Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25051 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

Bio sam optimistican, da ce autoput od Zenice do Zepca biti otvoren krajem 2024. godine, ali izgleda da cemo se oko Vranduka nagledati radova s obzirom da nekih kilometar i po trase nije jos uvijek dirnuto jer ne znaju sta ce s njim.

neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#25052 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by neki »

Trasa Tarčin - Bradina napokon vidljiva i na Google Earth
akcija007
Posts: 4314
Joined: 17/05/2008 23:50

#25053 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by akcija007 »

Jucer isao na jug .
Ne bi rekao da ce Tarcin Bradina biti za 10 tak dana otvoreni do kraja avgusta . Za par mjeseci mozda do kraja godine da .
I dole se na jugu juzno od Mostara kopa gradi oko Pocitelja ali nista jos konkretno da se zavrsi i nesto spoji.
Kada je plan za Pocitelj da se otvori autoput ?
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#25054 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by thekupus »

akcija007 wrote: 22/08/2022 14:30 Jucer isao na jug .
Ne bi rekao da ce Tarcin Bradina biti za 10 tak dana otvoreni do kraja avgusta . Za par mjeseci mozda do kraja godine da .
I dole se na jugu juzno od Mostara kopa gradi oko Pocitelja ali nista jos konkretno da se zavrsi i nesto spoji.
Kada je plan za Pocitelj da se otvori autoput ?
ma kakvih 10 dana, nije sve još ni fizički spojeno, a kamoli asfaltirano

otvoriće tunel i slikati se, a trasa neće biti otvorena, tako da kao da ništa nije ni gotovo
User avatar
sime_cipol
Posts: 23413
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#25055 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by sime_cipol »

So What! wrote: 22/08/2022 13:45 Bio sam optimistican, da ce autoput od Zenice do Zepca biti otvoren krajem 2024. godine, ali izgleda da cemo se oko Vranduka nagledati radova s obzirom da nekih kilometar i po trase nije jos uvijek dirnuto jer ne znaju sta ce s njim.

prestrasno na sta izgleda obilaznica oko Zenice :roll:
RJ57
Posts: 5117
Joined: 10/04/2017 15:12

#25056 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by RJ57 »

ovo izgleda sve gore i gore, bez obzira što se radi gomila dionica
2024 je misaona imenica. biće do bradine a ostalo je sve u limbu zahvaljujući maloumnicima koji ne znaju svoj posao
Naslovnica
Posts: 35459
Joined: 20/03/2013 15:38

#25057 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Naslovnica »

Poštovani,

JP Autoceste FBiH u suradnji sa Mastercard-om od 01.09.2022. godine nagrađuju svoje korisnike!
Za sve ACC korisnike koji svoj korisnički račun dopune Mastercard karticom online, putem ACC mobilne aplikacije ili korisničkog web portala Mastercard nagrađuje:
› od 30,00KM do 49,99KM, Mastercard umanjuje ukupan račun za 5,00 KM
› od 50,00KM do 99,99KM Mastercard umanjuje ukupan račun za 10,00 KM
› za dopune preko 100,00KM Mastercard umanjuje ukupan račun za 20,00 KM
Ali to nije sve jer na svaku dopunu novčanih sredstava na ACC korisnički račun, Autoceste FBiH daruju dodatni bonus od 20%.
Informativni primjer: Želite dopuniti vaš ACC korisnički račun Mastercard karticom online, putem mobilne aplikacije ili korisničkog web portala iznosom od 100,00KM, sa Vašeg računa se skida iznos od 80,00KM, Mastercard Vam poklanja 20,00KM, Autoceste FBiH na sve to daruju dodatni bonus od 20% tako da na korisničkom računu dobijete 120,00KM.
Akcija traje do utroška predviđenih sredstava.
Za više informacija pozovite besplatni info telefon 080 02 03 06 ili pošaljite upit putem maila: [email protected] i [email protected]


Vaš ACC tim!
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17055
Joined: 27/04/2021 22:52

#25058 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by tramvajtrojka »



al kad nepismeni mamlaz iz autocesta krene objasnjavati sto probijaju rok vec treci put i uzdas se da ce ovi nepismeni stranacki mamlazi zavrsiti autoput :lol: :lol: :-)
zvončica5
Posts: 134
Joined: 09/03/2011 19:08

#25059 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by zvončica5 »

