Cijene stanova All about
Moderator: anex
-
Ci-Nick
- Posts: 6883
- Joined: 15/03/2015 17:38
#10076 Re: Cijene stanova All about
Vidim slucajeve gdje se stari ljudi pate,.. djeca ih zapostavila totalno i samo cekaju da umru i da podjele imovinu .
Ostaviti višak je ok,.. ali mazohizam je ako star covjek ne jede meso i povrće jer zivi od 500 maraka,.. a zivi u vlastitoj nekretnini od 150 hiljada,.. unovčiš fino nekretninu i ziviš ko covjek posljednje godine života.
Ako nijemci umiru u iznajmljenom stanu,.. što ne bi i bosanci.
Ostaviti višak je ok,.. ali mazohizam je ako star covjek ne jede meso i povrće jer zivi od 500 maraka,.. a zivi u vlastitoj nekretnini od 150 hiljada,.. unovčiš fino nekretninu i ziviš ko covjek posljednje godine života.
Ako nijemci umiru u iznajmljenom stanu,.. što ne bi i bosanci.
- Isner
- Posts: 1911
- Joined: 07/02/2012 15:23
- Location: Under the bridge
#10077 Re: Cijene stanova All about
100% je tako... Ali nas jebe ono "šta će selo reći"...Ci-Nick wrote: ↑16/08/2022 13:01 Vidim slucajeve gdje se stari ljudi pate,.. djeca ih zapostavila totalno i samo cekaju da umru i da podjele imovinu .
Ostaviti višak je ok,.. ali mazohizam je ako star covjek ne jede meso i povrće jer zivi od 500 maraka,.. a zivi u vlastitoj nekretnini od 150 hiljada,.. unovčiš fino nekretninu i ziviš ko covjek posljednje godine života.
Ako nijemci umiru u iznajmljenom stanu,.. što ne bi i bosanci.
Moje mišljenje je da je to sve stvar odgoja i vaspitanja. Ako klipan ima 35 godina, spava do podne, lelemuda, čeka ručak od matere i cenera od starog, ja bi ga izbacio pa da mi je iz oka ispao..
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#10078 Re: Cijene stanova All about
Naravno da ne treba da se podrazumjeva pa da na osnovu toga djeca žive kao metilji, ne stvore ništa svoje već rasipaju i očekuju da roditelji umru. Mislio sam na normalne porodične odnose gdje će i djeca stvarati, a na kraju nasljediti i roditeljsko, ali u periodu do nasljeđivanja tretirati roditelje kako treba i naći im se u nevolji, a pomoći i bez nevolje.
- Truba
- Posts: 93804
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10079 Re: Cijene stanova All about
Stari ljudi vole da su mucenici
- JanuaryJones
- Posts: 4210
- Joined: 25/08/2013 13:31
#10080 Re: Cijene stanova All about
Ne mora ni ici u podstanare. Dovoljno je da kupi manju nekretninu i za razliku zivi normalno, ali jok k'o moja mater - zivi u 150 kvadrata, grije 30 i vazda problem - prokisnjava, vlaga, puno struje/plina trosi, otkida od usta za rezije i lijekove. A nece da proda.Ci-Nick wrote: ↑16/08/2022 13:01 Vidim slucajeve gdje se stari ljudi pate,.. djeca ih zapostavila totalno i samo cekaju da umru i da podjele imovinu .
Ostaviti višak je ok,.. ali mazohizam je ako star covjek ne jede meso i povrće jer zivi od 500 maraka,.. a zivi u vlastitoj nekretnini od 150 hiljada,.. unovčiš fino nekretninu i ziviš ko covjek posljednje godine života.
Ako nijemci umiru u iznajmljenom stanu,.. što ne bi i bosanci.
