Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
sinuhe
Posts: 12586
Joined: 03/06/2011 11:33

#5551 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sinuhe »

Iz serijala Tuzicu Strazburu da se ima presuda a moze i djeci valjati.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#5552 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JoseMujica »

Dodao je i da se OHR vodi ranijim dogovorima:

“Mi kad odemo u OHR, kada smo bili u julu, oni su nama tada potvrdili da oni se jako ozbiljno drže onoga što su Izetbegović i Čović potpisali u Mostaru. Znači, legitimno predstavljanje. Onda, nakon toga čujemo od stranih ambasadora da je u Neumu bio usaglašen princip od 5%. Znači, tad su neke stranke otvorile to da se razgovara o procentima i sad u suštini sad OHR samo namješta – nije 5 nego 3%. To su stvari koje principijelno se ne smiju dopustiti.”
Bakica nam fino jeba sve po spisku...ovo je gore od one ublehe sa tužbom protiv Srbije...sve kontaš nemre tovar gore štete napraviti on vazda iznenadi glupošću. Kako ono kaže poslovica: Kad pustiš ludu u dvor on ne postaje kralj, već palača postaje cirkus.

Treba Hrvatsku tužiti i Šmita, al ozbiljno to raditi, a ne diletantski radi šaltanja naroda, kako su to radili Softić i Bakir
Last edited by JoseMujica on 28/08/2022 15:16, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#5553 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

sinuhe wrote: 28/08/2022 14:20 Iz serijala Tuzicu Strazburu da se ima presuda a moze i djeci valjati.
Smit kao licnosti ima UN imunitet - citaj ne mozes mu nista licno.

A tuziti se po odlukama moze. Samo, mi vec sada imamo nesprovodjene presude Evropskog suda, pa nikome nista. :D
Mada, oni su najavili tuzbu EU sudu, a ne onome što je kolokvijalno "Evropski sud". Zanimljivo je da idu na funkciju visokog predstavnika ne kao UN osobe, već kao predstavnika EU.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#5554 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

Lex77 wrote: 26/08/2022 14:19 Ali Bisera Turković u svom pismu piše da su u pitanju i neke zemlje EU.
Sad je ključno pitanje jeli tu i Njemačka? Ne bi bilo ništa čudno da su ih Ameri pritisnuli.
Nije mi jasan Japan. Zašto oni to podupiru?
Tesko predvidjeti na koje zemlje Bisera misli, sigurno one manje drzave gdje su vladajuce stranke dio EPP sa Ruskom konekcijom i ultra ortodoxne drzave ali od znacajni drzava po ovome sto do sada znamo mislim da nema nijedne. Japan je bitan kao i Papua Guinea ali se ne spominje Kanada vise. Mozda su slucajno zaboravljeni ali i tamo ima jaka i aktivna BH dijaspora, mozda su uspjeli promjeniti njihovo misljenje.

MuaDib wrote: 26/08/2022 23:34 Opet tirada oko Schmidta.
A da niko ne vidi suštinu prijedloga, kojim se svaka zloupotreba Doma naroda, povlači umanjenje moći svakog od klubova. Ali nekom je očito stalo da ostane status quo, jer je to garant SDA da gubitak zadtupnickog doma, kompenzira domom naroda i dovede do još veće blokade naredne 4 godine. Zato puna podrška Visokom da im izbije iz ruku sredstva za političku ucjenu.
O cemu pricas? Nametanje garantira dovoljnu kvotu u klubu Hrvata da permanentno HDZ ima zadnju rijec za sve u DN. Sada bez prijetnje da mogu ostati bez 1/3 tako da mogu opusteno sve blokirati i ucjenivat. To da je ubrzana procedura donosenja odluka ne znaci nista vise nego da umjesto pasivne blokade (izbjegavanje stavljanja na dnevni red, VNI, itd) moraju aktivno blokirati (dovoljno 2/3) jednog kluba po poslovniku iz 2002 da svaku odluku obore.

