Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- sinuhe
- Posts: 12586
- Joined: 03/06/2011 11:33
#5551 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Iz serijala Tuzicu Strazburu da se ima presuda a moze i djeci valjati.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#5552 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Bakica nam fino jeba sve po spisku...ovo je gore od one ublehe sa tužbom protiv Srbije...sve kontaš nemre tovar gore štete napraviti on vazda iznenadi glupošću. Kako ono kaže poslovica: Kad pustiš ludu u dvor on ne postaje kralj, već palača postaje cirkus.Dodao je i da se OHR vodi ranijim dogovorima:
“Mi kad odemo u OHR, kada smo bili u julu, oni su nama tada potvrdili da oni se jako ozbiljno drže onoga što su Izetbegović i Čović potpisali u Mostaru. Znači, legitimno predstavljanje. Onda, nakon toga čujemo od stranih ambasadora da je u Neumu bio usaglašen princip od 5%. Znači, tad su neke stranke otvorile to da se razgovara o procentima i sad u suštini sad OHR samo namješta – nije 5 nego 3%. To su stvari koje principijelno se ne smiju dopustiti.”
Treba Hrvatsku tužiti i Šmita, al ozbiljno to raditi, a ne diletantski radi šaltanja naroda, kako su to radili Softić i Bakir
Last edited by JoseMujica on 28/08/2022 15:16, edited 1 time in total.
- Haris.ba
- Posts: 35286
- Joined: 08/09/2005 20:08
#5553 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Smit kao licnosti ima UN imunitet - citaj ne mozes mu nista licno.
A tuziti se po odlukama moze. Samo, mi vec sada imamo nesprovodjene presude Evropskog suda, pa nikome nista.
Mada, oni su najavili tuzbu EU sudu, a ne onome što je kolokvijalno "Evropski sud". Zanimljivo je da idu na funkciju visokog predstavnika ne kao UN osobe, već kao predstavnika EU.
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#5554 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Tesko predvidjeti na koje zemlje Bisera misli, sigurno one manje drzave gdje su vladajuce stranke dio EPP sa Ruskom konekcijom i ultra ortodoxne drzave ali od znacajni drzava po ovome sto do sada znamo mislim da nema nijedne. Japan je bitan kao i Papua Guinea ali se ne spominje Kanada vise. Mozda su slucajno zaboravljeni ali i tamo ima jaka i aktivna BH dijaspora, mozda su uspjeli promjeniti njihovo misljenje.
O cemu pricas? Nametanje garantira dovoljnu kvotu u klubu Hrvata da permanentno HDZ ima zadnju rijec za sve u DN. Sada bez prijetnje da mogu ostati bez 1/3 tako da mogu opusteno sve blokirati i ucjenivat. To da je ubrzana procedura donosenja odluka ne znaci nista vise nego da umjesto pasivne blokade (izbjegavanje stavljanja na dnevni red, VNI, itd) moraju aktivno blokirati (dovoljno 2/3) jednog kluba po poslovniku iz 2002 da svaku odluku obore.MuaDib wrote: ↑26/08/2022 23:34 Opet tirada oko Schmidta.
A da niko ne vidi suštinu prijedloga, kojim se svaka zloupotreba Doma naroda, povlači umanjenje moći svakog od klubova. Ali nekom je očito stalo da ostane status quo, jer je to garant SDA da gubitak zadtupnickog doma, kompenzira domom naroda i dovede do još veće blokade naredne 4 godine. Zato puna podrška Visokom da im izbije iz ruku sredstva za političku ucjenu.
Ne samo to nego zakon o predlaganju predsjednika i potpresjednika (8-5-2) znaci da imaju zagarantovanu vlasti jer ce uvjek HDZ imati vise od 8 delegata. Deadline za nominacije dok se granica ne smanji znaci samo pritisak na "pro-BiH" ko ce prvi popustiti jer na kraju bi moglo biti dovoljno da naprimjer PDA-SBB nominira kandidata. Ne znaci da ce druge stranke pristati ali ce onda biti odgovorne i okrivljene za blokiranje i uspostavljanja vlasti/nefunkcijonalnost.
Zato Covic trazi brzo formiranje vlast nakon nametanja i izbora da stavi pritisak na pro-BiH da procjeni ko ce mu najbolju ponudu dati. I nije kraj tu, da je jasno definisan rok za nominaciju presjednika/potpresjednika ne znaci da se presjedniku, najvjerovatnije ponovo iz HDZ, stavlja rok na pravo predlaganja kako formirati vlast, i tu imaju zadnju rijec, mogu odbijati sve prijedloge koji se njima ne svidzaju, nista u OHR dokumentima ne pise da ce se to mjenjati.
Stanje za vecinu, kao poredzenje, ce biti kao statusa Bosnjaka u genocidnoj tvorevini ali da te ima 5X vise od oni koji ce nad tobom vladati po nalogu iz HR.
-
geoxx
- Posts: 2493
- Joined: 08/08/2015 23:39
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#5556 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Još ja gledam zašto su nakon propasti pregovora u Neumu Palmer i Eichhorst bili tako zadovoljni?JoseMujica wrote: ↑28/08/2022 15:06Bakica nam fino jeba sve po spisku...ovo je gore od one ublehe sa tužbom protiv Srbije...sve kontaš nemre tovar gore štete napraviti on vazda iznenadi glupošću. Kako ono kaže poslovica: Kad pustiš ludu u dvor on ne postaje kralj, već palača postaje cirkus.Dodao je i da se OHR vodi ranijim dogovorima:
“Mi kad odemo u OHR, kada smo bili u julu, oni su nama tada potvrdili da oni se jako ozbiljno drže onoga što su Izetbegović i Čović potpisali u Mostaru. Znači, legitimno predstavljanje. Onda, nakon toga čujemo od stranih ambasadora da je u Neumu bio usaglašen princip od 5%. Znači, tad su neke stranke otvorile to da se razgovara o procentima i sad u suštini sad OHR samo namješta – nije 5 nego 3%. To su stvari koje principijelno se ne smiju dopustiti.”