-
RPM
- Posts: 1109
- Joined: 11/01/2004 00:00
#10081 Re: Cijene stanova All about
https://ba.n1info.com/biznis/banke-u-bi ... astaviti/Sid the sloth wrote: ↑26/06/2022 23:39Pa da si procitao to sto si postavio vidio bi da je u pitanju upravo ovo sto citirani post i objasnjava - nece biti drasticnih skakanja stopa:RPM wrote: ↑26/06/2022 23:14
Nije ovo ništa kako ce biti plus inflacija, bice veselo.
https://www.capital.ba/evropska-central ... ce-kamate/
"promjene razine referentnih kamatnih stopa ne bi trebale ugroziti platežnu sposobnost većine klijenata"
-
Sid the sloth
- Posts: 3852
- Joined: 30/01/2013 15:56
#10082 Re: Cijene stanova All about
Hajd procitaj clanak pa vidi sta pise. Upravo ovo sto sam napisao - nece biti drasticnih skakanja stopa. Manjih mozda hoce ali drasticnih ne.RPM wrote: ↑24/08/2022 20:33https://ba.n1info.com/biznis/banke-u-bi ... astaviti/Sid the sloth wrote: ↑26/06/2022 23:39
Pa da si procitao to sto si postavio vidio bi da je u pitanju upravo ovo sto citirani post i objasnjava - nece biti drasticnih skakanja stopa:
"promjene razine referentnih kamatnih stopa ne bi trebale ugroziti platežnu sposobnost većine klijenata"
- xoklix
- Posts: 3391
- Joined: 16/01/2018 16:07
#10083 Re: Cijene stanova All about
Danas bio u Wavesu za zgradu kojoj tek temelje postavljaju i biće završena za 2 godine.
Cijena 3630 KM ...
Cijena 3630 KM ...
- sime_cipol
- Posts: 23405
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#10084 Re: Cijene stanova All about
Hoce li imati zastitu od poplave, red bi bio 
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#10085 Re: Cijene stanova All about
Imace oni iznad drugog drugog sprata.
- Truba
- Posts: 93804
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10086 Re: Cijene stanova All about
cista fizika bajo
kako sam ja čuo neki dunđer nije vratio 2 3 metra nasipa kad su to nešto nekad pravili niko nije skonto
inače tu nikad nije bilo poplava a rijeka pravi okuku pa je zbog inercije izlila se
tako sam čuo
kako sam ja čuo neki dunđer nije vratio 2 3 metra nasipa kad su to nešto nekad pravili niko nije skonto
inače tu nikad nije bilo poplava a rijeka pravi okuku pa je zbog inercije izlila se
tako sam čuo
- Haris.ba
- Posts: 35288
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10087 Re: Cijene stanova All about
Kad su nesta pravili (neki marsovci iz zemlje dembelije) navukli su u korito rijeke ogromne nanose zemlje i time smanjili korito. Tu je Zeljeznica bila zadrzala svoje prirodno korito, i svakako je bilo usko u odnosu na ono uredjeno u centru Ilidze. Tim nanosom se napravilo jos vise usko grlo. Zeljeznica je u biti planinska rijeka. Nadosla voda, i izlila se gdje se nije izlila u zadnjih 50 godina.Black swan wrote: ↑25/08/2022 09:01 cista fizika bajo
kako sam ja čuo neki dunđer nije vratio 2 3 metra nasipa kad su to nešto nekad pravili niko nije skonto
inače tu nikad nije bilo poplava a rijeka pravi okuku pa je zbog inercije izlila se
tako sam čuo
- LeonardoAC
- Posts: 967
- Joined: 21/12/2009 21:57
- sime_cipol
- Posts: 23405
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#10089 Re: Cijene stanova All about
Mislis Doglodi
Kako moze u Otesu smrditi iz Butmira?
Kako moze u Otesu smrditi iz Butmira?
- Haris.ba
- Posts: 35288
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10090 Re: Cijene stanova All about
Evo ga, idemo opet. Ostaje samo jos objasniti zasto ono sto danas smatramo Doglodima se prije smatralo Bojnikom(iako su sami Doglodi isto stari naziv)...
https://pdbutmir.com/
Stanica je postala Državno poljoprivredno dobro Burmir, da bi 1952. godine izmenila naziv u Poljoprivredno dobro Butmir i pod tim nazivom djelovalo do 1959. godine. U ovom periodu je Stanici priključen tzv. distrikt u Bojniku.
Ovo dobro danas nosi naziv KJP Poljoprivredno dobro Butmir.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10091 Re: Cijene stanova All about
Kad ocekujete stabilizaciju, odnosno pad cijena?
Ovo nije ba normalno, svaka šupa ovog grada je preko 100 milja.
Ovo nije ba normalno, svaka šupa ovog grada je preko 100 milja.
