ok ne daju građansku, izgleda da je vrijeme za jednonacionalnuplavi_E wrote: ↑26/07/2022 20:57 Mislim da je prica o gradjanskoj drzavi gdje nije bitno ko je ko potrosena. Bar po reakciji USA i UK. A sta ocekivati nakon tri decenije. Ali to je moralo doci kad tad. Ne moze se vjecno cekadi da gradjanske partije stvore takvu atmosferu. Rat u Ukrajini je samo skratio vrijeme cekanja.
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
black64
- Posts: 214
- Joined: 16/02/2016 18:45
#4351 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
Romanija
- Posts: 2564
- Joined: 02/10/2008 15:56
- Location: Brexitland
#4352 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ne otvaraju Hrvati neko drzava Hrvatska, kakva je takva je ali drzava je sa svim institucijama. Sto BiH nikada nije bila, i tu i pocinje i zavrsava svaka diskusija. A Bosnje ni nakon cetvrt stoljeca ne znaju je su li Bosanci, Bosnjaci, Muslimani ili muslimani, i sad im ko neko drugi opet kriv. I nema vise nas mjesanih i ne-Bosnjaka da ucestvujemo u odbrani multi-kulti tovorevine. Kakva ba drzava, SDA je jedina konstanta pa se sad izborite sa juniorom na celu za ono sto mislite da vam pripada.
Last edited by Romanija on 26/07/2022 21:02, edited 1 time in total.
-
LSD
- Posts: 29911
- Joined: 24/07/2007 08:26
#4353 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
E takvu ce ti sigurno datiblack64 wrote: ↑26/07/2022 21:00ok ne daju građansku, izgleda da je vrijeme za jednonacionalnuplavi_E wrote: ↑26/07/2022 20:57 Mislim da je prica o gradjanskoj drzavi gdje nije bitno ko je ko potrosena. Bar po reakciji USA i UK. A sta ocekivati nakon tri decenije. Ali to je moralo doci kad tad. Ne moze se vjecno cekadi da gradjanske partije stvore takvu atmosferu. Rat u Ukrajini je samo skratio vrijeme cekanja.
-
black64
- Posts: 214
- Joined: 16/02/2016 18:45
-
planinar60
- Posts: 272
- Joined: 05/06/2022 16:24
#4355 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Znaci, ameri pristaju na to da se rs prikjuci srbiji, ali kako i koji dijelovi da se prikljuce hrvatskoj??plavi_E wrote: ↑26/07/2022 20:57 Mislim da je prica o gradjanskoj drzavi gdje nije bitno ko je ko potrosena. Bar po reakciji USA i UK. A sta ocekivati nakon tri decenije. Ali to je moralo doci kad tad. Ne moze se vjecno cekadi da gradjanske partije stvore takvu atmosferu. Rat u Ukrajini je samo skratio vrijeme cekanja.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#4356 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa sta ima lose u nacionalnoj radikalizaciji Bosnjaka. Albanci su nacionalno mozda najradikalniji narod u regionu pa im ne ide losije nego Bosnjacima.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#4357 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ni blizu tome. Sasvim druga igra je u pitanju. A ovo je samo pocetak igre.planinar60 wrote: ↑26/07/2022 21:04Znaci, ameri pristaju na to da se rs prikjuci srbiji, ali kako i koji dijelovi da se prikljuce hrvatskoj??SpoilerShowplavi_E wrote: ↑26/07/2022 20:57 Mislim da je prica o gradjanskoj drzavi gdje nije bitno ko je ko potrosena. Bar po reakciji USA i UK. A sta ocekivati nakon tri decenije. Ali to je moralo doci kad tad. Ne moze se vjecno cekadi da gradjanske partije stvore takvu atmosferu. Rat u Ukrajini je samo skratio vrijeme cekanja.
-
planinar60
- Posts: 272
- Joined: 05/06/2022 16:24
#4358 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa fakat, svi nacionalisti su dobili nagrade od svijeta osim nas, hrvatska ocistila i ona mjesta koju su bila vecinski srpska, srbija ocistila ona koja su bila vecinski bosnjacka, albanci ocistili isto tako srpska, znaci samo oni koji pocinise zlocine su nagradjeni, a ti ratuj po konvencijama.
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5429
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#4359 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Već se i mobilizacije traže a čovjek još nije ni obznanio IZ....

-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#4360 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nagradjeni su oni koji su prepoznali trenutak i spremili se za promjene tog doba. Nepripremljene i slabe niko ne nagradjuje. U najboljem slucaju spasva od totalne propasti.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#4361 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Svakakvih gluposti se culo ovih dana zbog Shmita. Od ruske baze na Zeljavi, do borbe za gradjansku BiH uz pomoc Rusije, Kine i Irana. Pa do mobilizacije.

-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#4362 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ti od velikog optimiste do razočaranog radikala.
Dok si bio optimista, pisao si bolje postove, ovo sada je bogami bezveze. Kakvo bolan crno prepoznavanje trenutka, mi se borili za biološki opstanak a ti o prepoznavanju trenutka.
-
LSD
- Posts: 29911
- Joined: 24/07/2007 08:26
#4363 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Milion bošnjaka živi van BiH, pobjeglo što u ratu što nakon rata, ali bošnjaci ce se radikalizirati
Drug, nisu bošnje materijal za neke radikalizacije, da se ne lažemo
Last edited by LSD on 26/07/2022 21:18, edited 1 time in total.
-
geoxx
- Posts: 2494
- Joined: 08/08/2015 23:39
#4364 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Rat za dva hrvatska delegata u Domu naroda. Ko kaze da nema Bosne. 
- tataćusak
- Posts: 2463
- Joined: 05/05/2011 17:18
#4365 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kakva je radikalizacija ako uzmemo svoju državu u svoje ruke, kako ste pali pod neke uticaje. Kakva crna radikalizacija
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5429
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#4366 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ova frka oko Schmidta pokazala je sav jad, bijedu, neznanje, nesposobnost tzv probih stranaka...
Jebote, oni k'o rogovi u vreći, ne možeš naći dvojicu da se dogovore kako treba...i svaka, baš svaka prilika se koristi za ubiranje političkih poena...
Dobro je ova država ikako, ko je sve političar...
Jebote, oni k'o rogovi u vreći, ne možeš naći dvojicu da se dogovore kako treba...i svaka, baš svaka prilika se koristi za ubiranje političkih poena...
Dobro je ova država ikako, ko je sve političar...
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#4367 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa borili smo se za bioloski opstanak jer se nije nije na vrijeme prepoznao trenutak i kakve promjene nosi. Nista se kod mene nije promijenilo ja i dalje ne znam da li je shmitov zakon los ili dobar za Bosnjake. Jedino sam vec rekao da je los za gradjansku opciju i to odmah na pocetku. A to je valjda sad svima ostalima jasno.
- p206
- Posts: 8426
- Joined: 23/06/2011 07:23
- Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16
#4368 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
bolje i to nego ko prošli putduh_sa_sjekirom wrote: ↑26/07/2022 21:11 Već se i mobilizacije traže a čovjek još nije ni obznanio IZ....
![]()
nema više merhameta, to mogu zaboraviti
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#4369 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Sve inekako ali u SAMOZAVARAVANJU niko nam nije ravan.
Nekidan onaj skup podrške Bećiroviću. Ako neko misli da će mu se desiti ZBIR glasača iz svih onih stranaka grdno se vara. Desiće se oduzimanje jer oni se između sebe mrze više nego svi oni zajedno mrze SDA!
Očima glasača Naše stranke recimo logika je sljedeća: ok, tu je NIP, SBB, ova sića što nit smrdi nit miriše, ali otkud ovi iz Bonovića, pa i ova rahmetli SZBIH... ma znas sta Becirovicu jebite se svi!
A ovo juce i ovih dana, kad se pojavi hanum Sebija ogrnuta zastavom... bogami sam nacisto da se sad desava ona Tuđmanova salveta. Ko valja otišo je, Bakir i hanuma mu unjeg pokazali da su Bošnjaci za feudalizam, građanština je zakuratz, nešto ko nevladin sektor i sve u svemu budimo sretni ako Federaciju u konačnici zapadnu EU pasoši, RS je rusija i jebiga to je to, kraj patnje, eutanazija.
Nekidan onaj skup podrške Bećiroviću. Ako neko misli da će mu se desiti ZBIR glasača iz svih onih stranaka grdno se vara. Desiće se oduzimanje jer oni se između sebe mrze više nego svi oni zajedno mrze SDA!
Očima glasača Naše stranke recimo logika je sljedeća: ok, tu je NIP, SBB, ova sića što nit smrdi nit miriše, ali otkud ovi iz Bonovića, pa i ova rahmetli SZBIH... ma znas sta Becirovicu jebite se svi!
A ovo juce i ovih dana, kad se pojavi hanum Sebija ogrnuta zastavom... bogami sam nacisto da se sad desava ona Tuđmanova salveta. Ko valja otišo je, Bakir i hanuma mu unjeg pokazali da su Bošnjaci za feudalizam, građanština je zakuratz, nešto ko nevladin sektor i sve u svemu budimo sretni ako Federaciju u konačnici zapadnu EU pasoši, RS je rusija i jebiga to je to, kraj patnje, eutanazija.
- p206
- Posts: 8426
- Joined: 23/06/2011 07:23
- Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16
#4370 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
ma pusti budale... najveći poraz ustaša i četnika je to što smo mi postali politički faktor sa kojim ne mogu upravljati
među nama i dalje ima onih koji poginju glave jer su nas tako učili ali sve je manje generacije koja je odrasla radeći u fabrikama dok su doseljavali Šumadiju da nam budu direktori...
i da se neko ne nakači pa kaže da sam radikalan...nek pročita transkripte sa sjednica genocidnog brloga i vidjeće šta su "delegati" pričali
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#4372 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Neki negoduju da ce po Shmitu glas Bosnjaka vrijediti manje od glasa drugih. Ali to je tako jos od Dejtona. Pa Bosnjaci imaju trecinu u Presjednistvu i trecinu u Vijecu Ministara. Umjesto da se je radilo da se ispravi ta nepravda ganjala se gradjanska i na kraju spale gace a niko ne zna kako to.

- sime_cipol
- Posts: 23434
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#4373 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Prije ce biti 3 nacionalne.black64 wrote: ↑26/07/2022 21:00ok ne daju građansku, izgleda da je vrijeme za jednonacionalnuplavi_E wrote: ↑26/07/2022 20:57 Mislim da je prica o gradjanskoj drzavi gdje nije bitno ko je ko potrosena. Bar po reakciji USA i UK. A sta ocekivati nakon tri decenije. Ali to je moralo doci kad tad. Ne moze se vjecno cekadi da gradjanske partije stvore takvu atmosferu. Rat u Ukrajini je samo skratio vrijeme cekanja.
-
planinar60
- Posts: 272
- Joined: 05/06/2022 16:24
#4374 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Dobro, kad bi sad pristalo na to, koje ce biti granice???
- sime_cipol
- Posts: 23434
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#4375 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ako do toga dodje, stranci ce zavrtati usi i reci potpisi ovdje i opet ce Bosnjaci ispasti donji.
