Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#10076 Re: Cijene stanova All about

Post by Ci-Nick »

Vidim slucajeve gdje se stari ljudi pate,.. djeca ih zapostavila totalno i samo cekaju da umru i da podjele imovinu .
Ostaviti višak je ok,.. ali mazohizam je ako star covjek ne jede meso i povrće jer zivi od 500 maraka,.. a zivi u vlastitoj nekretnini od 150 hiljada,.. unovčiš fino nekretninu i ziviš ko covjek posljednje godine života.
Ako nijemci umiru u iznajmljenom stanu,.. što ne bi i bosanci.
User avatar
Isner
Posts: 1911
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#10077 Re: Cijene stanova All about

Post by Isner »

Ci-Nick wrote: 16/08/2022 13:01 Vidim slucajeve gdje se stari ljudi pate,.. djeca ih zapostavila totalno i samo cekaju da umru i da podjele imovinu .
Ostaviti višak je ok,.. ali mazohizam je ako star covjek ne jede meso i povrće jer zivi od 500 maraka,.. a zivi u vlastitoj nekretnini od 150 hiljada,.. unovčiš fino nekretninu i ziviš ko covjek posljednje godine života.
Ako nijemci umiru u iznajmljenom stanu,.. što ne bi i bosanci.
100% je tako... Ali nas jebe ono "šta će selo reći"...
Moje mišljenje je da je to sve stvar odgoja i vaspitanja. Ako klipan ima 35 godina, spava do podne, lelemuda, čeka ručak od matere i cenera od starog, ja bi ga izbacio pa da mi je iz oka ispao..
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10078 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

VladaFBiH wrote: 16/08/2022 09:40
super je ako ostane ali očekivati da se to podrazumijeva mi je bolesno - znam X primjera gdje roditelji životare u ogromnim stanovima kako bi nasljednicima ostao a ovog boli neka stvar za njih...
Naravno da ne treba da se podrazumjeva pa da na osnovu toga djeca žive kao metilji, ne stvore ništa svoje već rasipaju i očekuju da roditelji umru. Mislio sam na normalne porodične odnose gdje će i djeca stvarati, a na kraju nasljediti i roditeljsko, ali u periodu do nasljeđivanja tretirati roditelje kako treba i naći im se u nevolji, a pomoći i bez nevolje.
User avatar
Truba
Posts: 93804
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10079 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Stari ljudi vole da su mucenici
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#10080 Re: Cijene stanova All about

Post by JanuaryJones »

Ci-Nick wrote: 16/08/2022 13:01 Vidim slucajeve gdje se stari ljudi pate,.. djeca ih zapostavila totalno i samo cekaju da umru i da podjele imovinu .
Ostaviti višak je ok,.. ali mazohizam je ako star covjek ne jede meso i povrće jer zivi od 500 maraka,.. a zivi u vlastitoj nekretnini od 150 hiljada,.. unovčiš fino nekretninu i ziviš ko covjek posljednje godine života.
Ako nijemci umiru u iznajmljenom stanu,.. što ne bi i bosanci.
Ne mora ni ici u podstanare. Dovoljno je da kupi manju nekretninu i za razliku zivi normalno, ali jok k'o moja mater - zivi u 150 kvadrata, grije 30 i vazda problem - prokisnjava, vlaga, puno struje/plina trosi, otkida od usta za rezije i lijekove. A nece da proda.
RPM
Posts: 1109
Joined: 11/01/2004 00:00

#10081 Re: Cijene stanova All about

Post by RPM »

Sid the sloth wrote: 26/06/2022 23:39
RPM wrote: 26/06/2022 23:14

Nije ovo ništa kako ce biti plus inflacija, bice veselo.

https://www.capital.ba/evropska-central ... ce-kamate/
Pa da si procitao to sto si postavio vidio bi da je u pitanju upravo ovo sto citirani post i objasnjava - nece biti drasticnih skakanja stopa:
"promjene razine referentnih kamatnih stopa ne bi trebale ugroziti platežnu sposobnost većine klijenata"
https://ba.n1info.com/biznis/banke-u-bi ... astaviti/
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#10082 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

