Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
black64
Posts: 214
Joined: 16/02/2016 18:45

#4351 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by black64 »

plavi_E wrote: 26/07/2022 20:57 Mislim da je prica o gradjanskoj drzavi gdje nije bitno ko je ko potrosena. Bar po reakciji USA i UK. A sta ocekivati nakon tri decenije. Ali to je moralo doci kad tad. Ne moze se vjecno cekadi da gradjanske partije stvore takvu atmosferu. Rat u Ukrajini je samo skratio vrijeme cekanja.
ok ne daju građansku, izgleda da je vrijeme za jednonacionalnu
Romanija
Posts: 2563
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: Brexitland

#4352 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Romanija »

mk ultra wrote: 26/07/2022 07:15......
Hrvati danas otvaraju peljeski most, imaju preko 1300km autoceste izgrađene, u EU vec 9 godina, šengen zona, euro zona itd... Ali nama je sudija kriv :oops:
Ne otvaraju Hrvati neko drzava Hrvatska, kakva je takva je ali drzava je sa svim institucijama. Sto BiH nikada nije bila, i tu i pocinje i zavrsava svaka diskusija. A Bosnje ni nakon cetvrt stoljeca ne znaju je su li Bosanci, Bosnjaci, Muslimani ili muslimani, i sad im ko neko drugi opet kriv. I nema vise nas mjesanih i ne-Bosnjaka da ucestvujemo u odbrani multi-kulti tovorevine. Kakva ba drzava, SDA je jedina konstanta pa se sad izborite sa juniorom na celu za ono sto mislite da vam pripada.
Last edited by Romanija on 26/07/2022 21:02, edited 1 time in total.
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#4353 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by LSD »

black64 wrote: 26/07/2022 21:00
plavi_E wrote: 26/07/2022 20:57 Mislim da je prica o gradjanskoj drzavi gdje nije bitno ko je ko potrosena. Bar po reakciji USA i UK. A sta ocekivati nakon tri decenije. Ali to je moralo doci kad tad. Ne moze se vjecno cekadi da gradjanske partije stvore takvu atmosferu. Rat u Ukrajini je samo skratio vrijeme cekanja.
ok ne daju građansku, izgleda da je vrijeme za jednonacionalnu
E takvu ce ti sigurno dati :lol: :-)
black64
Posts: 214
Joined: 16/02/2016 18:45

#4354 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by black64 »

LSD wrote: 26/07/2022 21:01
black64 wrote: 26/07/2022 21:00

ok ne daju građansku, izgleda da je vrijeme za jednonacionalnu
E takvu ce ti sigurno dati :lol: :-)
neće dati, ali bojim se da se ovim što se trenutno dešava započinje proces radikalizacije Bošnjaka
planinar60
Posts: 272
Joined: 05/06/2022 16:24

#4355 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by planinar60 »

plavi_E wrote: 26/07/2022 20:57 Mislim da je prica o gradjanskoj drzavi gdje nije bitno ko je ko potrosena. Bar po reakciji USA i UK. A sta ocekivati nakon tri decenije. Ali to je moralo doci kad tad. Ne moze se vjecno cekadi da gradjanske partije stvore takvu atmosferu. Rat u Ukrajini je samo skratio vrijeme cekanja.
Znaci, ameri pristaju na to da se rs prikjuci srbiji, ali kako i koji dijelovi da se prikljuce hrvatskoj??
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#4356 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

Pa sta ima lose u nacionalnoj radikalizaciji Bosnjaka. Albanci su nacionalno mozda najradikalniji narod u regionu pa im ne ide losije nego Bosnjacima.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#4357 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

planinar60 wrote: 26/07/2022 21:04
Spoiler
Show
plavi_E wrote: 26/07/2022 20:57 Mislim da je prica o gradjanskoj drzavi gdje nije bitno ko je ko potrosena. Bar po reakciji USA i UK. A sta ocekivati nakon tri decenije. Ali to je moralo doci kad tad. Ne moze se vjecno cekadi da gradjanske partije stvore takvu atmosferu. Rat u Ukrajini je samo skratio vrijeme cekanja.
Znaci, ameri pristaju na to da se rs prikjuci srbiji, ali kako i koji dijelovi da se prikljuce hrvatskoj??
Ni blizu tome. Sasvim druga igra je u pitanju. A ovo je samo pocetak igre.
planinar60
Posts: 272
Joined: 05/06/2022 16:24

