Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#25076 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

Login77777 wrote: 24/08/2022 09:48

Slazem se da im treba brza cesta Kladusa-Cazin-Bihac. Ali tu se nece spojiti na HR autoput jer isti nije dosao ni do Maljevca a ni do Izacica. Fali onda taj spoj na Karlovac sa HR strane. Spomenuo sam spajanje na Sarajevo preko Bosanskog Novog jer je to realnije nego preko Viteza do Zenice. Ako se izgradi BL-Prijedor i mozda nekad BC do Novog onda vise nije puno do USK.
Pa nece se spojiti na autoput u Hrvatskoj jer je nema. Da se napravi, spojila bi se na autoput. Vjerovatno bi Hrvatska otezala i cekala dzabni novac od EU, ali spojila bi se eventualno.

Zato, treba tu cestu napraviti.

A, ja vise spominjem te druge trase da su nebitne u odnosu na bitnost Kladisa - Cazin - Bihac.

P.S.
Nema od te ceste nista. USK politicari su skupina nevjerovatno ....sposobnih primjeraka.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25077 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by mk ultra »

Porodice Foht wrote: 24/08/2022 09:04 Gledaj ti Laktashenka, danas potpisuje s Kinezima gradnju autoputa Brcko-Vukosavlje! Sve prece od izgradnje auotoputa na koridoru Doboj-Odzak! Sve uradio da odvuce putnike na Bos.Gradisku, a evo sada ponovo odlaze povezivanje sjever-jug kroz BiH! :(
sve je dodik kriv
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#25078 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Login77777 »

Van Halen wrote: 24/08/2022 09:52
Login77777 wrote: 24/08/2022 09:15

Za sve je kriva korona. Izgovor broj jedan kod zeleni neznalica. :lol:
ZeleniH zeleniH se piše a ne zeleni. I jos kaze da je neko neznalica,svasta sebi ljudi dopuštaju a polupismeni. Ovo izostavljanje H na kraju riječi je postalo vrlo rašireno,ljudi polupismeni jebo te
Sta me briga zelenih ili zeleni. Nisam isao u BiH u skolu. Tako da me se moze razumjeti sta napisem. A tema je AP a ne moj pravopis. :bih:
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#25079 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

Porodice Foht wrote: 24/08/2022 09:04 Gledaj ti Laktashenka, danas potpisuje s Kinezima gradnju autoputa Brcko-Vukosavlje! Sve prece od izgradnje auotoputa na koridoru Doboj-Odzak! Sve uradio da odvuce putnike na Bos.Gradisku, a evo sada ponovo odlaze povezivanje sjever-jug kroz BiH! :(
Bukvalno je čvor Vukosavlje na samoj entiteskoj liniji. Znači mora radi sebe dovući cestu od Doboja dotle.
RJ57
Posts: 5114
Joined: 10/04/2017 15:12

#25080 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

Van Halen wrote: 24/08/2022 09:52
Login77777 wrote: 24/08/2022 09:15

Za sve je kriva korona. Izgovor broj jedan kod zeleni neznalica. :lol:
ZeleniH zeleniH se piše a ne zeleni. I jos kaze da je neko neznalica,svasta sebi ljudi dopuštaju a polupismeni. Ovo izostavljanje H na kraju riječi je postalo vrlo rašireno,ljudi polupismeni jebo te
nikad ne znaš da li piše neko ko je ovdje odrastao i školu prošao ili neko iz dijaspore kome je naš jezik drugi ili treći. ne treba se previše obazirati na gramatiku i pravopis na forumu
RJ57
Posts: 5114
Joined: 10/04/2017 15:12

#25081 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

drug_profi wrote: 24/08/2022 10:44
Porodice Foht wrote: 24/08/2022 09:04 Gledaj ti Laktashenka, danas potpisuje s Kinezima gradnju autoputa Brcko-Vukosavlje! Sve prece od izgradnje auotoputa na koridoru Doboj-Odzak! Sve uradio da odvuce putnike na Bos.Gradisku, a evo sada ponovo odlaze povezivanje sjever-jug kroz BiH! :(
Bukvalno je čvor Vukosavlje na samoj entiteskoj liniji. Znači mora radi sebe dovući cestu od Doboja dotle.
nisam stoposto siguran u to, nadam se da si u pravu
gold'n'brown
Posts: 1960
Joined: 20/02/2007 16:20