RPM wrote: 24/08/2022 20:33
Sid the sloth wrote: 26/06/2022 23:39

Pa da si procitao to sto si postavio vidio bi da je u pitanju upravo ovo sto citirani post i objasnjava - nece biti drasticnih skakanja stopa:
"promjene razine referentnih kamatnih stopa ne bi trebale ugroziti platežnu sposobnost većine klijenata"
https://ba.n1info.com/biznis/banke-u-bi ... astaviti/
Hajd procitaj clanak pa vidi sta pise. Upravo ovo sto sam napisao - nece biti drasticnih skakanja stopa. Manjih mozda hoce ali drasticnih ne.
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#10083 Re: Cijene stanova All about

Post by xoklix »

Danas bio u Wavesu za zgradu kojoj tek temelje postavljaju i biće završena za 2 godine.
Cijena 3630 KM ...
User avatar
sime_cipol
Posts: 23405
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#10084 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Hoce li imati zastitu od poplave, red bi bio :D
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#10085 Re: Cijene stanova All about

Post by EasyMan »

sime_cipol wrote: 25/08/2022 01:16 Hoce li imati zastitu od poplave, red bi bio :D
Imace oni iznad drugog drugog sprata.
User avatar
Truba
Posts: 93804
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10086 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

cista fizika bajo

kako sam ja čuo neki dunđer nije vratio 2 3 metra nasipa kad su to nešto nekad pravili niko nije skonto
inače tu nikad nije bilo poplava a rijeka pravi okuku pa je zbog inercije izlila se
tako sam čuo
User avatar
Haris.ba
Posts: 35288
Joined: 08/09/2005 20:08

#10087 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Black swan wrote: 25/08/2022 09:01 cista fizika bajo

kako sam ja čuo neki dunđer nije vratio 2 3 metra nasipa kad su to nešto nekad pravili niko nije skonto
inače tu nikad nije bilo poplava a rijeka pravi okuku pa je zbog inercije izlila se
tako sam čuo
Kad su nesta pravili (neki marsovci iz zemlje dembelije) navukli su u korito rijeke ogromne nanose zemlje i time smanjili korito. Tu je Zeljeznica bila zadrzala svoje prirodno korito, i svakako je bilo usko u odnosu na ono uredjeno u centru Ilidze. Tim nanosom se napravilo jos vise usko grlo. Zeljeznica je u biti planinska rijeka. Nadosla voda, i izlila se gdje se nije izlila u zadnjih 50 godina.
User avatar
LeonardoAC
Posts: 967
Joined: 21/12/2009 21:57

#10088 Re: Cijene stanova All about

Post by LeonardoAC »

xoklix wrote: 25/08/2022 00:45 Danas bio u Wavesu za zgradu kojoj tek temelje postavljaju i biće završena za 2 godine.
Cijena 3630 KM ...
Jako lijepo naselje... kome ne smeta smrad koji se siri od polj dobra Butmir.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23405
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#10089 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Mislis Doglodi :?
Kako moze u Otesu smrditi iz Butmira?
User avatar
Haris.ba
Posts: 35288
Joined: 08/09/2005 20:08

#10090 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

sime_cipol wrote: 28/08/2022 18:05 Mislis Doglodi :?
Kako moze u Otesu smrditi iz Butmira?
Evo ga, idemo opet. Ostaje samo jos objasniti zasto ono sto danas smatramo Doglodima se prije smatralo Bojnikom(iako su sami Doglodi isto stari naziv)...

https://pdbutmir.com/
Stanica je postala Državno poljoprivredno dobro Burmir, da bi 1952. godine izmenila naziv u Poljoprivredno dobro Butmir i pod tim nazivom djelovalo do 1959. godine. U ovom periodu je Stanici priključen tzv. distrikt u Bojniku. 

Ovo dobro danas nosi naziv KJP Poljoprivredno dobro Butmir.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10091 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Kad ocekujete stabilizaciju, odnosno pad cijena?

Ovo nije ba normalno, svaka šupa ovog grada je preko 100 milja.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23405
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#10092 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Haris.ba wrote: 28/08/2022 18:15
sime_cipol wrote: 28/08/2022 18:05 Mislis Doglodi :?
Kako moze u Otesu smrditi iz Butmira?
Evo ga, idemo opet. Ostaje samo jos objasniti zasto ono sto danas smatramo Doglodima se prije smatralo Bojnikom(iako su sami Doglodi isto.stari naziv)...

https://pdbutmir.com/
Stanica je postala Državno poljoprivredno dobro Burmir, da bi 1952. godine izmenila naziv u Poljoprivredno dobro Butmir i pod tim nazivom djelovalo do 1959. godine. U ovom periodu je Stanici priključen tzv. distrikt u Bojniku. 