Suma sumarum gleda se da se pred izbore nešto otvori navrat nanos pa se onda kasnije zatvara i dorađuje.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3718
Joined: 14/01/2019 04:56

#25060 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Porodice Foht »

Gledaj ti Laktashenka, danas potpisuje s Kinezima gradnju autoputa Brcko-Vukosavlje! Sve prece od izgradnje auotoputa na koridoru Doboj-Odzak! Sve uradio da odvuce putnike na Bos.Gradisku, a evo sada ponovo odlaze povezivanje sjever-jug kroz BiH! :(
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#25061 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

Porodice Foht wrote: 24/08/2022 09:04 Gledaj ti Laktashenka, danas potpisuje s Kinezima gradnju autoputa Brcko-Vukosavlje! Sve prece od izgradnje auotoputa na koridoru Doboj-Odzak! Sve uradio da odvuce putnike na Bos.Gradisku, a evo sada ponovo odlaze povezivanje sjever-jug kroz BiH! :(
Pa gleda svoj interes. U cemu je problem? Ali, ipak gradi, gura svoje. Gdje je autoput u TK ? U USK. Nema. Dodik kriv.

Sto TK ne zove da se dogovori da se kopcaju na taj autoput u Brckom?

Je li Dodik blokira izgradnju od Zenice do Doboja? Gdje je tu autocesta? Eno, napravio da se fino moze spojiti autoput sa koridorom Vc, sto ne spajamo?
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#25062 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by HPLaserJet »

Haris.ba wrote: 24/08/2022 09:07
Porodice Foht wrote: 24/08/2022 09:04 Gledaj ti Laktashenka, danas potpisuje s Kinezima gradnju autoputa Brcko-Vukosavlje! Sve prece od izgradnje auotoputa na koridoru Doboj-Odzak! Sve uradio da odvuce putnike na Bos.Gradisku, a evo sada ponovo odlaze povezivanje sjever-jug kroz BiH! :(
Pa gleda svoj interes. U cemu je problem? Ali, ipak gradi, gura svoje. Gdje je autoput u TK ? U USK. Nema. Dodik kriv.

Je li Dodik blokira izgradnju od Zenice do Doboja? Gdje je tu autocesta? Eno, napravio da se fino moze spojiti autoput sa koridorom Vc, sto ne spajamo?
Za sve ovo je kriva Trojka jer razjedinjuje Bošnjake i onda nema napretka. Ujedinimo se pod SDA kišobran i biće sve u roku završeno.

Forto ostavka!
Šteta u zatvor!


:mrgreen:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#25063 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Login77777 »

tramvajtrojka wrote: 23/08/2022 22:19

al kad nepismeni mamlaz iz autocesta krene objasnjavati sto probijaju rok vec treci put i uzdas se da ce ovi nepismeni stranacki mamlazi zavrsiti autoput :lol: :lol: :-)
Za sve je kriva korona. Izgovor broj jedan kod zeleni neznalica. :lol:
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3718
Joined: 14/01/2019 04:56

#25064 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Porodice Foht »

Haris.ba wrote: 24/08/2022 09:07
Porodice Foht wrote: 24/08/2022 09:04 Gledaj ti Laktashenka, danas potpisuje s Kinezima gradnju autoputa Brcko-Vukosavlje! Sve prece od izgradnje auotoputa na koridoru Doboj-Odzak! Sve uradio da odvuce putnike na Bos.Gradisku, a evo sada ponovo odlaze povezivanje sjever-jug kroz BiH! :(
Pa gleda svoj interes. U cemu je problem? Ali, ipak gradi, gura svoje. Gdje je autoput u TK ? U USK. Nema. Dodik kriv.

Sto TK ne zove da se dogovori da se kopcaju na taj autoput u Brckom?

Je li Dodik blokira izgradnju od Zenice do Doboja? Gdje je tu autocesta? Eno, napravio da se fino moze spojiti autoput sa koridorom Vc, sto ne spajamo?
Druze, postoje medjunarodne obaveze, mani se tih frazetina. Vidis da u svakom potezu glumataju da su drzavetina aman zaman. Mene ta ruska trobojka i zastavetine na svakih par km nece vidjeti, neka grade kome hoce.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#25065 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Login77777 »

Porodice Foht wrote: 24/08/2022 09:22
Haris.ba wrote: 24/08/2022 09:07

Pa gleda svoj interes. U cemu je problem? Ali, ipak gradi, gura svoje. Gdje je autoput u TK ? U USK. Nema. Dodik kriv.