#25082 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by gold'n'brown »

mk ultra wrote: 24/08/2022 10:02
Porodice Foht wrote: 24/08/2022 09:04 Gledaj ti Laktashenka, danas potpisuje s Kinezima gradnju autoputa Brcko-Vukosavlje! Sve prece od izgradnje auotoputa na koridoru Doboj-Odzak! Sve uradio da odvuce putnike na Bos.Gradisku, a evo sada ponovo odlaze povezivanje sjever-jug kroz BiH! :(
sve je dodik kriv
Jeste, ovo ostalo sve povezano, samo se to ceka ...
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#25083 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Login77777 »

RJ57 wrote: 24/08/2022 10:49
Van Halen wrote: 24/08/2022 09:52

ZeleniH zeleniH se piše a ne zeleni. I jos kaze da je neko neznalica,svasta sebi ljudi dopuštaju a polupismeni. Ovo izostavljanje H na kraju riječi je postalo vrlo rašireno,ljudi polupismeni jebo te
nikad ne znaš da li piše neko ko je ovdje odrastao i školu prošao ili neko iz dijaspore kome je naš jezik drugi ili treći. ne treba se previše obazirati na gramatiku i pravopis na forumu
Nit sam kad zivio u BiH nit u skolu isao a on me nasao napadati rad par gresaka u tekstu. Hajd da covjek ne moze znati sta sam napisao pa oke. Ali on se nasao kaciti na to jer sam napisao zeleni unjesto zelenih.
A tema AP. :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#25084 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

RJ57 wrote: 24/08/2022 10:53
drug_profi wrote: 24/08/2022 10:44

Bukvalno je čvor Vukosavlje na samoj entiteskoj liniji. Znači mora radi sebe dovući cestu od Doboja dotle.
nisam stoposto siguran u to, nadam se da si u pravu
Image

Znaci, ostaje spoj od nekoliko kilometara izmedju petlji Odzak i Vukosavlje.

Johovac - Vukosavlje je dio rute prema Brckom. I napravice se da bi spojila Doboj i Brcko i dalje prema Bijeljini i prema Srbiji.

https://www.klix.ba/biznis/investicije/ ... /220317077

Helem, Dodo radi.
Izgradnja autoputa kroz bh. entitet Republika Srpska odvija se planiranom dinamikom, a posebno su intenzivirani radovi kod Doboja gdje će se spojiti ceste Federacije BiH i Republike Srpske.
Last edited by Haris.ba on 24/08/2022 11:04, edited 2 times in total.
RJ57
Posts: 5114
Joined: 10/04/2017 15:12

#25085 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

ako je karta ispravna onda ima kilometar-dva između :( pošto je to u RS vidjećemo hoće li se i kada će se praviti. daj bože da i ovo ostalo naprave u narednih desetak godina

nego upravo pročitah:
https://www.klix.ba/biznis/investicije/ ... /220824005

a ja mislio da tu ni trasa nije precizno definisana a kamoli eksproprijacija itd ….
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#25086 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

RJ57 wrote: 24/08/2022 10:53
drug_profi wrote: 24/08/2022 10:44

Bukvalno je čvor Vukosavlje na samoj entiteskoj liniji. Znači mora radi sebe dovući cestu od Doboja dotle.
nisam stoposto siguran u to, nadam se da si u pravu
Nisam. 4500 metara od entitetske linije, tj od zavrsene dionice Odzak-Svilaj se nalazi cvor Vukosavlje. Ne postoji sada put koji bi to spojio, a relativno je lagano za izgraditi. Mislim da ce to biti u istom lotu kao i dio prije vukosavlja jer prosto nema racunice da se taj ravni dio iscjepka.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#25087 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

drug_profi wrote: 24/08/2022 11:03
RJ57 wrote: 24/08/2022 10:53

nisam stoposto siguran u to, nadam se da si u pravu
Nisam. 4500 metara od entitetske linije, tj od zavrsene dionice Odzak-Svilaj se nalazi cvor Vukosavlje. Ne postoji sada put koji bi to spojio, a relativno je lagano za izgraditi. Mislim da ce to biti u istom lotu kao i dio prije vukosavlja jer prosto nema racunice da se taj ravni dio iscjepka.
Bice poseban lot. Neki evropski grant fazon.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#25088 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

