Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#4326 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mirsek »

pemanapemani wrote: 26/07/2022 19:55
nles wrote: 26/07/2022 19:40

Ocam mrtvog, ti si na drogama ili se zajebavas. :lol:
Dayton se nije promijenio zato sto Bosnjaci nisu okupili sve kojima je domovina BiH?
Pa oni razoTJerani promijenili stranu?
I ja budala pokusavam sa mazlumom pricati ozbiljno
Gdje su ti pritisci da se mijenja Daton svih ovih godina? Zasto se nije blokirala ili barem opstruiralo formiranje vlasti dok se ne provede presuda SF, Zornic i dr.?
Cemu ustupci i davanje alata blokade onima koji negiraju genocid i uzp?

I to traje 25 godina i onda se pitamo sto ne reaguju i mrze nas.
Ako ce neko nad kim je pocinjen genocid suradjivati sa nekim ko to negira, usput ga negira kao narod i negira jezik, a iscudjavati se nekom strancu sto suradjuje sa negatorom, onda se taj neko zajebava, drogira, a definitivno je mamlaz.
A ono od medjunarodne zajednice i njihovih predstavnika " svi moraju sjesti i razgovarati da bi se doslo do dogovora i napretka " jer si u suprotnom oznacen kao kocnicar i negativac ?
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#4327 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mirsek »

piupiu wrote: 26/07/2022 20:00
detroit-mercy wrote: 26/07/2022 19:57 Potpuno se slazem, totali nedostatak vizije ili projekcije buducnosti i kakvu drzavu drustvo mi hocemo. Pricamo o gradjanskoj drzavi a u korpusu nam nacionalne stranke hladno uzimaju vecinu od 92ge. How yes no :skoljka:
Pa da. Ako nemaš plan, onda ti ga drugi nametnu.
Pa imamo zelju i plan, da idemo u EU i NATO kao moderna gradjanska drzava. Nije valjda da niko od stranaka i politicara koji su defilovali nasim prostorom nisu bili za to ?
SDP koalicije su barem 2 puta pobjedjivale od kraja rata.. ne znam sta je sad problem ?
Last edited by mirsek on 26/07/2022 20:06, edited 1 time in total.
DonieBrasco
Posts: 20119
Joined: 31/08/2016 16:09

#4328 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-sc ... /220725012

Evo samo jedan primjer kako je ovo pogresno u sa se Šmir upustio !

Jedan primjer samo, a koliko samo presuda krsi, međunarodno pravo, EU norme - pravila - vrijednosti, zakone, ustav, ... u donegled ide lista.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4329 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by detroit-mercy »

mirsek wrote: 26/07/2022 20:03
piupiu wrote: 26/07/2022 20:00

Pa da. Ako nemaš plan, onda ti ga drugi nametnu.
Pa imamo zelju i plan, da idemo u EU i NATO kao moderna gradjanska drzava. Nije valjda da niko od stranaka i politicara koji su defilovali nasim prostorom nisu bili za to ?
SDA gradjanska stranka, NIP gradjanska, ASDA, Fahrini, PDA, ZaBIH da ne nabrajam, sve gradjanin do gradjanina :mrgreen:.
Uporno dajemo vlast nacionalnim i onda ocekujemo da nas neko pogura kontra izborne volje :skoljka:.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#4330 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mirsek »

detroit-mercy wrote: 26/07/2022 20:06
mirsek wrote: 26/07/2022 20:03
Pa imamo zelju i plan, da idemo u EU i NATO kao moderna gradjanska drzava. Nije valjda da niko od stranaka i politicara koji su defilovali nasim prostorom nisu bili za to ?
SDA gradjanska stranka, NIP gradjanska, ASDA, Fahrini, PDA, ZaBIH da ne nabrajam, sve gradjanin do gradjanina :mrgreen:.
Uporno dajemo vlast nacionalnim i onda ocekujemo da nas neko pogura kontra izborne volje :skoljka:.
SDP koalicija i slicne koalicije bar 2-3 puta vladale od rata.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#4331 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by skafiskafsnjak »

DonieBrasco wrote: 26/07/2022 20:05 https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-sc ... /220725012

Evo samo jedan primjer kako je ovo pogresno u sa se Šmir upustio !