Sto TK ne zove da se dogovori da se kopcaju na taj autoput u Brckom?

Je li Dodik blokira izgradnju od Zenice do Doboja? Gdje je tu autocesta? Eno, napravio da se fino moze spojiti autoput sa koridorom Vc, sto ne spajamo?
Druze, postoje medjunarodne obaveze, mani se tih frazetina. Vidis da u svakom potezu glumataju da su drzavetina aman zaman. Mene ta ruska trobojka i zastavetine na svakih par km nece vidjeti, neka grade kome hoce.
Doboj-Odzak ti je na cekanju jer EU blokira pare. Ako gradi Vukosavlje-Bijeljina treba mu i taj dio do Doboja. Samo treba to poceti od Vukosavlja do Bijeljine. Jer isto je najavio u Prijedoru pa nije poceo. Za USK je recimo svakako najbolje da se spoje na Bosanski Novi brzom cestom i bili bi spojeni sa Sarajevom. Preko Viteza svakako nece nikad biti spojeni.
Naslovnica
Posts: 35459
Joined: 20/03/2013 15:38

#25066 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Naslovnica »

tramvajtrojka wrote: 23/08/2022 22:19

al kad nepismeni mamlaz iz autocesta krene objasnjavati sto probijaju rok vec treci put i uzdas se da ce ovi nepismeni stranacki mamlazi zavrsiti autoput :lol: :lol: :-)
Uvali se i Alaga u JPAC.
:lol:
elk
Posts: 3153
Joined: 14/08/2006 12:03

#25067 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by elk »

E cuj laktasenko kriv sto mi imamo amebe i paramecijume na celu izgradnje ap :( . Mi ne micemo godinama. Neka gura gradnju gdje hoce, da napravi i 400km svaka mu cast. Mi bismo opet isto. I glasali i "mislili".
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25068 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by mk ultra »

Porodice Foht wrote: 24/08/2022 09:22
Haris.ba wrote: 24/08/2022 09:07

Pa gleda svoj interes. U cemu je problem? Ali, ipak gradi, gura svoje. Gdje je autoput u TK ? U USK. Nema. Dodik kriv.

Sto TK ne zove da se dogovori da se kopcaju na taj autoput u Brckom?

Je li Dodik blokira izgradnju od Zenice do Doboja? Gdje je tu autocesta? Eno, napravio da se fino moze spojiti autoput sa koridorom Vc, sto ne spajamo?
Druze, postoje medjunarodne obaveze, mani se tih frazetina. Vidis da u svakom potezu glumataju da su drzavetina aman zaman. Mene ta ruska trobojka i zastavetine na svakih par km nece vidjeti, neka grade kome hoce.
ne mora
čisto da napomenem da je put u boljem stanju nego Tarčin - Zenica :mrgreen:

jedino što nijednog pravog odmorišta nema
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#25069 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Bobi »

Ama ljudi, operativa nam je karina :D, ide se na to da sto više novca ostane u BiH(pa makar i privatnim gatjama :D) a bice još gore, radnici odlaze nece niko da radi na gradjevinama. Bukvalno mi sad nemamo ni firme ni radnika koji bi kopali tunel Prenj, sve ce to stranci raditi, od inzinjera do kuhara na gradilistu :D.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#25070 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Haris.ba »

Porodice Foht wrote: 24/08/2022 09:22

Druze, postoje medjunarodne obaveze, mani se tih frazetina. Vidis da u svakom potezu glumataju da su drzavetina aman zaman. Mene ta ruska trobojka i zastavetine na svakih par km nece vidjeti, neka grade kome hoce.
E ako su medjunarodne obaveze, onda je to ozbiljno. :D

Nego, pitanje iz geografije. A sta mislis kuda sjeverno put od Doboja ide? Mislis da na tom putu nece biti trobojki. :-)
Login77777 wrote: 24/08/2022 09:25 Za USK je recimo svakako najbolje da se spoje na Bosanski Novi brzom cestom i bili bi spojeni sa Sarajevom. Preko Viteza svakako nece nikad biti spojeni.
USK treba brza cesta kroz kanton imspajanje sa hrvatski autoputem. Ta dionica prema Sarajevu na bilo koji nacin ne znam sto se toliko potencira.
Last edited by Haris.ba on 24/08/2022 09:42, edited 1 time in total.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#25071 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Login77777 »