Evo lokacija

44.9810891129339, 18.29364662445507

Prema CGI prikazu koridora sa portala AP RS
https://youtu.be/KkdVcdd7SjM?t=768
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#25089 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by NediM17 »

Login77777 wrote: 24/08/2022 10:58
RJ57 wrote: 24/08/2022 10:49

nikad ne znaš da li piše neko ko je ovdje odrastao i školu prošao ili neko iz dijaspore kome je naš jezik drugi ili treći. ne treba se previše obazirati na gramatiku i pravopis na forumu
Nit sam kad zivio u BiH nit u skolu isao a on me nasao napadati rad par gresaka u tekstu. Hajd da covjek ne moze znati sta sam napisao pa oke. Ali on se nasao kaciti na to jer sam napisao zeleni unjesto zelenih.
A tema AP. :mrgreen:
Al' ti to ne smeta da seres po raznim lokalnim temama koje te se nimalo ne ticu.
RJ57
Posts: 5114
Joined: 10/04/2017 15:12

#25090 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

drug_profi wrote: 24/08/2022 11:07 Evo lokacija

44.9810891129339, 18.29364662445507

Prema CGI prikazu koridora sa portala AP RS
https://youtu.be/KkdVcdd7SjM?t=768


dakle cca 4km kroz kukuruze, lakše napraviti nego drvenu šupu podići. vidjećemo kakve će se političke igre oko toga igrati …… akobogda jednom kad se ostalo izgradi
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#25091 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by drug_profi »

RJ57 wrote: 24/08/2022 11:13
drug_profi wrote: 24/08/2022 11:07 Evo lokacija

44.9810891129339, 18.29364662445507

Prema CGI prikazu koridora sa portala AP RS
https://youtu.be/KkdVcdd7SjM?t=768


dakle cca 4km kroz kukuruze, lakše napraviti nego drvenu šupu podići. vidjećemo kakve će se političke igre oko toga igrati …… akobogda jednom kad se ostalo izgradi
Mislim da će to proći bez problema jer će biti uslovljeno lovom za prethodnu dionicu. Zato mislim da ce sve ici u komadu.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#25092 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Login77777 »

NediM17 wrote: 24/08/2022 11:11
Login77777 wrote: 24/08/2022 10:58
Nit sam kad zivio u BiH nit u skolu isao a on me nasao napadati rad par gresaka u tekstu. Hajd da covjek ne moze znati sta sam napisao pa oke. Ali on se nasao kaciti na to jer sam napisao zeleni unjesto zelenih.
A tema AP. :mrgreen:
Al' ti to ne smeta da seres po raznim lokalnim temama koje te se nimalo ne ticu.
Gdje to serem? Imam bh drzavljanstvo i imam pravo da dam svoje misljenje pa cak i da glasam. To sto govorim protiv SDA koja ima vise godina vlast nego izgradjeni kilometara autoputa nije moja krivica.
A sad hajd podmeci Steti da je odabrao trole iz Bjelorusije i pravi se da to nije odabrao SDA ministar.
User avatar
Ozimician
Posts: 8136
Joined: 05/09/2012 23:21

#25093 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Ozimician »

Login77777 wrote: 24/08/2022 12:06
NediM17 wrote: 24/08/2022 11:11

Al' ti to ne smeta da seres po raznim lokalnim temama koje te se nimalo ne ticu.
Gdje to serem? Imam bh drzavljanstvo i imam pravo da dam svoje misljenje pa cak i da glasam. To sto govorim protiv SDA koja ima vise godina vlast nego izgradjeni kilometara autoputa nije moja krivica.
A sad hajd podmeci Steti da je odabrao trole iz Bjelorusije i pravi se da to nije odabrao SDA ministar.

Druze odmori malo i vidi koliko ima izgradjenih km u BiH.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#25095 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Login77777 »

Ozimician wrote: 24/08/2022 12:09
Login77777 wrote: 24/08/2022 12:06

Gdje to serem? Imam bh drzavljanstvo i imam pravo da dam svoje misljenje pa cak i da glasam. To sto govorim protiv SDA koja ima vise godina vlast nego izgradjeni kilometara autoputa nije moja krivica.
A sad hajd podmeci Steti da je odabrao trole iz Bjelorusije i pravi se da to nije odabrao SDA ministar.