Treba Hrvatsku tužiti i Šmita, al ozbiljno to raditi, a ne diletantski radi šaltanja naroda, kako su to radili Softić i Bakir
Pa zato što pregovori nisu propali. Sve su se oni dogovorili.
Baš kao što je Špirić rekao.
Mene samo zanima čime su ga ucjenili da pristane na palestinizaciju Bošnjaka I uništenje BIH?
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#5557 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Schmidt is completely compromised.
- JohnnyS
- Posts: 17467
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#5558 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Čovjek je toliko dugo van države da joj je i ime zaboravio, ali i dalje soli pamet
- Gandalf
- Posts: 11175
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#5559 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
čovjek samo iznosi činjenice, ali jebo to, vidi mu glave 
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#5560 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Seku na čelu KCUSa drži HDZLex77 wrote: ↑28/08/2022 16:21Još ja gledam zašto su nakon propasti pregovora u Neumu Palmer i Eichhorst bili tako zadovoljni?JoseMujica wrote: ↑28/08/2022 15:06
Bakica nam fino jeba sve po spisku...ovo je gore od one ublehe sa tužbom protiv Srbije...sve kontaš nemre tovar gore štete napraviti on vazda iznenadi glupošću. Kako ono kaže poslovica: Kad pustiš ludu u dvor on ne postaje kralj, već palača postaje cirkus.
Treba Hrvatsku tužiti i Šmita, al ozbiljno to raditi, a ne diletantski radi šaltanja naroda, kako su to radili Softić i Bakir
Pa zato što pregovori nisu propali. Sve su se oni dogovorili.
Baš kao što je Špirić rekao.
Mene samo zanima čime su ga ucjenili da pristane na palestinizaciju Bošnjaka I uništenje BIH?
Bakineton more komotno u kampanju: Država za Sebiju!
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#5561 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nek odjebu i on i Sebija.
Po mogućnosti u Sandžak.
Imaju dovoljno para da se povuku u anonimnost.
Ali ne, ona mora glumiti šeficu, a on svog taticu.
Po mogućnosti u Sandžak.
Imaju dovoljno para da se povuku u anonimnost.
Ali ne, ona mora glumiti šeficu, a on svog taticu.
- JohnnyS
- Posts: 17467
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
- Gandalf
- Posts: 11175
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#5563 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
činjenica je da si promašio cijelu loptu, da se bolje izrazim - 'ta će mujo vidi mu cvikera 
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#5564 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Treba nam nametnut zakon o ispravnom pisanju imena drzave
Cena 200km ako pogrijesis
Cena 200km ako pogrijesis
- JohnnyS
- Posts: 17467
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#5565 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kome smeta ime države nek se iseli iz nje
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#5566 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Bosna je uobičajen skraćen naziv države. Čak ga najviše koriste u Srbiji, Hrvatskoj i drugim susjednim državama, upravo onim čije sluge u BiH kmeče na taj naziv. Kome to smeta, očigledno ima mnogo većih problema.
- Nespin
- Posts: 1887
- Joined: 26/03/2019 19:02
#5567 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Last edited by Nespin on 06/09/2022 13:59, edited 1 time in total.
-
DonieBrasco
- Posts: 20073
- Joined: 31/08/2016 16:09
#5568 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nece ovo proci mirno u spetembru, a jos gore bi bilo da kao odlozi nakon izbora pa da onda vidi koliko ce dobiti HDZ pa da im po tome jos bolje skroji i ugodi nego sto sad treba.
Mada vjerovatno na kraju nece biti nista, zaigrao se on opasno, njegovi ce ga dovesti u red.
Mada vjerovatno na kraju nece biti nista, zaigrao se on opasno, njegovi ce ga dovesti u red.
- Nespin
- Posts: 1887
- Joined: 26/03/2019 19:02
#5569 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Last edited by Nespin on 06/09/2022 14:00, edited 2 times in total.
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#5571 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Zaboravio si batonov ustanak iz 9.godine te promasaj rimljana u osiguranju sjeverne granice i upad germana
- BHCluster
- Posts: 23465
- Joined: 13/09/2007 18:41
- Location: Time to get schwifty in here!
- Contact:
#5572 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Stvaro? Sta ono danas slavite? Fuj!Black swan wrote: ↑28/08/2022 19:21Zaboravio si batonov ustanak iz 9.godine te promasaj rimljana u osiguranju sjeverne granice i upad germana
- Nespin
- Posts: 1887
- Joined: 26/03/2019 19:02
#5573 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Last edited by Nespin on 06/09/2022 14:00, edited 1 time in total.
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#5574 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Samo ignorišite ovog podjebavača i slične smradove
Stavio sam sve ove nacionalističke papčine na ignore, ali koja korist kada im vazda neko replicira.
- Nespin
- Posts: 1887
- Joined: 26/03/2019 19:02
#5575 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Last edited by Nespin on 06/09/2022 14:00, edited 1 time in total.