mk ultra wrote: 24/08/2022 09:31
Porodice Foht wrote: 24/08/2022 09:22

Druze, postoje medjunarodne obaveze, mani se tih frazetina. Vidis da u svakom potezu glumataju da su drzavetina aman zaman. Mene ta ruska trobojka i zastavetine na svakih par km nece vidjeti, neka grade kome hoce.
ne mora
čisto da napomenem da je put u boljem stanju nego Tarčin - Zenica :mrgreen:

jedino što nijednog pravog odmorišta nema
A da sastavi BL-Doboj i Bijeljinu treba mu taj dio od Doboja do Vukosavlja svakako. Jedino sto ceka je da mu EU da kredite da ne mora ici na koncesiju kod brace kineza. :mrgreen:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#25072 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Login77777 »

Haris.ba wrote: 24/08/2022 09:38
Porodice Foht wrote: 24/08/2022 09:22

Druze, postoje medjunarodne obaveze, mani se tih frazetina. Vidis da u svakom potezu glumataju da su drzavetina aman zaman. Mene ta ruska trobojka i zastavetine na svakih par km nece vidjeti, neka grade kome hoce.
E ako su medjunarodne obaveze, onda je to ozbiljno. :D

Nego, pitanje iz geografije. A sta mislis kuda sjeverno put od Doboja ide? Mislis da na tom putu nece biti trobojki. :-)
Login77777 wrote: 24/08/2022 09:25 Za USK je recimo svakako najbolje da se spoje na Bosanski Novi brzom cestom i bili bi spojeni sa Sarajevom. Preko Viteza svakako nece nikad biti spojeni.
USK treba brza cesta kroz kanton imspajanje sa hrvatski autoputem. Ta dionica prema Sarajevu na bilo koji nacin ne znam sto se toliko potencira.
Slazem se da im treba brza cesta Kladusa-Cazin-Bihac. Ali tu se nece spojiti na HR autoput jer isti nije dosao ni do Maljevca a ni do Izacica. Fali onda taj spoj na Karlovac sa HR strane. Spomenuo sam spajanje na Sarajevo preko Bosanskog Novog jer je to realnije nego preko Viteza do Zenice. Ako se izgradi BL-Prijedor i mozda nekad BC do Novog onda vise nije puno do USK.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25073 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by So What! »

tramvajtrojka wrote: 23/08/2022 22:19

al kad nepismeni mamlaz iz autocesta krene objasnjavati sto probijaju rok vec treci put i uzdas se da ce ovi nepismeni stranacki mamlazi zavrsiti autoput :lol: :lol: :-)
Gdje je Asocijacija mladih SDA da ide protestovati na gradilište i traži ostavke :D
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#25074 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by Van Halen »

Login77777 wrote: 24/08/2022 09:15
tramvajtrojka wrote: 23/08/2022 22:19

al kad nepismeni mamlaz iz autocesta krene objasnjavati sto probijaju rok vec treci put i uzdas se da ce ovi nepismeni stranacki mamlazi zavrsiti autoput :lol: :lol: :-)
Za sve je kriva korona. Izgovor broj jedan kod zeleni neznalica. :lol:
ZeleniH zeleniH se piše a ne zeleni. I jos kaze da je neko neznalica,svasta sebi ljudi dopuštaju a polupismeni. Ovo izostavljanje H na kraju riječi je postalo vrlo rašireno,ljudi polupismeni jebo te
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17055
Joined: 27/04/2021 22:52

#25075 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Post by tramvajtrojka »

So What! wrote: 24/08/2022 09:50
tramvajtrojka wrote: 23/08/2022 22:19

al kad nepismeni mamlaz iz autocesta krene objasnjavati sto probijaju rok vec treci put i uzdas se da ce ovi nepismeni stranacki mamlazi zavrsiti autoput :lol: :lol: :-)
Gdje je Asocijacija mladih SDA da ide protestovati na gradilište i traži ostavke :D


jbg daleko tarcin ne moze se otići do dole a i sta bi rekao fadil na to koji je dao obecanja za maj i avgust , po ovom alenovom snimku se vidi koliko je dionica daleko od završetka, fali citav jedan segment mosta , odmorista nisu zavrsena , trasa nije asfaltirana zadnjim slojem osim na jednom mostu , zastitne ograde i bukobrani nista nije postavljeno , kruzni tok isto tako i onda nas uvjerava ovaj iz autocesta da ce biti otvoreno za dvije sedmice :lol: :lol:
Post Reply