Druze odmori malo i vidi koliko ima izgradjenih km u BiH.
Dobro da popravim. SDA 2014 do 2022 11 kilometara u 8 godina. :thumbup:
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#25096 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by NecuVise »

Login77777 wrote: 24/08/2022 10:58
Nit sam kad zivio u BiH nit u skolu isao a on me nasao napadati rad par gresaka u tekstu. Hajd da covjek ne moze znati sta sam napisao pa oke. Ali on se nasao kaciti na to jer sam napisao zeleni unjesto zelenih.
A tema AP. :mrgreen:
Onda uživaj u Švedskoj i pusti nas poreske obveznike da se brinemo oko ovih stvari. Ti ćeš ga svakako najmanje koristiti.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17048
Joined: 27/04/2021 22:52

#25097 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by tramvajtrojka »

NecuVise wrote: 24/08/2022 12:31
Login77777 wrote: 24/08/2022 10:58
Nit sam kad zivio u BiH nit u skolu isao a on me nasao napadati rad par gresaka u tekstu. Hajd da covjek ne moze znati sta sam napisao pa oke. Ali on se nasao kaciti na to jer sam napisao zeleni unjesto zelenih.
A tema AP. :mrgreen:
Onda uživaj u Švedskoj i pusti nas poreske obveznike da se brinemo oko ovih stvari. Ti ćeš ga svakako najmanje koristiti.
pa sta je lik pogriješio imamo vise kilometara tekstualnih obecanja i rendera nego izgradjenog puta i to sto se izgradilo u zadnjih osam godina eno raspada se , a sto se gradi vec su probijeni rokovi preko godinu dana na svim dionicama :run:
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#25098 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Van Halen »

RJ57 wrote: 24/08/2022 10:49
Van Halen wrote: 24/08/2022 09:52

ZeleniH zeleniH se piše a ne zeleni. I jos kaze da je neko neznalica,svasta sebi ljudi dopuštaju a polupismeni. Ovo izostavljanje H na kraju riječi je postalo vrlo rašireno,ljudi polupismeni jebo te
nikad ne znaš da li piše neko ko je ovdje odrastao i školu prošao ili neko iz dijaspore kome je naš jezik drugi ili treći. ne treba se previše obazirati na gramatiku i pravopis na forumu
Vrlo površno razmišljanje. Naravno da se treba obazirati na to. Ako kojim slučajem neko ko tako napise nije iz BiH , forum treba biti mjesto gdje će u razgovoru sa ljudima "odavde" takvi ljudi naučiti pravopis svog maternjeg jezika.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#25099 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Van Halen »

Login77777 wrote: 24/08/2022 12:06
NediM17 wrote: 24/08/2022 11:11

Al' ti to ne smeta da seres po raznim lokalnim temama koje te se nimalo ne ticu.
Gdje to serem? Imam bh drzavljanstvo i imam pravo da dam svoje misljenje pa cak i da glasam. To sto govorim protiv SDA koja ima vise godina vlast nego izgradjeni kilometara autoputa nije moja krivica.
A sad hajd podmeci Steti da je odabrao trole iz Bjelorusije i pravi se da to nije odabrao SDA ministar.
IzgrađeniH kilometara autoputa,niko te ne napada nego prvo gledaj sebe pa onda napadaj stanje u BiH
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#25100 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by costacurta »

NecuVise wrote: 24/08/2022 12:31
Login77777 wrote: 24/08/2022 10:58
Nit sam kad zivio u BiH nit u skolu isao a on me nasao napadati rad par gresaka u tekstu. Hajd da covjek ne moze znati sta sam napisao pa oke. Ali on se nasao kaciti na to jer sam napisao zeleni unjesto zelenih.
A tema AP. :mrgreen:
Onda uživaj u Švedskoj i pusti nas poreske obveznike da se brinemo oko ovih stvari. Ti ćeš ga svakako najmanje koristiti.
Au al' ćemo se pobrinuti, evo 27 godina se brinemo :lol:
Post Reply