Jedan primjer samo, a koliko samo presuda krsi, međunarodno pravo, EU norme - pravila - vrijednosti, zakone, ustav, ... u donegled ide lista.
@Novak20 kako je ovo moguce :zoka:
Mislim, ozb pitam, da li je uredu krsiti prava i presude suda, dabi se uradilo.ovo....
Last edited by skafiskafsnjak on 26/07/2022 20:15, edited 1 time in total.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#4332 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dustaban »

Image

Ama nek ide sve u pm... ajmo razlaz.
Pobjedila neprijateljska teza o političkom sarajevu.

A vala treba se i u ogledalo nekad pogledat. Sjebasmo se u odbrani cenzusa i Hrvatskih kandidata iz Goražda, a tamo neki Edim Hrvat! Pa onda ovaj Komšić. Nije sporno je li čovjek Hrvat, on to jeste, ali taj čovjek ne miče dalje od Bosmala. I priča mu je zayebata kontra Čovića, a o Sebijinim respiratorima ni riječi!
I tako dalje...
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4333 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by detroit-mercy »

mirsek wrote: 26/07/2022 20:08
detroit-mercy wrote: 26/07/2022 20:06
SDA gradjanska stranka, NIP gradjanska, ASDA, Fahrini, PDA, ZaBIH da ne nabrajam, sve gradjanin do gradjanina :mrgreen:.
Uporno dajemo vlast nacionalnim i onda ocekujemo da nas neko pogura kontra izborne volje :skoljka:.
SDP koalicija i slicne koalicije bar 2-3 puta vladale od rata.
Alijansa jednom, nisam siguran bas za 2-3 puta nakon rata, sto opet ne mijenja cinjenicu da SDA posjeduje najvecu politicku moc i utjeca i zbog toga se namece kao nezaobilazan pregovarac u svim ovim preseravanjima.
Opet da naglasim, biramo jedno a ocekujemo drugo.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#4334 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by skafiskafsnjak »

detroit-mercy wrote: 26/07/2022 20:17
mirsek wrote: 26/07/2022 20:08
SDP koalicija i slicne koalicije bar 2-3 puta vladale od rata.
Alijansa jednom, nisam siguran bas za 2-3 puta nakon rata, sto opet ne mijenja cinjenicu da SDA posjeduje najvecu politicku moc i utjeca i zbog toga se namece kao nezaobilazan pregovarac u svim ovim preseravanjima.
Opet da naglasim, biramo jedno a ocekujemo drugo.
Ma kakav sdp. Trebali bi vladati bar 10 godina da neshto mogu uciniti.
Zelena govna svoje pipke svugdje imaju i opstruiraju svakoga....
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#4335 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by piupiu »

mirsek wrote: 26/07/2022 20:03
piupiu wrote: 26/07/2022 20:00

Pa da. Ako nemaš plan, onda ti ga drugi nametnu.
Pa imamo zelju i plan, da idemo u EU i NATO kao moderna gradjanska drzava. Nije valjda da niko od stranaka i politicara koji su defilovali nasim prostorom nisu bili za to ?
Pa ne znam da su se polomili, jedva su predali onaj EU upitnik, pa na kraju pola pitanja nisu ni predali, pa su im to vratili, pa su onda opet predali, pa su dobili nekih 14 zadataka.... i sad ko će to sve upratiti. Gdje smo sad? Jesmo li šta ispunili? Kako ide vladavina prava? Reforma javne uprave? Kad bi to napravili, više ne bi imali glasača da ih drže na vlasti... pa prenos nadležnosti, znamo kako to ide; pa zaštita manjina, pa izborni zakon (da se uključe gradjani i ostali), i odrzavanje izbora u Mostaru - to je sve bilo na listi. Ocito je da se tu desava neko guranje, ali evo, vidimo kako ide... e, da i najvažnije od svega - za članstvo u EU treba ukinuti OHR. :D Začarani krug.

Stvarno je ovaj narod ludo izdržljiv.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#4336 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

DonieBrasco wrote: 26/07/2022 20:05
Spoiler
Show
https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-sc ... /220725012

Evo samo jedan primjer kako je ovo pogresno u sa se Šmir upustio !

Jedan primjer samo, a koliko samo presuda krsi, međunarodno pravo, EU norme - pravila - vrijednosti, zakone, ustav, ... u donegled ide lista.
Pa kad on objavi IZ onda nek "ekpertni tim SDA" ide sa tuzbama po EU sudovima. Ali nek prvo naprave "temeljitu analizu".
:lol:
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#4337 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

ANDREJ NIKOLAIDIS: "Što nije moglo genocidom, može Schmidtovom politikom"

Imamo činjenicu da u Evropi postoji inherentan strah od islama. I sad imamo otvaranje političkog procesa u kojem prosta demografska, biološka činjenica treba biti minimizirana. Poenta nove zapadne intervencije u Bosni je očita i neporeciva - valja spriječiti da ta činjenica – da je je u Bosni najviše muslimana i da će ih sutra biti još više - bude politički artikulisana. 

Željko Ivanović, vlasnik new age četničke novine „Vijesti“ u svojim tekstovima naziva me „mula Andrej“. Što ja, dakako, shvatam kao nehotični kompliment. Znate ono kad te čovjek koji teško misli, a još teže govori, čovjek kojem je jezik neprijateljsko okruženje, misleći da te kudi, zapravo hvali.

Sad ćete vidjeti zašto ja jesam „mula Andrej“.

Glede ovoga što su zapadnjaci naumili učiniti Bosni i Bošnjacima...

Za početak, valjalo bi prestati sa samozavaravanjem. U prekompoziciji Zapadnog Balkana, koja još uvijek ne podrazumijeva i teritorijalne promjene, no itekako podrazumijeva političku intervenciju koja je zamišljena kao ono što će izazvati efekat jednak teritorijalnoj prekompoziciji, Bošnjacima i Crnogorcima pripala je osobita čast da dobiju zahtjevnu ulogu balkanskih Palestinaca i Kurda. Za tu se ulogu, ma kako je dobro odigrali, ne dobija Oskar. Nego se dobija po leđima.

Crnogorci su ulogu dobili zato što ih je malo i po mišljenju komšija i njihovih zapadnih prijatelja, imaju višak zemlje. Bošnjaci zato što su muslimani. I što ih nije malo. A sutra će ih biti još više. Imamo činjenicu da muslimani demografski dominiraju u Bosni.

Imamo činjenicu da će ta dominacija za 10 i 20 godina biti još izraženija. Imamo činjenicu da u Evropi postoji inherentan strah od islama. I sad imamo otvaranje političkog procesa u kojem prosta demografska, biološka činjenica treba biti minimizirana. Poenta nove zapadne intervencije u Bosni je očita i neporeciva - valja spriječiti da ta činjenica – da je je u Bosni najviše muslimana i da će ih sutra biti još više - bude politički artikulisana. 

Koliko se ja sjećam, a još uvijek nisam senilan, u Evropi se, dok su naše dobre komšije i njihove lokalne ispostave raseljavali i etnički čistili Bošnjake, najnormalnije, uz kafu, čaj i fine kekse - zašto ne madlene, pa volio ih je i Prust – razgovaralo o podjeli Bosne između Srbije i Hrvatske.

No Bošnjaci su, iz nekog samo njima znanog razloga, odbili da nestanu.

I eto ti problema. Uprkos etničkom čišćenju i genocidu, Bošnjaka je danas u Bosni više nego prije rata. A muslimani u Evropi – to su pogrešni ljudi na pogrešnom mjestu. Puno pogrešnih ljudi na pogrešnom mjestu.

Budući da politika „hajde da uradimo sve da muslimana u Bosni bude manje“ nije urodila plodom, pristupilo se politici „hajde da štelujemo sistem tako da politički efekat bude kao da je muslimana manje“. Ovo što radi Šmit je brutalan pokušaj da se postavi sistem koji će onemogućiti demokratsku artikulaciju proste biološke, demografske činjenice.

Isto to zapad je već uradio u Crnoj Gori. Na referendumu za nezavisnost Crna Gora je bila primorana da prihvati da za uspjeh referenduma nije dovoljno da glasa većina građana. Ne: bilo je potrebno da glasa više od 55 posto. Što znači da su unionisti (Srbi) mogli pobijediti na referendumu, dobivši samo 45,00001 posto glasova. To znači da je na tom referendumu glas
suverenista (Crnogorci, Bošnjaci, Albanci, Hrvati) vrijedio manje od glasa unionista. Bilo je to masovno i brutalno kršenje ljudskih prava na koje zapad nije reagovao – budući da ga je sam naručio i realizovao.

Kad je prošlo u Crnoj Gori, što ne bi i u Bosni. Je li Bog dao, da se u Bosni napravi sistem po kojem će glas Bošnjaka vrijediti manje od glasa drugih. Ako sutradan Bošnjaka bude još više, ništa za to – njihov glas će vrijediti još manje.

Ima eufemizam za to – biopolitika. Ja: to su radili nacisti. A bogami i ove fine, razvijene demokratije. Kada o biopolitici čitamo kod Fukoa i Agambena, to je jedno: slegneš ramenima i kažeš „šta ću, takav je svijet“. Kada se dešava pred tvojim očima, moraš ustati protiv toga.

Muslimani su danas žrtva brutalne zapadne biopolitike. Ta politika problemom i neprijateljskom činjenicom shvata već sam goli život muslimana. Ćutati o tome, praviti se da se to ne dešava, znači učestvovati u zločinu.

Iskreno vaš, mula Andrej.

 
User avatar
Sanjarko
Posts: 28460
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4338 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Sanjarko »

detroit-mercy wrote: 26/07/2022 20:17
mirsek wrote: 26/07/2022 20:08
SDP koalicija i slicne koalicije bar 2-3 puta vladale od rata.
Alijansa jednom, nisam siguran bas za 2-3 puta nakon rata, sto opet ne mijenja cinjenicu da SDA posjeduje najvecu politicku moc i utjeca i zbog toga se namece kao nezaobilazan pregovarac u svim ovim preseravanjima.
Opet da naglasim, biramo jedno a ocekujemo drugo.
In 1997 a new president of the party, Zlatko Lagumdžija, was elected. In the 2000 parliamentary elections, the SDP won the most seats in the House of Representatives. On 22 February 2001, Božidar Matić has been appointed Chairman of the Council of Ministers.

In the 2006 general elections, Željko Komšić was elected Croatian member of the presidency.

On December 6, 2014, Nermin Nikšić became the president of the party.

On the eve of the 2020 elections, the SDP BiH entered into a coalition with the parties People & Justice, and Our Party, and formed the "Trojka". The Trojka's joint candidate for the Bosniak presidency in the 2022 elections is SDP's Denis Bećirović.
https://en.wikipedia.org/wiki/Social_De ... rzegovina)

2x
User avatar
sime_cipol
Posts: 23435
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#4339 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sime_cipol »

plavi_E wrote: 26/07/2022 20:21
DonieBrasco wrote: 26/07/2022 20:05
Spoiler
Show
https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-sc ... /220725012

Evo samo jedan primjer kako je ovo pogresno u sa se Šmir upustio !

Jedan primjer samo, a koliko samo presuda krsi, međunarodno pravo, EU norme - pravila - vrijednosti, zakone, ustav, ... u donegled ide lista.
Pa kad on objavi IZ onda nek "ekpertni tim SDA" ide sa tuzbama po EU sudovima. Ali nek prvo naprave "temeljitu analizu".
:lol:
Znaci Pisi propalo ako oni posalju eksperte. Ne bi me čudilo da su pogrešno shvatili sta Smit ustvari hoce :D
Gargamel2
Posts: 7
Joined: 26/07/2022 18:19

#4340 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gargamel2 »

Čika Palmer je davno nacrtao plan koji je skoro pa neprimijetno prošao u medijima( što li pitam se) Dežurne budale iz Sarajeva su poletile za tim jer je njima ipak glavni problem Željko i SDA, država je nebitna.
Samo što budale ne razumiju da ako ovo prođe oko izbornog zakona slijedi totalna radikalizacija Bošnjaka a tu nema mjesta za NS, NiP pa i donekle za SDP.
Burna vremena su pred nama gdje više neće biti mjesta za spodobe koje godinama truju javnost pričom ko nas bre zavadi. Btj danas četnik Dušan Šehovac drži monolog na N1 kako je ugrožen :-)
Nameći Schmidte!
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#4341 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mirsek »

Sanjarko wrote: 26/07/2022 20:22
detroit-mercy wrote: 26/07/2022 20:17
Alijansa jednom, nisam siguran bas za 2-3 puta nakon rata, sto opet ne mijenja cinjenicu da SDA posjeduje najvecu politicku moc i utjeca i zbog toga se namece kao nezaobilazan pregovarac u svim ovim preseravanjima.
Opet da naglasim, biramo jedno a ocekujemo drugo.
In 1997 a new president of the party, Zlatko Lagumdžija, was elected. In the 2000 parliamentary elections, the SDP won the most seats in the House of Representatives. On 22 February 2001, Božidar Matić has been appointed Chairman of the Council of Ministers.

In the 2006 general elections, Željko Komšić was elected Croatian member of the presidency.

On December 6, 2014, Nermin Nikšić became the president of the party.

On the eve of the 2020 elections, the SDP BiH entered into a coalition with the parties People & Justice, and Our Party, and formed the "Trojka". The Trojka's joint candidate for the Bosniak presidency in the 2022 elections is SDP's Denis Bećirović.
https://en.wikipedia.org/wiki/Social_De ... rzegovina)

2x
Fali 2010. znaci 3x su vladali oni sto nisu samo SDA i sateliti.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4342 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by detroit-mercy »

Gargamel2 wrote: 26/07/2022 20:27 Čika Palmer je davno nacrtao plan koji je skoro pa neprimijetno prošao u medijima( što li pitam se) Dežurne budale iz Sarajeva su poletile za tim jer je njima ipak glavni problem Željko i SDA, država je nebitna.
Samo što budale ne razumiju da ako ovo prođe oko izbornog zakona slijedi totalna radikalizacija Bošnjaka a tu nema mjesta za NS, NiP pa i donekle za SDP.
Burna vremena su pred nama gdje više neće biti mjesta za spodobe koje godinama truju javnost pričom ko nas bre zavadi. Btj danas četnik Dušan Šehovac drži monolog na N1 kako je ugrožen :-)
Nameći Schmidte!
Znaci ostaje nam SDA ko i do sada :mrgreen: metodom prostog logickog zakljucivanja, kome onda odgovara nametanje izbornog zakona :mrgreen:.
Gargamel2
Posts: 7
Joined: 26/07/2022 18:19

#4343 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gargamel2 »

detroit-mercy wrote: 26/07/2022 20:34
Gargamel2 wrote: 26/07/2022 20:27 Čika Palmer je davno nacrtao plan koji je skoro pa neprimijetno prošao u medijima( što li pitam se) Dežurne budale iz Sarajeva su poletile za tim jer je njima ipak glavni problem Željko i SDA, država je nebitna.
Samo što budale ne razumiju da ako ovo prođe oko izbornog zakona slijedi totalna radikalizacija Bošnjaka a tu nema mjesta za NS, NiP pa i donekle za SDP.
Burna vremena su pred nama gdje više neće biti mjesta za spodobe koje godinama truju javnost pričom ko nas bre zavadi. Btj danas četnik Dušan Šehovac drži monolog na N1 kako je ugrožen :-)
Nameći Schmidte!
Znaci ostaje nam SDA ko i do sada :mrgreen: metodom prostog logickog zakljucivanja, kome onda odgovara nametanje izbornog zakona :mrgreen:.
Umjesto što se kreveljiš reci mi šta misliš o Palmerovom non-paperu?
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4344 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by detroit-mercy »

Gargamel2 wrote: 26/07/2022 20:37
detroit-mercy wrote: 26/07/2022 20:34
Znaci ostaje nam SDA ko i do sada :mrgreen: metodom prostog logickog zakljucivanja, kome onda odgovara nametanje izbornog zakona :mrgreen:.
Umjesto što se kreveljiš reci mi šta misliš o Palmerovom non-paperu?
Ne mislim nista, tu si ti da mislis i da projeciras. Opet da ti nacrtam, ne mozes konstantno biralti nacionalnu stranku a zalagati se za gradjansku drzavu.
Bake likes this, garantovano jos koje desetljece na vlasti :mrgreen:.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#4345 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Dr. Kuca »

Bolje da se krenulo sa mobilizacijom i naoruzavanjem, umjesto od protesta.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#4346 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by pemanapemani »

mirsek wrote: 26/07/2022 20:01
pemanapemani wrote: 26/07/2022 19:55

Gdje su ti pritisci da se mijenja Daton svih ovih godina? Zasto se nije blokirala ili barem opstruiralo formiranje vlasti dok se ne provede presuda SF, Zornic i dr.?
Cemu ustupci i davanje alata blokade onima koji negiraju genocid i uzp?

I to traje 25 godina i onda se pitamo sto ne reaguju i mrze nas.
Ako ce neko nad kim je pocinjen genocid suradjivati sa nekim ko to negira, usput ga negira kao narod i negira jezik, a iscudjavati se nekom strancu sto suradjuje sa negatorom, onda se taj neko zajebava, drogira, a definitivno je mamlaz.
A ono od medjunarodne zajednice i njihovih predstavnika " svi moraju sjesti i razgovarati da bi se doslo do dogovora i napretka " jer si u suprotnom oznacen kao kocnicar i negativac ?
Sve ok, sjedimo u institucijama i razgovaramo o napretku drzave.

Nije te MZ natjerala da sjebes reviziju presude, da das kontrolni paket u DN, da ides na Sabor HDZ i kmecis kako ste braca, da das Dodiku pare od MMF...

Naprotiv, MZ ti je pomogla kada si upro ko sivonja, pa su tako razbucali samoupravu tenkovima, a Inzko pomogao da trecina od 17 bude 5 i da SDP ima i svoje Hrvate u vlasti.

Opet, ne mozes reci da se sa negatorom svega bosnjackog i bosanskog moze suradjivati, a ljutiti se kada stranci suradjuju sa njim.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4347 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

piupiu wrote: 26/07/2022 20:00
detroit-mercy wrote: 26/07/2022 19:57 Potpuno se slazem, totali nedostatak vizije ili projekcije buducnosti i kakvu drzavu drustvo mi hocemo. Pricamo o gradjanskoj drzavi a u korpusu nam nacionalne stranke hladno uzimaju vecinu od 92ge. How yes no :skoljka:
Pa da. Ako nemaš plan, onda ti ga drugi nametnu.
Pa jedini logičan i konzekventan plan bi bio zaratiti. Pa kom obojci kom opanci.

Mislim, rečenica nemaš plan, možeš imati sto planova ako nemaš mehanizme da ih sprovedeš. A nemaš ih.
Ne aboliram ja vlast, ali zaista malo realnosti ne bi škodilo
Gargamel2
Posts: 7
Joined: 26/07/2022 18:19

#4348 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gargamel2 »

detroit-mercy wrote: 26/07/2022 20:40
Gargamel2 wrote: 26/07/2022 20:37
Umjesto što se kreveljiš reci mi šta misliš o Palmerovom non-paperu?
Ne mislim nista, tu si ti da mislis i da projeciras. Opet da ti nacrtam, ne mozes konstantno biralti nacionalnu stranku a zalagati se za gradjansku drzavu.
Bake likes this, garantovano jos koje desetljece na vlasti :mrgreen:.
Zašto se jedna nacionalna stranka ne može zalagati za građansku državu?
SDA je daleko od toga da je nacionalna stranka što bi i trebala biti
LSD
Posts: 29911
Joined: 24/07/2007 08:26

#4349 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by LSD »

Dr. Kuca wrote: 26/07/2022 20:42 Bolje da se krenulo sa mobilizacijom i naoruzavanjem, umjesto od protesta.
Odakle sa mobilizacijom i naoružavanjem ?


Samo jedna činjenica - predsjedavajući predsjedništva rahmetli Sulejman Tihić je u julu mjesecu 2006 godine ukinuo ARBIH. I ko će mobilizovati i naoružati ?
Dakle, u ratu Fikret napravio izdaju i ratovao uz četnike, Alija je potpisao Dejton i poklonio srbima pola države kao da je to njegova babovina, Sule ukinuo Armiju, a Bake sjebo reviziju tužbe prema Srbiji.
Četiri neviđna veleizdajnička poteza i svi iz iste izdajničke stranke :gunjastajl:
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#4350 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

Mislim da je prica o gradjanskoj drzavi gdje nije bitno ko je ko potrosena. Bar po reakciji USA i UK. A sta ocekivati nakon tri decenije. Ali to je moralo doci kad tad. Ne moze se vjecno cekadi da gradjanske partije stvore takvu atmosferu. Rat u Ukrajini je samo skratio vrijeme cekanja.
Locked