Ne samo to nego zakon o predlaganju predsjednika i potpresjednika (8-5-2) znaci da imaju zagarantovanu vlasti jer ce uvjek HDZ imati vise od 8 delegata. Deadline za nominacije dok se granica ne smanji znaci samo pritisak na "pro-BiH" ko ce prvi popustiti jer na kraju bi moglo biti dovoljno da naprimjer PDA-SBB nominira kandidata. Ne znaci da ce druge stranke pristati ali ce onda biti odgovorne i okrivljene za blokiranje i uspostavljanja vlasti/nefunkcijonalnost.

Zato Covic trazi brzo formiranje vlast nakon nametanja i izbora da stavi pritisak na pro-BiH da procjeni ko ce mu najbolju ponudu dati. I nije kraj tu, da je jasno definisan rok za nominaciju presjednika/potpresjednika ne znaci da se presjedniku, najvjerovatnije ponovo iz HDZ, stavlja rok na pravo predlaganja kako formirati vlast, i tu imaju zadnju rijec, mogu odbijati sve prijedloge koji se njima ne svidzaju, nista u OHR dokumentima ne pise da ce se to mjenjati.

Stanje za vecinu, kao poredzenje, ce biti kao statusa Bosnjaka u genocidnoj tvorevini ali da te ima 5X vise od oni koji ce nad tobom vladati po nalogu iz HR.
geoxx
Posts: 2493
Joined: 08/08/2015 23:39

#5555 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

klix wrote: 28/08/2022 11:55 Image
Ovo vam je gospodo definicija samošamaranja. :mrgreen:
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#5556 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

JoseMujica wrote: 28/08/2022 15:06
Dodao je i da se OHR vodi ranijim dogovorima:

“Mi kad odemo u OHR, kada smo bili u julu, oni su nama tada potvrdili da oni se jako ozbiljno drže onoga što su Izetbegović i Čović potpisali u Mostaru. Znači, legitimno predstavljanje. Onda, nakon toga čujemo od stranih ambasadora da je u Neumu bio usaglašen princip od 5%. Znači, tad su neke stranke otvorile to da se razgovara o procentima i sad u suštini sad OHR samo namješta – nije 5 nego 3%. To su stvari koje principijelno se ne smiju dopustiti.”
Bakica nam fino jeba sve po spisku...ovo je gore od one ublehe sa tužbom protiv Srbije...sve kontaš nemre tovar gore štete napraviti on vazda iznenadi glupošću. Kako ono kaže poslovica: Kad pustiš ludu u dvor on ne postaje kralj, već palača postaje cirkus.

Treba Hrvatsku tužiti i Šmita, al ozbiljno to raditi, a ne diletantski radi šaltanja naroda, kako su to radili Softić i Bakir
Još ja gledam zašto su nakon propasti pregovora u Neumu Palmer i Eichhorst bili tako zadovoljni?
Pa zato što pregovori nisu propali. Sve su se oni dogovorili.
Baš kao što je Špirić rekao.
Mene samo zanima čime su ga ucjenili da pristane na palestinizaciju Bošnjaka I uništenje BIH?
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#5557 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »




Schmidt is completely compromised.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17481
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#5558 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JohnnyS »

Čovjek je toliko dugo van države da joj je i ime zaboravio, ali i dalje soli pamet
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#5559 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gandalf »

čovjek samo iznosi činjenice, ali jebo to, vidi mu glave :oops:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#5560 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JoseMujica »

Lex77 wrote: 28/08/2022 16:21
JoseMujica wrote: 28/08/2022 15:06

Bakica nam fino jeba sve po spisku...ovo je gore od one ublehe sa tužbom protiv Srbije...sve kontaš nemre tovar gore štete napraviti on vazda iznenadi glupošću. Kako ono kaže poslovica: Kad pustiš ludu u dvor on ne postaje kralj, već palača postaje cirkus.