#4358 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by planinar60 »

plavi_E wrote: 26/07/2022 21:06 Pa sta ima lose u nacionalnoj radikalizaciji Bosnjaka. Albanci su nacionalno mozda najradikalniji narod u regionu pa im ne ide losije nego Bosnjacima.
Pa fakat, svi nacionalisti su dobili nagrade od svijeta osim nas, hrvatska ocistila i ona mjesta koju su bila vecinski srpska, srbija ocistila ona koja su bila vecinski bosnjacka, albanci ocistili isto tako srpska, znaci samo oni koji pocinise zlocine su nagradjeni, a ti ratuj po konvencijama.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5428
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#4359 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by duh_sa_sjekirom »

Već se i mobilizacije traže a čovjek još nije ni obznanio IZ....
:lol:
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#4360 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

Nagradjeni su oni koji su prepoznali trenutak i spremili se za promjene tog doba. Nepripremljene i slabe niko ne nagradjuje. U najboljem slucaju spasva od totalne propasti.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#4361 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

Svakakvih gluposti se culo ovih dana zbog Shmita. Od ruske baze na Zeljavi, do borbe za gradjansku BiH uz pomoc Rusije, Kine i Irana. Pa do mobilizacije.
:-)
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4362 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

plavi_E wrote: 26/07/2022 21:12 Nagradjeni su oni koji su prepoznali trenutak i spremili se za promjene tog doba. Nepripremljene i slabe niko ne nagradjuje. U najboljem slucaju spasva od totalne propasti.
Ti od velikog optimiste do razočaranog radikala.

Dok si bio optimista, pisao si bolje postove, ovo sada je bogami bezveze. Kakvo bolan crno prepoznavanje trenutka, mi se borili za biološki opstanak a ti o prepoznavanju trenutka.
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#4363 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by LSD »

black64 wrote: 26/07/2022 21:03
LSD wrote: 26/07/2022 21:01

E takvu ce ti sigurno dati :lol: :-)
neće dati, ali bojim se da se ovim što se trenutno dešava započinje proces radikalizacije Bošnjaka
Milion bošnjaka živi van BiH, pobjeglo što u ratu što nakon rata, ali bošnjaci ce se radikalizirati :lol: pa što se nisu radikalizirali i otišli razjebati četnike koji su se svake godine postorjavali u Višegradu ? jok, lakše minderašima poručivati iz Sarajeva :lol: i ne znam šta to konkretno znaci radikalizacija ? da cemo više po kafama ogovarati srbe i hrvate ko kakve tetke, dudlati šiše :nargila: , manje ici u hrvatsku na more, manje kupovati robe iz srbije, manje slušati Cecu i Stoju...jel to ta radikalizcija :-) odlicno.
Drug, nisu bošnje materijal za neke radikalizacije, da se ne lažemo ;-) narod ljenčina, ublehaša i sitnih šićara... njima je maksimum radikalizacije Defter hefte i Sanjin Musa.
Last edited by LSD on 26/07/2022 21:18, edited 1 time in total.
geoxx
Posts: 2493
Joined: 08/08/2015 23:39

#4364 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

Rat za dva hrvatska delegata u Domu naroda. Ko kaze da nema Bosne. :mrgreen:
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#4365 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by tataćusak »

black64 wrote: 26/07/2022 21:03
LSD wrote: 26/07/2022 21:01

E takvu ce ti sigurno dati :lol: :-)
neće dati, ali bojim se da se ovim što se trenutno dešava započinje proces radikalizacije Bošnjaka

Kakva je radikalizacija ako uzmemo svoju državu u svoje ruke, kako ste pali pod neke uticaje. Kakva crna radikalizacija
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5428
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#4366 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by duh_sa_sjekirom »

Ova frka oko Schmidta pokazala je sav jad, bijedu, neznanje, nesposobnost tzv probih stranaka...
Jebote, oni k'o rogovi u vreći, ne možeš naći dvojicu da se dogovore kako treba...i svaka, baš svaka prilika se koristi za ubiranje političkih poena...
Dobro je ova država ikako, ko je sve političar...
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#4367 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

palermo wrote: 26/07/2022 21:16
plavi_E wrote: 26/07/2022 21:12 Nagradjeni su oni koji su prepoznali trenutak i spremili se za promjene tog doba. Nepripremljene i slabe niko ne nagradjuje. U najboljem slucaju spasva od totalne propasti.
Ti od velikog optimiste do razočaranog radikala.

Dok si bio optimista, pisao si bolje postove, ovo sada je bogami bezveze. Kakvo bolan crno prepoznavanje trenutka, mi se borili za biološki opstanak a ti o prepoznavanju trenutka.
Pa borili smo se za bioloski opstanak jer se nije nije na vrijeme prepoznao trenutak i kakve promjene nosi. Nista se kod mene nije promijenilo ja i dalje ne znam da li je shmitov zakon los ili dobar za Bosnjake. Jedino sam vec rekao da je los za gradjansku opciju i to odmah na pocetku. A to je valjda sad svima ostalima jasno.
User avatar
p206
Posts: 8426
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#4368 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by p206 »

duh_sa_sjekirom wrote: 26/07/2022 21:11 Već se i mobilizacije traže a čovjek još nije ni obznanio IZ....
:lol:
bolje i to nego ko prošli put
nema više merhameta, to mogu zaboraviti
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#4369 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dustaban »

Sve inekako ali u SAMOZAVARAVANJU niko nam nije ravan.
Nekidan onaj skup podrške Bećiroviću. Ako neko misli da će mu se desiti ZBIR glasača iz svih onih stranaka grdno se vara. Desiće se oduzimanje jer oni se između sebe mrze više nego svi oni zajedno mrze SDA!
Očima glasača Naše stranke recimo logika je sljedeća: ok, tu je NIP, SBB, ova sića što nit smrdi nit miriše, ali otkud ovi iz Bonovića, pa i ova rahmetli SZBIH... ma znas sta Becirovicu jebite se svi!

A ovo juce i ovih dana, kad se pojavi hanum Sebija ogrnuta zastavom... bogami sam nacisto da se sad desava ona Tuđmanova salveta. Ko valja otišo je, Bakir i hanuma mu unjeg pokazali da su Bošnjaci za feudalizam, građanština je zakuratz, nešto ko nevladin sektor i sve u svemu budimo sretni ako Federaciju u konačnici zapadnu EU pasoši, RS je rusija i jebiga to je to, kraj patnje, eutanazija.
User avatar
p206
Posts: 8426
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#4370 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by p206 »

tataćusak wrote: 26/07/2022 21:19
black64 wrote: 26/07/2022 21:03

neće dati, ali bojim se da se ovim što se trenutno dešava započinje proces radikalizacije Bošnjaka

Kakva je radikalizacija ako uzmemo svoju državu u svoje ruke, kako ste pali pod neke uticaje. Kakva crna radikalizacija
ma pusti budale... najveći poraz ustaša i četnika je to što smo mi postali politički faktor sa kojim ne mogu upravljati
među nama i dalje ima onih koji poginju glave jer su nas tako učili ali sve je manje generacije koja je odrasla radeći u fabrikama dok su doseljavali Šumadiju da nam budu direktori...
i da se neko ne nakači pa kaže da sam radikalan...nek pročita transkripte sa sjednica genocidnog brloga i vidjeće šta su "delegati" pričali
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4371 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

geoxx wrote: 26/07/2022 21:18 Rat za dva hrvatska delegata u Domu naroda. Ko kaze da nema Bosne. :mrgreen:
Fakat eee..
Placenici fehima i anela
Botovi
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#4372 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

Neki negoduju da ce po Shmitu glas Bosnjaka vrijediti manje od glasa drugih. Ali to je tako jos od Dejtona. Pa Bosnjaci imaju trecinu u Presjednistvu i trecinu u Vijecu Ministara. Umjesto da se je radilo da se ispravi ta nepravda ganjala se gradjanska i na kraju spale gace a niko ne zna kako to.
:-)
User avatar
sime_cipol
Posts: 23433
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#4373 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sime_cipol »

black64 wrote: 26/07/2022 21:00
plavi_E wrote: 26/07/2022 20:57 Mislim da je prica o gradjanskoj drzavi gdje nije bitno ko je ko potrosena. Bar po reakciji USA i UK. A sta ocekivati nakon tri decenije. Ali to je moralo doci kad tad. Ne moze se vjecno cekadi da gradjanske partije stvore takvu atmosferu. Rat u Ukrajini je samo skratio vrijeme cekanja.
ok ne daju građansku, izgleda da je vrijeme za jednonacionalnu
Prije ce biti 3 nacionalne.
planinar60
Posts: 272
Joined: 05/06/2022 16:24

#4374 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by planinar60 »

sime_cipol wrote: 26/07/2022 21:50
black64 wrote: 26/07/2022 21:00

ok ne daju građansku, izgleda da je vrijeme za jednonacionalnu
Prije ce biti 3 nacionalne.
Dobro, kad bi sad pristalo na to, koje ce biti granice???
User avatar
sime_cipol
Posts: 23433
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#4375 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sime_cipol »

planinar60 wrote: 26/07/2022 21:53
sime_cipol wrote: 26/07/2022 21:50
Prije ce biti 3 nacionalne.
Dobro, kad bi sad pristalo na to, koje ce biti granice???
Ako do toga dodje, stranci ce zavrtati usi i reci potpisi ovdje i opet ce Bosnjaci ispasti donji.
Locked