zadovoljni, genocidna tvorevina je baš onakva kakva i treba da bude.
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:

