Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4176 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

nles wrote: 26/07/2022 16:22
channel10 wrote: 26/07/2022 16:20 De se ljudi dozovite pa skontajte sta pisete.

USA i GB pucali jednu pricu 30 godina i odjednom prevrnuse.

Sto li Boze?

Skakali su za vrat bosanskim strankama da potpisu IZ zakon po zeljama HDZ-a i pokzsavali na sve nacine preveslati taj dio politicke scene. Kad su ispucali sve mogucnosti da prejebu probosanske stranke, onda su se odlucili na ovo.
Tolkke godine blokiranja drzave od strane Dodika i Covica i oni ovo rade nama, a ne njima. I vi za to optuzujete probosanske stranke :shock:

Pa jeste li vi normalni?

Dozovite se dok je vrijeme. Sad se vidi sta o nama misle i sta nam spremaju..

Pola vas su ovdje botovi koji se predstavljaju za ono sto nisu..
Eto, i ja svo vrijeme citam i ne vjerujem ocima.

A neki od ovih koji sad kenjaju su svojevremeno pisali kako bosnjacki politicari ne trebaju reagovati na Dodikovo lajanje i Coviceve prijetnje, jer su to samo provokacije, dok amidza Bajden ne udari sakom o sto.
Pa, amidza je udario, samo nije o sto, vec o peskun.
Ma djubrad obicna. Pola ih se predstavlja bosnjakom, a pisu kao sve je to dobro. Dobar dio bi ih u ratu radilo kao peta kolona i to sam vec ovdje pisao. Strasno na sta smo kao narod spali. Nigdje insana s glave...
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#4178 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by piupiu »

nles wrote: 26/07/2022 16:15
piupiu wrote: 26/07/2022 16:10
Rasistička agenda je tu još od prvih višestranačkih izbora 1990. 25 godina niko nije izašao na demonstracije da traži povratak Ustavu RBiH.
Izasli su neki da ga brane, ako se sjecas... u martu 1992.
Zavrsilo prilicno krvavo.
Herr Schmidt radi šta mu je naloženo. Trenutak je zeznut. NATO ovdje ima samo jedan cilj - zaokruženu i stabilnu regiju. EU ovdje nema nekih bitnih ciljeva - osim stabilnosti, o svom su se jadu zadeverali. Treba jest i treba se grijati za 3-4 mjeseca. Nemaju ljudi više vremena za naša sranja - gledate li vi šta se dogadja u svijetu,, pa mi smo na ivici globalne katastrofe, i sad mi tu nešto njima zujimo oko glave, a oni ujutro moraju na posao.
Ja zivim u tom "svijetu", konkretno u Austriji. Ovdje niko (osim mozda FPÖ) ne podrzava to rasisticko sranje.
Govoris o stabilnosti, kao da su Bosnjaci istu dovodili u pitanje.
Au contraire, tek sad ce da postane nestabilno.
Za moj pojam, kjafiri su nas izigrali za ljubav drugih kjafira.
I MZ mora imati nešto i nekoga s čim i s kim će raditi. Koga briga za milion i po Bošnjaka koji ne znaju šta bi, nisu u stanju ni EU upitnik ispuniti kako treba, ni željeznički saobraćaj uspostaviti u 21. stoljeću... Šaka jada. Pa u Njemačkoj imaju četiri puta toliko muslimana. Sve je ovo rezultat nerada. I oportunističke, kleptokratske politike.
I taj "neko" s kim moze raditi je Dodik ili Covic?
Po tebi, krivac za stanje u drzavi su samo bosanski muslimani. Da njih nije, bio bi ispunjen upitnik i uspostavljen zeljeznicki saobracaj?
De, sjedi malo, saberi se, pa se opet javi.
Nisi dobro pročitao. Politika je pragmatizam i kompromis. Mi nikoga ne interesujemo. NATO ima drugog posla, a posao im je da zaokruže ovo ovdje i da im ništa ne zuji oko glave jer se veće stvari valjaju iza brda. Fino sam napisala - nismo bitni, ovdje malo treba pomesti i uvesti red, brzinski i kako god, jer Evropa ima većih i važnijih problema. I oni to upravo rade.