Treba Hrvatsku tužiti i Šmita, al ozbiljno to raditi, a ne diletantski radi šaltanja naroda, kako su to radili Softić i Bakir
Još ja gledam zašto su nakon propasti pregovora u Neumu Palmer i Eichhorst bili tako zadovoljni?
Pa zato što pregovori nisu propali. Sve su se oni dogovorili.
Baš kao što je Špirić rekao.
Mene samo zanima čime su ga ucjenili da pristane na palestinizaciju Bošnjaka I uništenje BIH?
Seku na čelu KCUSa drži HDZ

Bakineton more komotno u kampanju: Država za Sebiju!
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#5561 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

Nek odjebu i on i Sebija.
Po mogućnosti u Sandžak.
Imaju dovoljno para da se povuku u anonimnost.
Ali ne, ona mora glumiti šeficu, a on svog taticu.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17481
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#5562 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JohnnyS »

Gandalf wrote: 28/08/2022 16:50 čovjek samo iznosi činjenice, ali jebo to, vidi mu glave :oops:
I ime države je činjenica
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#5563 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gandalf »

činjenica je da si promašio cijelu loptu, da se bolje izrazim - 'ta će mujo vidi mu cvikera :oops:
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5564 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Treba nam nametnut zakon o ispravnom pisanju imena drzave
Cena 200km ako pogrijesis :mrgreen:
User avatar
JohnnyS
Posts: 17481
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#5565 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JohnnyS »

Kome smeta ime države nek se iseli iz nje
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5566 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

Bosna je uobičajen skraćen naziv države. Čak ga najviše koriste u Srbiji, Hrvatskoj i drugim susjednim državama, upravo onim čije sluge u BiH kmeče na taj naziv. Kome to smeta, očigledno ima mnogo većih problema.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#5567 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 06/09/2022 13:59, edited 1 time in total.
DonieBrasco
Posts: 20084
Joined: 31/08/2016 16:09

#5568 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Nece ovo proci mirno u spetembru, a jos gore bi bilo da kao odlozi nakon izbora pa da onda vidi koliko ce dobiti HDZ pa da im po tome jos bolje skroji i ugodi nego sto sad treba.

Mada vjerovatno na kraju nece biti nista, zaigrao se on opasno, njegovi ce ga dovesti u red.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#5569 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 06/09/2022 14:00, edited 2 times in total.
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5570 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

JohnnyS wrote: 28/08/2022 19:01 Kome smeta ime države nek se iseli iz nje
Besplatan utovar od mene :skoljka:
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5571 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Nespin wrote: 28/08/2022 19:19 Tri i po godine rata, totalno razaranje, koncentracioni logori, stotine hiljade mrtvih, ranjenih, silovanih, milioni raseljenih, da bi nas ovaj ustaški plaćenik jednim dekretom trajno pretvorio u hrvatsku koloniju... ako pristanemo na to, bolje ni ne zaslužujemo.
Zaboravio si batonov ustanak iz 9.godine te promasaj rimljana u osiguranju sjeverne granice i upad germana
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#5572 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by BHCluster »

Black swan wrote: 28/08/2022 19:21
Nespin wrote: 28/08/2022 19:19 Tri i po godine rata, totalno razaranje, koncentracioni logori, stotine hiljade mrtvih, ranjenih, silovanih, milioni raseljenih, da bi nas ovaj ustaški plaćenik jednim dekretom trajno pretvorio u hrvatsku koloniju... ako pristanemo na to, bolje ni ne zaslužujemo.
Zaboravio si batonov ustanak iz 9.godine te promasaj rimljana u osiguranju sjeverne granice i upad germana
Stvaro? Sta ono danas slavite? Fuj!
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#5573 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 06/09/2022 14:00, edited 1 time in total.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#5574 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by guruguru95 »

Samo ignorišite ovog podjebavača i slične smradove :thumbup: Stavio sam sve ove nacionalističke papčine na ignore, ali koja korist kada im vazda neko replicira.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#5575 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 06/09/2022 14:00, edited 1 time in total.
Locked