- sime_cipol
- Posts: 23405
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#10092 Re: Cijene stanova All about
Haris.ba wrote: ↑28/08/2022 18:15Evo ga, idemo opet. Ostaje samo jos objasniti zasto ono sto danas smatramo Doglodima se prije smatralo Bojnikom(iako su sami Doglodi isto.stari naziv)...
https://pdbutmir.com/
Stanica je postala Državno poljoprivredno dobro Burmir, da bi 1952. godine izmenila naziv u Poljoprivredno dobro Butmir i pod tim nazivom djelovalo do 1959. godine. U ovom periodu je Stanici priključen tzv. distrikt u Bojniku.
Ovo dobro danas nosi naziv KJP Poljoprivredno dobro Butmir.
Nisam znao da i ovo u Doglodima (Bojniku) pripada njima. Uvijek sam mislio da su oni tamo gdje je Sarajevo napravilo svoj kamp.
- sime_cipol
- Posts: 23405
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#10093 Re: Cijene stanova All about
Mislim da od toga nema nista._BataZiv_0809 wrote: ↑28/08/2022 18:18 Kad ocekujete stabilizaciju, odnosno pad cijena?
Ovo nije ba normalno, svaka šupa ovog grada je preko 100 milja.
Danas pricam sa jednim prijateljem iz Splita, kaze da splicani sele u Solin i Kastela koji sad imaju cca 70k stanovnika. A Stanovi u Splitu preskupi ono sto se prodaje. Izgleda da bi i nas slicno moglo cekati, da nasa djeca idu zivjeti van Sarajeva. Ilijaš, Hadžići...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10094 Re: Cijene stanova All about
E jebigasime_cipol wrote: ↑28/08/2022 18:27Mislim da od toga nema nista._BataZiv_0809 wrote: ↑28/08/2022 18:18 Kad ocekujete stabilizaciju, odnosno pad cijena?
Ovo nije ba normalno, svaka šupa ovog grada je preko 100 milja.
Danas pricam sa jednim prijateljem iz Splita, kaze da splicani sele u Solin i Kastela koji sad imaju cca 70k stanovnika. A Stanovi u Splitu preskupi ono sto se prodaje. Izgleda da bi i nas slicno moglo cekati, da nasa djeca idu zivjeti van Sarajeva. Ilijaš, Hadžići...
- Haris.ba
- Posts: 35288
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10095 Re: Cijene stanova All about
U Vares. U Vares.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10096 Re: Cijene stanova All about
Sta ti mislis za cijene?
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10097 Re: Cijene stanova All about
Bolje u Ilijasu i Hadzicima nego u onim favelama po brdima.
Jbt. neki dan sam isao gore uzbrdo pored one Hifine pumpe u Svrakinom, pa sta je ono mati mila. Ondje kad kisa padne nema penjanja a kamoli snijeg kad zavali.
Jbt. neki dan sam isao gore uzbrdo pored one Hifine pumpe u Svrakinom, pa sta je ono mati mila. Ondje kad kisa padne nema penjanja a kamoli snijeg kad zavali.
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#10098 Re: Cijene stanova All about
zato se u Gradu sunca na 5 km od Trebinja pocinje izgradnja 2000 stanova po nekim solidnim cijenama, kako bi raja iz grada mogla priustiti stan, jer u gradu je novogradnja od 2700-4000 , pravi se grad do grada, uskoro nova bolnica se pocinje graditi u gradu sunca...to je novi koncept zivljenja, u svijetu vec postoji duze

-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10099 Re: Cijene stanova All about
Trebate selit' u Bilecu, Gacko, Ljubinje, Berkovice, Nevesinje... 
- Haris.ba
- Posts: 35288
- Joined: 08/09/2005 20:08
#10100 Re: Cijene stanova All about
Inflacija je sada veća nego inače i nekretnine kao način spasa od inflacije odrađuju svoje. Malo mi je smiješno o apokaliptičnim pričama da će se živjeti oko Sarajeva. Jer, to treba sada - imati nekretninu na kojoj možeš posijati, solare postaviti, zraka uhvatiti, da te boli briga šta će biti sa gasom....
Za kontekst šta se dešava evo euro zone na višedecenijskom nivou. Toliko je eura naštampano i podijeljeno bankama da je samo čekalo se kada će se desiti "korekcija". Krenulo je sa koronom laganini, i Rusi su bili okidač.

Svi ti gradovi imaju jednu falinku. Daleko su od većeg urbanog centra.
Last edited by Haris.ba on 28/08/2022 18:47, edited 1 time in total.