Ovo dobro danas nosi naziv KJP Poljoprivredno dobro Butmir.
:thumbup:
Nisam znao da i ovo u Doglodima (Bojniku) pripada njima. Uvijek sam mislio da su oni tamo gdje je Sarajevo napravilo svoj kamp.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23405
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#10093 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

_BataZiv_0809 wrote: 28/08/2022 18:18 Kad ocekujete stabilizaciju, odnosno pad cijena?

Ovo nije ba normalno, svaka šupa ovog grada je preko 100 milja.
Mislim da od toga nema nista.
Danas pricam sa jednim prijateljem iz Splita, kaze da splicani sele u Solin i Kastela koji sad imaju cca 70k stanovnika. A Stanovi u Splitu preskupi ono sto se prodaje. Izgleda da bi i nas slicno moglo cekati, da nasa djeca idu zivjeti van Sarajeva. Ilijaš, Hadžići...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10094 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

sime_cipol wrote: 28/08/2022 18:27
_BataZiv_0809 wrote: 28/08/2022 18:18 Kad ocekujete stabilizaciju, odnosno pad cijena?

Ovo nije ba normalno, svaka šupa ovog grada je preko 100 milja.
Mislim da od toga nema nista.
Danas pricam sa jednim prijateljem iz Splita, kaze da splicani sele u Solin i Kastela koji sad imaju cca 70k stanovnika. A Stanovi u Splitu preskupi ono sto se prodaje. Izgleda da bi i nas slicno moglo cekati, da nasa djeca idu zivjeti van Sarajeva. Ilijaš, Hadžići...
E jebiga
User avatar
Haris.ba
Posts: 35288
Joined: 08/09/2005 20:08

#10095 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 28/08/2022 18:27 E jebiga
U Vares. U Vares. :skoljka:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10096 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote: 28/08/2022 18:30
_BataZiv_0809 wrote: 28/08/2022 18:27 E jebiga
U Vares. U Vares. :skoljka:
Sta ti mislis za cijene?
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#10097 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Bolje u Ilijasu i Hadzicima nego u onim favelama po brdima.
Jbt. neki dan sam isao gore uzbrdo pored one Hifine pumpe u Svrakinom, pa sta je ono mati mila. Ondje kad kisa padne nema penjanja a kamoli snijeg kad zavali. :-)
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#10098 Re: Cijene stanova All about

Post by mirota »

zato se u Gradu sunca na 5 km od Trebinja pocinje izgradnja 2000 stanova po nekim solidnim cijenama, kako bi raja iz grada mogla priustiti stan, jer u gradu je novogradnja od 2700-4000 , pravi se grad do grada, uskoro nova bolnica se pocinje graditi u gradu sunca...to je novi koncept zivljenja, u svijetu vec postoji duze :evil: :twisted:
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#10099 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Trebate selit' u Bilecu, Gacko, Ljubinje, Berkovice, Nevesinje... :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35288
Joined: 08/09/2005 20:08

#10100 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 28/08/2022 18:33
Haris.ba wrote: 28/08/2022 18:30

U Vares. U Vares. :skoljka:
Sta ti mislis za cijene?
Inflacija je sada veća nego inače i nekretnine kao način spasa od inflacije odrađuju svoje. Malo mi je smiješno o apokaliptičnim pričama da će se živjeti oko Sarajeva. Jer, to treba sada - imati nekretninu na kojoj možeš posijati, solare postaviti, zraka uhvatiti, da te boli briga šta će biti sa gasom....

Za kontekst šta se dešava evo euro zone na višedecenijskom nivou. Toliko je eura naštampano i podijeljeno bankama da je samo čekalo se kada će se desiti "korekcija". Krenulo je sa koronom laganini, i Rusi su bili okidač.

Image
NediM17 wrote: 28/08/2022 18:40 Trebate selit' u Bilecu, Gacko, Ljubinje, Berkovice, Nevesinje... :mrgreen:
Svi ti gradovi imaju jednu falinku. Daleko su od većeg urbanog centra.
Last edited by Haris.ba on 28/08/2022 18:47, edited 1 time in total.
Post Reply