Inače Bog i medjunarodna zajednica pomažu samo onima koji su spremni pomoći sebi - dakle raditi za sebe i svoje dobro. Okreni svoj gnjev prema onima čiji je to zadatak. A to su političke stranke.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#4179 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nles »

I eto odgovora na na se EU aspiracije.
Mogli smo ispuniti 1001 uslov, opet bi nasli razlog da nas ne prime.
Pogledajte sta su uradili Makedoniji!
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#4180 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nles »

piupiu wrote: 26/07/2022 16:26

Nisi dobro pročitao. Politika je pragmatizam i kompromis. Mi nikoga ne interesujemo. NATO ima drugog posla, a posao im je da zaokruže ovo ovdje i da im ništa ne zuji oko glave jer se veće stvari valjaju iza brda. Fino sam napisala - nismo bitni, ovdje malo treba pomesti i uvesti red, brzinski i kako god, jer Evropa ima većih i važnijih problema. I oni to upravo rade.

Inače Bog i medjunarodna zajednica pomažu samo onima koji su spremni pomoći sebi - dakle raditi za sebe i svoje dobro. Okreni svoj gnjev prema onima čiji je to zadatak. A to su političke stranke.
Mi nikoga ne nteresujem, jer smo -sta?
Muslimani.
Ili, za cije babe zdravlje ih onda interesuje karina od drzave zvana Hrvatska?
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#4181 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by piupiu »

DonieBrasco wrote: 26/07/2022 16:24
channel10 wrote: 26/07/2022 16:20 Tolkke godine blokiranja drzave od strane Dodika i Covica i oni ovo rade nama, a ne njima. I vi za to optuzujete probosanske stranke :shock:
Licemjerstvo stranaca nema granice to se pokazuje jasno, ali sto se tice takozvnaih proboasanski stranaka itekako su odgoorni za stanje, SDA prije svega a i svi ostali !
Ništa oni nama ne duguju. U politici nema prijatelja, mame, tate. Samo se mudrom politikom, aktivnim lobiranjem, itd... nešto može postići.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#4182 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by piupiu »

nles wrote: 26/07/2022 16:28
piupiu wrote: 26/07/2022 16:26

Nisi dobro pročitao. Politika je pragmatizam i kompromis. Mi nikoga ne interesujemo. NATO ima drugog posla, a posao im je da zaokruže ovo ovdje i da im ništa ne zuji oko glave jer se veće stvari valjaju iza brda. Fino sam napisala - nismo bitni, ovdje malo treba pomesti i uvesti red, brzinski i kako god, jer Evropa ima većih i važnijih problema. I oni to upravo rade.

Inače Bog i medjunarodna zajednica pomažu samo onima koji su spremni pomoći sebi - dakle raditi za sebe i svoje dobro. Okreni svoj gnjev prema onima čiji je to zadatak. A to su političke stranke.
Mi nikoga ne nteresujem, jer smo -sta?
Muslimani.
Ili, za cije babe zdravlje ih onda interesuje karina od drzave zvana Hrvatska?
Ne. Mi nikoga ne interesujemo jer nas nema ni koiko u jednom njujorškom ili londonskom kvartu. Beznačajni smo u svakom smislu. Hrvatska je EU.
Last edited by piupiu on 26/07/2022 16:32, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4183 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

nles wrote: 26/07/2022 16:26 I eto odgovora na na se EU aspiracije.
Mogli smo ispuniti 1001 uslov, opet bi nasli razlog da nas ne prime.
Pogledajte sta su uradili Makedoniji!
To je to. Sta god da uradis, na valjas. A stoka sitnog zuba optuzuje probosanske stranke. I oni su naguzeni od strane stranaca. Ovo je vrijeme za kardinalne promjene vanjske politike.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4184 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

nles wrote: 26/07/2022 16:28
piupiu wrote: 26/07/2022 16:26

Nisi dobro pročitao. Politika je pragmatizam i kompromis. Mi nikoga ne interesujemo. NATO ima drugog posla, a posao im je da zaokruže ovo ovdje i da im ništa ne zuji oko glave jer se veće stvari valjaju iza brda. Fino sam napisala - nismo bitni, ovdje malo treba pomesti i uvesti red, brzinski i kako god, jer Evropa ima većih i važnijih problema. I oni to upravo rade.

Inače Bog i medjunarodna zajednica pomažu samo onima koji su spremni pomoći sebi - dakle raditi za sebe i svoje dobro. Okreni svoj gnjev prema onima čiji je to zadatak. A to su političke stranke.
Mi nikoga ne nteresujem, jer smo -sta?
Muslimani.
Ili, za cije babe zdravlje ih onda interesuje karina od drzave zvana Hrvatska?
Jesmo mi, ali nije ona... I onda ti dodje ovdje supljirati..
Last edited by channel10 on 26/07/2022 16:34, edited 1 time in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#4185 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mirsek »

DonieBrasco wrote: 26/07/2022 16:24
channel10 wrote: 26/07/2022 16:20 Tolkke godine blokiranja drzave od strane Dodika i Covica i oni ovo rade nama, a ne njima. I vi za to optuzujete probosanske stranke :shock:
Licemjerstvo stranaca nema granice to se pokazuje jasno, ali sto se tice takozvnaih proboasanski stranaka itekako su odgoorni za stanje, SDA prije svega a i svi ostali !
Lokalne stranke su odgovorne za korupciju, VP i medjunarodna zajednica za stabilizovanje/jacanje drzave i njenog aparata, njenu transformaciju u modernu evropsku demokratsku drzavu kao i otklanjanje blokada napretka BIH prema EU i NATO naravno zavisno od volje vecine njenih gradjana.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#4186 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nles »

piupiu wrote: 26/07/2022 16:31
DonieBrasco wrote: 26/07/2022 16:24

Licemjerstvo stranaca nema granice to se pokazuje jasno, ali sto se tice takozvnaih proboasanski stranaka itekako su odgoorni za stanje, SDA prije svega a i svi ostali !
Ništa oni nama ne duguju. U politici nema prijatelja, mame, tate. Samo se mudrom politikom, aktivnim lobiranjem, itd... nešto može postići.
Duguju li svojim vlastitim principima?
Svaka jebena utakmica pocinje minutom protiv rasizma, a jedan narod guraju u ghetto!
Pravna drzava, jednakost, kurci palci... i onda ovo?
Duguju li to bar deklaraciji o Srebrenici, koju Dodik svaki dan negira, a ovaj svapski uhljup ni mukaet?
Mogli smo mi imati mudrog Solomona, lobirati do neba.... mi smo muslimani.
Ono sto Orban ne zeli da se mijesa u Evropi.
I ne pocinji mi pricu o Njemackoj, tamo su muslimani petpostotna manjina.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#4187 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nles »

piupiu wrote: 26/07/2022 16:32
nles wrote: 26/07/2022 16:28

Mi nikoga ne nteresujem, jer smo -sta?
Muslimani.
Ili, za cije babe zdravlje ih onda interesuje karina od drzave zvana Hrvatska?
Ne. Mi nikoga ne interesujemo jer nas nema ni koiko u jednom njujorškom ili londonskom kvartu. Beznačajni smo u svakom smislu. Hrvatska je EU.
Da smo slucajno Jevreji, bi li nas isto ovako navukli?
Nemoj, ziva bila, povraca mi se od relativiziranja.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#4188 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

Politicki klosari koji vode ovaj narod su ga doveli da nije vise nikom bitan. Dali su nekoliko decenija fore da Bosnjaci ili naprave gradjansko drustvo ili da se izgrade nacionalno. Ni jedno ni drugo nije uspijelo i sad ide zaokret.
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#4189 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Dimu1927 »

postat cemo ko palestina eto to je to... al jok bitno je ko je uzeo mikrofon sinoc. i treba nas pobiti sve kad smo pogani toliko u medjusobnim odnosima
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#4190 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nles »

plavi_E wrote: 26/07/2022 16:36 Dali su nekoliko decenija fore da Bosnjaci ili naprave gradjansko drustvo ili da se izgrade nacionalno. Ni jedno ni drugo nije uspijelo i sad ide zaokret.
A s kim smo to bogati trebali praviti gradjansko drustvo?
Sa Dodikom i Covicem?
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#4191 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

Kako sad stvari stoje Bosnjaci bi bolje prosli da su ganjali nacionalisticki narativ ko Albanci.
DonieBrasco
Posts: 20119
Joined: 31/08/2016 16:09

#4192 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

plavi_E wrote: 26/07/2022 16:36 Politicki klosari koji vode ovaj narod su ga doveli da nije vise nikom bitan. Dali su nekoliko decenija fore da Bosnjaci ili naprave gradjansko drustvo ili da se izgrade nacionalno. Ni jedno ni drugo nije uspijelo i sad ide zaokret.
Domaci izdajnci, kriminalci bez presedana su krivi za ovo to samo budala moze da ospori.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28460
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4193 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Sanjarko »

Dimu1927 wrote: 26/07/2022 16:37 postat cemo ko palestina eto to je to... al jok bitno je ko je uzeo mikrofon sinoc. i treba nas pobiti sve kad smo pogani toliko u medjusobnim odnosima
:roll:
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#4194 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

nles wrote: 26/07/2022 16:37
Spoiler
Show
plavi_E wrote: 26/07/2022 16:36 Dali su nekoliko decenija fore da Bosnjaci ili naprave gradjansko drustvo ili da se izgrade nacionalno. Ni jedno ni drugo nije uspijelo i sad ide zaokret.
A s kim smo to bogati trebali praviti gradjansko drustvo?
Sa Dodikom i Covicem?
Pa trebalo se je na vrijeme shvatiti da sa drugom stranom ne mozes praviti gradjansko drustvo. Sad je kasno.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#4195 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Casual's »

Vrlo bitan trenutak za BiH i bosnjake. Onaj oteo mikrofon, ovi pobjegli, gradinacelnik arlauce, njegov podanik se bode, Zaha nasmrkan se svadja sa Vojinom...zasluzili smo sta god donesu.

Nameci ga Smite, i pripoji nas nekome.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4196 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

plavi_E wrote: 26/07/2022 16:36 Politicki klosari koji vode ovaj narod su ga doveli da nije vise nikom bitan. Dali su nekoliko decenija fore da Bosnjaci ili naprave gradjansko drustvo ili da se izgrade nacionalno. Ni jedno ni drugo nije uspijelo i sad ide zaokret.
Kako da bosnjaci naprave gradjansko drustvo? Vidis li ti sta pises?
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#4197 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

Mozda vrijeme pokaze da je ovo sto Shmit (na)metne biti bolje od svega sto bi kloshari koji vode Bosnjake ikad uspijeli uraditi za svoj narod.
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#4198 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Karikaturist »

Ko se u EU uzda najebao je dobro..
Nazalost nismo sposobni da se uzdamo u se i u svoje kljuse, pa smo primorani uvijek biti necije sluge..

Eu je dvolicna, bar ova politika koji vode. Obicni pokvareni bahati bezlicni - i vuku cijelo stanovnistvo koje nije malo na dno.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#4199 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

channel10 wrote: 26/07/2022 16:43
Spoiler
Show
plavi_E wrote: 26/07/2022 16:36 Politicki klosari koji vode ovaj narod su ga doveli da nije vise nikom bitan. Dali su nekoliko decenija fore da Bosnjaci ili naprave gradjansko drustvo ili da se izgrade nacionalno. Ni jedno ni drugo nije uspijelo i sad ide zaokret.
Kako da bosnjaci naprave gradjansko drustvo? Vidis li ti sta pises?
E to trebas pitati one lidere kojima je su puna usta bila multietnicke gradjanske drzave u kojoj nije bitno ko je ko i tako te stvari.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#4200 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by piupiu »

nles wrote: 26/07/2022 16:35
piupiu wrote: 26/07/2022 16:32

Ne. Mi nikoga ne interesujemo jer nas nema ni koiko u jednom njujorškom ili londonskom kvartu. Beznačajni smo u svakom smislu. Hrvatska je EU.
Da smo slucajno Jevreji, bi li nas isto ovako navukli?
Nemoj, ziva bila, povraca mi se od relativiziranja.
Relativiziranja čega? Probudi se. Bruto društveni proizvod Bosne i Hercegovine je niži od jednog kvartala zarade jedne američke multinacionalne kompanije. Problem Bosne i Bosanaca je upravo u tome što ne kontaju kako stvari funkcionišu u velikom svijetu. Bitne su samo a) pare i b) političke alijanse. Saudijska Arabija je jedan od najvažnijih američkih saveznika na planeti. Eto, oni nisu Jevreji. Šta to mi imamo njima ponuditi? Jedino NATO zaokruženje kao strateški američki interes.
Locked